0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #500 -: Февруари 23, 2009, 13:56:15 pm »
Мими, изрязваш ли средата на тиквичката преди да замразиш?
И се чудя кое е по-добре да купувам пресни тиквички от пазара сега или пюрета, че като не съм се сетила да си замразя домашни на есен..?

Abloy и аз имам такава тиква, приема се много добре :D

И за броколите исках да ви питам, сега взимам замразени на бондюел и готвя на пара, имате ли впечатления от други марки? пресни или замразени?
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 14:00:37 pm от maia_st »

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #501 -: Февруари 23, 2009, 15:20:33 pm »
Някой пита за тиквата - сурова, настъргана (за по-бързо сваряване после), в пластмасова формичка за лед и след като се стегнат кубчетата ги изкарвам в найлонова торбичка. Това е, ако ще я ползвам за добавка в друго пюре.

На тиквичките не съм махала вътрешността.

Това имам аз за съхранението във фризера:
Замразени пюрета (продукти, преминали термична обработка и пасиране):          
Месо: 1-2 месеца           
Месо пилешко: 3-4 месеца          
Зеленчуци: 3-4 месеца          
Зеленчуци и месо: 1-2 месеца          
Бульон: 1-2 месеца          
Плодове: 4-6 месеца           
Това са максималните срокове за съхранение (+/- 1 месец според различни източници) при температура поне -18 градуса (фризер с отделна врата).         
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #502 -: Февруари 23, 2009, 15:53:36 pm »
Не изрязвам нищо Мая. Само беля и нарязвам на шайби. След това си вадя по няколко шайбички и варя.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #503 -: Февруари 23, 2009, 19:18:38 pm »
момичета, златни сте. засега имам само замразена тиква,сварена и пасирана, но смятам да процедирам по същия начин със сезонните плодове/ зеленчуци. или сурови, зависи от продукта.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #504 -: Февруари 26, 2009, 11:43:07 am »
Момичета да ви питам с какво въведохте царевицата, изключвам кашите?
Мислех по-късничко да я въвеждам, че аз съм била алергична към нея, но като разгледах месните пюрета почти всички са с царевица или царевично нишесте. А по план след 2 седмици трябва да захранвам с месо и дотогава трябва да въведа всички зеленчуци с които е комбинирано в готовите пюрета. А какво месо дадохте първо пуешко, заешко или пилешко? Или няма значение?

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #505 -: Февруари 26, 2009, 11:55:04 am »
Има пюрета на Семпер с царевица, малки разфасовки, по 135 гр. Мисля царевица и картоф, доста вкусно е.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 11:57:48 am от Nina »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #506 -: Февруари 26, 2009, 12:48:17 pm »
Аз въведох Царевица с моркови на Сънвал на 7м и половина. Не е задължително да си въввела царевица, за да въведеш месо. Аз въведох първо пилешко домашно - варя и смесвам с каквото съм ги захранила. Сега ще въведа и пуйка, купих пуешки гърди и пак така ще правя.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #507 -: Февруари 26, 2009, 13:53:56 pm »
Мими, кажи, моля те, от къде купи пуешки гърди.
Аз търся, но само в Кауфланд видях, там пък беше мариновано пеушко. :(
И аз съм привърженик на домашните манджи, но домашните пилета и петлета в къщи свършиха. Купила съм пуешко на Хип и на Гербер.

Заешко въведох с пюре на Гербер, поради това, че ми се стори, че няма да се справя да транжирам цял заек, какъвто имаше в Кауфланд.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #508 -: Февруари 26, 2009, 14:44:30 pm »
Нина, Мими мерси за идеите. На семпер не знам къде в Пловдив продават, но ако намеря ще взема.
И аз обикновено готвя на пара и пасирам, но домашни мръвки нямам, та затова реших че ще е по-добре да купя готово пюре, нали уж са с еко продукти, пък от магазина незнам доколко хубави са месата.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #509 -: Февруари 26, 2009, 14:49:26 pm »
Семпер мисля в Штъркел имаше, не съм купувала и не съм сигурна, също провери в Бейби Ланд (мисля така се казваше) на ул. Петко де Петков. Поне там е най-голямо разнообразието.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #510 -: Февруари 26, 2009, 15:02:20 pm »
Мерси Василена ще проверя в штъркела. А това на П.Д.Петков не го знам къде е ама ще потърся де :D

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #511 -: Февруари 26, 2009, 15:40:25 pm »
Ако ти е близо и някой от магазините на Барбарони, там също има, има и в Смирненски в магазинчето точно до Мега Марина
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #512 -: Февруари 26, 2009, 16:40:35 pm »
Милена, от Метро купих гърдите, там имаше и заешки гърди с кост. Като захранвам със заешко, пак от там ще купя. 11.50 е килото на заешкото, разфасофката е около 600гр. На пуешкото мисля че беше 7лв, пак около 600гр.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #513 -: Февруари 26, 2009, 17:38:38 pm »
Миминко, много ти благодаря. :D Злато си. :D
В неделя ще припнем до Метро.
Ще купим и зайци и пуйки. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #514 -: Февруари 26, 2009, 23:14:10 pm »
И аз да попитам за царевицата трябва ли да бъде без люспичките някъде бях чела че царевицата и грахът трябва да са без люспите  :oops: или се бъркам
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #515 -: Февруари 26, 2009, 23:22:45 pm »
И аз да попитам за царевицата трябва ли да бъде без люспичките някъде бях чела че царевицата и грахът трябва да са без люспите  :oops: или се бъркам

В какъв смисъл с люспи? Да нямаш предвид, че ще купиш царевица и ще я приготвяш ти? Или такава от консерва?
Има готови пюрета с царевица и царевични каши, които са обработени и готови да се дават на детето. Можеш с тях да захраниш. За грах не съм чувала да се махат люспи, само на зрял боб и леща - претриват се, но има една червена леща, която не се претрива, без люспи е.
Грах май има различни видове и действително има такава, която е по-твърда някак.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #516 -: Февруари 27, 2009, 15:01:17 pm »
Днес се справих и с пиленцето. Направих 25 порцийки по 20гр. и ги метнах във фризера. До колкото си спомням, това е количеството месо необходимо за пюре в едно бурканче. Поправете ме, ако бъркам.
Как да започна да въвеждам месото? Колко пъти седмично?
Днес мисля да въведа тиквата, а месото - като навършим 8м.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #517 -: Февруари 27, 2009, 15:06:15 pm »
Месото го въвеждаш като всичко останало. Лъжичка, две, четири, примерно и т.н. За количеството не мога да кажа, не съм чувала за 20 гр. За редуването - през ден месо, постно и т.н., но аз не съм го спазвала това нещо изобщо толкова стриктно, а Кристина от доста време няма ден без месо. На обяд винаги има малко месце, за вечеря постно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #518 -: Февруари 27, 2009, 15:53:55 pm »
Ако вземете едно бурканче месно пюре, ще видите че средно грамажа на месо в него е 20 гр. Така знам и аз, макар че Бърди е писал, че колкото иска детето толкова, без грамажи.

Моето дете в манджа не обича месото, обаче на скара или колбас, ръфа като обезумял.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #519 -: Февруари 27, 2009, 15:57:07 pm »
Започва се с 10-15гр месо и всеки месец се увеличава с 5гр. Това знам аз.