0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1060 -: Февруари 12, 2009, 19:32:44 pm »
Здравейте д-р Birdie имам въпрос към вас.Синът ми е на 4г.и  във вторник в градината им взеха секрет за скарлатина тъй като има три болни деца.Днес разбрах резултата-няма бактерията,която причинява скарлатина ,но има Стафилококи ауреус.Опасна ли е тази бактерия и как се лекува,при педиатъра можем да отидем утре следобяд,а аз съм притеснена. Днес имаше и темп.37.6.Благодаря ви предварително  :thankyousign:
От къде се изолира това?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1061 -: Февруари 12, 2009, 19:33:54 pm »
Здравейте д-р Birdie имам въпрос към вас.Синът ми е на 4г.и  във вторник в градината им взеха секрет за скарлатина тъй като има три болни деца.Днес разбрах резултата-няма бактерията,която причинява скарлатина ,но има Стафилококи ауреус.Опасна ли е тази бактерия и как се лекува,при педиатъра можем да отидем утре следобяд,а аз съм притеснена. Днес имаше и темп.37.6.Благодаря ви предварително  :thankyousign:
От къде се изолира това?
От гърлото.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1062 -: Февруари 12, 2009, 19:55:20 pm »
Здравейта докторе,

преди около месец се консултирах с Вас по повод топче на клепача на сина ми.
Вие предположихте, че е халазион и се оказахте прав. Консултирахме се с детски офталмолог. Назначиха му капки - Тобрадекс, но няма резултат и от тях.
Офталмологът смята, че трябва да се отстрани оперативно (всъщност халазионите са два - и на горния, и на долния клепач на едното око).
Искам да Ви попитам каква е световната практика - препоръчително ли е оперативното отстраняване? Знам, че всеки случай е индивидуален, но ще се радвам, ако споделите Вашия опит и мнение.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1063 -: Февруари 12, 2009, 20:01:38 pm »
Докторе,като продължение на въпроса на @Фоксче бих искала да попитам: ако детето отказва закуска в 10 часа, удачно ли е на нейно място да се дава плод, т.е. не вреди ли това на стомаха при положение че преди това е имало само млечно хранене? В предишен Ваш постинг прочетох, че плодове е добре да се дават само следобед. Благодаря Ви!
Ако отказва закуска, защо да давате плод? тоест, закуска ;)

Защото тогава яде предложен плод :?
Все пак ми се струва че би имало нужда от междинно хранене, при положение че млечното хранене е в 6-7 часа а обяда в 12-13.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 20:04:11 pm от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1064 -: Февруари 12, 2009, 20:10:51 pm »
Защото е сладък.
Може да дадете АМ. Ако количеството изяден плод тогава не увеличава (или не намалява)обедното хранене-може да дадете плод. Не е нужна абсолютизация и го приемам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1065 -: Февруари 12, 2009, 20:14:02 pm »
Здравейта докторе,

преди около месец се консултирах с Вас по повод топче на клепача на сина ми.
Вие предположихте, че е халазион и се оказахте прав. Консултирахме се с детски офталмолог. Назначиха му капки - Тобрадекс, но няма резултат и от тях.
Офталмологът смята, че трябва да се отстрани оперативно (всъщност халазионите са два - и на горния, и на долния клепач на едното око).
Искам да Ви попитам каква е световната практика - препоръчително ли е оперативното отстраняване? Знам, че всеки случай е индивидуален, но ще се радвам, ако споделите Вашия опит и мнение.
Тези са Стафилококови.
Повече полза може би ще има от Фуцидин за очно приложение.
Понякога (и ако детето е по-голямо) тези неща се влияят добре от топли компреси локално.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 20:20:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1066 -: Февруари 12, 2009, 22:14:06 pm »
Здравейте доктор Бърди, отдавна не съм Ви писала, но чета редовно Вашите съвети. Накратко, живеем от няколко месеца във Ванкувър, семейният ни лекар не е педиатър, онзи ден бяхме на консултация, детето е на година и шест месеца, измериха го 76 см, 9.410 кг, да ви припомня само, родено е 900 грама, 35 см, От лекарската практика ни запазиха час за педиатър, на 20.02, тъй като каза че детето е на минимума за възрастта. Иначе детето е добре, боледувало е от бронхит само веднъж, и то тук, проходи на 1 г 2м и 3 седмици (некоригирана възраст), заради това боледуване разбрахме как действа медицинската помощ тук, за съжаление е с огромна преднина пред България. Мислите ли че тези размери на детето са ок, ние с баща му също не сме високи, ако има значение това.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1067 -: Февруари 12, 2009, 22:23:22 pm »
Не са от значение толкова конкретните стойности, а тяхната динамика във времето.
И ръста и теглото са значително под най-ниската граница-детето е на 18м все пак.
Но е симетрично по двата показателя и това е добре.
Заведете детето, ако са нужни повече изследвания-ще се направят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1068 -: Февруари 12, 2009, 22:30:54 pm »
Не са от значение толкова конкретните стойности, а тяхната динамика във времето.
И ръста и теглото са значително под най-ниската граница-детето е на 18м все пак.
Но е симетрично по двата показателя и това е добре.
Заведете детето, ако са нужни повече изследвания-ще се направят.
Благодаря за отговора, и тя каза че е симетрично, за диманиката имаме проследявано в България до една година, всеки месец е нараствал, последно на година беше 8 кг и 66 см, ако има нещо ще Ви пиша след посещението при педиатъра.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1069 -: Февруари 12, 2009, 23:00:12 pm »
Ок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1070 -: Февруари 12, 2009, 23:04:31 pm »
Здравейте д-р Birdie имам въпрос към вас.Синът ми е на 4г.и  във вторник в градината им взеха секрет за скарлатина тъй като има три болни деца.Днес разбрах резултата-няма бактерията,която причинява скарлатина ,но има Стафилококи ауреус.Опасна ли е тази бактерия и как се лекува,при педиатъра можем да отидем утре следобяд,а аз съм притеснена. Днес имаше и темп.37.6.Благодаря ви предварително  :thankyousign:
От къде се изолира това?
От гърлото.
Хм...може би от пръстите на лаборантката?
Не го приемам това за достоверно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1071 -: Февруари 12, 2009, 23:24:40 pm »
Докторе, пак съм аз, сетих се да допълня нещо, заради това че прочетох за връзка между сърдечно-съдовата сисмета и размерите, за което беше писала друга майка по-горе. 2 дни преди да установят бронхита, детето вдигна температура над 39.5 и отидохме на бърза помощ, там му сложиха торбичка за урина (свен температура, нямаше други оплаквания) и една тръбичка залепена с лепенка за палеца на крака (измерва сатурация, пулс и нещо друго?) Казаха ни, че пулсът на детето е ускорен. Направиха електрокардиограма, която ни казаха че е добре, лекарката обаче каза че се безпокои за ускорения пулс и му направиха рентгенова снимка на сърцето. Казаха ни е че добре. Впоследстие пулса се нормализализира, бяхме там към 3-4 часа, докато чакахме да се изпишка в торбичката. Не знам дали има връзка, само Ви го пиша.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1072 -: Февруари 12, 2009, 23:32:58 pm »
Всеки градус температура над 37 повишава сърд. честота с около 10уд/минута.
Всичко останало е коректно, постъпено е адекватно.
И съм съгласен, разбира се.
Както бих постъпил и аз.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1073 -: Февруари 13, 2009, 09:28:58 am »
"Основания" имам пред вид дали при конкретното дете има повод да се мисли за това. Находки и т.н.
Няма никакви основания, дори днес бяхме за ваксина и накарах педиатърката да я прегледа - каза, че детето си е здраво и нищо му няма, но не е ясно за майката - до нейния кабинет бил кабинета на психиатъра, да го посетя  :lol:. Каза, че трябва да настояваме да се храни, но аз знам че така се правят злояди деца, така че мисля да я оставя да яде колкото иска и да пробвам да вкарам закуска и вечеря, когато успявам.
Извинявайте, че Ви занимавам с такива глупости, ама нали ни знаете нас, майките които толкова дълго сме чакали  :oops:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1074 -: Февруари 13, 2009, 09:47:06 am »
Здравейте отново и от нас докторе. Вчера Моника се прибра изрината по бузките коремчето и гръбчето. Днес я заведох при педиатърката, в градината има и скарлатина. Тя каза че е алергия от нещо. Няма температура, гърлото и не е червено, няма хрема. Ушите са и червенки, но ние си патим от уши и седмица след спирането на капки или антибиотик отново са червени. :( Взе и гърлен секрет, резултатите ще излязат в понеделник или вторник. Ще ви кача една снимка да погледнете обрива и ще ви помоля за мнение. Изписа и калциев глюконат, аериус и отипакс за ушичките. Изписа и и Ексцепиал 
за мазане.(Извинявам се ако не съм го написала правилно, рецептата не е при мен  :oops:) Благодаря ви.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1075 -: Февруари 13, 2009, 13:26:08 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
3 дни след поставянето на втората доза Превенар, Ема се оказа с течащ нос, а още 3-4 дни след това, т.е. от вчера - с доста честа кашлица, без температура засега. След прегледа мнението на педиатръката ни е - силно зечервено гърло, гърди-чисти, може би е постваксинална реакция. Изписа клацид, сироп Беба (сироп от ружа с витамин С) и капки за нос (ксилометазолин, урбазон и гентамицин)
Моля, за вашия коментар по отношение на вероятността ваксината да е причина и съответно за предписаното лечение.
След предишния прием на Превенар пак имахме подобни преживявания - стечение на обстоятелствата ли - не зная...
Благодаря Ви предварително!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1076 -: Февруари 13, 2009, 13:39:32 pm »
аз не съм Бърди, нито лекар, но след като лекарката смята зачервеното гърло и хремата за "постваксинална реакция", защо е изписала антибиотик???  8O
дори и да не я смяташе за "постваксинална", при такива оплаквания дава ли се антибиотик???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1077 -: Февруари 13, 2009, 13:51:19 pm »
с отслабване на имунитета го свърза, за да не го нарече усложнение или нещо, че аз я насилих за превенара...
и не й хареса как се развиват нещата - 3-4 дни хрема, после тая кашлица (доста зле звучи), гърлото...
и за застраховка, рече...
мерси, Джам, аз затова и се допитвам!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1078 -: Февруари 13, 2009, 15:20:04 pm »
Здравейте, Бърди. Първо- благодаря за отговора за хомеопатията.
Сега имаме проблем ( то май винаги имаме някакъв). От вечерта на сряда срещу четвъртък Алекс (5 год.) вдига температура до около 38.5-38.6. Вчера бяхме на преглед- гърдите чисти, гърлото червено. Личната лекарка заключи, че е грип и каза да даваме температуропонижаващи и ако започне кашлица и хрема- Амброксол и виброцил. Снощи много трудно сваляхме температурата- комбинирахме накрая Парацетамил с Нурофен. Започна една лаеща кашлица. Имали сме и друг път, даже веднъж ни приеха в болницата с ларингитен пристъп. Днес кашлицата вече не е точно лаеща, а една, как да кажа, "режеща". Започнах да давам Амброксола и да капя виброцил в нослето. Правим и инхалации над тенджера с гореща вода, защото нямам инхалатор. Притеснено ми е... Личната ще е на работа чак в понеделник, а ако отидем в дежурен кабинет- АБ ни е в кърпа вързан. Късно ли е да чакаме до понеделник с тези симптоми? Да отидем ли до дежурния кабинет? Може ли наистина да е грип- от детската градина казаха, че от същия ден са се обадили родителите на още 3-4 деца и са съобщили за същите сиптоми...
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 15:39:42 pm от fjeliazkova »
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1079 -: Февруари 13, 2009, 15:28:08 pm »
Здравейте доктор Бърди,детето ми е на 2г4м.От понеделник вечерта периодично вдига температура около 40  градуса,предимно следобяд и вечер,понякога лекарствата за сваляне не помагат и я сваляме оцет и вода.Оплаква се от болки в корема и пишката.Не кашля,не е хремав,с леко зачервено гърло.Има газове,не е ял почти нищо цяла седмица.Температурата преди малко беше почти 41градуса.Какво да предприемем?