0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1020 -: Февруари 10, 2009, 20:08:19 pm »
Токущо се връщаме от болница  след два дни лечение с олинт и проспан на  силна хрема с кашлица от стичащи се секрети и чисти гърди се озовахме в болница с влошено общо състояние и пневмония .Днес след 5 дни на венозен антибиотик  няма хрипове в белия дроб общо съсояние е ок почти не кашля .
Това с което ме сринаха докторите е че се усъмниха че има муковисцидоза  назначиха потен тест  резултата е 34,5 при норма до 30 предстои ни повтаряне на теста . Смятат че детето не вирее  защото на 1г 8м е 10кг 83см - какво мислите за тези мерки според вас как са Според личната й педиатърка и всички знайни и незнайни хора които я виждат всички казват че е висока вярно не е кюфте слаба е но пък  братовчед ми в първи клас беше 12кг
Другото което  ги впечатли че когато постъпвахме  освен че тя беше много зле ревеше и кашляше без да спира когато тръгнаха да я преглеждат още повече ревеше и започна да повръща  гъста слуз от гърлото видяха че се стичат много секрети

Освен това им казах че кашля отдавна и понякога повръща слуз уж нали има рефлукс 

Но в болницата откакто й дадоха  антибиотика нощем не е кашляла  както кашляше преди 

снимка на бял дроб - двустранни перибронхитни промени на фона на които се визуализира  нехомегенно засенчване в горно белодробно и по - малко засенчване  в долно белодробно поле

кръв - всичко  в норма включително и црп

Според Вас има ли основания за съмнение за муковисцидоза 

изпражненията не са й мазни  а нормални  според докторите там

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1021 -: Февруари 10, 2009, 20:11:11 pm »
Ако потният тест е (+) диагнозата е коректна.
Муковисцидозата има много лица и форми по степен на изява.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1022 -: Февруари 10, 2009, 20:21:16 pm »
Искам да Ви попитам
1.10кг 83 см на 1г 8 м как ви се вижда извън нормата ли е или

2. приема на вода влияе ли върху състава на потта

3. 34,5  положителен тест ли е
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 20:36:41 pm от bianca99 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1023 -: Февруари 10, 2009, 20:40:20 pm »
1. На долна граница почти е теглото.
2. Без смисъл е този въпрос.

Хлориди под 40 mEq/L и Натрий под 70-90 mEq/L са нормални стойности.
« Последна редакция: Февруари 10, 2009, 20:52:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1024 -: Февруари 10, 2009, 22:13:42 pm »
Добър вечер докоторе,

След дълго изчакване на педиатър-гастроентеролога поради спешност в отделението й, лечението на стрептокока и ешерихия коли, според нея е възможно според антибиограмата с Панцеф или Нилидикс. Курс на лечение 10 дни. Изказа съмнения, за евентуални наши изследвания, според нея става въпрос за намален имунитет при Тони и поради това предписа вече Бронхо-ваксом. Преди беше препоръчително, но сега заедно с АБ или след него. Кой Аб според вас е по удачен?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1025 -: Февруари 10, 2009, 22:22:19 pm »
Панцеф.
Не е нужно друго... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1026 -: Февруари 11, 2009, 01:24:51 am »
Здравейте, Birdie!

Имам малко по-различен въпрос към вас. Може би ще ви се стори излишен, но понякога поведението на дъщеря ми ме озадачава. Тя е на 1г. 9 мес.и от около 3 месеца започна да се превързва ревностно към някой предмети - химикали, ключове, лист хартия и други странни предмети. За определено време не ги изпуска от ръце, ако се опитам да и ги взема настава война.Последните 2 месеца е неразделна с една кукла, но наред с това понякога има любимец шише от вода, ключове и други подобни. Нормално ли е това!? Предварително ви благодаря за отделеното време!
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1027 -: Февруари 11, 2009, 08:32:38 am »
Здравейте докторе,
Имам близнаци на 1.2 месеца и бих искала да разбера нещо повече за ваксината Превенар. Научих за тази ваксина от форума и от Вас. Каква трябва да е схемата, в смисъл колко пъти се слага в случай, че досега не им е поставяна, както и има ли отношение това дали трябва да имат други ваксини преди евентуално да сложим Превенар. Има ли значение, че са родени по-рано, изобщо има ли нещо задължително което трябва да се направи/знае преди ваксинирането с Превенар?
Нашия педиатър ми каза, че отчасти се препокривала от Пентаксима. От прочетеното тук аз не намерих нищо с което да се препокриват...

Благодаря ви от сърце както и че ви има и толкова много ни помагате!

*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1028 -: Февруари 11, 2009, 09:17:42 am »
Аз пак да питам, че пак две мнения има в дозировката.

Коя доза е по правилна, 1 х 5.5 мл. или 2 х 2.5 мл., предполагаемо тегло на Тонино е 13 кг., евентуално може малко отгоре даже.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1029 -: Февруари 11, 2009, 10:21:47 am »
Здравейте докторе,

имам дъщеричка на година и пет месеца некоригирана възраст. Имам въпрос, свързан с ходенето. Тя ходи, но е доста нестабилна. Колко време след прохождане се стабилизира походката и има ли място за притеснение. За ваша информация ние сме родени преждевременно в 35г.с., но с много добро тегло - 2,900кг. Не сме имали никакви проблеми, освен с инфекция на белия дроб, беше 20 дни на апаратна вентилация. Правихме всички изследвания за недоносени деца - трансфонтанелни ехографии (винаги в норма), консултация с невролог, кардиолог и пулмолог, офталмолог и т.н. - навсякъде клинично здрава. Относно развитието й - тя се изправи късно - на годинка, коригирано малко по-малко от 11 месеца. Ходи много добре, когато е с връзки (напълно отхлабени, и я придържам само като залитне), като махна връзките пак ходи добре, но от време навреме залита (като завива например), случи се и да падне- тя е много емоционална и приема падането много драматично. Иначе говори много - изговаря много думи, прави изречения от три думи, много е общителна, разбира всичко, реди кубчета, обгрижва кукли, говори с нас. Изправя се сама без опора. Доста е висока 87см, около 11кг. Моля да ме посъветвате - има ли място за притеснение? Трябва ли да правя някакви допълнителни консултации или с времето ще стабилизира походката си? Благодаря ви:-))
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1030 -: Февруари 11, 2009, 10:25:10 am »
Здравейте докторе,
Имам близнаци на 1.2 месеца и бих искала да разбера нещо повече за ваксината Превенар. Научих за тази ваксина от форума и от Вас. Каква трябва да е схемата, в смисъл колко пъти се слага в случай, че досега не им е поставяна, както и има ли отношение това дали трябва да имат други ваксини преди евентуално да сложим Превенар. Има ли значение, че са родени по-рано, изобщо има ли нещо задължително което трябва да се направи/знае преди ваксинирането с Превенар?
Нашия педиатър ми каза, че отчасти се препокривала от Пентаксима. От прочетеното тук аз не намерих нищо с което да се препокриват...

Благодаря ви от сърце както и че ви има и толкова много ни помагате!


Prevenar няма нищо общо с Пентаксим ! Превенар е 7 валентна ваксина срещу Пневмокок. Пентаксим няма никакво отношение или връзка с Превенар.
Ваксината е революционна и се прилага масово от около 2000-2003 година.
За деца над 12м възраст, започващи с първа доза, ще са Ви нужни 2 дози на минимум 8 седмици една от друга.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1031 -: Февруари 11, 2009, 10:26:37 am »
Здравейте, Birdie!

Имам малко по-различен въпрос към вас. Може би ще ви се стори излишен, но понякога поведението на дъщеря ми ме озадачава. Тя е на 1г. 9 мес.и от около 3 месеца започна да се превързва ревностно към някой предмети - химикали, ключове, лист хартия и други странни предмети. За определено време не ги изпуска от ръце, ако се опитам да и ги взема настава война.Последните 2 месеца е неразделна с една кукла, но наред с това понякога има любимец шише от вода, ключове и други подобни. Нормално ли е това!? Предварително ви благодаря за отделеното време!
Да, нормално е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1032 -: Февруари 11, 2009, 10:28:32 am »
Здравейте докторе,

имам дъщеричка на година и пет месеца некоригирана възраст. Имам въпрос, свързан с ходенето. Тя ходи, но е доста нестабилна. Колко време след прохождане се стабилизира походката и има ли място за притеснение. За ваша информация ние сме родени преждевременно в 35г.с., но с много добро тегло - 2,900кг. Не сме имали никакви проблеми, освен с инфекция на белия дроб, беше 20 дни на апаратна вентилация. Правихме всички изследвания за недоносени деца - трансфонтанелни ехографии (винаги в норма), консултация с невролог, кардиолог и пулмолог, офталмолог и т.н. - навсякъде клинично здрава. Относно развитието й - тя се изправи късно - на годинка, коригирано малко по-малко от 11 месеца. Ходи много добре, когато е с връзки (напълно отхлабени, и я придържам само като залитне), като махна връзките пак ходи добре, но от време навреме залита (като завива например), случи се и да падне- тя е много емоционална и приема падането много драматично. Иначе говори много - изговаря много думи, прави изречения от три думи, много е общителна, разбира всичко, реди кубчета, обгрижва кукли, говори с нас. Изправя се сама без опора. Доста е висока 87см, около 11кг. Моля да ме посъветвате - има ли място за притеснение? Трябва ли да правя някакви допълнителни консултации или с времето ще стабилизира походката си? Благодаря ви:-))
Нищо от това,което описвате не е проблемна находка.
Нужни са месеци за узряване на походката.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1033 -: Февруари 11, 2009, 17:30:01 pm »
Докторе искам да Ви попитам за инхалатора

в какви случаи е редно се използва например при запушен нос  и остатъчна кашлица може ли 

в болницата й правеха  инхалации с физиологичен разтвор

има ли някакви противопоказания - кога не е добре да се правят инхалации


Предварително благодаря


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1034 -: Февруари 11, 2009, 18:17:16 pm »
Може. Инхалациите с персонален небулайзер са добри за деца.
Но не с небулайзер за помещения.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1035 -: Февруари 12, 2009, 12:13:33 pm »
Здравейте,д-р Бърди.
Нямам конкретен въпрос към вас, но просто изках да споделя моето възмущение от педиатърката на дечицата. Изчетох всичко, което сте писали за Превенар, вкл. и информацията от други сайтове.Ваксината е револуционна и е разумно да бъде направена(въпреки че малко скъпичко ще ни излезе- близначета, по 2 дози :?), но здравето преди всичко. Когато споделих с педиатърката, тя първо не чу как се казва ваксината, после като й повторих, тя направи една физиономия, и попита: Какво е това, за първи път го чувала. Обясних  й че е седемвалентна, и покрива това и това, а тя(очевидно й стана неприятно че не я знае), ми каза че нямало гаранция, че децата няма да се разболеят от тези болести въпреки ваксината. То вече всякакви фирми правели всякакви ваксини :balk_154:????
 Ми то е ясно че могат да се разболеят, ама поне ще изкарат по- леко. Що се опитва да ме баламосва? После стана нервно от стола си, и почна да се занимава с нещо друго. Очевидно за нея въпроса беше приклучил.
На всеки се случва да не знае нещо, но по- достойно щеше да постъпи ако ми каже, че ще провери за ваксината, и после ще обсъдим. А тя просто приклучи въпроса с нетърпящ възражения лекарски авторитет.
Друг път пак нещо я питах за захранването Тя ме пита: Абе вие тия работи откъде ги четете, от интернет ли? Как се оставяте да ви манипулират с тоя интернет??? 8O
Добре де, тия хора (педиатрите), не се ли интересуват от новостите и откритията в медицината? Не ходят ли на симпозиуми , на конференции, не четат ли литература, интернет?(Нека пак си го подлагат на критика, то не е нужно всичко да приемаш безусловно) Дай каквото сме  учили в медицинския преди 20 години,да си го баем и сега.
Едно си баба знае, едно си бае. За съжаление това е действителността почти навсякъде в България.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1036 -: Февруари 12, 2009, 12:22:50 pm »
Превенар е революционна ваксина по ефективност.
Покрива най-честите щамове Пневмокок,които са особено опасни за възрастта до 2 годинки. Опасни в смисъл че могат да предизвикват опасни пневмонии,отити,сепсис с летален изход (т.нар. инвазивно протичащи Стрептококови заболявания). Ваксинирането предпазва и разпространението на този вид и щам Пневмокок, като прекъсва "хоризонталното" му разпространение (баби,дядовци,роднини,гледачки на деца).

Ваксината практически е много ефективна-изобщо изчезнаха отитите във възрастта до 12м и изобщо тежките инфекции от щамовете Пневмокок, покриващ се от ваксинацията. Ваксинирането с Хиб и Превенар задължително и поголовно (освен другите ваксини) позволява също по-спокойно да се процедира с температурните заболявания във възрастта до 12м,уповавайки се на факта че нужните ваксини са направени, и все пак вероятността детето да е сериозно болно е намалена (но не ликвидирана!). Това позволява драстично да се намали ненужната употреба на АБ в "малките" възрасти и да се изчаква по-спокойно.

Превенар влезе в Имунизационните календари от 2000-2003. В момента е задължителна, универсална, и се прави навсякъде задължително. Скоро ще има по-широка ваксина,покриваща мисля 9 или 23 щама.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 12:38:49 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1037 -: Февруари 12, 2009, 12:32:10 pm »
Здравейте, докторе,
пиша Ви по повод бебето - притеснявам се, че малката е 7,800 кг. на година и един месец, като последните три месеца не е качила и грам. Вярно е, че последните три месеца доста активно започна да се разхожда из къщи, все още за ръка, но се движи непрекъснато. Роди се 3,040 кг. Гледах таблиците, които сте дали за теглото, но са им като на китайски - това, което можах да видя от тях е, че трябва да е 9 кг., но силно се съмнявам в способностите си да се справя с кривите. Иначе видимо детето наедрява, понеже дрехите му стават малки, но изчезнаха "гривничките" от крачетата.
Трябва ли да продължа да се притеснявам, или това е нормално?
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 12:35:17 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1038 -: Февруари 12, 2009, 12:32:42 pm »
Тя ме пита: Абе вие тия работи откъде ги четете, от интернет ли? Как се оставяте да ви манипулират с тоя интернет??? 8O

а явно няма нищо против тя да те манипулира със своята необразованост. тази лекарка, която описваш, е от най-лошия тип - не само, че не четат и не се квалифицират, ами и отказват да си признаят, че са неквалифицирани и некомпетентни! те са направо опасни, защото могат да навредят сериозно на здравето на децата ни.
аз бих помислила за смяна на тази лекарка или поне за намиране на втори, резервен педиатър.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #1039 -: Февруари 12, 2009, 12:34:57 pm »
Здравейте, докторе,
пиша Ви по повод бебето - притеснявам се, че малката е 7,800 кг. на година и един месец, като последните три месеца не е качила и грам. Вярно е, че последните три месеца доста активно започна да се разхожда из къщи, все още за ръка, но се движи непрекъснато. Роди се 3,040 кг. Гледах таблиците, които сте дали за теглото, но са им като на китайски - това, което можах да видя от тях е, че трябва да е 9 кг., но силно се съмнявам в способностите си да се справя с кривите.
Трябва ли да продължа да се притеснявам, или това е нормално?
"Подсилете" храненето с по-високо калорични храни.
Може например да ползвате каши за 16-17-18->> те са много калорични.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.