0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Л-Тироксин
« Отговор #260 -: Септември 22, 2009, 16:13:55 pm »
Не е ли много често-през 30дни ТСХ? Знам, че се изследват всеки месец, но при бременност. Аз изследвам ТСХ ПРЕЗ 6 мес., така ми каза Д-р Начев, а при бременност, че трябвяа всеки мес. И като ходя при него на преглед ми пуска за иследване само  ТСХ, без антителаjavascript:void(0);
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #261 -: Септември 25, 2009, 08:57:01 am »
slavi.ilieva ,6 месеца   определено е много дълъг период.
На около 40 дни  знам аз .Стойностите на  ТСХ  могат да се променят и за това да е нужна корекция на дозата .Аз около година бях на 25 тироксин,после започна да "играе" -ту ниско ,ту високо - и все нагаждаме и коригираме дозата .
МАТ и ТАТ ги пускам ,когато ендокринолога каже ,че иска да ги види.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #262 -: Септември 25, 2009, 13:29:45 pm »
Момичета, да ви попитам.
При сестра ми TSH беше 3.13, после за 45 дни взема Лтироксин и го смъкна на 1.9, това беше преди някъде два месеца, сега го пие по друга схема, не си е правила изследване.
Трябва ли сега да го проверява, може ли да го направи преди евентуално започване на стимулация чак.

Ходила е при д-р Начев, правили са ехограф, останалите хормони бяха в норма през октомври 2008 г.
М. 10.2008 г.

REZ.                                  GRANICI

TSH 3.13                             0.27-4.2
T4 10.72                              9.3-17
TAT 10.0                              0-115
MAT  6.07                             0-34
LH 16.63       
FSH 6.46
ESTRADIOL 273
VREME KARVENE 2 ?               0-5
VREM SASIRVANE 4 ?             0-5.
« Последна редакция: Септември 25, 2009, 13:44:23 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #263 -: Септември 25, 2009, 14:32:59 pm »
silvanchence , по добре да направи ново изследване на ТСХ .Най-малкото ,че щом скоро не го е изследвала ,няма как да знае каква е с-ста  , а  с-стите могат да варират .
При висока/ ниска с-ст   д-ра ще коригира ,ако трябва дозата .
Според мен щом веднъж има установен проблем с щитовидната жлеза ,то трябва регулярно ТСХ да се следи.
Бях чела за момиче ,на което отложиха с месец процедурата  ,заради  доста високо ТСХ преди старта.
Успех на сестра ти!
« Последна редакция: Септември 25, 2009, 14:35:51 pm от nimika »


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #264 -: Септември 25, 2009, 16:33:41 pm »
Благодаря ти!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #265 -: Септември 25, 2009, 16:51:39 pm »
...При сестра ми TSH беше 3.13, после за 45 дни взема Лтироксин и го смъкна на 1.9...
Силви, да те попитам - сестра ти заради стойностите на ТСХ ли не започна процедура или по друга причина? Моето е 3,8 и д-р Начев вчера ми каза, че е по-добре първо да се намали и след това да започваме стимулация, но тъй като вече всичко сме уговорили с д-р Владимиров, реших, че ще рискувам. Изписа ми Л-тироксин по 25 мг сутрин, надявам се нещата паралелно да станат. Просто нямам време за губене.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #266 -: Септември 25, 2009, 17:19:34 pm »
Ами не точно, има проблем с тънка лигавица и сега това лекуват.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #267 -: Ноември 05, 2009, 11:55:07 am »
Има ли друг опак човек като мен на когото през зимата ТСХ да пада, а лятото да се покачва?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #268 -: Ноември 08, 2009, 14:54:16 pm »
ognyana,
аз съм като теб!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #269 -: Ноември 09, 2009, 22:39:04 pm »
И пълнееш през лятото и отново се стабилизираш през зимата?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #270 -: Ноември 22, 2009, 16:51:30 pm »
Пия левотироксин, 25 микрограма на ден, от 2.5 месеца. Резултатът е намалено ниво на ТСХ от 5.0 (август) на 3.9 (ноември). Какво мислите за скоростта, с която го смъквам?

Лекарят ми клиника по стерилитет и ендокриниложката, която следи щитовидната ми жлеза, твърдят, че това е добро ниво и няма защо да се опасявам, и да продължавам със същата доза.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #271 -: Ноември 22, 2009, 18:24:39 pm »
Цигуларче,до колкото знам ТСХ е най-добре да е около 2,но ти ще го смъкнеш още,не се притеснявай.И аз тръгнах от 5.3 пия от година и половина еутирокс 24,в началото бях на 1 1/2 на ден,сега съм на 1 на ден,правя контроли през 3 мес.и поддържам ТСХ около 2.3

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Л-Тироксин
« Отговор #272 -: Ноември 22, 2009, 21:51:27 pm »
Пия левотироксин, 25 микрограма на ден, от 2.5 месеца. Резултатът е намалено ниво на ТСХ от 5.0 (август) на 3.9 (ноември). Какво мислите за скоростта, с която го смъквам?

Лекарят ми клиника по стерилитет и ендокриниложката, която следи щитовидната ми жлеза, твърдят, че това е добро ниво и няма защо да се опасявам, и да продължавам със същата доза.
Мило, моиче, както са казали и други преди мен "медицината не е математика", нещата са много комплексни. Зимата примерно имаме нужда от повече от хормона, който си набавяме, но разбира се всеки организъм реагира сам по себе си. С повечко търпение, контроли и консултации с ендокринолог ще успееш.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #273 -: Ноември 23, 2009, 01:43:33 am »
Мило, моиче, както са казали и други преди мен "медицината не е математика", нещата са много комплексни... разбира се всеки организъм реагира сам по себе си. С повечко търпение, контроли и консултации с ендокринолог ще успееш.

Благодаря за коментара, но отговорът ти е хем снизходителен, хем безполезен. Търпелива съм и се лекувам. Успоредно с това не правя аритметични упражнения, а сверявам опита на други със същия проблем, при сходни показатели. Дозата трябва се коригира според реакцията на моя конкретен организъм - описах я по-горе. Марина ми помогна с конкретен отговор - благодаря за това.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Л-Тироксин
« Отговор #274 -: Ноември 25, 2009, 13:46:47 pm »
След като си поставила въпроса на лекуващия те специалист и той е отговорил защо търсиш отговори във форум? Може би смяташ и лекарското мнение за безполезно? В никакъв случай не съм целяла снисхождение с коментара си. Дала съм мнението си от позицията на 4-годишен опит с проблеми с щетовидната жлеза, а не 2-3 месеца. Радвам се все пак, че някой е дал отговор, който да те удовлетвори и се надявам моят постинг да бъде полезен на друг потребител след време. 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #275 -: Ноември 28, 2009, 23:50:27 pm »
Включвам се тук  - макар че  май си заслужава цяла тема "За лабораторните грешки и достоверността на анализите"
Пускам  ТСХ -контролно изследване.
Виждам една лаборатория ,където цената е най-ниската срещана  и си казвам -ами ще го направя тук - речено -сторено -вземам резултата  : 4,6 .
Нещо не ми се  вързва ,защото съм на завишена доза тироксин ,абе  съмнява ме този резултат.
Отивам в лабораторията ,в която обикновенно  правя изследването  -след ден -резултат  : 2,66 !
Ако го пусна в трета може да имам и трети резултат ,пък да си ги събирам средно аритметично ...
А  ние разчитаме на лабораторните данни за предписваните ни дози :(



Re: Л-Тироксин
« Отговор #276 -: Ноември 29, 2009, 08:54:57 am »
Аз от както си пускам изследванията на тсх ги правя в една и съща лаборатория, защото всяка има различни показатели и референтни стойности. Затова независимо от цената най-добре за да са коректни ги прави винаги в една и зъща лаборатория!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #277 -: Ноември 29, 2009, 11:49:28 am »
Знам разбира се ,че е  хубаво да се правят в една и съща лаборатория.Преди пак съм повтаряла изследванията за сверка ,но такава огромна разлика не се  е получавала.

В случая резултата не е с разлика в втория/третия знак след запетаята ,а с две единици  !

Мисълта ми беше ,че ТСХ  след като трябва да е под 2 при опити за забременяване,независимо в коя лаборатория е пуснато изследването  и от референтните  им с-сти ,ендокринолога на резултат 4,6 би казал -високо !/ аналогично е с ФСХ  например -с изискването за Фонда  да е под определена с-ст -нямат значение реф.с-сти на лабораторията/,но както й да е.

Да не спамя повече -мисълта ми беше ,че   лабораторните резултати не винаги са достоверни,а от това зависи  здравето ни.


Re: Л-Тироксин
« Отговор #278 -: Ноември 30, 2009, 07:02:41 am »
Тсх много се влияе от стреса. Възможно е ако си под натоварване да варира. Така, че успокой се тия дни и си пусни ново изследване. А на лабораториите не се доверявай на 100% важното е как се чустваш. Сега лек и усмихнат ден! :)
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #279 -: Ноември 30, 2009, 08:54:26 am »
Тсх много се влияе от стреса. Възможно е ако си под натоварване да варира. Така, че успокой се тия дни и си пусни ново изследване. А на лабораториите не се доверявай на 100% важното е как се чустваш. Сега лек и усмихнат ден! :)
Това пък за пръв път го чувам.Аз до колкото знам ТСХ не се влияе от страс.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"