0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #240 -: Август 06, 2009, 16:17:25 pm »
Днес бях на преглед, защото както писах ТСХ ми е доста виско - 3.10, а планираме ИКСИ на есен. Преди това ходих на гинеколог, защото пустият му цикъл не ми идва втори месец, и док казва от високия ТСХ е! ....
Да чакам или да си увелича дозата, защото в средата на септември започва процедурите.
Вероятно дозата на лекарството ти не е достатъчна и трябва да се увеличи. Най-добре е с всички хормонални изследвания да отидеш при ендокринолога. Колкото по-бързо започнеш адекватна терапия, толкова по-добре. Мисля, че поне 30-40 дни ще са нужни, за да се повлияе TSH и да направиш ново контролно изследване.
Успех в процедурата през септември!  :wink:
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #241 -: Август 07, 2009, 02:02:50 am »
Днес взех изследванията: ТСХ 1.90, FT4 15.07, Anti Tg 81.14, Anti TPO 29.17, Prolactin 352.7
Момичета, според вас трябва ли да си правя ехография на жлезата и КАТ на мозъка и рентген на селатурцика. Предвид резултатите ми се виждат добре, а другите са доста скъпи и се чудя дали само с тези резултати да отида при док.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #242 -: Август 07, 2009, 12:19:38 pm »
Според мен хормоните ти са добре и няма нужда от друго.
Но нека каже по компетентно момиче ако знае .

Моето ТСХ беше над 3 и затова се наложи ехография , но в твоя случай няма нужда - ти си в нормите .
Успех !
Re: Л-Тироксин
« Отговор #243 -: Август 21, 2009, 15:15:45 pm »
Здравейте и от мен!Искам да попитам понеже ТСН ми е 3,03,но без да съм си взела хапчето,а по принцип пия Еутирокс 25 мг.сутрин. Дали трябваше да си го изпия и след половин час да ми вземат кръв,за да има време да подейства.Дали резултата ми е реален.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #244 -: Август 21, 2009, 17:19:18 pm »
Не съм много запозната, но когато сестра ми трябваше да прави изследването, казаха без кафе и да не си е взела хапчето преди това.

Правя си извода, че тези стойности при теб са реални, надявам се да не съм права.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #245 -: Август 21, 2009, 17:25:11 pm »
Здравейте и от мен!Искам да попитам понеже ТСН ми е 3,03,но без да съм си взела хапчето,а по принцип пия Еутирокс 25 мг.сутрин. Дали трябваше да си го изпия и след половин час да ми вземат кръв,за да има време да подейства.Дали резултата ми е реален.
Това са реалните ти стойности. Когато правиш изследването трябва да НЕ си се хранила, да НЕ си пила кафе и разбира се без да си взимала сутрешната си доза Еутирокс.
От колко време го пиеш? Може да се наложи да ти вдигнат дозата. При мен стана така.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #246 -: Август 24, 2009, 08:28:28 am »
Еутирокс го пия от 10 месеца и досега не съм си променяла дозата,но преди да започна лечението ми беше 4,05,след това 2,42,а сега се е качило на 3,03.И за съжаление трябва да чакам до 16.09,защото тогава се връща моята лекарка.Не ми се иска на моя глава да си вдигна дозата или да си включа Цефасел.Незнам.
« Последна редакция: Август 24, 2009, 08:35:19 am от toni_21_I »


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #247 -: Август 24, 2009, 08:40:18 am »
Според мен можеш да редуваш 25мг с 50мг, като доза. Няма да има проблем. 25мг ми се струва малко, но лекарката ти после ще прецени, до тогава ги редувай. Успех! :)
Re: Л-Тироксин
« Отговор #248 -: Август 28, 2009, 17:00:04 pm »
Здравейте момичета,нова съм във вашата тема но отдавна във форума на сайта но по други проблеми.От скоро и аз започнах прием на л-тироксин 50,макар че ТСН ми е 2.0 но според ендокриноложката ми било хубаво при планова бременност да е под 2.0.А при нея ходих по повод висок пролактин,макар че според нея се дължи на стрес.Нямам странични ефекти от него пия го сутрин като стана.
Сега започнах с него,но исках да ви попитам цикълът влияе ли се от тези лекарства и почивате ли след определен период на прием на л-тироксин.
Благодаря ви
« Последна редакция: Август 28, 2009, 17:02:07 pm от desislavajekova »
Re: Л-Тироксин
« Отговор #249 -: Август 29, 2009, 09:56:38 am »
Не се почива при прием на това лекарство. Пие се докато трябва. За влияние на цикъла при мен се повлия в положителна насока, че вече имам цикъл, защото съм със ПКЯ и нямах цикъл, а сега вече имам. Така че не влияве при нормален цикъл. Успех!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #250 -: Август 31, 2009, 15:38:14 pm »
Момичета някоя от вас знае ли дали л-тироксина влияе на Пролактина?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #251 -: Август 31, 2009, 17:22:44 pm »
Момичета някоя от вас знае ли дали л-тироксина влияе на Пролактина?
До колкото знам никак не влияе на пролактина,а на ТСХ-то.Пия го от година и 4 мес.,но за пролактина си взимам достинекс.Едното няма нищо общо с другото.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Л-Тироксин
« Отговор #252 -: Август 31, 2009, 18:39:35 pm »
Благодаря ти Марина за бързия отговор,прочетох листовката и знам че влияе на ТСН но реших все пак да попитам защото моят пролактин варира много,нагоре-надолу и лекарката ми каза че е от стрес и да се успокоя малко,а искам утре да започна стимулация за инсеминация.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #253 -: Септември 05, 2009, 07:26:34 am »
Здравейте! И аз съм със синдром на Хашимото и реших да пиша  в този форум.
Искам да споделите как се чувствате с това заболяване.Взимам Л-тироксин, но често не се чувствам добре, даже усещам болка в областта на щит.жлеза, да не говорим, че често съм в депресия, която мисля, че идва от този проблем. Ще се радвам да споделите по темата :)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #254 -: Септември 09, 2009, 01:10:23 am »
Привет и от мен. TSH-то ми е 5.06 - бая височко. Освен тоя хормон, други отклонения нямам (Т3 и Т4 са в норма, антитела липсват, жлезата е с нормални размери... само едни възли още не е ясно дали за доброкачествени).
Най-после и аз се добрах до лекар, който да ми предпише левотироксин: почвам с 25 mcg от утре. Толкова се радвам, все едно съм дете получило бонбони от Кореком.  :D
Само съм малко объркана какво може да се закусва 30 мин след хапчето: калцият в млякото проблем ли е? (Аз комай само мляко със зърнени закуски ям сутрин...)
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 01:13:07 am от cigularche »
Re: Л-Тироксин
« Отговор #255 -: Септември 09, 2009, 16:59:44 pm »
Няма значение какво ще закусваш,важно е закуската да е 30 мин след приема на Л -тироксина.
Re: Л-Тироксин
« Отговор #256 -: Септември 18, 2009, 20:12:30 pm »
И да ви попитам имали ли сте депресивни моменти, щото аз много често имам, особено есенно време
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Л-Тироксин
« Отговор #257 -: Септември 19, 2009, 08:14:47 am »
И да ви попитам имали ли сте депресивни моменти, щото аз много често имам, особено есенно време
Аз имам  :D
Няма ли слънце на хоризонта - чувстам се много зле  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Л-Тироксин
« Отговор #258 -: Септември 22, 2009, 13:51:25 pm »
През колко време изследвате ТСХ и друго трябва ли?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #259 -: Септември 22, 2009, 14:25:13 pm »
През колко време изследвате ТСХ и друго трябва ли?
Аз го пускам на 30дни.
ТАТ и МАТ на 6 месеца, но аз с тях проблем не съм имала. Пускам ги за да видя дали са си в границите.