0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #220 -: Юли 16, 2009, 19:51:30 pm »
Тъй като цикъла трябва да НЕ ми дойде след 1-2дни, та се питам ако случайно съм бременна възможно ли е стойностите да са толкова високи заради това?:wink:
Или хормоните ми вече са откачили тотално и за един месец се е вдигнал с 2 единици?Моля ви, момичета, помагайте.[/color]
При мен, ТСХ в 7г.с,беше паднал от 2,на 1.14,не знам може би от Хашимотото?!
д-р Тодорова каза, че хормонът играе заради бременноста,за съжаление завърши не успешно.
Така, че съвета ми е,когато разберете че сте бременни,веднага при доки,и на 20 дни се изследва ТСХ!
Успех дами!


*

    bebsun

Re: Л-Тироксин
« Отговор #221 -: Юли 17, 2009, 16:37:12 pm »
леле аз съм направо в паника...bebsun казваш,че за 6 месеца ти е паднало тсх...ами че аз имам промяна от 0.78 на 0.41 от май месец до сега ...юли. :(

Напълно възможно е. Зависи от дозата ти и етапа от лечението.


happymery, мерси за съвета ти. Аз така и направих, тъй като продължавам да не мога да се свържа. Утре става седмица. Как може такова нещо?  :x
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #222 -: Юли 17, 2009, 17:12:44 pm »
Бърз въпрос-доктора ми е в чужбина за няколко дни.Докато се върне, ако си смъкна дозата на 50мг за 2-3 дни дали ще е нещо опасно?В смисъл аз съм сега 0.40 тсх предполагам,че ако смъкна дозата на 50мг да се вдигне най-много до 0.70 сигурно.  :(Как мислите!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #223 -: Юли 17, 2009, 17:30:10 pm »
Бърз въпрос-доктора ми е в чужбина за няколко дни.Докато се върне, ако си смъкна дозата на 50мг за 2-3 дни дали ще е нещо опасно?В смисъл аз съм сега 0.40 тсх предполагам,че ако смъкна дозата на 50мг да се вдигне най-много до 0.70 сигурно.  :(Как мислите!

Имаш ли причина заради която да искаш да си смъкваш дозата? Ако не, по-добре не я намаляй.
Моето мнение е, че няма много да ти се вдигне ТСХ и ако я намалиш на 50.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #224 -: Юли 17, 2009, 18:34:20 pm »
Бърз въпрос-доктора ми е в чужбина за няколко дни.Докато се върне, ако си смъкна дозата на 50мг за 2-3 дни дали ще е нещо опасно?В смисъл аз съм сега 0.40 тсх предполагам,че ако смъкна дозата на 50мг да се вдигне най-много до 0.70 сигурно.  :(Как мислите!

Имаш ли причина заради която да искаш да си смъкваш дозата? Ако не, по-добре не я намаляй.
Моето мнение е, че няма много да ти се вдигне ТСХ и ако я намалиш на 50.
Нямам причина.Лекаря ми каза ,че ако мина нормите или не се чувствам добре да звъня да сменяме дозата.Но аз съм си екстра,нищо ми няма.Обаче като четох пуснатите тук постове и че се притесняват много хората като са с тсх 0.40 и се притесних и аз.И затова реших да му звънна ,но той пък е на конференция в чужбина и затова писах...
Re: Л-Тироксин
« Отговор #225 -: Юли 18, 2009, 11:53:53 am »
Бърз въпрос-доктора ми е в чужбина за няколко дни.Докато се върне, ако си смъкна дозата на 50мг за 2-3 дни дали ще е нещо опасно?В смисъл аз съм сега 0.40 тсх предполагам,че ако смъкна дозата на 50мг да се вдигне най-много до 0.70 сигурно.  :(Как мислите!

Имаш ли причина заради която да искаш да си смъкваш дозата? Ако не, по-добре не я намаляй.
Моето мнение е, че няма много да ти се вдигне ТСХ и ако я намалиш на 50.
Нямам причина.Лекаря ми каза ,че ако мина нормите или не се чувствам добре да звъня да сменяме дозата.Но аз съм си екстра,нищо ми няма.Обаче като четох пуснатите тук постове и че се притесняват много хората като са с тсх 0.40 и се притесних и аз.И затова реших да му звънна ,но той пък е на конференция в чужбина и затова писах...

Не се шашкай, защото някой се е шашнал :) Я вземи да си почиваш в тази жега :) Весело и усмихнато лято, мисля че няма за какво да се притесняваш. Ако нещо се чустваш некомфортно просто намали дозата на 100 после пак пий 125 и така до следващата ти контрола.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #226 -: Юли 20, 2009, 11:31:03 am »
 :D :D :D :D :D права си!!!
Приятни летни дни на всички !!!  :goodluck:
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #227 -: Юли 21, 2009, 23:43:26 pm »
какъва трябва да е стойността на ТСХ, ако искаш да забременееш? Предстои ни Икси през септември, а стойностите ми се качиха на 2.77, след като се са били около 1.20. Какви може да се причинте, аз приемам 75гами на ден. Благодаря предварително момичета!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #228 -: Юли 22, 2009, 00:04:19 am »
какъва трябва да е стойността на ТСХ, ако искаш да забременееш? Предстои ни Икси през септември, а стойностите ми се качиха на 2.77, след като се са били около 1.20. Какви може да се причинте, аз приемам 75гами на ден. Благодаря предварително момичета!
Стойностите на ТСХ трябва да са под 2.
Моето също скочи рязко и доки каза следващият месец да пусна ТСХ заедно с ТАТ и МАТ да не би те да са излезли от границите и ТСХ-то да е скочило заради тях. Вдигна ми еутирокса на 75мг и следващият път ще ги пускам всичките заедно.
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #229 -: Юли 22, 2009, 00:29:59 am »
Благодаря, не знаех за ТАТ и МАТ, ще си направя изледвания тогава, нямам лекуващ лекар едокринолог, защото в Бургас не съм намерила добър, а София е доста далеч. Лежах в клиниката по еднокринология, но никой не каза да следя тези показатели!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #230 -: Юли 22, 2009, 10:32:09 am »
Благодаря, не знаех за ТАТ и МАТ, ще си направя изледвания тогава, нямам лекуващ лекар едокринолог, защото в Бургас не съм намерила добър, а София е доста далеч. Лежах в клиниката по еднокринология, но никой не каза да следя тези показатели!

Можеш да посетиш д-р Сарджева която е от Варна. Мисля, че ти е близко а и тя е мн. добър специалист. Ако искаш инфо пиши ми на лични.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #231 -: Юли 22, 2009, 15:57:13 pm »
Благодаря, не знаех за ТАТ и МАТ, ще си направя изледвания тогава, нямам лекуващ лекар едокринолог, защото в Бургас не съм намерила добър, а София е доста далеч. Лежах в клиниката по еднокринология, но никой не каза да следя тези показатели!

Можеш да посетиш д-р Сарджева която е от Варна. Мисля, че ти е близко а и тя е мн. добър специалист. Ако искаш инфо пиши ми на лични.
Подкрепям за Сарджева,и аз съм при нея и много съм доволна.Само дето час ще има сигурно чак след месец.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #232 -: Юли 23, 2009, 23:51:17 pm »
Да ще се обадя на д-р Сарджева от Варна, а докато отида при нея ако знаете ендокриноложка от Бургас, че имам направление, за да ми изпишат еутирокса! Помогнете моля!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #233 -: Юли 24, 2009, 11:12:34 am »
Ако е само въпроса за даване на рецепта-личният лекар може да стори това.


*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #234 -: Август 05, 2009, 00:28:28 am »
Аз пак съм тук. От края на април минах на 50 еутирокс, само от време на време по 75. Д-р Тодорова така ми беше казала, по принцип по 50 ако не целим забременяване и редуване 50/75 при опити.
Ама ние ги спряхме...

И тъй като се чувствам странно, и ме обливат от време на време едни вълни (малии да не е само ранната критика) и си рекох, че сигурно покрай жегите дозата ми е висока.

Да ама не. Днес изследването ми показва ТСХ 3,9 - ужас, аман, и всичко останало...

Та пак ще тичам при д-р Тодорова, ако може някой да даде актуално инфо, работи ли сега, не работи ли, на колко време записва. Ще съм благодарна. Не че не мога да звънна един тел., ама...

Чудя се дали не се преработих, съответно и по-точно стресирах организма, и това да е рефлектирало??? Вие имате ли някакви такива наблюдения...
« Последна редакция: Август 05, 2009, 00:30:01 am от ognyana »
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #235 -: Август 05, 2009, 11:01:01 am »
Започни да вземаш по 75 и ще ти се нормализират стойностите на тсх, явно 50 мг не ти е достатъчно. И след 30 дни си направи контрола, през това време можеш и да си запишеш час за преглед. Не са толкова страшни нивата все пак си в границите, горната е 4.2
Успех :)
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #236 -: Август 05, 2009, 11:06:31 am »
Да питам... като ти пада тсх-то вземаш по-малка доза,а като се качва я смъкваш..така ли идва?
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Л-Тироксин
« Отговор #237 -: Август 05, 2009, 16:22:24 pm »
Да питам... като ти пада тсх-то вземаш по-малка доза,а като се качва я смъкваш..така ли идва?
При повишаване на TSH се увеличава дозата на L-тироксина, който се приема и обратно т.е. при понижаване на TSH се намалява и дозата на лекарството.  :wink:
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #238 -: Август 05, 2009, 17:47:22 pm »
Да питам... като ти пада тсх-то вземаш по-малка доза,а като се качва я смъкваш..така ли идва?
При повишаване на TSH се увеличава дозата на L-тироксина, който се приема и обратно т.е. при понижаване на TSH се намалява и дозата на лекарството.  :wink:
:bighug: хехее най-накрая , мерси
*
Re: Л-Тироксин
« Отговор #239 -: Август 06, 2009, 01:10:59 am »
Малко помощ, ако може момичета. Днес бях на преглед, защото както писах ТСХ ми е доста виско - 3.10, а планираме ИКСИ на есен. Преди това ходих на гинеколог, защото пустият му цикъл не ми идва втори месец, и док казва от високия ТСХ е! Отивам на ендокронолог и тя като започва - пуска ми всички хормони-ТСХ, МАТ, ТАТ, пролактин /това добре/ и за капак ми казва - трябва и КАТ на мозъка и ренген на селатурсика! Каза, само от преглед със слушалка - че имам аритмия, нарушения на вестибуларен апарат и т.н Това възможно ли? Аз си се чуствам добре, нямам никакви оплаквания. Тя направо ме стресира, ние сме с мъжки фактор и Владимиров ми каза само да си увелича дозата на еутирокса за да паднат стойностите под 2. А тази докторка ме побърка,дайте някъв съвет, Утре ще си взема изследванията на хормоните, а чак след 2 седмици съм на скенер и рентген. Да чакам или да си увелича дозата, защото в средата на септември започва процедурите. Малко дълго стана, но много се притесних днес.