0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #40 -: Ноември 13, 2008, 11:12:07 am »
Любопитка аз съм хетерозиготен носител, пуснала съм си въпрос до Кременски относно количеството на метата при тези случаи.
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2008, 11:19:48 am »
Любопитка аз съм хетерозиготен носител, пуснала съм си въпрос до Кременски относно количеството на метата при тези случаи.
snow-white,помня че каза че си му писала,но непомнех какъв носител си ...сега ми стана пак много интересно какво ще каже в случая той...защо 4мг,щом хетерозиготното носителство нямало значение в практиката..  :? ...а и мета или 4 мг обикновена... :lol: нямам търпение да се разнищи вече тая работа!
п.п. а колко теми има само по въпроса /и стари/ и все още е някак неизяснено..има разминаване в мненията..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #42 -: Ноември 13, 2008, 11:47:42 am »
Да Любопитка и аз се зачудих, защо след като хетерозиготното носителство няма проявления, Кременски препоръчва 4мг ФК пък била тя и обикновена, би следвало да няма значение вида на ФК и количеството да е стандартното 0.4мг
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #43 -: Ноември 19, 2008, 12:12:53 pm »
Здравейте! Предстои ни да пускаме генетични изследвания, които ми казаха че се пускат в Майчин дом на 14тия етаж.
Който е ходил там може ли дами каже как става? Трябва ли да си запиша час при някой лекар или направо да отида на място и да искам да ми ги пуснат?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #44 -: Ноември 19, 2008, 16:37:25 pm »
не се записва час, което е тъпо, но........отиваш и чакаш да те кансултират, попълваш анкетна карта, казваш причините за които следва да пуснеш генетични и те ти насочват пакета изследвания. после в лабораторията ти взимат кръв, плащаш долу на касата и след около 2 седмици срещу фактурата ти дават резултатите пак на 14 ет. това е. ако имаш нещо питай.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #45 -: Ноември 19, 2008, 17:43:59 pm »
не се записва час, което е тъпо, но........отиваш и чакаш да те кансултират, попълваш анкетна карта, казваш причините за които следва да пуснеш генетични и те ти насочват пакета изследвания. после в лабораторията ти взимат кръв, плащаш долу на касата и след около 2 седмици срещу фактурата ти дават резултатите пак на 14 ет. това е. ако имаш нещо питай.

Има ли някакви приемни дни и часове? Защото аз трябва да ги пускам с мъжа ми и съответно трябва да се измъкнеме от работа.
Лекарката каза че трябва да се пуснат:
Генетични - и за двамата
Тромбофилия - за мене
Антифосфолипидни - за мене

Благодаря ти много!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #46 -: Ноември 19, 2008, 21:10:54 pm »
няма значение кой ден ще отидеш - от понеделник да петък. започват от 9.00 сутрин. успех
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #47 -: Ноември 26, 2008, 18:06:46 pm »
Както обещах да ви кажа какво ми писа проф.Кременски /относно хетерозиготната мутация/ - значи няма никакво значение вида на фолиевата киселина - мета, обикновена - просто трябва да се вземат по 10т/ден от 0.4 мг ФК = 4мг/ден. Така че аз продължавам по тази схема, по-добре малко повече, отколкото недостатъчно  :wink:
п.с. не ми разясни защо
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 18:08:42 pm от Snow-white »
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2008, 18:28:33 pm »
Snow-white , по 10 от коя фолиева пиеш?
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2008, 19:04:10 pm »
От Неофолик мета
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2008, 21:38:11 pm »
От Неофолик мета
мисля, че това е много. да не би да са по 10 таблетки от другата?
не съм компетентна, но за първи път чувам такава доза от неофолик мета. :?
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #51 -: Ноември 26, 2008, 21:54:26 pm »
Както обещах да ви кажа какво ми писа проф.Кременски /относно хетерозиготната мутация/ - значи няма никакво значение вида на фолиевата киселина - мета, обикновена - просто трябва да се вземат по 10т/ден от 0.4 мг ФК = 4мг/ден. Така че аз продължавам по тази схема, по-добре малко повече, отколкото недостатъчно  :wink:
п.с. не ми разясни защо
*
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #52 -: Ноември 27, 2008, 11:41:39 am »
а при евентуална бременност променя ли се дозата .. :ask:
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #53 -: Ноември 28, 2008, 10:50:29 am »
Кременски ми отговори, че трябва да пия тази доза от ФК поне 2 месеца преди забременяване и 2 месеца след това
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #54 -: Декември 05, 2008, 13:20:25 pm »
Здравейте момичета! Имам нужда от помощта ви! Излезнаха ми резлутатите от генетичните:

На мъжа ми цитогенетичното: кариотип 2n=XY НОРМАЛЕН МЪЖКИ КАРИОТИП
На мен: кариотип 2n=XХ НОРМАЛЕН ЖЕНСКИ КАРИОТИП

Тромбофилия:
Не се откриват мутациите R506Q(Фактор V ЛайденFV), 20210G/A (протромбин)
Нормален генотип за PAI 4G/5G
Генотип T/T за C677T (MTHFR)

ЗАБЕЛЕЖКА: При генотип Т/Т за С677Т (MTHFR) може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 70%

Моля за вашето мнение тъй като тези изследвания гинеколожката каза да си ги пусна вследствие на миссед. От генетичната клиника пък ми казаха да питам гинеколожката...
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #55 -: Декември 05, 2008, 16:00:27 pm »
добре е специалист да ги разчете, защото все пак не сме лекари. така както виждам, ще трябва повечко фолиева киселина да пиеш, но колко ще ти каже лекар. успех
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #56 -: Декември 05, 2008, 16:05:09 pm »
А възможно ли е тези резултати да са причина за мисседа ми?

На теб са ти изписали и фракси - а ти май имаш същите резултати като моите нали?
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #57 -: Декември 06, 2008, 20:55:23 pm »
Както обещах да ви кажа какво ми писа проф.Кременски /относно хетерозиготната мутация/ - значи няма никакво значение вида на фолиевата киселина - мета, обикновена - просто трябва да се вземат по 10т/ден от 0.4 мг ФК = 4мг/ден. Така че аз продължавам по тази схема, по-добре малко повече, отколкото недостатъчно  :wink:
п.с. не ми разясни защо
Snow-white ,благодаря ти за инфото...аз съвсем се обърках...въпреки всичко незнам на кой да вярвам...!Конова твърди,че при хетерозиготната мутация преди забременяване 1 табл мета на ден е достатъчна ,а след това по две...!всички лекари ме уверяват,че повече от 3 табл мета на ден,не е безвредно .. налрая ще ида до лабораторията на Кременски да говоря лично с него,защото трябва да установя със сигурност колко да пия...,не може една седмица по 2..после по 3...по 4 табл..после по 6...пак по 4...и пак по 3.. :lol:...просто незнам колко трябва да пия и на кой да вярвам!пак ще я увелича явно засега,но мисля да се опитам да говоря лично с Кременски!!може би след нова година..
Успех на всички
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #58 -: Декември 06, 2008, 21:08:58 pm »
любопитка, като разбереш със сигурност, да не забравиш да го споделиш тука.., че май всички сме в голяма чуденка ..  :D
Re: има ли място за притеснение от тези резултати
« Отговор #59 -: Декември 06, 2008, 21:15:39 pm »
любопитка, като разбереш със сигурност, да не забравиш да го споделиш тука.., че май всички сме в голяма чуденка ..  :D
разбира се :D!сигурна съм,че ще ми каже същото като на  snow-white,но искам да ми обясни ако може по-подробно..като ще му кажа и другите лекари какви доводи изтъкват!след  празниците ще ида и се надявам да ме приеме..веднага щом имам инфо от изворът ще пиша :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!