0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1080 -: Юни 29, 2010, 09:39:05 am »
Здравейте момичета да ви попитам нещо.Аз съм след втора инжекция Декапептил депо и още не ми идва цикъла.Това нормално ли е,поне заацапване нищо няма?След първата инжекция,която беше на 19.05 ми дойде цикъл на 26.05/доста/,а сега след втората на 20.06 няма никой,а трябваше да ми дойде на 22.06.И нещо друго да попитам ако нямам друга инжекция кога трябва да ми дойде нормален цикъл?Извинявам се за дългия пост!Успех в борбата!

След първата инжекция обикновено идва цикъл, след втората не би трябвало да ти идва. При мен цикъла след първата инжекция беше по дълъг от нормалното - 10 дни, като повечето дни беше зацапване. След последната инжекция би следвало да ти дойде около 60 дни след поставянето или повече. На мен ми дойде на 93-94 ден не помня точно.


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1081 -: Юни 29, 2010, 10:22:04 am »
При мен след парвата имаше цикъл но след това спря.Поставиха ми 3бр. Золадекс и цикълът ми се възстанови чак след 50 дни.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1082 -: Юни 29, 2010, 10:44:02 am »
Благодаря ви,но това е много кофти.Не мога да си предвидя почивката на море така.Според Вас при последна инжекция на 20.06 кога да чакам цикъл?


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1083 -: Юни 29, 2010, 16:50:45 pm »
Мисля че за всяка е много индивидуално,може да попиташ доктора си.
А аз следващата седмица подавам документи за инвитро-няма за кога да губя повече време в безуспешни опити за забременяване по естествен път и неуспешни 3 инсета.? години след лапароскопия и лечение със Золадекс няма нови кисти има си овулация но няма бебе.Устремено напред и аз се впускам с "тежката артилерия" в борбата да станем родители
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1084 -: Юли 01, 2010, 23:16:55 pm »
мисля си вече, че може би и аз трябва да почна да обмислям варианта инвитро, въпреки че лекарят беше много сигурен, че няма пречки вече за естествено..

Тони, не ти ли обясни лекаря ти - инжекциите спират цикъла (не би трябвало да ти дойде, ако се поставят първия ден), действието е 30 дни, така че около 30 дни след последната започва нов цикъл - общо около 60 дни.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1085 -: Юли 03, 2010, 10:38:22 am »
Доста съм объркана с тази ендометриоза.Моят случай е следния-оперирана съм от ендометриозна киста на десен яйчник,премахната дясна тръба и една миома.След година правих ин витро \за моя радост успешно\след секциото лекарката ми каза че имам ендометриозни огнища и много миоми.Чудих се нали бременноста лекува ендометриозата, как е възможно да имам огнища?                                 След лапароскопията не съм приемала никакви лекарства.Някой има ли идея какво да правя?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1086 -: Юли 03, 2010, 16:04:04 pm »
Доста съм объркана с тази ендометриоза.Моят случай е следния-оперирана съм от ендометриозна киста на десен яйчник,премахната дясна тръба и една миома.След година правих ин витро \за моя радост успешно\след секциото лекарката ми каза че имам ендометриозни огнища и много миоми.Чудих се нали бременноста лекува ендометриозата, как е възможно да имам огнища?                                 След лапароскопията не съм приемала никакви лекарства.Някой има ли идея какво да правя?
При мен се получи същото, но нямам миоми (за сега). Аз си мисля че именно за това я наричат "коварна", защото не знаеш къде, какво и кога никне. Непосредствено преди процедурата в която забременях, бяха горени малки огнища и отстранени 2 миоми, на самото секцио съм имала ЕМ. Сега не я мисля, въпреки че вече усещам някои от симптомите и. Дано не прави сериозни поражения, но ако трябва отново да извървя същия път - точно него бих избрала.
Кураж момичета!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1087 -: Юли 06, 2010, 16:59:06 pm »
zdraveite iskam da popitam sled kato mi svurchat inzekcite 6 na broi sled kolko dni che mi doide.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1088 -: Юли 14, 2010, 12:51:48 pm »
Здравейте, момичета, и аз да се впиша - болна съм от ендометриоза 4 степен, оперирана съм на 27 ноем. 2009, последва лечение 6 месеца с Лукрин Депо...искам да Ви кажа, че ми дойде 2 пъти за тези 6 месеца и веднага след последната инжекция (10 дни след нея) пак ми дойде! Лекарят ми каза, че не ми е подейсртвал Лукрин Депо. На някоя от вас случвало ли се е след Золадекс, Лукрин или Деферелин това??? Нали уж тези инжекции спират цикъла, а на мен си ми идваше от дъжд на вятър...
Искам също така да попитам, макар че съм на 22 и все още не планирам забременяване, все пак ако сега забременея, при положение, че вече имам ендометриозна киста (уточнявам появи се ВЕДНАГА след операцията), това ще пречи ли на бременността?
Някой има ли идея какво да правя, аз съм разочарована от фармацевтичната индустрия, не стига, че тези инжекции не лекуват на 100% и са толкова скъпи, ами те дори не ми спряха цикъла ... някой да е успял да се излекува с други алтернативни методи ?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1089 -: Юли 14, 2010, 16:46:17 pm »
 ЗДРАВЕЙ SAB-f аз за втори път съм на лукрин. първия път бяха 4 инжексии, сега предлагат да са 6. за момента са ми сложени 3 и ми идва различно след първата на 28ден след втората на 30ден а а от втория до третия цикъл имах 17 дни т. е цикъла ми дойде и на втория ден бих 3 инжексия, На мен също ми казаха че не ми действа но продължаваме. А по отношение на бремеността има момичета забременели с ендометриоза и такива на който пречи аз съм от вторите но се надявам да стане при следващия опит. А други методи освен инжексиите и премахването на ендометриозните огнища няма пробвала съм 10години какво ли не.Но все пак при всяка е индивидуално консултирай се с още един лекар
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1090 -: Юли 14, 2010, 17:20:07 pm »
Момичета виждам че и при двете ви проблема идва от лукрин! Защо не попитате лекарите си дали да не смените лукрина с някое от другите лекарства напр. Золадекс?
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1091 -: Юли 14, 2010, 21:27:32 pm »
Доколкото помня преди коментирахме , че Лукрина май е с най-слабо действие или поне не действа достатъчно ефикасно при всички. Най-доброто лекарство (според мен ) си е Золадекс и след това Диферелин. Лукрина го наложи ЗК преди около 2 години , допреди това изписваха другите 2.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1092 -: Юли 15, 2010, 10:55:04 am »
здравейте, мн интересно, как така точно Лукрин се оказва проблема ...КОТКА можеш да ми пишеш на лично съобщение да не злепоставяме някого, кой ти е лекарят? моля, те кажи ти какво си пробвала, аз мисля да пробвам всичко - билково лечение, хомеопатия, акупунктура и т.н. Разбирам, че Золадексът например е по-силен, но сигурно е и мн по-вреден ... а относно бременността имах предвид дали няма да пречи приерно кистата, дали не може да се спука или нещо такова при раждане?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1093 -: Юли 18, 2010, 12:57:49 pm »
Ендометриозата се лекува за да настъпи бременност,не пречи да си бременна и да имаш ендометриоза. След като родиш броя деца, които искаш да имаш, няма никакво значение дали имаш или нямаш ендометриоза, освен ако не е съпроводена с болки. Повторно лечение с лукрин при положение, че не действа ми се вижда безмислено.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1094 -: Юли 18, 2010, 19:41:33 pm »
Аз също съм с диагноза ендометриоза, след лапароскопия проф. Горчев я беше горил. Не си слагах Золадекс , а си поръчах едни капки от САЩ и след това се чувствах много по добре. Не зная дали е имало ефект или сега дали имам все още ЕМ, но цикълът ми е по лек от преди и нямам симптомите. Това го почувствах след капките. Сайтът ми го беше дала Манхатън . Не си спомням точно кой беше, ще го потърся и ще пиша.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1095 -: Юли 18, 2010, 22:26:06 pm »
http://www.herbalremedies.com/enfortin2oz.html Това е сайтът с лекарството , което аз пиех.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1096 -: Юли 18, 2010, 23:23:19 pm »
Elora, как става поръчката и доставката на тези капки? Има ли в България фирма посредник ? Каква е крайната цена след доставката и за колко време стига един флакон от капките? Извинявай за многото въпросите. През декември ми отстраниха две ендометриозни кисти. Не провеждам никакво лечение след това, нямам време , правя опити предвид възрастта ми, по преценка на лекарите. Но страха от връщането на ендометриозата съществуват,още повече предвид  необратимите пораженията, които е нанесла.Всяка информация е ценна. Благодаря ти предварително.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1097 -: Юли 19, 2010, 00:46:54 am »
Ендометриозата се лекува за да настъпи бременност,не пречи да си бременна и да имаш ендометриоза. След като родиш броя деца, които искаш да имаш, няма никакво значение дали имаш или нямаш ендометриоза, освен ако не е съпроводена с болки. Повторно лечение с лукрин при положение, че не действа ми се вижда безмислено.

 :balk_50: :good_post:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1098 -: Юли 19, 2010, 08:38:30 am »
Ендометриозата, според повечето лекари се лекува, не само за да настъпи бременност, но и защото тя има способността да запушва тръби и да изконсумирва яйчници, ако не се лекува с години. Твърдението, че огромни овариални кисти, стоейки с години в/у яйниците и/или около матката на една жена, която не иска в момента да има деца, няма да попречи за това в бъдеще, е неиздържано според мен, защото тези кисти нанасят големи щети на яйчниковата тъкан. Лекарите, с които съм се консултирала, ме съветват при рецидивираща ендометриоза, каквато е моята, да се правят редовни операции и евентуално изваждане на част от яйчник/цял яйчник. Ако твърдението ми не изглежда достоверно, момичетата с такъв проблем, нека се консултират с лекуващия им лекар. Сигурна съм, че отговорът ще бъде подобен. Мога да посоча и моя хирург, който ми е дал такова мнение.
Поздрави момичета.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1099 -: Юли 19, 2010, 10:07:04 am »
Elora, как става поръчката и доставката на тези капки? Има ли в България фирма посредник ? Каква е крайната цена след доставката и за колко време стига един флакон от капките? Извинявай за многото въпросите. През декември ми отстраниха две ендометриозни кисти. Не провеждам никакво лечение след това, нямам време , правя опити предвид възрастта ми, по преценка на лекарите. Но страха от връщането на ендометриозата съществуват,още повече предвид  необратимите пораженията, които е нанесла.Всяка информация е ценна. Благодаря ти предварително.
Мен ми ги поръча моя приятелка от САЩ и ми ги донесе. Доставката беше доста скъпа. Не помня вече колко пари дадох, беше преди четири години.