0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1040 -: Януари 14, 2010, 08:01:22 am »
Ох.. и на мен ми е много странно това,че не са ми махнали нито кистата ,нито огнищата и т.н.Днес пак се видях с д-ра и с две думи за него най - подходящ е варианта с подтискане на ендометриозата,после коремна операция с цел по-добър достъп и след това пак подискане.В болницата щом видяха първата епикриза от операцията ми през 2007г(а имено 1киста на лев.яйчник от 8 см и още една -2см,а на десния мнг ендометр.огнища,също по пикочния мехур,тънки и дебели черва,таза и мнг сраствания) се учудиха много как пак се е появила ендометриозата и то след 6 месеца zoladex - може и това да го кара да процедира така все пак съм 4 степен.Вече нямам търпение всичко да свършва и най накрая да  стигна до заветната цел.Благодаря ви за отговорите и успех на всички :balk_602:

Къде ги вършиш тези неща? В коя болница, при кой лекар?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1041 -: Февруари 05, 2010, 15:48:21 pm »
Здравейте момичета!

Вчера ме изписаха след лапароскопия на която остановиха ендометриоза 4 степен без шоколадови кисти и колена в тръбите. Горили са ендометриозните огнища и въпроса ми е мога ли веднага да започна процедура по инвитро или първо трябва да се спре цикъла за 6 месеца?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1042 -: Февруари 06, 2010, 19:43:28 pm »
Аз бях с първа степен и започнахме опит без лечение с Лукрин и подобни. Успешен! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1043 -: Февруари 21, 2010, 17:38:39 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ,
и аз се присъединявам към вашата група, като страдаща от тази болест-ендометриозата.Откриха ми я след лапароскопия на 18.02.Не знам още каква степен е, ще разбера когато отида на преглед на 3.03.Рабрах че е доста коварна болест и лечението е дълго, прочетох повечето коментари на момичетата и надявам се да има все повече такива,който са успели да се преборят с тази напаст.Ще продължавам да се включвам и да ви следя.УСПЕХ БОРЕЩИ СЕ МОМИЧЕТА!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1044 -: Февруари 21, 2010, 19:02:50 pm »
Много е индивидуално най добре консултация със специалист.
На мен ми откриха ендометриоза на втората коремна операция /извънматочна бременност/със страшно много сраствания ,на самата операция са отстранили част и  ендометриозно огнище ,докато бях в болницата ми проведоха лечение/Золадекс/ и след това ме посъветваха да отивам направо на инвитро направих първия опит 5 месеца по късно-неуспешен,след това още три и най накрая три години след това видях+++++++тест :)
Гадна болест е но все пак може да се успее и с нея късмет на всички борещи се за бебче :)
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1045 -: Февруари 27, 2010, 14:33:42 pm »
здавеите аз съм нова.искам да разкажа и моята история.на 25.1.2010 ми направиха лапаро откриха ми ендометриоза на матката.искам да попитам някои друг имал ли е подобно нещо и с какво го е излекувала.това е за сега и благодаря.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1046 -: Март 04, 2010, 14:54:46 pm »
Здравейте,
мина месец откакто ми правиха лапаро. Лекарите, които са изследвали кистата т.е. резултата от хистологията е "най-вероятно се касае за ендометриоза".
Нали правят изследване, а все едно не са сигурни.
Лекарят ми назначи лечение с Утрогестан. Малко се изненадах, очаквах прословутите инжекции.
Някой лекувал ли се с Утрогестан след лапаро?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1047 -: Март 04, 2010, 23:44:44 pm »
Не съм чувала за такова лечение.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1048 -: Март 05, 2010, 10:19:05 am »
Утрогестана е прогестерон, а доколкото знам Прогестерон и Естроген са 2та хормона които трябва да се спрат за да се лекува ендометриоза, а не да се увеличават  8O
За първи път чувам за такова нещо!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1049 -: Март 11, 2010, 12:05:59 pm »
здравеите явно никои или няма зена която е боледувала от тази болест.явно съм само аз.все пак ще ви каза какво ми престои.първо ще се лекувам с лукрин после инвитро в клиника,селена,в пловдив.ако има някои които е правил инвитро след ендометриоза на матката и след това инвитро нека да ми казе как е минало.това е за сега надявам се че все някои ще ми отговори.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1050 -: Март 11, 2010, 12:56:44 pm »
Аденомиоза

Подобно на ендоматриозата, аденомиозата се проявява когато тъкан от ендометриума се намира в средната, мускулна стена на матката. За разлика от ендометриозата, при аденомиозата тъканта не се прехвърля другаде освен в стената на матката. Ако не се лекува, тъканта продължава да расте.  
Аденомиозата обикновено засяга жени между 40 и 50 годишна възраст. Симптомите на заболяването включват ненормално кръвотечение и тазови болки по време на цикъл. Но аденомиозата рядко се диагностицира сама. Обикновено симптомите й са маскирани или усложнени от симптомите на друг проблем с матката. Често тя се открива при лечение на друго маточно заболяване. В 50% от случаите жените с аденомиоза имат и фиброиди на матката.
Тъй като експертите не са сигурни аккво я причинява, най-категоричният начин за лечение на аденомиозата е хистеректомията. Понякога се използват хормони, освобождаващи гонадотропин, за да помогнат на матката да се свие и да увеличат шансовете за плодовитост. Но това лечение не може да бъде прилагано за продължителен преиод от време. Освен това тъканта започва да се разраства отново до шест месеца след спирането на хормоните.


http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26959.0
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1051 -: Март 12, 2010, 11:18:11 am »
здравеи роси.това което си написала за моето заболяване ли става въпрос.ако е така док щеше да ми каже че имам аденомиоза.ти имала ли си тази болест ако си я имала кажи ми как я излекува и след това имаш ли успех всмисъл дали си забременяла.друго което искам да те попитам какво преставлява това лечение хистеректомия вид операция или нещо друго.това е за сега благодаря ти за информацията.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1052 -: Март 12, 2010, 11:38:49 am »
banana, хистеректомия означава отстраняване на матката. Колкото до това което е писала rossy, може и да не се отнася до теб след като не го пише в епикризата, но все пак не съм доктор да ти кажа... Гледам, че по нагоре си писала, че имаш план на действие и изглежда правилен, следвай го! Желая ти успех!  :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1053 -: Март 15, 2010, 00:50:28 am »
здравеи роси.това което си написала за моето заболяване ли става въпрос.ако е така док щеше да ми каже че имам аденомиоза.ти имала ли си тази болест ако си я имала кажи ми как я излекува и след това имаш ли успех всмисъл дали си забременяла.друго което искам да те попитам какво преставлява това лечение хистеректомия вид операция или нещо друго.това е за сега благодаря ти за информацията.
Здравей ! Не нямам такава болест , лекувала съм ендометриоза на яйчниците, още не съм забременяла...
За твоята диагноза най-добре се консултирай със специалист по стерилитет, не за друго , но ние не можем да ти поставим такава и не можем да те насочим как да се лекуваш. При всеки пациент е индивидуално . Насочи се към подходяща клиника и действай , задай всичките си въпроси на док и измисляте план ! Успех , надявам се скоро да ни зарадваш с добри новини!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1054 -: Март 19, 2010, 12:58:23 pm »
искам да попитам ледена луна дали си от пловдив тъи като пишеш в предишните страничи че си посещавала др даскалов.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1055 -: Април 14, 2010, 23:05:06 pm »
Момичета, пишете моля как забременяхте след лечение на ЕМ - по какьв метод, какво беше лечението и колко време ви отне.
Нека подновим анкетата и да си вдьхнем надежда  :crossfingers: :stroller:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1056 -: Април 15, 2010, 15:01:42 pm »
Момичета, пишете моля как забременяхте след лечение на ЕМ - по какьв метод, какво беше лечението и колко време ви отне.
Нека подновим анкетата и да си вдьхнем надежда  :crossfingers: :stroller:
април 2008 - лапароскопия, диагноза потвърдена - ендометриоза.Назначено лечение - 3 ампули лукрин депо - по здравна каса
юни -първата инжекция и цикъл
юли, август, септември и октомври цикъл няма
13.ноември -възстановяване на цикъла
25 ноември - инсеминация на естествен цикъл
11 декември - положителен тест
07 07 2009 - преждевременно раждане в 34 г.с.(бебето живя само 6 часа)
05.03.2010 - инсеминация на естествен цикъл - отрицателен тест
31.03.2010 - поправителен - днес теста беше отрицателен
БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1057 -: Април 15, 2010, 16:10:58 pm »
През 2004 г. ми откриха ендометриоза. Последва лечение със Золадекс, 6 мес. След това - инсеминации, по естествен начин... Накрая последва ин-витро процедура /ИКСИ?. Заради ендометриозата се наложи по-високи дози лекарства при стимулацията. Бременността ми завърши в 6 седм., поради завишени НК клетки. Сега съм бременна след второ ИКСИ. Надежда винаги има. Успех в лечението!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1058 -: Май 19, 2010, 11:57:17 am »
Здравейте на вси4ки!Откриха ми ендометриоза.Изписаха ми Оргаметрил.Никаде в статиите не го срещнах,като лекарство за ле4ение.Правим опити за забременяване-несполу4ливи за сега.Ако имате опит с това лекарство или по-подробна информация щте ви бьда благодарна!И ако има нещто по-добро от това лекарство,моля ви -кажете ми.
 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1059 -: Май 19, 2010, 14:14:40 pm »
Как ти я откриха?
Не мисля че Оргаметрила е препарата за ЕМ.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com