0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1100 -: Юли 27, 2010, 15:58:03 pm »
здравейте как действат тези капки
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 16:01:24 pm от КОТКА »
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1101 -: Юли 28, 2010, 12:49:14 pm »
Ендометриозата, според повечето лекари се лекува, не само за да настъпи бременност, но и защото тя има способността да запушва тръби и да изконсумирва яйчници, ако не се лекува с години. Твърдението, че огромни овариални кисти, стоейки с години в/у яйниците и/или около матката на една жена, която не иска в момента да има деца, няма да попречи за това в бъдеще, е неиздържано според мен, защото тези кисти нанасят големи щети на яйчниковата тъкан. Лекарите, с които съм се консултирала, ме съветват при рецидивираща ендометриоза, каквато е моята, да се правят редовни операции и евентуално изваждане на част от яйчник/цял яйчник. Ако твърдението ми не изглежда достоверно, момичетата с такъв проблем, нека се консултират с лекуващия им лекар. Сигурна съм, че отговорът ще бъде подобен. Мога да посоча и моя хирург, който ми е дал такова мнение.
Поздрави момичета.
Това дето си го написала да не ти изконсумира яйчника и да не ти се запушат тръбите е точно при тези които един ден ще раждат, за родилите вече деца няма значение дали са им проходими тръбите и дали ше са с яйчник или без. Надявам се така ти е по-разбираемо.
Колкото до операции при всяко появяване на киста е просто не нслимо, щото то не е като да си нарежеш салам при нужда.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1102 -: Август 26, 2010, 11:44:58 am »
Здравей banana, и аз съм с ендометриоза на матката. На мен ми предстои нов опит септември ако всичко е ОК. Биха ми две инжекции Декапептил депо. Сега очаквам с нетърпение 7.09. за да видя как са се развили нещата. Ти до къде стигна  :) :) :)


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1103 -: Август 31, 2010, 20:23:33 pm »
Доста съм объркана с тази ендометриоза.Моят случай е следния-оперирана съм от ендометриозна киста на десен яйчник,премахната дясна тръба и една миома.След година правих ин витро \за моя радост успешно\след секциото лекарката ми каза че имам ендометриозни огнища и много миоми.Чудих се нали бременноста лекува ендометриозата, как е възможно да имам огнища?                                 След лапароскопията не съм приемала никакви лекарства.Някой има ли идея какво да правя?
При мен се получи същото, но нямам миоми (за сега). Аз си мисля че именно за това я наричат "коварна", защото не знаеш къде, какво и кога никне. Непосредствено преди процедурата в която забременях, бяха горени малки огнища и отстранени 2 миоми, на самото секцио съм имала ЕМ. Сега не я мисля, въпреки че вече усещам някои от симптомите и. Дано не прави сериозни поражения, но ако трябва отново да извървя същия път - точно него бих избрала.
Кураж момичета!

Евро,да питам:след хистероскопията,на която махнаха миомите и гориха  огнища как ти дойде следващия цикъл?При мен е вече 37-ми ден и няма цикъл(((((((Дано всичко е наред,че все на мен ми се случват каръщините.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1104 -: Август 31, 2010, 22:58:02 pm »
Хистеро не съм правила, правихме лапаро и си ми дойде нормално.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1105 -: Август 31, 2010, 23:03:40 pm »
Благодаря!Док каза,че било нормално,ама...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1106 -: Септември 01, 2010, 11:01:38 am »
На мен са ми правили хистеро за премахване на полип и ми дойде с 3-4 дена закъснение
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1107 -: Септември 01, 2010, 12:50:45 pm »
kisela, на мен ми правиха оперативна хистероскопия, премахваха ендометриозно огнище. Операцията беше на 8.6.2010, на 20.06


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1108 -: Септември 01, 2010, 17:27:21 pm »
Много благодаря.Ще чакам с нетърпение прегледа този месец.Дано не е някоя киста пък сега)))))))))))


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1109 -: Септември 05, 2010, 16:09:52 pm »
здравеи luce аз приклучих с инжекците които бяха 6 лукрин депо и сега чакам да ми доиде но вече минаха два месеца и не ми идва и много съм притеснена защото колкото повече се бави ще ми изтече заповета а аз не искам това затова аз отидох при др. да го попитам и тои ме прегледа и каза че до една седмица трябва да ни доиде ако ли не ще го предизвика с лекарства.искам да попитам момичета които са се лекували с лъкрин 6 месеца да ми кажат след последната инжекция след колко дни им доиде мц моля ви кажете ми.благодаря ви предварително.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1110 -: Септември 06, 2010, 09:52:33 am »
На мен ми правиха 3 инжекции Лукрин.Месечният цикъл се възстанови 89 дни след поставянето на последната инжекция.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1111 -: Септември 07, 2010, 21:12:27 pm »

Евро,да питам:след хистероскопията,на която махнаха миомите и гориха  огнища как ти дойде следващия цикъл?При мен е вече 37-ми ден и няма цикъл(((((((Дано всичко е наред,че все на мен ми се случват каръщините.
[/quote]


За статистиката:Този път ми дойде на 45-тия ден,а това е втората поред с един месец почивка.Тогава дойде на 30-тия ден,при цикъл 27 дни.

banana,всеки организъм е различен...Мен ме бяха блокирали веднъж с диферилин депо,само една инжекция...дойде ми около 90-тия ден,споко! :)
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 21:16:14 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1112 -: Септември 10, 2010, 08:55:52 am »
здравейте момичета, при мен след две инжекции декапептил депо - първа на 10.07 и втора на 13.08. пристъпихме директно към нова стимулация. След първата инжекция, цикъла ми  дойде на 20.07 и това беше. Преди блокажа юни месец имам хистероскопия и отстранено аденомиозно огнище и фибриози, мисля,че се казваше

banana, някъде бях чела, че след действието на инжекцията (около 30 дни)цикъла се очаква да дойде до 40 дни след това. Освен това може да ти се удължи срока за заповедта с три месеца. Стискам палци  :D :D :D 


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1113 -: Септември 12, 2010, 12:05:32 pm »
здравеите момичета благодаря ви за отговорите.тази заповед ми е втора смисъл с удължаване 3 месеца която истича на 25.10.2010г и ако ми доиде на 1.10. ще испусна ли срока или трябва пак да подавам молба.док. хубаво ми предложи след 3 инжекция към стимулация но аз исках да си проведа лечението до краи защото съм такава държа на здравето си.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1114 -: Септември 22, 2010, 08:59:19 am »
Здравейте,
Този месец имам неспукан фоликул 20 мм.
Досега са ми се пукали. Прочетох, че това е един от симптомите за еднометриоза и вече почнах да се ошашквам, защото имам и други симптоми като силно болезнена менструация (3 дена болки), понякога болки при полов акт, док видя и наличие на ендометриоми. Същевременно обаче не иска да ми прави лапароскопия, защото сме имали мъжки фактор и по-скоро смята, че на това се дължи липсата на бебе.
Аз се притеснявам, че докато се справяме с мъжкия фактор, ще загубим ценно време, в което и за мен би могло да се направи нещо.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1115 -: Септември 23, 2010, 06:08:36 am »
Първо проследете дали фоликула все пак ще се спука или изчезне. Никой лекар не пристъпва веднага към операция, макар и толкова лека.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1116 -: Септември 23, 2010, 12:04:23 pm »

Аз се притеснявам, че докато се справяме с мъжкия фактор, ще загубим ценно време, в което и за мен би могло да се направи нещо.

Напълно си права.При нас точно така се получи.Докато се справяхме с мъжкия фактор с мен никой не се занимаваше.Но като смених лекаря нещата се развиха в друга посока.Искай второ мнение, ако се налага смени и лекаря,че лечението на ендометриозата отнема доста време.Желая ти успех!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1117 -: Септември 26, 2010, 14:08:03 pm »
ледена луна, ами на мен ми препоръчаха операция 6 месеца след първата...:( а доколкото знаеш съм нераждала. просто си е факт, че има жени с ендометриоза, с по 2-3 операции, че и нагоре.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1118 -: Септември 27, 2010, 13:33:25 pm »
мда и аз съм една от тях.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #1119 -: Септември 27, 2010, 18:27:59 pm »
мда и аз съм една от тях.

и аз също  :?