0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #220 -: Март 08, 2007, 20:35:11 pm »
Честит ви Пазник.
Значи знаеш че д-р Даскалов прави и инсеминации, според мен поне е по-лесно да си ги правиш в града където живееш щом има специалист вместо да пътуваш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #221 -: Март 11, 2007, 12:05:46 pm »
Момичета,
знам, че е друга темата, и че диагноза ендометриоза се поставя категорично след лапароскопия ....обаче бихте ли споделили за някакви ранни признаци на тази гадост и има ли вариант в начален стадий да се хване на ултразвук или цветна снимка. При мен на цветна снимка се устаноха някакви малки сраствания, но никой не изрази съмнения за друго. Предстои ми лапароскопия и ме гони такава параноя, че просто се побърквам. Към темата - моята съседка, след 3 месечно лечение на ендометриоза, забременява на втория месец след това и сега си има чудесно момиченце.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #222 -: Март 11, 2007, 12:36:19 pm »
Нямах никакви признаци за ендометриоза,докато не ми направиха лапаротомия.Единствено имах болезнен мензис преди нея,но го отдавах на други причини.Доколкото знам тя не може да се установи чрез ултразвук или цветна снимка!Mobicool,не се навивай сама!!!А на теб защо ще ти правят лапаро?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #223 -: Март 11, 2007, 12:42:53 pm »
5q,
ами на цветната снимка се установи, че като цяло тръбите са пропускливи, но има някакви според тях "малки" около тръбите сраствания, които трябва да се видят къде, колко и какво на лапарото. Притеснена съм, защото някъде бях чела, че като признаци на ендометриоза може /не е задължително/ да бъдат и разстройство около цикъл, газове в корема /които имам от скоро/, болезнен цикъл /рядко е болезнен и обилен при мен и за кратко/ и съсиреци, които също са рядко при мен и малки. Нормално е да съм психясала и вече да съм си поставила диагноза сама. Просто чакането до 21 ще ме съсипе. Общо взето май колкото е добре да се чете, толкова и не преди лапаро. Започваш да си поставяш всякакви диагнози.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #224 -: Март 11, 2007, 13:46:17 pm »
Не психясвай, ти няма да имаш ендометриоза. Всичко ще е наред, тези леки сраствания ще ги махнат и скоро ще се радваш на бременност. Колкото за признаците аз лично не бях ги забелазала или по-скоро си бях казала, че няма да чета за неща които нямам установени и така подминавах статиите за ендометриоза до момента в който лекаря ми не изрази съмнение.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #225 -: Март 11, 2007, 14:16:43 pm »
Благодаря ти Луничке! Ама как само категорично отсече, че няма да имам :D Направо си ме успокои! Разбрах, че ти остават още 2 инжекции, и ти пожелавам още преди да ти е дошъл цикъла вече да си бременна /за няколко случаи чувам, че още преди да е дошъл момичетата са забременели/! Чух и за още 1 момиче в квартала, което след шест месечно лечение е забременяло, малко по-трудно, но там е имало и друг фактор освен ендометриозата. Така, че аз съм изцяло оптимист по отношение на забременяването след лечението, тъй като и с доста лекари се консултирах. Честно да ти кажа мен ме притесниха повече страничните действия на лечението, отколкото съмнението, че се забременява след това. Аз затова и гласувах от името на моята съседка :)

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #226 -: Март 11, 2007, 14:30:29 pm »
 :D моето лечение приключи август миналата година. За сега няма успешен резултат, но все някога ще има.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #227 -: Март 11, 2007, 15:12:40 pm »
Благодаря ти Луничке! Ама как само категорично отсече, че няма да имам :D Направо си ме успокои! Разбрах, че ти остават още 2 инжекции, и ти пожелавам още преди да ти е дошъл цикъла вече да си бременна /за няколко случаи чувам, че още преди да е дошъл момичетата са забременели/! Чух и за още 1 момиче в квартала, което след шест месечно лечение е забременяло, малко по-трудно, но там е имало и друг фактор освен ендометриозата. Така, че аз съм изцяло оптимист по отношение на забременяването след лечението, тъй като и с доста лекари се консултирах. Честно да ти кажа мен ме притесниха повече страничните действия на лечението, отколкото съмнението, че се забременява след това. Аз затова и гласувах от името на моята съседка :)


Не се притеснявай толкова. Четеш и сама си наслагваш какви ли не неща и се плашиш с зиагнозата ендометриоза. Страничните ефекти от лечението не са приятни, но не знам някой да е умрял от тях. Аз сега съм на Диферелин и във вторник трябва да ми поставят третата инжекция. Има дни, в които съм си ок и като настрение и като физически усещания. Има и дни, в които страничните ефекти си ме тресат, но какво да се прави. Засега не съм напълняла от лекарството, а много се бях уплашила да не стана слон. През първия месец бях доста нервна, но сега ми е по-спокойно. Много жени са преминали през това...
Кой ще ти прави лапарото и къде? Бъди спокойна това е лека операция и бързо ще се възстановиш. Успех! :bighug:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #228 -: Март 11, 2007, 18:07:38 pm »
:D моето лечение приключи август миналата година. За сега няма успешен резултат, но все някога ще има.

Извинявай, не съм погледнала добре датите. Това няма значение, разбира се, че ще има резултат!

Лапарото ще е в МД, проф. Налбански. Благодаря ви за куража! Знам, че не се умира от страничните ефекти на лечението..., минала съм през лечение с антидепресанти и съм понесла какви ли не гадости и затова се вманиачих, че ако се наложи още едно  с подобни странични ефекти май ще ми дойде в повече. Ще ви пиша за резултатите след лапарото. Стискам палци на тези, които очакват резултати след лечението и на всички, които в момента са на такова да протича максимално леко!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #229 -: Март 20, 2007, 09:28:30 am »
Момичета,

след лапароскопията дадоха ли ви протокол и епикриза ?

на мен, не.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #230 -: Март 20, 2007, 09:32:02 am »
Да, но епикризата мисля, че си я взех около месец след лапарото. Но ти върви и си поискай нещата, те са длъжни да ти ги дадът.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #231 -: Март 20, 2007, 14:46:25 pm »
Момичета,

след лапароскопията дадоха ли ви протокол и епикриза ?

на мен, не.
В "Шейново" протоколът го дават при изписването, а епикризата някъде около 2 седмици след операцията. В нея пишат и резултата от хистологията, ако са вземали такава, разбира се. 
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #232 -: Март 21, 2007, 20:05:49 pm »
Да епикризата излиза по-късно, защото се прави хистология, която излиза в рамките на това време, поне така ми казаха. Ако ще кандидатстваш за лекарства по касата задължително ти трябва този документ с резултата от хиспологията.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #233 -: Март 23, 2007, 09:52:01 am »
Момичета,

тези от вас които са правили лапароскопия в клиника малинов, колко дълго след операцията си взехте епикриза?

Аз се обаждах в клиниката и ми казаха да се разбера лично с д-р Стаменов. Но всички знаем колко трудно е човек да се свърже с него...а и не искам да го притеснявам. Епикризата обаче ми трябва.

Тук четох, че диагноза ендометриоза се поставя след хистология - а на мен ми казаха че това са намерили в мен веднага след операцията.
*

    gerinda

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #234 -: Март 23, 2007, 10:01:41 am »
Здравейте момичета от скоро се сблъсквам с проблема "стерилитет" и макар че до сега не са открили  причина след направените изследвания нито при мен нито при съпруга ми резултат няма след 3 инсета нищо, мисля следващия път да пробвам ин-витро, но незнам дали евентуално ако имам ендометриоза, а разбирам че тя се доказва само с лапароскопия ще се получи нещо. никак не ми се иска да правя лапаро ако може да мина и без него.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #235 -: Март 23, 2007, 10:46:28 am »
Здравейте момичета!
Искам да споделя с вас и моя случай. Миналата година ноември месец ми направиха лапароскопия. Диагнозата беше ендометриоза 4 степен. И така започнах всеки месец да си закупувам ампули Диферилин, а те са доста скъпи както знаете. За щастие се оказа, че след третата инжекция състоянието ми е добро  :) и се разминах само с 3 инжекции. Но вече имах налична четвъртата и сега тя ми е излишна. Ако някой се нуждае от това лекарство може да се свърже с мен на телефон 0887471806.

Много ще се радвам ако мога да помогна.
« Последна редакция: Март 23, 2007, 11:59:32 am от merriland »
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #236 -: Март 23, 2007, 22:14:16 pm »
Здравейте момичета от скоро се сблъсквам с проблема "стерилитет" и макар че до сега не са открили  причина след направените изследвания нито при мен нито при съпруга ми резултат няма след 3 инсета нищо, мисля следващия път да пробвам ин-витро, но незнам дали евентуално ако имам ендометриоза, а разбирам че тя се доказва само с лапароскопия ще се получи нещо. никак не ми се иска да правя лапаро ако може да мина и без него.
Някой казвал ли ти е че имаш, щото от повечето правили лапароскопия, единици са тези за които диагнозата е изненадваща, вижда се примерно петънца или кисти. Ако никой не ти е казал нищо подобно не си поставяй такава диагноза и ти, то направо вече стана модно. Аз не чета за неща които ги нямам, виждам че и на повечето от вас не ви действа добре, затова моя съвет е правете като мен.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    gerinda

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #237 -: Март 26, 2007, 09:33:43 am »
Не са ми казвали, че имам кисти или нещо обезпокояващо като петна по яйчниците, след инсетата имах задържани фоликули, които изчезваха на следващия цикъл, доктора не спомена нищо за ендометриоза, нито за лапаро, но аз вече взех да си мисля че след като нестава толкова пъти може би има нещо нередно в мен, макар че незнам какво.
Чудя се дали и ако се реша на инвитро няма резултата да е същия, тогава няма да го преживея.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #238 -: Март 26, 2007, 11:56:47 am »
...За щастие се оказа, че след третата инжекция състоянието ми е добро...

извинявай, обаче това малко ми намирисва. би ли обяснила за непросветените как по-точно се оказа...как го установихте това оказване
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #239 -: Март 26, 2007, 13:43:30 pm »
...За щастие се оказа, че след третата инжекция състоянието ми е добро...

извинявай, обаче това малко ми намирисва. би ли обяснила за непросветените как по-точно се оказа...как го установихте това оказване

Мдаааа, и на мен ми стана интересно... и аз съм от непросветените  :lol:

lb2f