0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #620 -: Ноември 08, 2012, 08:39:48 am »
sisi86 , не се притеснявай, толкова много жени пият Сиофор и производните му. В началото в първите 10 дни от лечението може, да имаш подут корем, много газове, да ти се ходи то тоалетна, дори може да имаш и разстройство, може лекичко да ти се гади, но след това, ако се почувстваш добре си го продължаваш по изписаната схема. Ако имаш проблем със свикването, тогава трябва пак да се обадиш на док.
Диетата е да не вечеряш по късно от 19:00 часа, а спорта е повечко ходене по 1 километра на ден, ако ли не малко джогинг или плуване, фитнес... зависи какво обичаш ти самата да правиш, винаги прави разгрявки със стречинг и пази ставите при спорт.
Ще видиш, че няма да ти се яде сладко и ще си намалиш дневният порцион, това ще стане толкова естествено, но задължително трябва да имаш 3 хранения дневно, повече зеленчуци и месо без тлъстини. Успех!
Много ти благодаря за съветите, наистина смятам да ги спазя.Ще се старая много и ще нормализирам инсулина.просто докато свикна с новият режим ще ми е трудно, но не и невъзможно де. osi_9 :wink:
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #621 -: Ноември 21, 2012, 23:57:20 pm »
Моите резултати, за които съм притеснена, не че съм учудена, че са такива!
глюкоза:
0 мин. - 5,63 mmol/l на гладно  - 4 - 6,10 референтни
обременяване с глюкоза
60 мин - 7,89 - 4- 6,10
120 мин - 5,46 - 4 - 6,10
инсулин:
0 мин - 10,46 uU/ml - 2,56-24,91 референтни
60 мин - 113,9 - 2,56 - 24,91
120 мин - 38,23 - 2,56 - 24,91
Ще ходя за коментар, но го виждам, има проблем!!! :(
« Последна редакция: Ноември 22, 2012, 00:00:28 am от anajens »
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #622 -: Януари 09, 2013, 15:22:25 pm »
Изследванията са от 12.10.2012 г. правени са в 1 АГ "Майчин дом" в гр. София, назначени от ендокринолог, който работи в ендокринологията в приземният етаж, по повод предполагаема ИР.

Глюкоза 4,1 mmol/L реф. стойности 3,89 - 6,1 mmol/L
Инсулин 20,3 miU/L реф. стойности 2-25 miU/L

Доказана ИР, предписан Сиофор 1000 мг., като дневната доза ми е от 1500 мг. разпределена на прием от 3 по 1/2 табл.

Сега през м. януари 2013 г. отново ще проследя ИР.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #623 -: Януари 09, 2013, 21:17:06 pm »


Глюкоза 4,1 mmol/L реф. стойности 3,89 - 6,1 mmol/L
Инсулин 20,3 miU/L реф. стойности 2-25 miU/L

Доказана ИР, предписан Сиофор 1000 мг., като дневната доза ми е от 1500 мг. разпределена на прием от 3 по 1/2 табл.

Сега през м. януари 2013 г. отново ще проследя ИР.
chattenoire84, теста за ИР се прави с обременяване с глюкоза. Вземат се стойности на гладно, на 60-та и на 120-та минута. При тебе стойностите са в реф.граници, виждат ми се съвсем нормални, кой ти сложи диагнозата и в коя минута са резултатите? :ask:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #624 -: Януари 10, 2013, 17:33:17 pm »
здравейте момичета.
нямам правен тест за инсулинова резистентност, но искам да си направя. хормоните на ЩЗ са ми в норма, на 3-ти ден от МЦ също, при последния тест и пролактина беше в норма.

но все пак, 18 кг качени за 18 месеца, и оскъден цикъл не са за пренебрегване. вие сами ли си назначихте този тест, и с резултатите се обърнахте към ендокринолог, или първо при ендокринолог и той ви насои към теста.

през последните 6 месеца бях при двама различни ендокринолози, все "светила" тук във варна. приемам и предложения за лекар, който да е с поглед и разбиране стерилитета (въпреки че аз съм с тубарен фактор)

благодаря предварително :)
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #625 -: Януари 10, 2013, 17:56:19 pm »
Здравейте момичета, правих изследване за инсулинова резистентност с глюкоза , заради повишен пролактин, според ендокринолага ми били свързани. Моля за вашия коментар на изследването:
0* - 4,76mmol/l
60* - 3.09mmol/l
120* - 3.58mmol/l
серумни нива на инсулин
0* - 8,46 мIU/ml
60* 17.93 мIU/ml
120* - 5.38 мIU/ml

Благодаря ви предварително.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #626 -: Януари 10, 2013, 21:13:37 pm »
здравейте момичета.
нямам правен тест за инсулинова резистентност, но искам да си направя. хормоните на ЩЗ са ми в норма, на 3-ти ден от МЦ също, при последния тест и пролактина беше в норма.

но все пак, 18 кг качени за 18 месеца, и оскъден цикъл не са за пренебрегване. вие сами ли си назначихте този тест, и с резултатите се обърнахте към ендокринолог, или първо при ендокринолог и той ви насои към теста.

през последните 6 месеца бях при двама различни ендокринолози, все "светила" тук във варна. приемам и предложения за лекар, който да е с поглед и разбиране стерилитета (въпреки че аз съм с тубарен фактор)

благодаря предварително :)

 8O :? доста килца са, моят случай беше 25кг за 1 година  :?.
моята препоръка - намери лекар с двете специалности (гинеколог-ендокринолог). само хормони ли на щитовидната си правила, по-добре и ехография да се направи.
замисли се и за друга причина за напълняването ти, при мен се оказаха инхалаторите за астмата.

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #627 -: Януари 10, 2013, 22:00:18 pm »
здравей mecinka ,
благодаря за бързия отговор.

имам два прегледа при две различни ендокриноложки (през юни и през ноември). и двете правиха ехография на ЩЖ - и двете сметнаха че е наред.

имаше кратко съмнение за висок пролактин - но от 5 тествания 2 са в абсолютна норма. ( когато правих изследването за първи път бях ужасно стресирана, в разгара на търсене на проблема за незабременяване)

за съжаление теглото ми винаги е било променливо 50кг, 60 кг, 50 кг, 60 кг, 70 кг, 60кг, 78 кг - но никога не е скачало в толкова кратък период.(от 95 до 2013)

за това се чудя, кой да е този лекар, който да подходи с разбиране, а не да ме убеждава че нищо ми няма.

с удоволсвие бих отишла до софия, и сигурно ще го направя на пролет. просто тайно се надявам да успея да намеря лекар във варна : )
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #628 -: Януари 11, 2013, 14:37:25 pm »
Бубулина , без обременяване с глюкоза са правени. Доки не ми предписа обременяване, това са от 0 (нулева минута) правени изследвания, а си представи, ако бяха на 120 минута и обременени с глюкоза, тогава инсулина щеше да скочи над нормата  :? И за това ми е предписан Сиофор по 1500 мг. дневно. :) :) :) :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #629 -: Януари 11, 2013, 23:47:15 pm »
Инсулинова резистентност се установява с обременяване с глюкоза. Важно е да се види покачването на инсулина след приема на глюкоза, както и промяната в нивата на кръвната захар. Chattenoire84, направи си обременяване и потърси още едно мнение.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #630 -: Януари 12, 2013, 11:37:52 am »
Инсулинова резистентност се установява с обременяване с глюкоза. Важно е да се види покачването на инсулина след приема на глюкоза, както и промяната в нивата на кръвната захар. Chattenoire84, направи си обременяване и потърси още едно мнение.
На мен също ми се вижда доста несериозно диагностициране на ИР само на база стойности на гладно  :) Още повече, че инсулина е съвсем леко завишен и не става ясно, успява ли да "свали" захарта. chattenoire84, подкрепям мнението на sixsens, направи си глюкозно обременяване и потърси второ мнение. Повечето килограми, от които  се оплакваш на няколко пъти, може да НЕ се дължат на ИР и Сиофор-а няма да помогне. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #631 -: Януари 12, 2013, 14:49:30 pm »
Инсулинова резистентност се установява с обременяване с глюкоза. Важно е да се види покачването на инсулина след приема на глюкоза, както и промяната в нивата на кръвната захар. Chattenoire84, направи си обременяване и потърси още едно мнение.

chattenoire84, аз също подкрепям мнението на sixsens. Задължително потърси второ мнение.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #632 -: Януари 13, 2013, 12:09:18 pm »
Момичета, да ви попитам, след раждането и кърменето имам 3 неуспешни пункции фуликули без яйцеклетки поред, като вчера беше последната - след стимулация с клостилбегит 4 фуликула без нито една яйцеклетка. Възможно ли е да се дължи на ИР? Последния месец пих метфогамма за подобряване на яйцеклетките и се чувствах стархотно, без да ми става лошо след хранене. По принцип след хранене ми става много тежко и ми прилошава, а съм и с наднормено тегло - 158/68, което с никакви диети не мога да коригирам - винаги се ограничавам и малко да хапна качвам. Чуидя се да ходя ли при ендокринолог, според моята лекарка още не са ми се събудили яйчниците след кърменето, ама пролактина ми е абсолютно в норма дори под ниска реф. граница.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #633 -: Януари 13, 2013, 13:01:41 pm »
Отиди на ендокриногло, попитай и за инсулинова и за хормони на щитовидната жлеза.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #634 -: Януари 13, 2013, 16:45:11 pm »
Благодаря за отговора, Маги_ст,
аз на щитовидната имам пуснати, и са в норма. Не мога да си представя, че трябвало да се посъбудят яйчниците, все пак  минаха година и четири месеца от раждането, все ми се струва, че има зайче в храсталака, само да изскочи.. :)
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #635 -: Януари 13, 2013, 19:11:19 pm »
здравей mecinka ,
благодаря за бързия отговор.

имам два прегледа при две различни ендокриноложки (през юни и през ноември). и двете правиха ехография на ЩЖ - и двете сметнаха че е наред.

имаше кратко съмнение за висок пролактин - но от 5 тествания 2 са в абсолютна норма. ( когато правих изследването за първи път бях ужасно стресирана, в разгара на търсене на проблема за незабременяване)

за съжаление теглото ми винаги е било променливо 50кг, 60 кг, 50 кг, 60 кг, 70 кг, 60кг, 78 кг - но никога не е скачало в толкова кратък период.(от 95 до 2013)

за това се чудя, кой да е този лекар, който да подходи с разбиране, а не да ме убеждава че нищо ми няма.

с удоволсвие бих отишла до софия, и сигурно ще го направя на пролет. просто тайно се надявам да успея да намеря лекар във варна : )

:crossfingers: успех

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #636 -: Януари 14, 2013, 02:12:00 am »
Стискайте палци тази седмица това ще правя. Дано нещата не са толкова зле.  :(
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #637 -: Януари 19, 2013, 22:08:25 pm »
Да се отчета и аз:
ходих при Куртева, много внимателна, пусна ми обременяване, разпита ме подробно,
ето и изследването, днес стана:

Глюкозотолерантен 3кр. тест   *   Профил   Виж по-долу
Глюкоза - 0ва мин   5.63 вен.кръв   mmol/l   венозна кръв.: 3.8 - 6.1; периферна кръв.: 3.5 - 5
Глюкоза - 60та мин   6.97 вен. кръв   mmol/l   < 8.9 за мъже и небременни жени
Глюкоза - 120 та мин   6.10 вен.кръв   mmol/l   < 7.8 за мъже и небременни жени

Test (profile) name   Result   Measurement   Reference values
Insulin ( Серумен Инсулин )   16.36 0 мин.   mU/l   2.6 - 25.0 на гладно
Insulin ( Серумен Инсулин )   74.70 120 мин.   mU/l   2.6 - 25.0 на гладно

Какво мислите, доста ми се струва третата стойност на 120 мин?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #638 -: Януари 21, 2013, 00:21:40 am »
А къде е стойността на инсулина на 60 минута? Иначе на 0 минута е добре.
Обърни внимание на кр. захар на гладно - гранична е, задължително се консултирай с ендокринолога си.

Между другото, не е зле да повториш изследването в друга лаборатория и да сравниш резултатите, за всеки случай.
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 00:33:32 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #639 -: Февруари 09, 2013, 20:28:07 pm »
Момичета да ви питам аз от 2010г.пия метфодиаб.От 5 месеца се опитвам да забременея ама уви не става.Ходих на ендокринолог и той ми каза да продължавам да пия метфодиаб докато забременея,но при последното ми посещение при гениколога ми каза че от метфодиаб-а ми се подтиска овулацията  :ask: Много се обърках,не знам какво да правя.Моля дайте ми  съвет  :( мн ми е тъжно