0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #600 -: Септември 14, 2012, 00:27:03 am »
Ще вземеш мерки със спорт + хранителен режим + лекарства (назначени от ендокринолог) и резултатите ще се подобрят. Важно е да не стават по-зле, за да не се стига до диабет тип 2.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #601 -: Септември 15, 2012, 19:26:04 pm »
Момичета, много ви моля да ми кажете какво показват изследванията ми:

Глюкоза Серумна ( GLU S ) 5.04   mmol/L 2.78 - 6.11  0мин
Глюкоза Серумна ( GLU S ) 11.28   mmol/L 2.78 - 6.11   60мин
Глюкоза Серумна ( GLU S ) 5.87   mmol/L 2.78 - 6.11   120мин

IRI ( Инсулин ) 11.02   mkU/ml 2.6 - 24.9   0мин
IRI ( Инсулин ) 123.00   mkU/ml 2.6 - 24.9   60мин
IRI ( Инсулин ) 52.11   mkU/ml 2.6 - 24.9    120мин

Имаш ИР
Лечение, диета, спорт и малко повече воля :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #602 -: Септември 15, 2012, 19:48:55 pm »
"Честито" ми, имам си и аз ИР.
Естествено, за да е пълна картинката разбрах за това точно, когато чакам обаждане от фонда, за да си взема заповедта.
Започвам борбата с инсулина, да видим кой кого. :)
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #603 -: Септември 18, 2012, 15:50:51 pm »
Здравейте момичета.Искам да попитам дали сте забелязали след прием на Метфогама или Сиофор да изпитвате неистов глад.Аз преди да го пия съм ок.Но като го пия и после умирам за сладко или за храна.
По принцип съм със слабо изразен ИР.Кръвната ми захар е 5 на гладно ,5,9 на 60 мин и 5,60 на 120 мин.Когато започнах лечението бях с инсулин 27 сега съм в граници макар и на горна граница .Естествено свалих някой и друг кг и започнах да спортувам/народни танци/.Все още обаче съм с наднормено тегло/Имам и Синдром на Хашимото/.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #604 -: Септември 18, 2012, 19:20:14 pm »
Здравейте момичета.Искам да попитам дали сте забелязали след прием на Метфогама или Сиофор да изпитвате неистов глад.Аз преди да го пия съм ок.Но като го пия и после умирам за сладко или за храна.
По принцип съм със слабо изразен ИР.Кръвната ми захар е 5 на гладно ,5,9 на 60 мин и 5,60 на 120 мин.Когато започнах лечението бях с инсулин 27 сега съм в граници макар и на горна граница .Естествено свалих някой и друг кг и започнах да спортувам/народни танци/.Все още обаче съм с наднормено тегло/Имам и Синдром на Хашимото/.


Трябва да го пиеш след ядене или преди сън.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #605 -: Септември 19, 2012, 08:35:36 am »
По принцип го пия след хранене.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #606 -: Септември 19, 2012, 11:27:12 am »
_gucci_ от колко време се бориш с инсулина?
При мен се появи главоболие, което не е постоянно, но е често. Това е засега, но пия Метфогама от 2 седмици. Как ще е занапред не знам. Приемам медикамента по време на ядене, така каза лекаря.
И Хашимото си имам, вярно в начален стадий е, но пак е проблем.
« Последна редакция: Септември 19, 2012, 11:28:50 am от Пепка »
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #607 -: Септември 19, 2012, 11:43:54 am »
Аз приемам Сиофор , нямам проблем с глад , единствено в началото докато го приемах по схема при всяко увеличаване на дозата имах ден два гадене по цял ден.Аз също бях предопредена да го пия след хранене .
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #608 -: Октомври 15, 2012, 20:55:50 pm »
Днес си взех изследванията. Имам малко повечко инсулин до горната референтна граница. За това ми назаначиха Сиофор 1000 по схема. Имам лек метеоризъм, но това е нормално. Така да се каже лека ИР, но поравима. След три месеца отново ще ходя, за да ме проконтролират. Другите хормонки са в ред. Слава Богу нямам метаболитн синдром, а едниствено повече инсулин, ще се оправя. Стискайте палци да понеса лечението.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #609 -: Октомври 18, 2012, 17:24:17 pm »
Здравейте момичета,днес си взех резултатите за ОГТТ+IRI.Моля да ми помогнете в разчитането,тъй като няма референтни стойности.Благодаря предварително.

Глюкозотолерантен тест:

0мин-5.8mmol/l реф.граници 2.8-6.1
60мин-10.8mmol/l
120мин-4.2mmol/l

Инсулин:
0мин-7.32uIU/ml реф.граници 2.0-22.0
60мин-118uIU/ml
120мин-29.9uIU/ml
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #610 -: Октомври 25, 2012, 09:01:03 am »
Момичета при бременност и инсулинова резистентност как се процедира.Спират ли се лекарствата ,заменят ли се,въобще как се процедира.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #611 -: Октомври 25, 2012, 09:07:46 am »
Момичета при бременност и инсулинова резистентност как се процедира.Спират ли се лекарствата ,заменят ли се,въобще как се процедира.

Попитай лекаря, който ти е изписал лекарствата. Той най- добре може да прецени какво трябва да се направи.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #612 -: Октомври 25, 2012, 17:03:43 pm »
Бубка, аз лично ги спрях, така ме посъветва гинекологът ми. В някои случаи, обаче, ако ИР е много тежка, се препоръчва продължаване приема на лекарства. Най-добре се консултирай с ендокринолога и гинеколога си.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #613 -: Ноември 04, 2012, 16:37:47 pm »
Здравейте момичета ,аз съм зайче в този форум и се надявам да ме приемете и а ми помогнете с вашите съвети. Аз съм на 27 години и от около 6 години правим опити за бебче с моят мъж.Не сме правили досега нищо конкретно за изясняване на нещата и да разберем какво става. До преди няколко месеца когато правихме спермограма, която беше добра.А на мен ми откриха поликистозни яйчници с вагинален ехограф и хормонални изследвания. От хормоните ето ги стойностите:

FSH   7.14mlU/ml         реф.ст-ти:фол.фаза (3,4-18,8),лут.фаза(1,4-6,1)
LH     5.98mlU/ml         реф.ст-ти:фол.фаза(2,9-12,4),овул.фаза(6,9-166),лут.фаза(0,6-9,7)
Prolaktin   537.02mlU/ml   реф.ст-ти: 10-526

тестостерон   3,7      реф.ст-ти:(0,5-4,2)

Те са правени на 3 ден от МЦ
На 13 ден правих фоликулометрия и се видя киста 3,62см. в левият яйчник , а в десният малко фоликулче , което още не беше се пукнало. Назначи ми да пия дуфастон от 14я ден 2*1 за 10 дни.
Гинеколожката ме прати и на ендокринолог да ми видят щитовидната жлеза и съмнение за ОГТТ изследване на  инсулин.Ето ги и стойностите:
инсулин  0мин. 12,53, след обременяване с глюкоза на 60 мин. 35,33, а след 120 мин. 34,12
глюкоза  0 мин.4,6, на 60мин. 5,8, на 120мин. 4,5
Във вторник имам час при ендокринолога за да види стойностите и да видим какво ще каже , според вас дали имам инсулинова резистентност дори и лека. Много се притеснявам , но дори и да е това поне е обяснение за поликизстозните яйчници и за покачването на пролактина.
Моля Ви дайте съвет и мнения. Ще съм много благодарна.  :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #614 -: Ноември 04, 2012, 23:46:06 pm »
Здравей, не си дала референтни стойности за инсулина на 0 минута.
Доколкото разбирам на прегледа не се е установила овулация, щом има не спукан фоликул, както и киста. Но дори и да е имало шанс за ову, с тоя дуфастон дето са ти изписали - надали ще има. Дуфастон се пие само след доказана овулация, иначе я подтиска, това е прогестеронов препарат, чиято цел е удължаване на лутеалната фаза.
Имаш ли някакви симптоми, които да говорят за инсулинова резистентност? Освен ПКЯ.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #615 -: Ноември 05, 2012, 08:03:49 am »

Реф.стойности са 1,7-25,0 за инсулина.На фоликулометрията док видя един голям фоликул,който не се е пукнал, за който каза че е киста, а дуфастона го изписа за да предизвикаме цикъл ако има такъв или може би това нещо да е бременност.Каза че ако е бременност,няма как да разбере защото аз бях на 13 ден на фоликулометрия и това бил начина да се изясни киста ли е какво е.Дуфастона няма да ми навреди.
Симптоми мисля че нямам.Поне не съм забелязала нещо конкретно.
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 08:07:39 am от sisi86 »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #616 -: Ноември 05, 2012, 20:49:53 pm »
Нищо не разбрах 8O Каква бременност? Чуди се дали тоя фоликул е бременност или киста 8O Бременността се забелязва в матката, не в яйчниците :lol: На 13 ден от цикъла е нормално да няма ову още, ако цикълът ти е редовен, средно 28 дни, но това са условности. За мен лично е грешка, че ти е предписал Дуфастон, трябваше да те викне да те види на другия ден или след два дни, за да се проследи този фоликул дали ще се спука, тъй като е напълно възможно това да стане. Фоликулометрията не е еднократен преглед, а поредица от такива.
А защо му е да предизвиква цикъл? Доколкото разбирам, ти си имаш такъв. Не разбирам. Дуфастона няма да ти навреди, от гледна точка на здравето, но ще ти подтисне овулацията, от което няма смисъл и губиш един месец. Правилният подход е да ти проследи въпросния фоликул. Ако не се спука, да си изчакате датата за цикъл и ако не ти дойде, тогава вече да се мисли подход. Това е моето мнение.
Колкото до инсулина, мисля, че нямаш проблем там.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #617 -: Ноември 06, 2012, 00:34:45 am »
Не знам от Сиофора ли е, но определено започвам да олеквам, дрехите ми станаха големи и се чувствам супер, не ми се яде сладко! С много лека ИР съм, и Слава Богу понасям лечението с медикамента. Чак средата на януари 2013 г. трябва да хода на контролен преглед :)
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #618 -: Ноември 07, 2012, 08:24:14 am »
Здравейте момичета вчера стана ясно, че и аз си имам ИР и ми изписаха сиофор по схема за 6 мес. След 1мес. ще изследваме пролактина за да се проследи как реагира на лечението и дали ще влезне в граници.Освен лекарствата дог ми каза и диета, спорт. Как се справяте вие? :balk_144:
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #619 -: Ноември 07, 2012, 21:03:30 pm »
sisi86 , не се притеснявай, толкова много жени пият Сиофор и производните му. В началото в първите 10 дни от лечението може, да имаш подут корем, много газове, да ти се ходи то тоалетна, дори може да имаш и разстройство, може лекичко да ти се гади, но след това, ако се почувстваш добре си го продължаваш по изписаната схема. Ако имаш проблем със свикването, тогава трябва пак да се обадиш на док.
Диетата е да не вечеряш по късно от 19:00 часа, а спорта е повечко ходене по 1 километра на ден, ако ли не малко джогинг или плуване, фитнес... зависи какво обичаш ти самата да правиш, винаги прави разгрявки със стречинг и пази ставите при спорт.
Ще видиш, че няма да ти се яде сладко и ще си намалиш дневният порцион, това ще стане толкова естествено, но задължително трябва да имаш 3 хранения дневно, повече зеленчуци и месо без тлъстини. Успех!