0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #540 -: Септември 15, 2011, 12:49:00 pm »
Не си посочила референтни стойности.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #541 -: Октомври 16, 2011, 23:42:11 pm »
откакто пия метфогамма много повру6там - това нормално ли е?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #542 -: Октомври 17, 2011, 01:00:32 am »
Смени го с друго, Сиофор, Глюкофаж, просто на друга фирма. Аз така от Сиофора, като го почнах след раждането пак, много ми се гадеше, не повръщах, но бях парцал. Смених го с Метфогама - нямам проблем. При теб явно е обратно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #543 -: Октомври 17, 2011, 09:53:23 am »
:) благодаря, ще трябва да го сменям, защото явно така няма да стане работата...то не се трае-постоянно гадене, повръщане и тн
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #544 -: Октомври 25, 2011, 16:46:25 pm »
Ако пиеш метфогаммата отскоро и си започнала от раз с висока доза, това също може да е причина да се чувстваш много зле. Аз започнах с еднократно 500 вечер и увеличавах по малко през седмица-две, след като посвикна малко с дозата.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #545 -: Февруари 09, 2012, 14:31:39 pm »
днес си пуснах OГТТ+ трикратен Инсулин/обременяване с глюкоза/ * Профил Виж по-долу
Глюкоза - на Гладно 6.0 mmol/l 3.0 - 6.0
Глюкоза - след 60 мин. 10.7 mmol/l преценка от лекар
Глюкоза - след 120 мин. 8.9 mmol/l преценка от лекар
Инсулин - на Гладно    21.610 µIU/ml /2,6 - 24,9
Инсулин - след 60 мин. 125.900 µIU/ml -над 40 /трикратно от с-та на гладно/
Инсулин - след 120 мин. 288.500 µIU/ml -под 2 пъти от с-та на 60 мин.
Гликиран хемоглобин 5.0 % граница от 0 - 6,5
в събота имам час при д-р Тодорова, но най-много ме притесни инсулина на 120 минута.
Страшно е висок. Съмнявам се за грешка, тъй като резулатата излезе два часа преди да излезе инсулина на 60 минута.Обадих се в лабораторията да попитам дали не е станала някаква грешка, но ... нямало грешка.
Иначе съм на Глюкофаж 500- 3х1таблетка.
Преди четири месаца инсулина на гладно бе 29, а кр.захар 6.69. Паднали са стойностите след лечението.Притестена съм.
Очаквам коментарите ви,момичета.Благодаря!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #546 -: Февруари 09, 2012, 14:57:26 pm »
Имаш подобрения от предния път, това е важното, но трябва да продължиш с хр. режим, медикаменти и спорт.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #547 -: Февруари 09, 2012, 17:41:10 pm »
Кръвна захар на гладно 5,4
Кръв захар след 120 минути 5,60
танцувам народни танци,диетата-не съм много редовна там.
Това е 2 месеца след спрян Сиофор/2 пъти по 500 мг/.Май трябва пак да го почна.Тези дни ще се срещна с ендокриноложката,ама ми се иска да чуя и вашето мнение.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #548 -: Февруари 09, 2012, 17:59:21 pm »
Ели_ди, кръвната ти захар на гладно е височка също. Инсулинът и той е висок, моя също на гладно беше 21 последния път. На 120 минута ми беше горе-долу като твоя - около 280. Аз съм на 2х1000 Метфогама. Имаш все още ясно изразена резистентност, според мен. Виж какво ще ти каже д-р Тодорова в събота. Имаш подобрение, но 4 месеца са твърде кратък период, за да има достатъчно добри резултати. Диета спазваш ли? Хранителният режим е много важен. Не се притеснявай, не е толкова страшен този инсулин на 120 мин. Ще го пребориш, но иска време и упоритост. Не става за няколко месеца.
Успех!

Гучи, защо си спряла Сиофора? По препоръка на лекаря ти или на своя глава? Спазвай си хранителния режим. Трябваше да тестваш инсулина на гладно, само захарта не е достатъчно. Макар че от изследването ти виждам, че е скочила много малко на 60 минута, а би трябвало да е повече сякаш. Непременно посети ендокриноложката си.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #549 -: Февруари 09, 2012, 20:10:46 pm »
Леле объркала съм си поста
Кръвна захар на гладно 5,6
Кръвна захар след 120 минути 5,00
Инсулин-20 на гладно при норма 27
Инсулин след 120 мин 25 при норма 27
Ами ендокриноложката реши да пробваме само с диетата и спорт тъй като кръвната захар не е висока,инсулина също в норма.
Тъй като при мен е в съчетание с Хашимото сега пия само Еутиракса.Ще посетя скоро ендокринложката.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #550 -: Февруари 09, 2012, 20:35:30 pm »
Сега разбирам. Ами следвай съвета на доктора си. Щом имаш Хашимото, може би нещата са малко по-различни, не съм запозната там. Продължавай със спорта, но и с хранителния режим. Не е нужно да пазиш диети или да гладуваш, просто ограничавай въглехидратите /особено тестяно, сладко, картофи, ориз/. Но инсулин 20 пак си е множко.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #551 -: Февруари 13, 2012, 10:13:54 am »
Да се отчета след прегледа при д-р Тодорова.
Имам известно подобрение, тоест нещата са тръгнали, увеличихме дозата на Глюкофажа 3х2/от 500 мг/, както и включи Еуритокс 50, тъй като TSH е 3.13, докато преди три месеца бе 2.3.Продължавам и с Лимфомиозота. Спазвам диета, но сега ще се описам да съм още по-стриктна.
 
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #552 -: Март 16, 2012, 20:29:45 pm »
Здравейте момичета.Аз доста изчетох,но не намерих отговор на въпросите си и затова ви моля за мнение.След второ ИКСИ завършило с неуспешна бременност а уж взети всички мерки,реших да си самоназнача изследвания включително и на глюкоза и инсулин.Стойностите са в норма но на горната граница.Глюкоза-5 при стойност до 6 и инсулин-22 при стойност до 24.9,изследвани са сутрин на гладно,като предния ден не съм яла нищо сладко.Според вас има ли нужда да си направя изследване за инсулинова резистентност?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #553 -: Март 16, 2012, 22:08:20 pm »
Според мен - да! Височки са ти стойностите. Пусни си един тест, няма какво да губиш.
Съжалявам за неуспеха, дано следващият път ти е последен!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #554 -: Март 17, 2012, 10:44:23 am »
Благодаря за бързия отговор.Наистина няма какво да губя,но понеже си мисля че почвам да си измислям разни проблеми имах нужда и от друго мнение.Бързото ми напълняване и то с по 25кг не е нормално,а хормоните на щтитовидната са ми в нормални стоиности.Образувам и много фуликули,около 30 всеки месец и лекарая ми изписа метфогамма преди втората стимулация и нещата се нормализираха,както с фоликулите така и с кг,но него ако го питам нещо или не отговаря или според него нямало проблеми и всичко било излишно.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #555 -: Март 18, 2012, 00:04:03 am »
Ммммм, 25 кг са много. Определено има проблем. Направи си тест, за да ти определят правилните дози метформин и започвай лечение. При мен също щитовидните хормони са ок, ама съм с ясно изразена инсулинова резистентност и поликистоза.
Как ги образуваш тия фоликули - 30 бр - със стимулация ли 8O Каква е тая стимулация всеки месец? Да нямаш предвид броя на антралните фоликули?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #556 -: Март 19, 2012, 20:50:56 pm »
Става въпрос за фоликулите които нормално си образувам всеки месец,без стимулация,но и при стимулация пак образувам толкова,а яйцеклетките са на половина.Днес питах лекарят си нормално ли е да образувам толкова много фоликули,без да ме стимулират и може ли да се дължи на високият инсулин,след като преди стимулация ми изписва метфогамма за да подтисне производство им,а той ми отговори да не се притеснявам.И аз не знам вече какво да правя.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #557 -: Март 19, 2012, 20:55:37 pm »
С каква големина са тези фоликули? Кога са измерени, в началото на цикъла ли? Вероятно говориш за антралните фоликули. Според мен има връзка с инсулина, но най-добре ендокринолог да каже. Ти всъщност на ендокринолог ходила ли си? И този твоя доктор, защо така не ти отговаря на въпросите? Питай по-настоятелно и искай да ти разяснява - длъжен е!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #558 -: Март 20, 2012, 09:49:06 am »
Да за антралните фоликули говоря,но не знам с каква голимина са,никога не ми е казвал лекаря а и обясненията доста трудно му излизат от устата.Ще отида при ендокринолог,май така е най-добре.На въпроса ми дали е нормално да напълнявам толкова много след стимулация ми отговори да внимавам със сладкото и тестено,което мен не ме задоволи и го попитах дали не е редно да си направя изследване на половите хормони,защото такова не ми е правено и тои ми отговори щом искам да си направя за мое успокоение,и точно така и ще направя и после веднага при ендокринолог,да видим какво ще каже.Ако не друго поне да ми предпише правилна доза метфогамма или там каквото реши до следващата стимулация.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #559 -: Март 20, 2012, 16:45:53 pm »
Абе, как ще ти прави стимулация без да ти пусне хормони 8O Клостил ли пиеш? Сигурно и цветна снимка и спермограма нямате, нали? Да спираш веднага с тея стимулации и да отиваш на читав доктор!
Извинявай за тона, ама побеснях на тоя ...хм...лекар. Сменяй го веднага!
Момичета, моля ви, четете и се информирайте преди да пристъпите към каквито и да е манипулации. Знам, че е тъпо, защото се предполага, че лекарят трябва да знае какво прави, но практиката показва точно обратното в масовия случай :? Затова е и този форум, за да информираме и помагаме. Четете! Никакви стимулации не се правят без ХОРМОНИ, ЦВЕТНА СНИМКА И СПЕРМОГРАМА НА МЪЖА!!!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!