0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #340 -: Ноември 05, 2009, 10:30:44 am »
Ленчето, но все пак спругът ти си има сперматозоиди в тестисите, или ...?

Успех ти желая в новата клиника!!!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #341 -: Ноември 05, 2009, 22:53:38 pm »
    Лекарите гинеколози по репродуктивна медицина като чуят азооспермия  направо предлагат донорство и въобще не предлагат решение на проблема.Такива са моите впечатления,даже направо отказват да се занимават с такава двойка.Нищо нямало да стане. :)За сега само в една клиника ни предложиха лечение.
   Така че много добре разбирам как се чувства Lencheto771 и съпругът и,а и всички ние ,които пишем тук.
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 23:00:20 pm от inna_ »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #343 -: Ноември 12, 2009, 16:04:54 pm »
zd parvi pat se vklu4vam i az.ot dva dni 4eta tozi forum i se reshih da vi pisha i az.nashia problem e sashto azoospermia poradi lipsa na semeprovodni kanali.ve4ev 4 godini hodihme pri Kacarov i Vladimirov no nishto ne se polu4i.pri tretia pat za  in vitro ni kazaha 4e niama da stane i ni kazaha da probvame donorstvo zashtoto ve4e niamame shans.no nakraia ne izdarjah i otidohme v dr. klinika

Пиши на кирилица!

Щом проблемът е обструктивен, липса на семепроводи задължително е да направите генетично изследване за носителство на мутации на кистозна фиброза /муковисцидоза/. Надявам се да сте го направили преди предните опити, ако не - направете го обезателно! Почти 70% от мъжете с обструкция от този тип са хетерозиготни носители на мутация. Ако и майката е носител, тогава става наистина трудно.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #344 -: Декември 13, 2009, 19:41:33 pm »
Моми4ета, къде се изпозагубихте  :wink: Ние стартираме през февруари и много се надяваме биопсията да е успешна  :pleasantry: След нея се надяваме ИКСИ оплождането да е успешно  :crossfingers:, а след него се надяваме резултата да е  :bfp: а след това  preggo stork-boy stork-girl :babyflips: :babyflips: :babyflips:
Айде не се спотайвайте, а раздвижете темата- 2010 трябва да донесе много беб4ета в наща тема ( а и не само тук де, ама тук много, много бебета да донесе ) Айде това е засега от мен  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #345 -: Декември 14, 2009, 10:06:21 am »
Браво, makiyaki! Много се радвам, че започвате интензивни действия скоро!
От сърце ти пожелавам всичко да мине гладко и най-вече да се увенчае с така мечтания успех!  :sleepingbabyboy: :sleepingbabygirl:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #346 -: Декември 14, 2009, 10:10:34 am »
makiyaki , успех!  yahoo_17
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #347 -: Декември 14, 2009, 16:00:11 pm »
За бога, много черногледи сте станали. Щом има успяли, значи има и шанс. Какви са тия приказки, че на всеки десети  намирали спермита? Думите на доктора, който прави биопсия на мъжа ми бяха, че по-скоро е обратният вариант т.е. на 10 може Би при 1 няма такива. Всеки може да пише разбира се каквото си иска, но моето лично мнение е да се мисли, като се пишат подобни неща, защото проблемите при всеки са различни/ обструктивната озооспермия е разл. от необструктивната например/ и да се плашат излишно нови или по-малко осведомени потребители, не е целта на форума.
Тук намерих сили в един много тежък момент за мен и ако мога бих дала сили, на някой като мен вместо да високоумствам  на дадена тема и да хвърлям в паника хората, които и без това им е тежко. Получи се много емоционален пост, но така се чувствам сега като пиша.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #348 -: Декември 14, 2009, 23:01:53 pm »
За бога, много черногледи сте станали. Щом има успяли, значи има и шанс. Какви са тия приказки, че на всеки десети  намирали спермита? Думите на доктора, който прави биопсия на мъжа ми бяха, че по-скоро е обратният вариант т.е. на 10 може Би при 1 няма такива. Всеки може да пише разбира се каквото си иска, но моето лично мнение е да се мисли, като се пишат подобни неща, защото проблемите при всеки са различни/ обструктивната озооспермия е разл. от необструктивната например/ и да се плашат излишно нови или по-малко осведомени потребители, не е целта на форума.
Тук намерих сили в един много тежък момент за мен и ако мога бих дала сили, на някой като мен вместо да високоумствам  на дадена тема и да хвърлям в паника хората, които и без това им е тежко. Получи се много емоционален пост, но така се чувствам сега като пиша.
Шаноар, цитирах дословно думите на др. Стаменов, 4овек е добре все пак да знае какви са рисковете и шансът, ако за вси4ко това се водеше прецизна статистика, както е в цивилизованите държави, нямаше да има нужда да се 4удим що единия док казал едно а другия друго.
Поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #349 -: Декември 15, 2009, 01:46:16 am »
makiyaki, моите почти 6 годишни наблюдения в този подфорум пък са други. И в най-тежките случаи на азооспермия се е намирало решение след известен брой месеци, в някои случаи за съжаление и години - обикновено в повечето случаи близнашко.
Не мисли по този начин сега!
Ако искаш може и с теб да се хванем за една бира на бас, а после и ти (като някои хора дето се спотайват още) да трябва да ми поръчваш двечки ;) Късмет!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #350 -: Декември 15, 2009, 14:42:17 pm »
Не адвокатствам на никого, но може би докторите знаят, че от високо най-боли като се пада и за това са по-пестеливи в оптимистичните прогнози. Особено като не знаят в детайли случая. При вас нямат данни от ембриолозите за пунктирания материал.
makiyaki, вярвам че това е правилният екип и ще ви помогнат!
При нас Кацаров, беше казал, че шансът за годни сперматозоиди е окло 20%.
Пробвай да даваш на мъжа ти антиоксиданти и вит.Е, теми има много за това. Аз въпреки, че не знаех качеството на сперматозоидите /защото ни бяха казали само, че има, ама какви, що - идея си нямахме/, давах. Спимен, оксибор форте и витамин А и витамин Е. Вярвам, че в някаква степен са помогнали, макар ние да сме с обструкция.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #351 -: Декември 15, 2009, 17:04:14 pm »
Здравейте отново.
И ние вече сме насрочили дата за PESA, TESE.Аз започвам продължението на започнатите преди месеци изслдвания за мен ...и понеже при нас още нищо не е ясно, уж всичко си е наред според проведените излсдвания, а пък един кьорав или сакат сперматозоид не ще да излиза и никакви проценти не са ни дали, за което съм благодарна.Проценти след биопсията съм по-склонна да приема, но не и преди лечение, ако бъде назначено такова.Въпреки,че лекарите се позовават на практиката си, опита и статистиката, давайки подобни прогнози за индивидуален случай, всеки организъм си е различен, а и технологиите и специалистите задобряват с всеки изминал ден..., а и дори да твърдят, че има 1% само няма гаранция, че не можем да попаднем в него, нали?
Всички изследвания трябва да се получават и от пациента, винаги можем да се консултираме и с други специалисти или просто с хора с опит.
Винаги има шанс, ако не днес с настоящите приложими технологии, то утре с по-напреднали.
Успех на всички и наистина нека не преставаме да споделяме тук.
 :goodluck:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #352 -: Декември 15, 2009, 20:26:53 pm »
Здравейте и от мен!
И аз трябва да започна стимулации през януари, но още нищо не е сигурно защото въпреки че ме разглеждаха почти постоянно през последните 2-3 мес докита в последния момент се установи със сигурност, че трябва да направя хистероскопия за някакво малко полипче.

makiyaki,
успех и дано очите ти грейнат от щастието  :bfp1:!
 :bighug:

shanoar,
Мисля, че всички ние дълбоко в сърцето си трябва да се подготвим за най-лошия сценарий! Оптимизма - да се намерят спермита и надеждата за безкрайното щастие да си имаме наше бебе никога не ни изоставя, дори и в най-тежките ни моменти. Тази надежда е двигателя, който стимулира себеотрицание и смелост във всяка от нас и ни води по трънливия път ... към щастието!

Dolphin,
PESA и TESE са две различни неща. Процентите са прогнозни на база резултати от направена биопсия и хистологично изследване на взетия материал и изследване на хомоните. Права си винаги има шанс!
 yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17
« Последна редакция: Декември 15, 2009, 20:38:41 pm от Lucky »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #353 -: Декември 15, 2009, 20:53:25 pm »
Lucky аз отдавна съм претръпнала. Това не значи, че трябва да се отдавам на депресии или да се зарявам в проценти. Гледам напред и не спирам да се надявам. Това желая на всяка от вас.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #354 -: Декември 15, 2009, 21:06:26 pm »
Lucky, пожелавам ти успех с хистероскопията и дано започнеш по-скоро стимулации! :bighug:
Знам какво са и PESA и TESE, докторът ще започне с екстракция, но ако не открие това което търси ще премине и към подкожна аспирация. Някои доктори си правят прогнози и без да имат тази база и то преди да видят резултата от предстоящо лечение, което назначават, това не го разбирам!  8O
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #355 -: Декември 15, 2009, 21:19:42 pm »
Всички тук сте силни момичета. При азооспермия, всеки процент над нулата ни е подарък. Шанс е. Защо да не се случи и при вас?
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #356 -: Декември 15, 2009, 23:04:52 pm »
Всички тук сте силни момичета. При азооспермия, всеки процент над нулата ни е подарък. Шанс е. Защо да не се случи и при вас?
* vera, благодаря ти много! Напълно подкрепям написаното! :youwoman:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #357 -: Декември 16, 2009, 19:25:59 pm »
Здравейте момичета,

чета ви отдавна и "страстно":-), но пиша за 1-ви път. Регистрирах се преди около 2 месеца, но чак сега се престрашавам. Да споделя и нашата история. Съпругът ми е с азооспермия след двукратна спермограма. Не че при мен е цвете - СПКЯ, но неговата ни събори. За щастие за кратко и в не малко степен благодарение на вас!!!
Планираме биопсия през януари - диагностична. За съжаление финансово не сме за паралелно ИКСИ, пък и милото е стресиран и не ми се иска да го пресилвам. Да видим резултата и ще решаваме и дай Боже - планираме ИКСИ-то. Иначе за протокола - не знаем дали е обструктивна или НОА, но хормоните сочат към НОА. ФСХ в небесата, тестостерон на долна граница, ЛХ на горна. По нататък ще постна и точните числа, ако някой се интересува. Иначе друго още не сме правили - инхибин и генетични, лекарите още не са ни казали, но като мине биопсията може би ще трябва и през тях да минем.
Засега това от мен.
Благодаря Ви че ви има и сте силни и активни и споделяте премеждията си! Това ми даде много надежда! Желая ви много спокойни и много топли празнични дни!!!
До скоро :)
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #358 -: Декември 16, 2009, 20:22:36 pm »
esit, съжалявам да видя всяко ново момиче тук :(
Но пък от друга страна се радвам, че си намерила форума и ще има с кого да обменяш опит и да споделяш чувствата си. Минала съм през това и си представям хауса и ужаса в главата и сърцето ти. Надявам се биопсията да мине леко и да имате добри новини. Не забравяй и изисквай като я направят, ако дай Боже има витални сперматозоиди, да замразят. Възможно е и с такъв материал да се направи ИКСИ процедура, даже има бременни момичета от замразен материал.
Кураж! бъди до мъжа си! Много тежко се изживява тази диагноза, но нека мисълта, че не е невъзможно и че има много родени бебета, след такъв тип стерилитет, ви дава сили да се борите заедно!

 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #359 -: Декември 16, 2009, 22:07:45 pm »
миличка знам какво изживяваш в момента ,наистина пътят е дълаг,но си заслужава,стискам ти палци след биопсията да намерите сперматозоиди ,и аз бих те посъветвала да ги замразите,ние направихме така и сега си имам едно ангелче,Божидар, биопсия правихме на 6.11.2007г.,а иксито или по точно трансфера на 24.11.2008г. тоест 1 година по късно и намериха живи сперматозоиди след отмразяването,желая ти от все сърце всичко да мине благополучно.