0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #220 -: Юни 04, 2009, 22:05:08 pm »
Първо ще ви пожелая и аз късмет! И горе главата! Нас ни изпращат в София при Къцаров, защото във Варна нямало добър уролог според думите на д-р Александров. Исках само да те попитам carina82 след като сте доволни от Къцаров защо решихте да се консултирате и с Хинев във Варна?
« Последна редакция: Юни 04, 2009, 22:16:17 pm от Lucky »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #221 -: Юни 05, 2009, 18:12:46 pm »
Lucky, като ще идвате в София, можеш да си комбинирате идването и да направите генетични в Майчин дом, ако не сте правили /съжалявам, не не следя цялата тема/. Също е добре да имате хормонални на мъжа ти, така ще спестите разкарване.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #222 -: Юни 05, 2009, 22:21:13 pm »
Надявам се Къцаров да му назначи необходимите изследвания. :ask:
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #223 -: Юни 08, 2009, 14:56:21 pm »
lucky,
на нас Кацаров ни назначи само ФСХ и свободен тестостерон;

генетичните ние си ги самоназначихме; отидохме на 14 ет. в Майчин дом и така;

не казвам, че Кацаров не разбира, може би, поне се надявам да се окаже така, човекът знае, че диагнозата на съпруга ми не е свързана с генетични дефекти, но ние решихме да се презастраховаме; защото, ако е генетично, детето ще го наследи, ако е от мъжки пол!

успех!!!!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #224 -: Юни 09, 2009, 02:15:26 am »
При нас не би трабвало да има генетичен проблем. Мисля че е от антибиотици или микоплазмата, която имахме преди години. Вече имаме дата за биопсията за другия месец при Къцаров. Ще  osi_7 от напрежение.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #225 -: Юни 09, 2009, 02:17:13 am »
Но ще отидем за всеки случай и за генетични. Има ли определен час или ден там за тези изследвания?
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #226 -: Юни 09, 2009, 10:58:18 am »
по принцип ги правят всеки понеделник, вторник и петък - това за кариотипа;
но на моя съпруг му казаха в петък;

делециите ги правят всеки ден, отиваш, чукаш на някоя врата и казваш, че искате делеции на у-хрмозомата; от там ще те срещнат с д-р Савов, ще попълните едни формуляри, взимат му кръв и след около 15-на дни са готови;

кариотипът е при др. д-р, но Савов ще ви упъти; за кариотип той трябва да се е нахранил много добре;

успех!!!!

на предните страници някъде са дали линк към страницата на генетиката; понеже и аз не знаех къде се правят;
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #227 -: Юни 11, 2009, 02:13:41 am »
А за делециите на гладно ли трябва да бъде или може едновременно и за двете изследвания да вземат кръв?
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 02:15:59 am от Lucky »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #228 -: Юни 11, 2009, 12:21:34 pm »
за делециите не знам, честно казано; ние като отидохме - не беше ял;

а кариотип ще пускаме тепърва....
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #229 -: Юни 11, 2009, 16:25:57 pm »
За кариотипа се взима кръв в цитогенетичната лаборатория - от партера надолу се слиза. Д-р Савов ще ви обясни къде точно. Там се чака повече време. Първо дали е успешна пробата - казват след 2 седмици, тоест дали се налага повторно взимане на кръв и след още 2 седмици вече излиза окончателния резултат.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #230 -: Юни 11, 2009, 17:13:14 pm »
ох, 4 седмици (може и повече) ще тръпнем и чакаме.....
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #231 -: Юни 13, 2009, 20:35:43 pm »
Излезнаха изследванията на мъжа ми. FSH 39.46  :balk_159:
До колкото съм чела явно няма да има диагностична биопсия в началото на юли. Сега :balk_172:
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #232 -: Юни 13, 2009, 20:58:45 pm »
Вероятно простатита е причината за проблемите ни сега. :balk_144: :balk_80: :help1:
« Последна редакция: Юни 13, 2009, 21:01:17 pm от Lucky »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #233 -: Юни 15, 2009, 15:34:59 pm »
мила, Кацаров какво ви каза при тези нива на ФСХ?
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #234 -: Юни 15, 2009, 20:06:07 pm »
Мъжът ми пак хваща пътя за София утре за консулт при Къцаров. Нивото е много над референтните стойности. :balk_144:
« Последна редакция: Юни 15, 2009, 20:15:26 pm от Lucky »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #235 -: Юни 15, 2009, 22:15:07 pm »
лъки, д-р Кацаров е наистина много добър доктор, нека той каже каква е диагнозата на съпруга ти; да си вземе всички изследвания;така той ще го насочи най-добре;

аз само не можах да разбера освен ФСХ какво друго сте изследвали и в нормите ли е;
освен това не разбрах и при първия преглед Кацаров каква диагноза е поставил;

той по принцип пише върху спермограмата, там записва диагнозата си, както и шансовете, които ви дава;

най-важното е да сте спокойни, важното е, че понастоящем има варианти и ще можете да имате свое дете;

за да ти обясня какво имам предвид ще ти кажа при нас как протекоха нещата;

неуспешни опити почти 2 години, сериозно, около 1.5г.;
първа СГ, направена в клиника по стерилитет с диагноза азоспермия, след което посетихме д-р Кацаров и той не само потвърди диагнозата, но и почти ни отчая, не за друго, но този човек хич не си пада по практиката да дава празни надежди, а просто казва нещата, каквито са; за което, аз лично, съм страшно благодарна;

назначи ФСХ и свободен тестостерон, като ни каза, че ако са МНОГО над нормата, то нямаме никакви шансове;

след това аз лично, сам сама, отидох с резултатите от хормоните при него и той ни даде малък, на все пак някакъв, шанс;

затова ти казвам, че на СГ е написал диагнозата си и даже е сложил печат;

ако не ни упътиш какво ви е поставил като причина за азоспермията, трудно ще ти дадем съвет;

ако това ще те успокои, понеже ние сме не само с азоспермия, но и необструктивна - НОА, т.е. по-тежкия вариант, от прочетеното в интерент разбрах, че и при много високи стойности на ФСХ се намират палавници, достатъчни за ИКСИ;

затова и ти казахме да направите генетични, защото при НОА, както и в някои случаи на ОА, причината е генетична и тя се предава на детенцето, ако е от мъжки пол;

освен това и биопсиите са 2 вида, според това дали сте с ОА или НОА;
не знам какво друго да ти кажа, освен да се успокоиш и да мислиш за враиантите, които имате, стресът и напрежението са огромни, но въпреки това трябва сериозно да обсъдите какво ви предстои занапред;

успех от мен, силно стискам палци да имате шанс;

пиши какво ви е казал Кацаров
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #236 -: Юни 16, 2009, 00:15:23 am »
Благодаря ти!  :balk_81: Много ме окуражаваш! 
Диагноза нямаме от Къцаров. Нищо не е писал само едно FSH на листенцето за часа на прегледа и един лист за биопсията с инструкции в колко часа и каква готовност трябва да имаме. Имаме 2 СГ при Александров с диагноза азооспермия. Рецепти от Амар за лечението на простатита, след което увеличената простата влезна в норма. Пълна кръвна картина с леко завишен холестерол и микробиология положителна за уреаплазма урелитикус. А сега и това изследване на FSH и повторихме за холестирола.
Ще пиша разбира се след  консулта - какво е казал Кацаров
Мисля да си пусна за мен микробиология с антибиограма за уреяплазма, а след следващия цикъл ще си направя хормонални в нашата лаб в града.
P.S. Поръчах си и книгата на д-р Стаменов "Надежда за бебе" и сега я очаквам и нея.
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 00:24:02 am от Lucky »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #237 -: Юни 16, 2009, 10:50:21 am »
интересно, ние не сме му пускали на него хормоните на щитовидната, както и уреаплазма; но и при него ПКК показа леко завишен (много малко над нормата) холестерол!

Спокойно мила, всичко ще се нареди с времето. Напълно те разбирам, в началото всичко зглежда безнадеждно, после, почваш да четеш, да се информираш, ориентираш се; после ... предприемаш стъпки и свикваш с диагнозата, насочваш вниманието си към борбата и така постепенно мислиш вече в положителна посока;

все пак, с такава тежка зиагноза, определено вяко добро нещо ти вдъхва нови сили и кураж!!!

В първите дни, ние поне, бяхме напълно отчаяни, чувствахме се безсилни и тотално смазани;

но като приехме диагнозата, свикнахме (образно казано де, защото човек едва ли може да свикне с подобна диягноза) с нея, аз изчетох всичко, което можах за НОА и предприехме някои стъпки в посока изясняване на причини, просто .... трябва да преодолеете първоналния шок и после някак ще се мобилизирате.

Стискам палци за прегледа при Кацаров.
Попитай мажа си гледал ли го е на ултразвука, защото на него док вижда какво е състоянието на тестисите, размерът им, както и на каналчетата ... абе всичко, което има там; моят го гледа, още на първия преглед;

успех, силно стинати палци от мен!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #238 -: Юни 18, 2009, 17:27:35 pm »
Lucky, при един от прегледите ни при д-р Кацаров, си спомням, че той каза по отношение на FSH, че в своята практика е имал пациенти с много високи показатели, но въпреки всичко сперматозоиди са намирани по време на биопсията! Така че надеждата последна трябва да си отива от нас!
Момичета, моля ви, дайте малко информация за микробиологичните изследвания при мъжете - как се правят, къде е най-добре да се отиде, може ли в обикн. лаборатория, доктор трябва ли да се търси? Мъжът ми все гледа да ги заобиколи. Благодаря предварително!
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #239 -: Юни 18, 2009, 17:56:19 pm »
порша, това за високото фсх и биопсиите е доста относително явно, защото на нас ни каза, че ако е МНОГО НАД границата - не може да ни помогне;

сигурно зависи от вида азоспермия;

бих искала да ти отговоря за микробиологията, но най-добре се обади в някоя клиника и питай; мисля, че с клечка, като при нас, се взима намазка от пениса, ама не съм сигурна;

освен това се прави и микробиология на еякулат....което е различно

лъки, мила, кажи какво ви каза Кацаров на вас, сподели, вече трябва да сте се видяли с него!!!