0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Всичко за azoospermia
« -: Юли 28, 2008, 18:02:25 pm »
Zdraveite!Az sam nova vav foryma.Na maja mi my postavixa diagnoza azoospermia,napravixa my biopsia na testisite.Ednata pri Cvetkov,drygata pri Lazarov.Ne biaxa otkriti po zreli ot spermatogonii kletki.Edinia lekar kaza,4e moje da se napravi ICS(Cvetkov),a drygia 4e niama shans.Na kogo da viarvame?Molia vi pishete mi!Blagodaria vi!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #1 -: Юли 29, 2008, 14:40:29 pm »
Abe xora zagto ne pishete?Samo nie li sme s takava dignoza?Pishete vsi4ki,koito imate sagtia problem,za da se borim zaedno!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #2 -: Юли 29, 2008, 16:05:50 pm »
Здравей Барби,не сте единственните за съжаление.Докато чакаш да се включат момичетата а пък и момчетата с подобни проблеми, използвай функцията търсене и се поразрови в старите теми,има коментирано доста по въпроса.Аз не познавам нещата в дълбочина,иначе и ние имаме нещо,което наричаме мъжки фактор.Успех!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #3 -: Юли 29, 2008, 16:16:59 pm »
и мъжът ми беше с такава диагноза,правихме биопсия и се разбра че сперматозоидите макар че ги има в теститите не са годни за икси.
Правихме няколко процедури с донор, но се оказаха неуспешни.
Сега се развеждаме,според него след като не може да има деца по-добре да не си обременява живота с чужди.
Не беше от най-опитимистичните истории,но има доста момичета чиито мъже са с тази диагноза и сега се радват на децата си-дано ти да имаш тяхната щастлива съдба!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #4 -: Юли 29, 2008, 16:34:09 pm »
Blagodaria vi momi4eta!Tarsix kade li ne,no ne namiram nigto koeto da me okyraji,mnogo sme ot4aiani.A za gubkata11 sajeliavam,4e negtata pri vas sa se razvili taka.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #5 -: Юли 29, 2008, 16:39:53 pm »
Momi4eta,a sly4aino da znaete kakvo predstavliavat tezi spermatogonii i dali ima shans 4rez tiax da se napravi negto.Cvetkov ni kaza,4e sa na4alen stadii na spermatozoida.Vie kakvo mislite za tozi androlog?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #6 -: Юли 29, 2008, 20:12:21 pm »
Барби, ако почнеш да пишеш на кирилица, може би повече хора ще те четат. Повярвай, доста е неприятно да четеш на езика, на който ти пишеш.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #7 -: Юли 29, 2008, 20:21:07 pm »
Барби потърси и трето мнение на д-р Мели.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #8 -: Юли 30, 2008, 09:05:03 am »
Momi4eta,a sly4aino da znaete kakvo predstavliavat tezi spermatogonii i dali ima shans 4rez tiax da se napravi negto.Cvetkov ni kaza,4e sa na4alen stadii na spermatozoida.Vie kakvo mislite za tozi androlog?

Предполагам, че става въпрос за проф. Д.Цветков. Това е човека, който ни измъкна от дъното. В момент, в който ни съветваха да си осиновим дете, той се зае да ни лекува. И ние бяхме с азооспермия. Достигнахме до спермограма годна за инсе.
Минаха няколко години докато стане това.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #9 -: Юли 30, 2008, 09:51:59 am »
И при нас при биопсията нямаше зрели сперматозоиди, а само клетки на сперматогенезата. Една година след това имаше 1 020 000 на мл, 10% подвижни. Пи хормони тестостерон изписани от Кацаров, спря цигарите, пиеше дълго време билки, витамини, отвреме навреме - трибестан, антиоксиданти и л-карнитин. увеличиха се при най-добрата ни спермограма до 3 500 000 на мл 20% подвижност, но средно си беше 1 - 1,7 млн концентрация. Естествено по естествен начин изобщо не сме се надявали да стане и правихме три опита ИКСИ. При третия опит (но за първи път в АГ Варна) благодарение на екипа на ин витро център в АГБ Варна резултата беше положителен - младеж и девойка вече на 2 г. Не се отчайвай, много добре те разбирам как се чувстваш след така поставената диагноза - потърси второ и трето мнение - ние сме доволни от Кацаров (Алексанровска б-ца София). Трябва да установите причините - дали са генетични, хормонални или вследствие на увредена от външни фактори или заболявания сперматогенеза. Ако искаш още да те успокоя много момичета, които са били с такава диагноза на мъжете им в този форум имат близнаци и те! Каквото те интересува пиши, надявам се и д-р Мели да се включи с мнение.
И веднага да спира цигарите!

Гъбката, ако ти кажа колко пъти сме били със събран багаж и пред окончателно разделяне, включително и след като се родиха децата. Дай му време да помисли, възможно е да е временна криза в отношенията. Пожелавам ти нещата да се развият в максимално благоприятната за теб посока!
« Последна редакция: Юли 30, 2008, 10:01:37 am от cygnus »
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #10 -: Юли 30, 2008, 10:03:41 am »
Барби потърси и трето мнение на д-р Мели.
Вече писах на д-р Мели,но още нямам отговор.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #11 -: Юли 30, 2008, 10:05:54 am »
Снощи изобщо не беше онлайн дори и на скайп, така че предполагам като влезе ще ти пише.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #12 -: Юли 30, 2008, 10:49:30 am »
cygnus всички тези неща Кацаров ли ви ги изписа и какви билки е пил?Ще може ли да ми кажеш  къде да направим генетичните?Хормонални сме правили и са ок.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #13 -: Юли 30, 2008, 10:57:36 am »
Благодаря ти Ablou!Точно за този Цветков става въпрос.От 1г сме при него,но без резултат,затова потарсих и други мнения.Незнам дали да продължаваме с него или да търсим друг андролог.Благодаря ти още веднъж,че ми върна надеждата!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #14 -: Юли 30, 2008, 11:45:12 am »
Барби, искам и аз да ти вдъхна малко надежда. Ние също сме с тази диагноза -Азооспермия, но след 3 опита Икси-Тесе и 1 трансфер на замразени ембриони от месец и нещо сме щастливи родители на две прекрасни момиченца.
Ние правихме само биопсии, не е пил нищо моя мъж, нито е правил допълнителни изследвания, като се доказа че има сперматозоиди и правихме опитите, въпреки, че бяха единични сперматозоиди. Вторият ни опит беше трагичен, тогава доктора не можа да намери нито един, на път да се откаже с няколкочасова работа по изолиране на сперматозоид от тестикулярната тъкан, най-накрая изолира 9 бр., но нямяхме успех. И така стигнахме до третия опит, когато имах чувството, че е станало чудо - никакъв проблем с  намирането, изолирането на достатъчен брой сперматозоиди, това беше и успешния ни опит! :D
Аз бих те посъветвала да направите нова биопсия, зависи и на какво ви се дължи и Азооспермията. Успех!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #15 -: Юли 30, 2008, 13:57:50 pm »
Благодаря ти st!Вие при кои лекар сте правили биопсиите?За да стане по ясно на всички ще напиша резултатите от 2 биопсии:
  При Цветков:Смесена предимно тежка туболарна атрофия(3 степен по Sigg)достигаща на места до 5.Максимална хиперплазия на Лаидигови клетки.Не се намират по зрели от сперматогонии герминативни клетки.
  При Лазаров:Епидидим- с изразена фиброза
              материал от тестиса- с напълно фиброзирани и хиалинизирани базални мембрани на семените каналчета без данни за нормална сперматогенеза
   Ако на някои тези неща му говорят нещо,моля да пише,защото при нас е пълна мъгла.
   Честито на всички които са успяли,да са ви живи и здрави бебчетата.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #16 -: Юли 30, 2008, 19:17:11 pm »
Ние също се борим с азооспермия,за съжаление дотук неуспешно.
След преглед,д-р Кацаров заключи,че няма смисъл да правим каквото и да било и да се насочим към донор.Ние обаче не се съгласихме.Направихме ICSI и в деня на моята пункция направиха и биопсията на мъжа ми.Откриха сперматозоиди,годни за оплождане и замръзяване.От 10 яйциклетки се оплодиха 9.Имахме 4 хубави ембриона,но опитът беше неуспешен.
Барби,тези резултати,които си написала,нищо не ми говорят.Ние дори нямаме заключение.Биопсията я прави д-р Маки.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #17 -: Юли 30, 2008, 19:57:17 pm »
cygnus всички тези неща Кацаров ли ви ги изписа и какви билки е пил?Ще може ли да ми кажеш  къде да направим генетичните?Хормонални сме правили и са ок.
Хормоналното лечение го назначи Кацаров, а също и антиоксидантите.
Генетичните прави в Майчин дом - изследване за кариотип и микроделеции на Y хромозомата.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #18 -: Юли 30, 2008, 23:47:22 pm »
cydnus би ли ми казала какво хормонално лечение е назначил Кацаров.Мъжа ми има нисък тестостерон но Кацаров му изписа само витамини и антиоксиданти.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #19 -: Юли 30, 2008, 23:49:13 pm »
ундестор - 3 месеца, но мисля, че вече не се внася, попитайте Кацаров какъв аналог има.