0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #20 -: Септември 25, 2008, 18:02:28 pm »
Аз също пиех преднизолон заради високи ТАТ и МАТ, Владимиров ми каза да го спра, защото нещо си повлиявал на блокировката, както каза да спра и аспирина, а дали ще го започнем след трансфера не каза.
Доверявам му се и го спрях.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #21 -: Септември 25, 2008, 19:54:17 pm »
Колко време си го пила преднизолона ?А какво ти каза Владимиров, защо трябва да го спираш?Какво значи блокировка, ти и маш ли спонтанни аборти? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #22 -: Септември 28, 2008, 09:00:04 am »
Според мен само дългият прием може да доведе до последствия. Една опаковка едва ли ще навреди. Понеже гинекологът и ендокринологът немогат да се разберат дали да го спра или не, съм решила да го пия до срещата със Стаменов и той да прецени. Има ли пациенти на Стаменов, които знаят какво му е мнението за преднизолона?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #23 -: Септември 28, 2008, 10:47:47 am »
Здравей cream, аз съм също пациентка на д-р Стамнов. Пия по 1т.преднозолон на ден -сутрин. Бременна съм след 2-ро инвитро, преднозолона ми беше изписан поради доста завишени НК клетки. След трансфера пиех по 2 таблетки, а после ми каза д-ра да ги намаля на по 1 на ден.Не знам дали има някакъв ефект при мен, защото НК клетките ми не падат засега. Ако ходиш при д-р Стаменов ще се радвам да споделиш какво ти е казал. Аз доколкото съм чела не е препоръчителен за дълга употреба, но какво да се прави щом се налага ще го пием, а една таблетка на ден е поддържаша и неголяма доза, така са ми казвали.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #24 -: Септември 28, 2008, 13:54:03 pm »
Кremm, от колко време го пиеш? Беше ли ти предписан по принцип или преди инвитрото си започнала? До края на бременността ли ще го вземаш?
Следващия месец ще ми е първата среща с д-р Стаменов и искрено се надявам да не ми предпише вливания или други лечения, които да забавят стартирането на инвитрото ми.
Пожелавам ти лека бременност!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #25 -: Септември 29, 2008, 15:08:31 pm »
Isev, аз го пих няколко ( около 2 месеца ) по предписание на Тодорова. Нямам спонтанни аборти , само завишени ТАТ и МАТ и Хашимото - начална фаза, т. е хормоните са ми добре. Пролетта планирахме инвитро и аз тогава му споменах, че ги пия. Мнението му беше да ги спра, защото ( той не обясни много много, но само каза, че пречели на блокировката ( нали трябва да се блокира хипофизата с декапептил или деферилин, за да се таймира овулацията ). Това е! Същото каза и за аспирина.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #26 -: Септември 29, 2008, 16:43:54 pm »
много ,много не ми стана ясно,но това дали значи че пречи на овулацията??? 8O
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #27 -: Септември 29, 2008, 17:26:52 pm »
Момичета на мен д-р Стаменов ми го назначи след трансфера (преди това не съм пила преднизолон въобще).Щом е казал д-ра може би пречи на блокировката, но пък ако процедурата е по къс протокол (без блокиране на хипофизата) тогава не знам, абе най добре доки да каже.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #28 -: Септември 29, 2008, 17:41:48 pm »
Имам АФА, преднизолона започнах 4-5 ден от стимулацията (2х1), бях на дълъг протокол, реагирах както обикновено (13-15 фоликула), спрях го постепенно 10-12 седмица.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #29 -: Септември 30, 2008, 11:58:29 am »
Извинявайте,но какво означава АФА? :oops:Това имунологично ли е или генетично? :oops:
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #30 -: Септември 30, 2008, 12:08:33 pm »
АФА- Антифосфолипидни антитела. Имунологичен проблем.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #31 -: Септември 30, 2008, 12:44:54 pm »
Здравейте! Аз започвам стимулация на 7-8 октомври, а преднизолон ми изписаха по една таблетка от вчера до началото на стимулацията, после по две - не знам до кога. Фраксипарин док каза, че ще ми включи след трансфера. И при мен имунологичните са леко завишени, а и съм с ендометриоза. Сега разбирам, че от преднизолона се напълнява  :( От диферелин преди няколко месеца качих 8 кг и още не мога да ги сваля, сега пак ще се пълнее!


*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #32 -: Септември 30, 2008, 14:05:27 pm »
krassita и аз съм с ендометриоза, д-ра ще ти каже до кога да пиеш преднизолона и фраксипарина до кога да си го биеш. За всеки се определя индивидулано до кога :-), аз не мисля че съм надебеляла от преднизолона, но определено има много странични влияния, но... щом се налага ще го пием :-)
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #33 -: Септември 30, 2008, 14:24:18 pm »
моля ви аз го пия от почти 10 дни и не съм забелязала странични влияния какви са по точно кажете? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #34 -: Септември 30, 2008, 18:13:36 pm »
isev това което съм чела за преднизолона, ако се приема дългосрочно ( не знам какъв период се има в предвид като дългосрочен? а и все пак зависи от дозите) - "Огромният апетит и болките в ставите са най- честите странични ефекти на кортикостероидите. Също така настъпва и много ясно забележима промяна в нервната система, ако мога така да се изразя- свръхчувствителност, огромна раздразнителност, неоправдана нервност, безсъние..."
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #35 -: Септември 30, 2008, 20:09:53 pm »
аха ами аз за сега се чувствам добре даже мисля че преди бях по раздразнителна преди отколкото сега ми е по спокойно ,за съня ами добре е за сега единствено че доста ти се похапва :oops: ама няма начин по добре да си здрав отколкото да гледаш килограмите :wink:
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #36 -: Октомври 03, 2008, 15:13:34 pm »
Аз пих преднизолона през цялата бременност и не съм забелязала да има някаква промяна, нито един страничен ефект. Може би е индивидуално, на мен не ми се е отразил.
Единственото което беше много осезаемо е, че не можех да спя, но аз по принцип от години страдам от безсъние, та затова си мисля, че не е от  преднизолона.

п.п.аууууууууууу забравих, много се окосмих. не стига че и преди си поддържах добре оформени храсталаци :lol:, но сега де що имах мъх, вече всичко е косми. :x
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 15:18:29 pm от Mary »
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #37 -: Октомври 03, 2008, 15:29:03 pm »
EEEEEEEEE,мАРИ ТОВА да ти е проблема,нали всичко вече е ок .Освен преднизолона ,на теб за какво ти беше изписан?Знам ,че ти вливаха и имуновенин фраксипарин и аспирин.Но защо и преднизолон за какво е ? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #38 -: Октомври 03, 2008, 19:25:20 pm »
ми нали преднизолона подтиска имунната система и така имуновенина действа по-добре
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #39 -: Октомври 04, 2008, 23:59:39 pm »
и аз съм на преднизолон след 2-ро лапаро за отстраняване на ендометриоза! Док.каза сега да действаме и ако не забременея този месец , пия преднизолона до 1-вата инжекция Лукрин