0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 Потърсих второ мнение относно имунологичните ми проблеми. (На кратко ..клетките са добре, имам хашимото и АФА.) Според имунолога е добре да се започне прием на преднизолон , фраксипарин и фолиева к-на един-два месеца преди следващия ин витро опит. Явно не искаше да влиза в конфронтация с назначенията на лекарите от "Малинов" и ми каза че е добре да опитам това лечение... т.е. да избера чия терапия да приложа. Била ли е някоя на подобна терапия? Дали фраксипарина и преднизолона могат да попречат на стимулацията ? Ще благодаря и на Фреши ако се включи :D


Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #1 -: Юли 18, 2008, 20:53:39 pm »
Преднизолона няма да навреди на стимулацията.И при двата ми опита ИКСИ във Варна пих преднизолон и имах над 20 яйцеклетки.Той влияе върху имунната система и би трябвало да спомогне за инплантация.Не се спира изведнъж , а постепенно.Ако имаш болен стомах ще ти е много трудно да го пиеш.
За фраксипарана не мога да кажа нищо от опит , но не би трябвало да има ефект върху стимулацията , а само върху инплантацията.
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #2 -: Юли 18, 2008, 23:59:11 pm »
 Преднизолона подтиска имунната система и така предотвратява " отхвърлянето " на оплодената яйцеклетка от организма ти и по този начин спомага за инплантацията. Комбинацията от Преднизолон и Аспирин протект пък спомагала за извеждането на АФА от организма. Това го прочетох тук във форума , но може би наистина е така , защото моят лекар ми го включи като ми гледа имунологичните.
 Аз последните два месеца съм на стимулация , но не съм спирала Преднизолона.Някои клиники го предписват при подготовката за ин витрото.
 За Фраксипарина съм чела , че може да се започва от началото на месеца , в който ще се прави опита,веднага след овуто/ трансфера или веднага след + тест.
 На мен доц. Конова ми го е предписала за след + тест.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #3 -: Юли 19, 2008, 10:00:31 am »
Danny,предполагам,че ако се започва Преднизолона 1-2мес преди опита,сигурно ще е в дозировка по 1табл.на ден.Това едва ли ще повлияе на самата стимулация.А иначе за АФА и фраксито,сигурно има значение кои от АФА са завишени,но от това,което съм чела досега оставам с впечатление,че го назначават най-рано от деня на пункцията.Тогава пък е в комбинация с Аспирин 100?!Това не означава,че няма и други схеми, де.Консултацията в Плевен ли я прави?
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #4 -: Юли 20, 2008, 22:55:27 pm »
Консултацията ми е при д-р Карагьозова. По принцип тя се занимава с патологична бременност при имунологични проблеми. Известно време е била при Ватев като асистент. Консултацията беше съвсем неофициална, просто колега ме насочи при нея за второ мнение. За преднизолона и аз го приемам, но това с фраксипарина ме учуди 8O


*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #5 -: Септември 21, 2008, 10:07:00 am »
Момичета, има ли някой който пие преднизолон за по-дълго време? Аз го приемам от 4 месеца вече и док каза да не го спирам!?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #6 -: Септември 21, 2008, 13:20:45 pm »
Креам от 4 месеца пиеш преднизолон 8O как ви са ти страничните действия кога ще го спираш?Той не е ли опасен за каво ти е предписан на теб?Аз ще го пия 3 седмици една опаковка и се притеснявах ,но сега като виждам ,че има някой който го пие толкова време ще си поодъхна :)Ами при кой лекар ходиш?Питай го докога ще го пиеш?Успех
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #7 -: Септември 21, 2008, 13:27:15 pm »
Аз го пих 3 месеца по 1/2 теблетка. Страничен ефект - голям глад , подух се като плондер...
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #8 -: Септември 21, 2008, 16:04:32 pm »
Фаталуоман много ли се дебелее от преднизолона :lol: 8O?Само за това ли ти спомогна ,а антителата изчезнаха ли?Подобри ли ти се състоянието някаква промяна?
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #9 -: Септември 21, 2008, 16:19:48 pm »
 Аз контролни изследвания не съм си правила на антителата още . Това ще стане през октомври , така че тогава ще разбера дали се е подобрило състоянието ми.
 По време на приема му беше и първата ми инсеминация с положит. тест и кухо яйце , обаче.
 Дебелее се много. Аз освирепявах от глад и качих 8 кг 8O , които след спирането му почти веднага свалих.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #10 -: Септември 22, 2008, 11:28:43 am »
Преднизолона ми е изписан заради високи ТАТ и МАТ. Нямам странични ефекти за сега. Док каза да не го спирам. Въпреки това нямам положителен резултат относно бременността. Контролни изследвания не съм правила още. Влияе ми перфектно на мигрената :wink: Дано да не си прецакам нещо друго с този дълъг прием!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #11 -: Септември 22, 2008, 17:44:02 pm »
Момичета , а за какво тогава се използва преднизолона след като няма и ефект? :(Доколкото разбирам само отрицателни ефекти има? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #12 -: Септември 22, 2008, 18:21:53 pm »
Момичета , а за какво тогава се използва преднизолона след като няма и ефект? :(Доколкото разбирам само отрицателни ефекти има? :?
Може и да има ефект, но още не съм си правила контролни изследвания. Утре съм на ендокринолог и ще видим какво ще каже.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #13 -: Септември 22, 2008, 19:30:10 pm »
И аз от вчера съм на Преднизолон 2 х 1 на ден за един месец.
Пия го заради повишени Анти B2 GP I.
Мисля, че преднизолона няма да попречи на имплантирането, защото моя приятелка го пиеше след трансфер - пак заради имунологичен проблем - и забременя, а в момента гушка едно сладко бебче.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #14 -: Септември 23, 2008, 21:49:55 pm »
Браво МИСИ и аз имам такива антитела дали спадат от този преднизолон ,а твоята приятелка имаше ли странични ефекти? :?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #15 -: Септември 23, 2008, 22:36:23 pm »
Браво МИСИ и аз имам такива антитела дали спадат от този преднизолон ,а твоята приятелка имаше ли странични ефекти? :?
Според моя доктор ще има значително подобрение при следващото изследване на антителата, сега са доста над нормата.
При моята приятелка имаше много странични ефефкти - тя много напълня и се чувстваше доста зле - каза, че не може да спи нощем, чувстваше се отпаднала, но при всеки е индивидуално.
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #16 -: Септември 23, 2008, 22:51:01 pm »
Казвали са ми, че преднизолона има различен ефект при различните хора. При мен нямаше глад и подуване - само сънувах повечко и бях с приповдигнато настроение - много ми хареса :wink:


*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #17 -: Септември 24, 2008, 20:28:57 pm »
Казвали са ми, че преднизолона има различен ефект при различните хора. При мен нямаше глад и подуване - само сънувах повечко и бях с приповдигнато настроение - много ми хареса :wink:
И аз така...........  :wink: Ако имаше как да го пия цял живот.............
Много ми харесва, обаче май-ще трябва да го спра. Изследванията ми за остеопороза са лоши и д-рката каза, че е от преднизолона 8O
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #18 -: Септември 25, 2008, 11:51:38 am »
Казвали са ми, че преднизолона има различен ефект при различните хора. При мен нямаше глад и подуване - само сънувах повечко и бях с приповдигнато настроение - много ми хареса :wink:
Дани а какъв беше положителния ефект от това лечение има ли нсе пак напредък ?Креам защо влияе на остеопорозата може би дългия прием затова иначе не вярвам от 1 опаковка да те хвани остеопороза а ? 8O
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #19 -: Септември 25, 2008, 17:15:28 pm »
Аз го пих за кратко време - от трансфера до няколко дни след теста, който беше отрицателен за съжаление :(  и в малка доза - 5мг. Беше ми назначен заради антителата на щитовидната жлеза,  а също намалявал опасността от  отхвърляне на ембрионите от имунната система :? Общо взето положителен резултат нямаше, но и отрицателен нямаше :?


*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #20 -: Септември 25, 2008, 18:02:28 pm »
Аз също пиех преднизолон заради високи ТАТ и МАТ, Владимиров ми каза да го спра, защото нещо си повлиявал на блокировката, както каза да спра и аспирина, а дали ще го започнем след трансфера не каза.
Доверявам му се и го спрях.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #21 -: Септември 25, 2008, 19:54:17 pm »
Колко време си го пила преднизолона ?А какво ти каза Владимиров, защо трябва да го спираш?Какво значи блокировка, ти и маш ли спонтанни аборти? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #22 -: Септември 28, 2008, 09:00:04 am »
Според мен само дългият прием може да доведе до последствия. Една опаковка едва ли ще навреди. Понеже гинекологът и ендокринологът немогат да се разберат дали да го спра или не, съм решила да го пия до срещата със Стаменов и той да прецени. Има ли пациенти на Стаменов, които знаят какво му е мнението за преднизолона?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #23 -: Септември 28, 2008, 10:47:47 am »
Здравей cream, аз съм също пациентка на д-р Стамнов. Пия по 1т.преднозолон на ден -сутрин. Бременна съм след 2-ро инвитро, преднозолона ми беше изписан поради доста завишени НК клетки. След трансфера пиех по 2 таблетки, а после ми каза д-ра да ги намаля на по 1 на ден.Не знам дали има някакъв ефект при мен, защото НК клетките ми не падат засега. Ако ходиш при д-р Стаменов ще се радвам да споделиш какво ти е казал. Аз доколкото съм чела не е препоръчителен за дълга употреба, но какво да се прави щом се налага ще го пием, а една таблетка на ден е поддържаша и неголяма доза, така са ми казвали.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #24 -: Септември 28, 2008, 13:54:03 pm »
Кremm, от колко време го пиеш? Беше ли ти предписан по принцип или преди инвитрото си започнала? До края на бременността ли ще го вземаш?
Следващия месец ще ми е първата среща с д-р Стаменов и искрено се надявам да не ми предпише вливания или други лечения, които да забавят стартирането на инвитрото ми.
Пожелавам ти лека бременност!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #25 -: Септември 29, 2008, 15:08:31 pm »
Isev, аз го пих няколко ( около 2 месеца ) по предписание на Тодорова. Нямам спонтанни аборти , само завишени ТАТ и МАТ и Хашимото - начална фаза, т. е хормоните са ми добре. Пролетта планирахме инвитро и аз тогава му споменах, че ги пия. Мнението му беше да ги спра, защото ( той не обясни много много, но само каза, че пречели на блокировката ( нали трябва да се блокира хипофизата с декапептил или деферилин, за да се таймира овулацията ). Това е! Същото каза и за аспирина.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #26 -: Септември 29, 2008, 16:43:54 pm »
много ,много не ми стана ясно,но това дали значи че пречи на овулацията??? 8O
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #27 -: Септември 29, 2008, 17:26:52 pm »
Момичета на мен д-р Стаменов ми го назначи след трансфера (преди това не съм пила преднизолон въобще).Щом е казал д-ра може би пречи на блокировката, но пък ако процедурата е по къс протокол (без блокиране на хипофизата) тогава не знам, абе най добре доки да каже.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #28 -: Септември 29, 2008, 17:41:48 pm »
Имам АФА, преднизолона започнах 4-5 ден от стимулацията (2х1), бях на дълъг протокол, реагирах както обикновено (13-15 фоликула), спрях го постепенно 10-12 седмица.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #29 -: Септември 30, 2008, 11:58:29 am »
Извинявайте,но какво означава АФА? :oops:Това имунологично ли е или генетично? :oops:
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #30 -: Септември 30, 2008, 12:08:33 pm »
АФА- Антифосфолипидни антитела. Имунологичен проблем.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #31 -: Септември 30, 2008, 12:44:54 pm »
Здравейте! Аз започвам стимулация на 7-8 октомври, а преднизолон ми изписаха по една таблетка от вчера до началото на стимулацията, после по две - не знам до кога. Фраксипарин док каза, че ще ми включи след трансфера. И при мен имунологичните са леко завишени, а и съм с ендометриоза. Сега разбирам, че от преднизолона се напълнява  :( От диферелин преди няколко месеца качих 8 кг и още не мога да ги сваля, сега пак ще се пълнее!


*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #32 -: Септември 30, 2008, 14:05:27 pm »
krassita и аз съм с ендометриоза, д-ра ще ти каже до кога да пиеш преднизолона и фраксипарина до кога да си го биеш. За всеки се определя индивидулано до кога :-), аз не мисля че съм надебеляла от преднизолона, но определено има много странични влияния, но... щом се налага ще го пием :-)
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #33 -: Септември 30, 2008, 14:24:18 pm »
моля ви аз го пия от почти 10 дни и не съм забелязала странични влияния какви са по точно кажете? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #34 -: Септември 30, 2008, 18:13:36 pm »
isev това което съм чела за преднизолона, ако се приема дългосрочно ( не знам какъв период се има в предвид като дългосрочен? а и все пак зависи от дозите) - "Огромният апетит и болките в ставите са най- честите странични ефекти на кортикостероидите. Също така настъпва и много ясно забележима промяна в нервната система, ако мога така да се изразя- свръхчувствителност, огромна раздразнителност, неоправдана нервност, безсъние..."
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #35 -: Септември 30, 2008, 20:09:53 pm »
аха ами аз за сега се чувствам добре даже мисля че преди бях по раздразнителна преди отколкото сега ми е по спокойно ,за съня ами добре е за сега единствено че доста ти се похапва :oops: ама няма начин по добре да си здрав отколкото да гледаш килограмите :wink:
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #36 -: Октомври 03, 2008, 15:13:34 pm »
Аз пих преднизолона през цялата бременност и не съм забелязала да има някаква промяна, нито един страничен ефект. Може би е индивидуално, на мен не ми се е отразил.
Единственото което беше много осезаемо е, че не можех да спя, но аз по принцип от години страдам от безсъние, та затова си мисля, че не е от  преднизолона.

п.п.аууууууууууу забравих, много се окосмих. не стига че и преди си поддържах добре оформени храсталаци :lol:, но сега де що имах мъх, вече всичко е косми. :x
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 15:18:29 pm от Mary »
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #37 -: Октомври 03, 2008, 15:29:03 pm »
EEEEEEEEE,мАРИ ТОВА да ти е проблема,нали всичко вече е ок .Освен преднизолона ,на теб за какво ти беше изписан?Знам ,че ти вливаха и имуновенин фраксипарин и аспирин.Но защо и преднизолон за какво е ? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #38 -: Октомври 03, 2008, 19:25:20 pm »
ми нали преднизолона подтиска имунната система и така имуновенина действа по-добре
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #39 -: Октомври 04, 2008, 23:59:39 pm »
и аз съм на преднизолон след 2-ро лапаро за отстраняване на ендометриоза! Док.каза сега да действаме и ако не забременея този месец , пия преднизолона до 1-вата инжекция Лукрин
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #40 -: Октомври 05, 2008, 13:19:19 pm »
и аз съм на преднизолон след 2-ро лапаро за отстраняване на ендометриоза! Док.каза сега да действаме и ако не забременея този месец , пия преднизолона до 1-вата инжекция Лукрин
От колко време го пиеш, Роси, и в какви дози? А този лукрин кога ще си го биеш и за какво?
Дано да забременееш този месец!!!!! Стискам палци!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #41 -: Октомври 05, 2008, 20:36:03 pm »
Пия по 5мг на ден т.е. 1 таблетка докато ми дойде МЦ (ако ми дойде :wink:) Този лукрин е за лечение на  ендометриозата ( също като диферелин)
Дано наистина нещата тръгнат в добра посока , защото това лечение ще ми е за 2-ри път...незнам как ще го издържа!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #42 -: Октомври 08, 2008, 19:50:41 pm »
Аз започнах да пия по 1 таблетка, защото много се наплаших. Другата седмица ще ходя при док и ще го питам пак дали да продължа, въпреки че всеки път е категоричен, че не трябва да ги спирам.
Rossy, от колко време го пиеш?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #43 -: Октомври 08, 2008, 20:09:01 pm »
Аз започнах да пия по 1 таблетка, защото много се наплаших. Другата седмица ще ходя при док и ще го питам пак дали да продължа, въпреки че всеки път е категоричен, че не трябва да ги спирам.
Rossy, от колко време го пиеш?
от няколко дена , но ще ги пия до момента в който ми дойде т.е. 23-24.10. Овуто ми е тази седмица , дай Боже да не ми дойде!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #44 -: Октомври 08, 2008, 20:33:18 pm »
Май само аз си го пия от 4,5 месеца...........
Дано да не ти дойде  :wink:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #45 -: Октомври 10, 2008, 10:05:22 am »
Възможно ли е от преднизолона да ми закъснява цикъла. Все си мисля, че няма връзка, ама знам ли?
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #46 -: Октомври 10, 2008, 22:46:08 pm »
Възможно ли е от преднизолона да ми закъснява цикъла. Все си мисля, че няма връзка, ама знам ли?
Не мисля , че може да е от преднизолона. Той влияе на имунната система,така че и аз мисля , че няма връзка със закъснението. Защо не си направиш тест?
 
 cream , аз го пих 3 месеца  и сега го продължавам след пауза от 2 месеца. Пия по 1/2т. вечер.
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 22:48:28 pm от fatalwoman »
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #47 -: Октомври 11, 2008, 11:26:32 am »
Misi, на мен никога не ми е закъснявало, така че и според мен не е от преднизолона.
Направи ли си тест?
fatalwoman , аз не съм прекъсвала изобщо и затова се тревожа. На своя глава намалих дозата от 2 на 1 таблетка на ден, защото немога да преценя кого да послушам - гинеколога или ендокринолога и избрах златната среда...
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #48 -: Октомври 11, 2008, 18:30:19 pm »
Има ли срок колко време да се пие този преднизолон? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #49 -: Октомври 11, 2008, 21:16:48 pm »
Има ли срок колко време да се пие този преднизолон? :?
Всеки път питам док дали да продължавам и отговорът е винаги един и същ - продължаваш и никакво спиране!
В понеделник пак съм там и ще попитам отново.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #50 -: Октомври 13, 2008, 13:33:51 pm »
Да, наистина няма връзка цикъла с Преднизолона. Дойде ми вчера с 5 дни закъснение.
А за тест - нямаше сми  :wink: аз нямам тръби, така че естественото забременяване е невъзможно.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #51 -: Май 16, 2015, 08:06:14 am »
Здравейте, момичета!
Издирих тук старата тема и пускам питането си...

Пречи ли преднизолона на стимулацията и на опита ин витро? Не знам - вече се параноясах, но едно момиче в друг форум ме притесни....

Та, обяснявам набързо...На 32 съм - от 9 години опити за дете, без установена причина, 4 инсеминации, 1 инвитро на естествен цикъл с два прекрасни бластоциста, но уви...
Сега ми предстои първия ми опит по фонда.

Единственият проблем, който на два пъти с пролежаване в ендокринологична клиника е Вродена надбъбречна хиперплазия с високи 17-он прогестерон и андростендион. Преди 7 години, изписаха ми преднизолон F по 1/2 вечер....Пих го с месеци и като се обадих на ендокринолога в отделението /много завеян беше/ го питах няма ли да го спирам или да проверявам - той ми каза, че ще го пия с години. Прозвуча ми несериозно и го спрях. Та до преди 2-3 години, когато при друг ендокринолог отново влязох в клиника за хормонално проследяване и се установи отново диагнозата, този път със стимулационен АКТХ тест, така че няма грешка.

Та, в момента и от 3 години вече пия преднизолон F 1/2т. вечер. Ендокринологът ми каза, че най-вероятно дългият прием на лекарството ми е отключил и инсулинова резистентност, която ми откриха от скоро и заради която пия метфогамма.

Та...сега ми предстои първия опит по фонда. Пациентка съм на д-р Персенска. Тя знае за преднизолона и ВНХ, но изобщо не му обърна внимание като го споменах. Реших, че не пречи и че всичко е нормално.

Сега като написах на едно момиче в друг форум какво пия преди опита и тя ми каза, че трябва да напомня на д-р Персенска, че пия лекарството и да внимавам с него...

Та - влияе ли преднизолона на стимулацията и на успешния опит по-скоро в негативен план и има ли за какво да се притеснявам? Скоро няма да се видя с лекарката си, а чак другия месец на 10-ти ден за проследяване за дълъг протокол и няма как да я питам...
Аз изчетох де що има в нета, но срещам само позитивни мнения за приема му по време на ин витро. Дори в някои клиники го изписват и месец преди опита, дори и без да имат момичетата проблем с щитовидната жлеза,
но сега се притесних....тъй като на едно място срещнах, че вреди на яйчниковата функция, което ми се стори странно, но в същото време ме и притесни...

Благодаря ви предварително и ще чакам с нетърпение отговорите ви!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #52 -: Май 17, 2015, 07:40:30 am »
при последния ми успешен опит , ми беше изписан преднизолон ,  профилактично , по това време изписваха на всички от клиниката .изписан ми беше след трансфер , пих го до към 4 тия месец . за мен съм убедена , че това хапче ми помогна  за имплантацията . можеш да се консултираш  за твоя случай с имунулозите на клиниката .едно време  всички ходехме при доц.конова от плевен . успех ти желая !
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #53 -: Май 17, 2015, 21:45:28 pm »
Благодаря ти!
Ще го направя!
Хубава и спокойна вечер от мен!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза