0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #40 -: Октомври 05, 2008, 13:19:19 pm »
и аз съм на преднизолон след 2-ро лапаро за отстраняване на ендометриоза! Док.каза сега да действаме и ако не забременея този месец , пия преднизолона до 1-вата инжекция Лукрин
От колко време го пиеш, Роси, и в какви дози? А този лукрин кога ще си го биеш и за какво?
Дано да забременееш този месец!!!!! Стискам палци!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #41 -: Октомври 05, 2008, 20:36:03 pm »
Пия по 5мг на ден т.е. 1 таблетка докато ми дойде МЦ (ако ми дойде :wink:) Този лукрин е за лечение на  ендометриозата ( също като диферелин)
Дано наистина нещата тръгнат в добра посока , защото това лечение ще ми е за 2-ри път...незнам как ще го издържа!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #42 -: Октомври 08, 2008, 19:50:41 pm »
Аз започнах да пия по 1 таблетка, защото много се наплаших. Другата седмица ще ходя при док и ще го питам пак дали да продължа, въпреки че всеки път е категоричен, че не трябва да ги спирам.
Rossy, от колко време го пиеш?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #43 -: Октомври 08, 2008, 20:09:01 pm »
Аз започнах да пия по 1 таблетка, защото много се наплаших. Другата седмица ще ходя при док и ще го питам пак дали да продължа, въпреки че всеки път е категоричен, че не трябва да ги спирам.
Rossy, от колко време го пиеш?
от няколко дена , но ще ги пия до момента в който ми дойде т.е. 23-24.10. Овуто ми е тази седмица , дай Боже да не ми дойде!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #44 -: Октомври 08, 2008, 20:33:18 pm »
Май само аз си го пия от 4,5 месеца...........
Дано да не ти дойде  :wink:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #45 -: Октомври 10, 2008, 10:05:22 am »
Възможно ли е от преднизолона да ми закъснява цикъла. Все си мисля, че няма връзка, ама знам ли?
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #46 -: Октомври 10, 2008, 22:46:08 pm »
Възможно ли е от преднизолона да ми закъснява цикъла. Все си мисля, че няма връзка, ама знам ли?
Не мисля , че може да е от преднизолона. Той влияе на имунната система,така че и аз мисля , че няма връзка със закъснението. Защо не си направиш тест?
 
 cream , аз го пих 3 месеца  и сега го продължавам след пауза от 2 месеца. Пия по 1/2т. вечер.
« Последна редакция: Октомври 10, 2008, 22:48:28 pm от fatalwoman »
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #47 -: Октомври 11, 2008, 11:26:32 am »
Misi, на мен никога не ми е закъснявало, така че и според мен не е от преднизолона.
Направи ли си тест?
fatalwoman , аз не съм прекъсвала изобщо и затова се тревожа. На своя глава намалих дозата от 2 на 1 таблетка на ден, защото немога да преценя кого да послушам - гинеколога или ендокринолога и избрах златната среда...
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #48 -: Октомври 11, 2008, 18:30:19 pm »
Има ли срок колко време да се пие този преднизолон? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #49 -: Октомври 11, 2008, 21:16:48 pm »
Има ли срок колко време да се пие този преднизолон? :?
Всеки път питам док дали да продължавам и отговорът е винаги един и същ - продължаваш и никакво спиране!
В понеделник пак съм там и ще попитам отново.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #50 -: Октомври 13, 2008, 13:33:51 pm »
Да, наистина няма връзка цикъла с Преднизолона. Дойде ми вчера с 5 дни закъснение.
А за тест - нямаше сми  :wink: аз нямам тръби, така че естественото забременяване е невъзможно.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #51 -: Май 16, 2015, 08:06:14 am »
Здравейте, момичета!
Издирих тук старата тема и пускам питането си...

Пречи ли преднизолона на стимулацията и на опита ин витро? Не знам - вече се параноясах, но едно момиче в друг форум ме притесни....

Та, обяснявам набързо...На 32 съм - от 9 години опити за дете, без установена причина, 4 инсеминации, 1 инвитро на естествен цикъл с два прекрасни бластоциста, но уви...
Сега ми предстои първия ми опит по фонда.

Единственият проблем, който на два пъти с пролежаване в ендокринологична клиника е Вродена надбъбречна хиперплазия с високи 17-он прогестерон и андростендион. Преди 7 години, изписаха ми преднизолон F по 1/2 вечер....Пих го с месеци и като се обадих на ендокринолога в отделението /много завеян беше/ го питах няма ли да го спирам или да проверявам - той ми каза, че ще го пия с години. Прозвуча ми несериозно и го спрях. Та до преди 2-3 години, когато при друг ендокринолог отново влязох в клиника за хормонално проследяване и се установи отново диагнозата, този път със стимулационен АКТХ тест, така че няма грешка.

Та, в момента и от 3 години вече пия преднизолон F 1/2т. вечер. Ендокринологът ми каза, че най-вероятно дългият прием на лекарството ми е отключил и инсулинова резистентност, която ми откриха от скоро и заради която пия метфогамма.

Та...сега ми предстои първия опит по фонда. Пациентка съм на д-р Персенска. Тя знае за преднизолона и ВНХ, но изобщо не му обърна внимание като го споменах. Реших, че не пречи и че всичко е нормално.

Сега като написах на едно момиче в друг форум какво пия преди опита и тя ми каза, че трябва да напомня на д-р Персенска, че пия лекарството и да внимавам с него...

Та - влияе ли преднизолона на стимулацията и на успешния опит по-скоро в негативен план и има ли за какво да се притеснявам? Скоро няма да се видя с лекарката си, а чак другия месец на 10-ти ден за проследяване за дълъг протокол и няма как да я питам...
Аз изчетох де що има в нета, но срещам само позитивни мнения за приема му по време на ин витро. Дори в някои клиники го изписват и месец преди опита, дори и без да имат момичетата проблем с щитовидната жлеза,
но сега се притесних....тъй като на едно място срещнах, че вреди на яйчниковата функция, което ми се стори странно, но в същото време ме и притесни...

Благодаря ви предварително и ще чакам с нетърпение отговорите ви!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #52 -: Май 17, 2015, 07:40:30 am »
при последния ми успешен опит , ми беше изписан преднизолон ,  профилактично , по това време изписваха на всички от клиниката .изписан ми беше след трансфер , пих го до към 4 тия месец . за мен съм убедена , че това хапче ми помогна  за имплантацията . можеш да се консултираш  за твоя случай с имунулозите на клиниката .едно време  всички ходехме при доц.конова от плевен . успех ти желая !
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #53 -: Май 17, 2015, 21:45:28 pm »
Благодаря ти!
Ще го направя!
Хубава и спокойна вечер от мен!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза