0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 Потърсих второ мнение относно имунологичните ми проблеми. (На кратко ..клетките са добре, имам хашимото и АФА.) Според имунолога е добре да се започне прием на преднизолон , фраксипарин и фолиева к-на един-два месеца преди следващия ин витро опит. Явно не искаше да влиза в конфронтация с назначенията на лекарите от "Малинов" и ми каза че е добре да опитам това лечение... т.е. да избера чия терапия да приложа. Била ли е някоя на подобна терапия? Дали фраксипарина и преднизолона могат да попречат на стимулацията ? Ще благодаря и на Фреши ако се включи :D


Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #1 -: Юли 18, 2008, 20:53:39 pm »
Преднизолона няма да навреди на стимулацията.И при двата ми опита ИКСИ във Варна пих преднизолон и имах над 20 яйцеклетки.Той влияе върху имунната система и би трябвало да спомогне за инплантация.Не се спира изведнъж , а постепенно.Ако имаш болен стомах ще ти е много трудно да го пиеш.
За фраксипарана не мога да кажа нищо от опит , но не би трябвало да има ефект върху стимулацията , а само върху инплантацията.
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #2 -: Юли 18, 2008, 23:59:11 pm »
 Преднизолона подтиска имунната система и така предотвратява " отхвърлянето " на оплодената яйцеклетка от организма ти и по този начин спомага за инплантацията. Комбинацията от Преднизолон и Аспирин протект пък спомагала за извеждането на АФА от организма. Това го прочетох тук във форума , но може би наистина е така , защото моят лекар ми го включи като ми гледа имунологичните.
 Аз последните два месеца съм на стимулация , но не съм спирала Преднизолона.Някои клиники го предписват при подготовката за ин витрото.
 За Фраксипарина съм чела , че може да се започва от началото на месеца , в който ще се прави опита,веднага след овуто/ трансфера или веднага след + тест.
 На мен доц. Конова ми го е предписала за след + тест.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #3 -: Юли 19, 2008, 10:00:31 am »
Danny,предполагам,че ако се започва Преднизолона 1-2мес преди опита,сигурно ще е в дозировка по 1табл.на ден.Това едва ли ще повлияе на самата стимулация.А иначе за АФА и фраксито,сигурно има значение кои от АФА са завишени,но от това,което съм чела досега оставам с впечатление,че го назначават най-рано от деня на пункцията.Тогава пък е в комбинация с Аспирин 100?!Това не означава,че няма и други схеми, де.Консултацията в Плевен ли я прави?
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #4 -: Юли 20, 2008, 22:55:27 pm »
Консултацията ми е при д-р Карагьозова. По принцип тя се занимава с патологична бременност при имунологични проблеми. Известно време е била при Ватев като асистент. Консултацията беше съвсем неофициална, просто колега ме насочи при нея за второ мнение. За преднизолона и аз го приемам, но това с фраксипарина ме учуди 8O


*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #5 -: Септември 21, 2008, 10:07:00 am »
Момичета, има ли някой който пие преднизолон за по-дълго време? Аз го приемам от 4 месеца вече и док каза да не го спирам!?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #6 -: Септември 21, 2008, 13:20:45 pm »
Креам от 4 месеца пиеш преднизолон 8O как ви са ти страничните действия кога ще го спираш?Той не е ли опасен за каво ти е предписан на теб?Аз ще го пия 3 седмици една опаковка и се притеснявах ,но сега като виждам ,че има някой който го пие толкова време ще си поодъхна :)Ами при кой лекар ходиш?Питай го докога ще го пиеш?Успех
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #7 -: Септември 21, 2008, 13:27:15 pm »
Аз го пих 3 месеца по 1/2 теблетка. Страничен ефект - голям глад , подух се като плондер...
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #8 -: Септември 21, 2008, 16:04:32 pm »
Фаталуоман много ли се дебелее от преднизолона :lol: 8O?Само за това ли ти спомогна ,а антителата изчезнаха ли?Подобри ли ти се състоянието някаква промяна?
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #9 -: Септември 21, 2008, 16:19:48 pm »
 Аз контролни изследвания не съм си правила на антителата още . Това ще стане през октомври , така че тогава ще разбера дали се е подобрило състоянието ми.
 По време на приема му беше и първата ми инсеминация с положит. тест и кухо яйце , обаче.
 Дебелее се много. Аз освирепявах от глад и качих 8 кг 8O , които след спирането му почти веднага свалих.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #10 -: Септември 22, 2008, 11:28:43 am »
Преднизолона ми е изписан заради високи ТАТ и МАТ. Нямам странични ефекти за сега. Док каза да не го спирам. Въпреки това нямам положителен резултат относно бременността. Контролни изследвания не съм правила още. Влияе ми перфектно на мигрената :wink: Дано да не си прецакам нещо друго с този дълъг прием!
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #11 -: Септември 22, 2008, 17:44:02 pm »
Момичета , а за какво тогава се използва преднизолона след като няма и ефект? :(Доколкото разбирам само отрицателни ефекти има? :?
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #12 -: Септември 22, 2008, 18:21:53 pm »
Момичета , а за какво тогава се използва преднизолона след като няма и ефект? :(Доколкото разбирам само отрицателни ефекти има? :?
Може и да има ефект, но още не съм си правила контролни изследвания. Утре съм на ендокринолог и ще видим какво ще каже.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #13 -: Септември 22, 2008, 19:30:10 pm »
И аз от вчера съм на Преднизолон 2 х 1 на ден за един месец.
Пия го заради повишени Анти B2 GP I.
Мисля, че преднизолона няма да попречи на имплантирането, защото моя приятелка го пиеше след трансфер - пак заради имунологичен проблем - и забременя, а в момента гушка едно сладко бебче.
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #14 -: Септември 23, 2008, 21:49:55 pm »
Браво МИСИ и аз имам такива антитела дали спадат от този преднизолон ,а твоята приятелка имаше ли странични ефекти? :?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #15 -: Септември 23, 2008, 22:36:23 pm »
Браво МИСИ и аз имам такива антитела дали спадат от този преднизолон ,а твоята приятелка имаше ли странични ефекти? :?
Според моя доктор ще има значително подобрение при следващото изследване на антителата, сега са доста над нормата.
При моята приятелка имаше много странични ефефкти - тя много напълня и се чувстваше доста зле - каза, че не може да спи нощем, чувстваше се отпаднала, но при всеки е индивидуално.
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #16 -: Септември 23, 2008, 22:51:01 pm »
Казвали са ми, че преднизолона има различен ефект при различните хора. При мен нямаше глад и подуване - само сънувах повечко и бях с приповдигнато настроение - много ми хареса :wink:


*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #17 -: Септември 24, 2008, 20:28:57 pm »
Казвали са ми, че преднизолона има различен ефект при различните хора. При мен нямаше глад и подуване - само сънувах повечко и бях с приповдигнато настроение - много ми хареса :wink:
И аз така...........  :wink: Ако имаше как да го пия цял живот.............
Много ми харесва, обаче май-ще трябва да го спра. Изследванията ми за остеопороза са лоши и д-рката каза, че е от преднизолона 8O
*
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #18 -: Септември 25, 2008, 11:51:38 am »
Казвали са ми, че преднизолона има различен ефект при различните хора. При мен нямаше глад и подуване - само сънувах повечко и бях с приповдигнато настроение - много ми хареса :wink:
Дани а какъв беше положителния ефект от това лечение има ли нсе пак напредък ?Креам защо влияе на остеопорозата може би дългия прием затова иначе не вярвам от 1 опаковка да те хвани остеопороза а ? 8O
Re: Пак за преднизолона и имплантирането
« Отговор #19 -: Септември 25, 2008, 17:15:28 pm »
Аз го пих за кратко време - от трансфера до няколко дни след теста, който беше отрицателен за съжаление :(  и в малка доза - 5мг. Беше ми назначен заради антителата на щитовидната жлеза,  а също намалявал опасността от  отхвърляне на ембрионите от имунната система :? Общо взето положителен резултат нямаше, но и отрицателен нямаше :?