0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #40 -: Юни 24, 2008, 11:59:49 am »
Шаки, и Ели изпитва голям страх от прахосмукачката и от миксера също. И за да чистя в момента я затварям в едната стая докато бръмча в другата или я оставям на терасата в столчето за хранене да гледа на улицата и да се занимава с нещо докато свърша.

Мари, много ти е сладка рожденничката, да ти е жива и здрава!

tzvetenze, за мен си си герой, аз нямам книжка и все още немога да се престраша да ида на курс точно поради тая причина, че имам чуството, че да караш кола ти трябват някякви супер способности. Листовките, ясно ще ги взема, но с кормуването... имам чуството, че немога да преценявам правилно разстоянията, то затова все ходя синя щото се блъскам тук и там, а ако съм с кола не ми се мисли как ще е.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #41 -: Юни 24, 2008, 12:53:16 pm »
Цвете, и аз като тебе. 11 години откакто имам книжка, качванията ми зад волана се броят на пръсти. Но в неделята се престраших на нашите с колата, ходихме само двечките да си наливаме вода. Дани се вози отзад и ми направи забележка, че много друса. :lol: Практика трябва, пък и е неудобно да се молиш за такива неща.

Ние се ре-адаптираме към детската. Ама много жега, бе. Сутрин я мажа с кремчето на Чико. Те ги държат до към 11 навън. Поне имат сянка. И в тоя ред на мисли - след 2-3 часа ли трябва пак да се маже детето?
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #42 -: Юни 24, 2008, 13:04:16 pm »
ооо, новалекса, ти си светлинни години пред мен в престрашаването и волята да го направиш, щом си качила и щерката :wink:
практиката му е майката, знам. при мен особено много практика ще трябва, че аз съм от онези жени, за които е измислена фразата "другото дясно" :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #43 -: Юни 24, 2008, 13:30:36 pm »
аз съм от онези жени, за които е измислена фразата "другото дясно" :lol:

всички жени са от тази порода. а мъжете са от породата "кой гардероб", така че сме квит.

ще се справиш, само трябва да си спокойна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #44 -: Юни 24, 2008, 14:17:09 pm »
Мдаа, и по този показател с шофирането си имам посестрими значи :–). И аз имам книжка от 8г, но съм шофирала два пъти до Пловдив по магистралата... Сега взех няколко часа опреснителен курс и даже возих мъжа ми и мармотченцата от изхода на София до тунела на магистрала Тракия. Като идем на село след 2 седмици, мисля да ходя всеки ден до някъде наблизо с колата - до леля, до магазина, след 2 седмици и до Пловдив може да се престраша, това са цели 8км, и така... Свило ми се е сърцето, мен по принцип адски ме е страх от коли, ама няма как все мъжа ми да ни е шофьор, вече би било егоистично от моя страна да не карам.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #45 -: Юни 24, 2008, 14:37:42 pm »
Нина, може да има на плажа душове, на някои има!

Мари, честит рожден ден на твоята очарователна Принцеса, да ти е жива и здрава!
Не съм сигурна, че те разбрах за това:


Фреш, 3 в 1 са една голяма глупост, особено за нашите тротоари. Премисли добре. Нашата отдавна е счупена и си реве за нова, шасито просто не може да изкара 3 години по нашите улици.

То коша за новородени и столчето за кола ще ги използваме макс няколко месеца, после си остава само седалката и за колко време ще се счупи шасито е друг въпрос, но ако си купим само седалка за шасито не виждам разлика.

Цветенце, хубаво си се заела с въпроса, удобство си е да можеш да шофираш, не се отказвай и ще се получи! И аз бях като теб, 15 год книжка и нито едно каране, разказвала съм подробно, но преди 3-4 години реших и започнах да карам (малко часове с инструктор, после само с придружител, после сама)
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #46 -: Юни 24, 2008, 14:48:52 pm »
tzvetenze, за мен си си герой, аз нямам книжка и все още немога да се престраша да ида на курс точно поради тая причина, че имам чуството, че да караш кола ти трябват някякви супер способности. Листовките, ясно ще ги взема, но с кормуването... имам чуството, че немога да преценявам правилно разстоянията, то затова все ходя синя щото се блъскам тук и там, а ако съм с кола не ми се мисли как ще е.

леле, Гери, по-добре недей 8O ще ни изпотрепеш, душа.

МИНИ, браво на вас!!! Честито ново бременеене :D
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #47 -: Юни 24, 2008, 14:54:40 pm »
Цветенце, хубаво си се заела с въпроса, удобство си е да можеш да шофираш, не се отказвай и ще се получи! И аз бях като теб, 15 год книжка и нито едно каране, разказвала съм подробно, но преди 3-4 години реших и започнах да карам (малко часове с инструктор, после само с придружител, после сама)

и аз така съм го замислила - първо с инструктор - баща ми и мъжа ми, после с придружител - същите двама, после сама и евентуално накрая с детето :wink: :lol:
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #48 -: Юни 24, 2008, 15:06:19 pm »
Ааа, Цвете, престраших се, щото си знам наизуст улиците и няма толкова движение. Питай ме дали бих го направила в Сф, например, абсурд! Както казва Джам, спокойствие трябва, но често ония с гардеробите, особено моя, ме изкарват извън нерви с техните забележки. Ми още повече се панирам! 8O Хубаво нещо са полигоните, стига да ги има и да можеш да ги ползваш :wink:

Нашата количка я избира г-н баща й, та се видях в чудо от изискванията му /да не говорим, че в началото, всеки месец гресираше колелетата.../. Та с две думи - гледайте да избирате практични колички!  :lol:
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #49 -: Юни 24, 2008, 15:35:29 pm »
Хайде и аз да се включа в отбора имащите книжка от поне 10 години, а съм шофирала само 3 пъти през това време. Все повече осъзнавам какво удобство е шофирането, когато имаш дете и адски съжалявам, че не го усвоих преди да се роди Мия. Сега мисля да взема няколко опреснителни часа и да започна да карам лека полека. Обаче вече движението е ужасяващо и направо не ми се мисли.
Мари, да ти е жива и здрава рожденничката и само радост да ви носи. Много е сладка. :D
<br />[link=http:
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #50 -: Юни 24, 2008, 15:42:55 pm »
tzvetenze, за мен си си герой, аз нямам книжка и все още немога да се престраша да ида на курс точно поради тая причина, че имам чуството, че да караш кола ти трябват някякви супер способности. Листовките, ясно ще ги взема, но с кормуването... имам чуството, че немога да преценявам правилно разстоянията, то затова все ходя синя щото се блъскам тук и там, а ако съм с кола не ми се мисли как ще е.

леле, Гери, по-добре недей 8O ще ни изпотрепеш, душа.


Гери, споко бе, и аз съм същия модел, пък за всекидневно шофиране вече 3-4 години, да чукна на дърво, нямам нито един инцидент по моя вина. В колата някак от самосебе си започваш да преценяваш разстоянията.
Благодаря ти, Бени!







*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #51 -: Юни 24, 2008, 20:51:02 pm »
Мари4естита ти рожденни4ка, да ти е много здрава и послуШна :P

Цветебраво на теб, Ще свикнеШ, само отна4ало трябва да си спокойна и малко безстраШна :lol:
 Аз съЩо съм като Гери :wink:,
Бях свикнала лека по лека да карам и преди 1 година като ни блъснаха, имам голям страх и като седна да карам все едно ми е за първи път и не се пристраШявам оЩе :? Надявам се да се оттътся от това скоро

ФреШи,за коли4ките да ти кажа , 4е ние си купихме коШа за кола, който е съЩо като зимен и много удобен и лятната коли4ка. Това ми беШе напълно достатъ4но, т. е. 2 в 1, но всеки сам си реШава все пак, според финансите и според вкуса :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #52 -: Юни 24, 2008, 21:13:54 pm »
оф, да се оплача аз да ми мине, че ми държи влага
пристигат сметките за ток на акаунта ми в ипей /аз само там плащам откакто забремнях, поради любезните ни съграждани, съчувстващи на положението ти и пускащи те да минеш винаги първи  :x/ и какво беше учудването ми, когато нашата сметка се оказва че е 108 лева  8O
по цял ден ни няма у нас и нищо не работи, къпем се двама и едно малко дете всеки ден, за малката наливам дето се казва една кофа вода в коритото
майкини обаче са трима големи, с два климатика и малката по цял ден е у тях имат скромните 70 лева
е, писна ми от тези и няма да платя
писах им днес едно любовно писмо или да ми пратят човек да сверим каква е рално изконсумираната ел.енергия и като ми докажат, че до датата на засичане съм имала 108 лева тогава ще им ги дам
зимните месеци пак грешки- единия месец 80 лева, следващия обаче 300, ами всяко домакинство разполага с определен доход, който никак не е огромен, на мен заплатата ми всеки месец е една и съща и не ми е все едно дали ще платя 380 лева за два месеца някакси, или всеки месец ще плащам по 190 лева
искам си адекватно засичане на тока и да плащам онова, което консумирам
:x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #53 -: Юни 24, 2008, 21:21:20 pm »
Хайде и аз в отбора с книжката вкъщи. Аз изкарах книжка преди 15 години и малко повече. Докато беше валидна покарвах малко, после не стига че не си извадих нова, когато се сменяха документите, ами и тя самата изтече. Та дотам с карането, след месец обаче ми е готова новата и ще се пускам, първо почвам вечерно каране в Младост. Пазете сееее!  :wink:

Хм, да, mini за тока и ние сме така по новата система :x. Варираме между 140 и 150лв. сметки за ток на месец. Дано премахнат тази тъпа система на отчитане.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #54 -: Юни 24, 2008, 22:52:29 pm »
аз съм от онези жени, за които е измислена фразата "другото дясно" :lol:

Ooo, Цвети, право ти е казала Джам, всички жени са така. Независимо, че шофирането не ми е проблем, аз също съм зле с посоките, но като карам няма проблем, просто си завивам накъдето трябва, ама като се возя е опасно. Той затова мъжа ми като му кажа да завива на дясно и той завива на ляво  :lol: или ми вика това дясно или другото дясно!  :D
Браво, че си се престрашила!

Момичета, бъдете здрави, семействата и дечицата също, аз ще зачезна за малко!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #55 -: Юни 24, 2008, 23:22:11 pm »
Ох, просто толкова ми липсвахте, че нямам думи. Чета и попивам!
А утре пак заминаваме и още десет дена ни о"тнема!

Поздравления по-реда на номерата -----

Мини yahoo_17 честито , нека муцунката :sunshine:Стефи стане кака на прекрасен бебак!

:flower:МАри, честита ви първа годинка, щастлива и здрава :balk_101:Алекс!

Цветенце  :bighug:

Нинко :balk_117:, а духовитоста ти е несравнима!
« Последна редакция: Юни 24, 2008, 23:24:13 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #56 -: Юни 25, 2008, 00:16:44 am »
не мога да не споделя потреса си от видяното днес на детската площадка.
един млад баща, бял българин, бави две дечица на видима възраст 18 месеца. момче и момиче. разбрах, че са разнояйчни близнаци. и двете деца, но особено момченцето, бяха препечени като меденки. увисна ми ченето ви казвам, не с тен, не почерняли, а направо препечени! аз даже се огледах отначало за родителите, викам си - да не са циганчета, че толкова тъмни, но момчето беше с руса коса и сини очи. смятайте колко е бил бял. после дойде и майката - бяла жена, доста млада и тя. и тя и мъжът й не бяха почернели.

много мислих да отида и да им кажа любезно, че са луди. не го направих, но ме гризе адски. пак се връщам на любимата си идея за това да се разрешава раждането и отглеждането на деца само срещу диплома за завършен курс за родители.
безумно е това, което правят някои родители, особено много младите, с невръстните си дечица.

мъж ми разправя, че оня ден видял една подобна гледка в парка - почти голо бебе, плешиво, без шапка опънато в 12 часа на обед на якото слънце, и то било черно като прегоряла бисквитка.

аз бих ги арестувала такива родители и три дни бих ги държала вързани на слънце - да им дойде акъла в главите. ужасно се вбесих.

в същото време си давах сметка, като ги гледах родителите, че а съм им казала нещо, а са ме погнали вербално.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #57 -: Юни 25, 2008, 02:13:09 am »
Джаме, мани бегай! :x
Тук е някакъв ад! Може да се нагледаш на абсолютно безочливи родители(англични). Съвсем пресен пример- днес, разхождам се аз на пристанището, и насреща ми поредната потресаваща гледка- бебенцето (нямаше май и годинка), червено, ама червено като сфетофар. Татко му тика количката, която е без чадър или каквото и да е покривало, той обаче пича с шапка и намазан до учите с крем :x. Не го разбирам аз това, иде ми да ги удавя такива "родители". То верно дошли тук на почивка да събират слънце, ама поне малко от малко да пазят децата.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #58 -: Юни 25, 2008, 07:06:34 am »
Е, аз ще ви изтепам рибата на потресаващите гледки: Вчера в градинката имаше дете с Варицела. Сяда до мен бабата и понеже познавам детето и питам: Бе тия пъпки няма ли да ви минат най-накрая /от седмица е така/. А бабата с най-спокоен глас ми отговаря: О, бе то на финала излезе варицела, заведохме я на лекар като започнаха да излизат пъпки и по ходилата и докторката каза - варицела. Държахме я 4-5 дни /което не е вярно/ вкъщи и вече е навън. Родителите на това дете имат магазин за хранителни стоки в квартала, работят там, въпреки че са контактни. Неам думи...
Като знам как за една пъпка пишем тук на Бърди...

Ся ,аз моя го пека и къпа в двора към обед и после към 5 часа, но все пак внимавам де. Малко сме почернели.
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #59 -: Юни 25, 2008, 09:05:46 am »
Така е като нямаме свестни закони, да му се не види. Горките деца... Никога не съм проумявала идеята да държиш едно малко бебе цял ден навън на 35-36 градуса, ама съм го виждала многократно и постоянно чувам от разни майки -а, ние лятото сме цял ден навън... Мия и тя има тен, макар че излиза сутрин до 11 и вечер след 18.30 -19, тя просто си е почерняла естествено, не е излагана на слънце. В събота и неделя ще я водим в Чифлик на басейн, малко.
Мини, за тока аз отдавна съм се убедила, че си пишат сметките както им е изгодно. Миналото лято, юли месец, когато ни нямаше 10 дни вкъщи, имахме сметка за ток 120лв...Лошото е, че каквото и да правиш, пак трябва да я платиш. Не мога да си позволя да останем без ток, че сме на бойлер и съм безсилна в крайна сметка. Но отдавна обмислям вариант да взривя Чез електро, така че ако има желаещи, да действаме... :lol:
<br />[link=http: