0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #60 -: Юни 25, 2008, 09:17:34 am »
Мдааа, оня ден един татко възмутено ме попита - абе вие това дете не го ли извеждате навън, много е бяло 8O Еми бяло е, мажа го с 50 фактор :lol:
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #61 -: Юни 25, 2008, 09:19:33 am »
Мини, съжалявам, че трябва да се занимаваш сега с подобни простотии :x

Джам, ела тук при нас да походим малко на плаж и ще ти падне шапката - ние максимум в 10 смв св изнесли, не следя педантично часовника, ама просто си става много горещо и неподходящо за дете. Та докато се изнасяме, що малки, малки на по 3,4,5 месеца бебенца и дечица като нашите тепърва пристигат...

"Лятното вирусче" ни хвана :x Еми очакваше се, след като Симонка така сладко си смучкаше морска вода от ръцете онзи ден на плажа. Горкото, цяла нощ така повръща и плака.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #62 -: Юни 25, 2008, 09:41:52 am »
Цвети това и ние го изкарахме, да не те плаша, ама нас ни държи още разстройството. Почти цяла седмица повръщане, комбинирано с разстройство, което се прехвърли после и на нас двете с майка ми. Сега се захранваме наново, че свали 2 килограма от тази хубавиня дето ни споходи :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #63 -: Юни 25, 2008, 09:47:00 am »
ами, Гане, лятото обикновено е придружено с по една такава история, поне.
и миналото пак из всички съседи мина един такъв вирус, и нас не ни подмина, всички у дома се изредихме, симона тогава я пропусна, може би защото беше още на кърма.
иначе и при нас разстройството не закъсня - тази сутрин се почна и с него.
много е мила и смешна, едва гледа горката, тръшнала се на леглото изнемощяла, но като се обади баща й по телефона веднага надигна рошава главица да пита "тата?"  :lol: сакън да не пропусне какво става, с кого говоря :lol:
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #64 -: Юни 25, 2008, 11:17:20 am »
Да се оправят бързо малките болничета, съжалявам, че имаме такива новини днес.

Фрешче, аз мисля, че за зимно бебе хич не е лошо да има кошче, наистина малко ще го ползваш, около 3м вероятно, но пък във вашия случай баш навреме ще ти дойде, точно в най-студените месеци. Тя СтефиЗ наистина нямаше нужда през зимата, като беше фъстъче Десито, ама онази зима беше много топла. А миналата беше много студена, Димана е октомврийче и много добре ми дойде портбебето, което имам на зимната количка. Всъщност дали кош или портбебе е все едно, но за студена зима си трябва нещо такова. Аз по-скоро не харесвам кошница за път, сложена на рамата на количката, заради свитата поза на бебето. Но пък тук има мами, при които е било спасение в първите месеци, явно така е по-уютно на някои съвсем малки бебчета. Дани беше много нервно бебе и около месец спеше само в количката си (свалях й гумите и я миех всяка вечер, леглото му беше много широко и не се успокояваше там), Димана си спеше в леглото без проблем.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #65 -: Юни 25, 2008, 12:15:06 pm »
Бързо да се оправят всички болници и да са весели и щастливи :lol:
Относно тена на децата - ами и аз малката я извеждам сутрин рано максимум до 11 ч и после чак след 18 ч. Мажа я със слънцезащитни кремове, но въпреки това има тен.
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #66 -: Юни 25, 2008, 12:19:00 pm »
Дами, каква беше диетата при диария и повръщане - препечен хляб, ориз, картофи. нещо друго? Сирене да давам ли? А кисело мляко? Водата трябва ли да е преварена?

Не мога да стигна до лекаря. Чакахме час и половина, добре, че мона спа! Мислех, че в здравния пункт тук на Галата няма да има пукнат човек, а то 10 възрастни жени + 2 мъже  и всички се кълнат, че им е много зле, а една млада дама ми обяснява колко бързала за работа, явно малко дете с температура за нищо го нямат :x Сега се прибрахме и ще пробвам следващата смяна. Хич не ми се ще в тези жеги да я влача по автобуси до града и вече твърдо съм решила, че ще се науча да шофирам!
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #67 -: Юни 25, 2008, 12:30:39 pm »
Цветенце, най-добре е един ден пълен глад. Или само препечени филийки и безсолен сварен ориз (може и само оризова водичка). Киселото мляко много дразни стомаха!
Бързо да се оправят болнИците.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #68 -: Юни 25, 2008, 12:35:40 pm »
Цветенце, най-добре е един ден пълен глад. Или само препечени филийки и безсолен сварен ориз (може и само оризова водичка). Киселото мляко много дразни стомаха!

абе явно е гладно детето, щотопротяга ръчички за солеткии затова мислех да му сготвя нещо подходящо. в смисъл има някакъв апетит.
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #69 -: Юни 25, 2008, 12:36:22 pm »
Защо не се обадиш на нейната лекарка и да я питаш за Ентерола, Цвете? Мисля, че няма да има проблем да го пие. Давай сухари, солети, банани, кашкавал, кашичка, бисквити, задължително водичка повече да пие. Не е нужно да е преварена, ако е розов Деви. Като се сетя Даниела как се отпусна миналата година, настръхвам... Но това са рисковете на морето с малко дете. И Гането ти е казала - нас също ни държа повече от седмица разстройството... Успех и бързо да се оправяте!
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #70 -: Юни 25, 2008, 12:46:06 pm »
ами да, в краен случай ще й се обадя - на лекарката й в София. Но ми се искаше някой да я види и така да слага диагнози и изписва лечение, за това.
мерси за съветите!
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #71 -: Юни 25, 2008, 12:55:11 pm »
Цвети, оризовата вода е много подходяща, дори АМ можеш да й направиш с оризова вода ако иначе не иска да я пие. Сварен ориз, сухарчета, картофи, солети, както са ти казали момичетата, но аз съм за киселото мляко - по 2-3 лъжички, защото то нормализира стомашната флора.

Сготви й ориза с моркови и картофи и малко подправки, че иначе едва ли ще го прекараш :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #72 -: Юни 25, 2008, 13:12:44 pm »
Цвети, Бърди в тази ситуация не препоръчва изобщо киселото мляко - дразни стомаха. АМ е желателно да даваш по малко, да не предизвикаш пак повръщане. Давай солетки, препечени филийки, сиренце, картофки. Оризова вода, ентерола го забрави. Хидрасек 10 мг препоръчва Бърди и Натриев цитрат за повръщането.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #73 -: Юни 25, 2008, 13:20:04 pm »
Цвети, ентерол можеш да даваш сутрин и вечер по 1 прахче. Ако е повече от 4-5 пъти на ден диарията, може и още едно прахче. Скоро, преди 2 месеца и Мия изкара нещо такова. За хапване -ориз и картофи основно. И аз добавях морков към тях. Киселото мляко дразни стомаха в такива състояния и предизвиква газове, така че точно сега не е подходящо. Дано да се оправи бързичко Мона.
<br />[link=http:
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #74 -: Юни 25, 2008, 13:30:42 pm »
Така и така сме подкарали темата, ето какво намерих по въпроса http://arsmedica.bg/bg/digwstivesysdrugs/subprm/antidiarrhoealdrugs.html
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #75 -: Юни 25, 2008, 13:58:56 pm »
Цвете, опитах се да ти се обадя, но не успях да се свържа.

съвременната западна педиатрия не препоръчва даването на затягащи и спиращи повръщането лекарства. лечението на вирусната диария е оводняване!
особено в тези жеги и както повръща, жизнено важно е да оводняваш детето редовно. не с чиста вода, а вода с разтворено прахче Хидрасек или друго лекарство, съдържащо минерални соли, които детето губи с повръщането и диарията. дава се редовно, на малки порции, за да не я повърне. през 10 минути давай.
ако иска храна - казали са ти. солети е ОК, оризова каша, картофче. но непрекъснато вода.

и друг път да знаеш - майки с бебета ВИНАГИ имат предимство. трябвало е да кажеш направо на лекаря и да настояваш да те приеме. пациентите не са тези, които ще решават дали си спешна или не! те са те видели бабите, че си мека и любезна, и са се възползвали. друг път да тропаш с крак силно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #76 -: Юни 25, 2008, 14:01:55 pm »
Момичета искам да питам и вас дали сте се сблъсквали с нещо подобно.При дребчо на мястото на кътниците ни се появиха по едно бяло връхче.На долната челюст от двете стани и отгоре само отдясно.Първоначално реших,че е пъпчица ,но напипане е твърдо.Записах си час за стомотолог и при личната и ще я водя другата седмица.Забелязах,че от доста време биберона и пръстите са все в страничната част на устата и само от време на време отпред и тази сутрин реших да я разгледам защо така.

*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #77 -: Юни 25, 2008, 14:05:07 pm »
такааа, добрахме се до лекарката най-сетне.
ентерол ни предписа за диарията и някакви свещички(?) при повръщане.
за температурата мисля да си продължа с панадола, малко под 38 беше днес по обяд, да видим тъази нощ как ще е.
за храната повтори вашите препоръки, като изтъкна, ако детето изрично не пожелаело да яде, днес да не давам нищо освен вода (чай).
абе ще се оправи, то е ясно, яд ме е че в други ден идват от Сф баща й, баба й и дядо й и вместо да ходим по плажове и разходки в градината, детето ще трябва да лежи и боледува.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #78 -: Юни 25, 2008, 14:18:28 pm »
Цветенце :bighug:, бързо възстановяване на синеоката ми Слънчогледка!
Да минава бързо тази гадост дето ви е споходила.

Иначе Джам, това с правото на Майката е неприложимо в БГ условия-
Преди месец отивам да пускам колета за Роман.....
Пощата, от едната страна опашка до другия ъгъл на улицата за тока и водата,в другата врата за колети и писма.
За да вляза с Митака минавам през ропота на тълпата, която си помисли,
че я пререждам и се надигна скандал, аз в правото ли съм да мина отпред или не!
Едната вика-"Жената е с бебе има право".Другите-"Ама ние чакаме вече час"....А аз просто исках да пусна колет.....

А когато става дума за болно дете в поликлиника, картинката придобива скотски облик! :(
« Последна редакция: Юни 25, 2008, 14:20:32 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Слънчевата седмица 23 - 29 юни!
« Отговор #79 -: Юни 25, 2008, 14:21:06 pm »
Цвете, опитах се да ти се обадя, но не успях да се свържа.

съвременната западна педиатрия не препоръчва даването на затягащи и спиращи повръщането лекарства. лечението на вирусната диария е оводняване!
особено в тези жеги и както повръща, жизнено важно е да оводняваш детето редовно. не с чиста вода, а вода с разтворено прахче Хидрасек или друго лекарство, съдържащо минерални соли, които детето губи с повръщането и диарията. дава се редовно, на малки порции, за да не я повърне. през 10 минути давай.
ако иска храна - казали са ти. солети е ОК, оризова каша, картофче. но непрекъснато вода.

и друг път да знаеш - майки с бебета ВИНАГИ имат предимство. трябвало е да кажеш направо на лекаря и да настояваш да те приеме. пациентите не са тези, които ще решават дали си спешна или не! те са те видели бабите, че си мека и любезна, и са се възползвали. друг път да тропаш с крак силно...


сигурно сме били в кабинета, като си звъняла.
в интерес на истината симона след последното повръщане в 05ч и последния наакан памперс сутринта засега няма такива прояви и аз така или иначе мислех, ако не се появят повече - да не давам нищо.
за оводняването и прахчетата, пропуснах - предписаха ни ги, точно така, на всеки 10 мин.
ами да, лекарката при която бяхме (кварталното джи пи със специалност педиатрия) е жена около 60 годишна и едва ли е в час с тенденциите в съвременната западна педиатрия, но просто ти видя, че сме си далече от града, нямам кола, не ми се искаше в тези жеги да се возим по автобуси. така че ще се възползвам избирателно от нейните предписания + вашите съвети и да видим как ще изкараме тази нощ. ако се наложи утре ще слизаме до града.

а за предимството много добре знам аз, то даже си го пише пред лекарските кабинети, но аз съм смотана и ги търпя подобни манипулации, а знам, че не трябва. въпреки че детето малко ме "поотвори" в това отношение, но съвсем не достатъчно. тя лекарката даже и не ме видя сред тълпата пенсионери. затова си ходех аз пеша, докато бременна, щото никой не се сещаше да стане в автобуса. затова и с джазито, бременна в 6ти месец с близнаци се мъчехме да се качим със симона и количка, щото никой не се мръдва да помогне :( толкова странно и неприятно ми се струва, че аз трябва да напомням на хората как е редно да се държат, и вместо тяхм, това мен ме изпълва с неудобство...

а я кажете, при тази температура около 38 и ако не се вдига - да не давам нищо май?...