0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #220 -: Ноември 04, 2010, 09:34:14 am »
eliyana, продължавай с тестовете и действайте.
Според мен, докато няма категорично + тест, ову не е минала.
По графиката все още не може да се каже нищо.
Късмет!
Re: Тест за овулация
« Отговор #221 -: Ноември 04, 2010, 12:52:22 pm »
eliyana, продължавай с тестовете и действайте.
Според мен, докато няма категорично + тест, ову не е минала.
По графиката все още не може да се каже нищо.
Късмет!
Благодаря ти миличка, но днешната БТ беше недвусмислена , освен това вече няма церв. слуз - бясна съм, за 1 год. ми се случва два пъти - само дето предния път не ми пукаше много че сме изтървали овуто
Re: Тест за овулация
« Отговор #222 -: Ноември 19, 2010, 19:56:16 pm »
момичета,понеже прочетох в другите теми че е най-добре тестовете за О да се правят към 15.00ч. искам да попитам, ако се събирам урина и я тествам към 18-18.30 понеже тогава се прибирам от работа, теста ще бъде ли верен или не?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #223 -: Ноември 19, 2010, 20:06:16 pm »
Къде ще събираш урина - прави си теста  в 18.00 :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Тест за овулация
« Отговор #224 -: Ноември 30, 2010, 18:31:54 pm »
Здравейте момичета,незнам колко е подходаща тази тема, но моля ви нека по компетемтните относно БТ погледнат графиката ми от този месец и да кажат мнение.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #225 -: Ноември 30, 2010, 21:52:39 pm »
Здравейте момичета,незнам колко е подходаща тази тема, но моля ви нека по компетемтните относно БТ погледнат графиката ми от този месец и да кажат мнение.


Привет и добре дошла!
Графиката ти можем да коментираме подробно ето тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0
Също така можеш да отвориш и твоя темичка в същия подфорум.

Виждам, че си засякла ову с тестовете.
Пред вид ниската БТ, предполагам мериш орално, това не е съвсем точно. Най-добре да започнеш ректално мерене при следващия цикъл.
А най-добре да не ти се налага да водиш дълго графики, пожелавам ти го.
Успех!
Re: Тест за овулация
« Отговор #226 -: Декември 01, 2010, 09:14:34 am »
Добро утро,Snegina  :D
Наистина я меря орално, следващия месец ще сменя.И дай Боже на всички да не водят дълго тези таблици.
Не мога да разбера нормално ли ми се движи графиката, защо засякох Ову, а пак Т. не е спаднала рязко. Единствено имам един ден с по-ниска, но може да е и от по ранното мерене с един час.  osi_10 osi_10 osi_10 osi_10 osi_10 osi_10
Re: Тест за овулация
« Отговор #227 -: Януари 11, 2011, 18:25:52 pm »
Здравейте :)
Изчетох доста,но така и не видях това,което искам да разбера!Затова реших да питам :)
Въпроса ми е дали може контролната лента да е едва ясно забележима или трябва да е наситена?Вчера бях при гинеколожката и тя каза,че единият ми яйчник е напрегнат и според нея или съм в О,или ще бъда в следващите дни.Направих си два теста вчера и днес.И на двата имам две чертички,но са много бледи :?
На днешния тест тестовата ми се струва лееееко по наситена от контролната.Значи ли това,че е + ???Тестовете са на Клиър Ову.
Притеснява ме само това,че и контролната и тестовата са много бледи и НЕ мога да разбера как да интерпретирам резултата :(
Много ще съм благодарна,ако споделите мнение! :bighug:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #228 -: Януари 11, 2011, 18:30:45 pm »
Да, трябва да са наситени. Щом сте видяли, че ову предстои, можеш да правиш тестовете и два пъти на ден, защото понякога можеш да изтървеш пика на ЛХ.
Успех!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #229 -: Януари 11, 2011, 18:34:05 pm »
Аз когато започнах с тестовете за О. също ползвах тази марка и наистина и двете чертички бяха много бледи, което допълнително ме объркваше. Но щом тестовата е по-наситена от контролната е положителен. Може да пробваш с друга марка следващия цикъл(дано не се наложи де :wink:). Аз съм много доволна от Oview.
Re: Тест за овулация
« Отговор #230 -: Януари 11, 2011, 19:07:35 pm »
Багодаря ви за отговорите :bighug:
Re: Тест за овулация
« Отговор #231 -: Януари 19, 2011, 12:52:59 pm »
Здравейте момичета, изчетох всичко във тази тема, нека обобщия и дали съм разбрала правилно
моят цикъл е 28 дни, почвам тестове на 10тия за всеки случай и мога да правя тестове със ВТОРА урина и привечер по някое време... когато засега и най малка разлика в линиите ли трябва да почнем  :bed: или да продължа с тестовете докато стане по ярка разликата и след това 3 дни :bed:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тест за овулация
« Отговор #232 -: Януари 19, 2011, 13:00:55 pm »
Тестът, се счита за положителен когато втората чертичка стане поне толкова наситена колкото контролната или повече. Бледата втора черта означава отрицателен тест. Контактите е добре да бъдат в деня на положителния тест и следващите два. Прави тестовете всеки ден по едно и също време следобед като спазиш изискванията преди това. Успех!
Re: Тест за овулация
« Отговор #233 -: Януари 26, 2011, 12:28:58 pm »
след като видя 2 те 4ерти4ки трябвали да прекратя тестването или да продължа .., и ако продължа и на 2 ри ден имам пак 2 4ерти как да тълкувам кога 6те настъпи овуто
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vivi0304][/url]
Re: Тест за овулация
« Отговор #234 -: Януари 26, 2011, 13:23:53 pm »
Продължаваш докато отново е отрицателен теста.
Възможно е два дни да са наситени и двете чертички, или тестовата все пак да е доста видима, при всеки е различно.
А през това време наблягайте на секса :D

Овулацията настъпва между 24-48 часа след положителен тест.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тест за овулация
« Отговор #235 -: Януари 26, 2011, 13:33:07 pm »
значи още с първият тест, при който тестовата е тъмна колкото/повече от контролната, трябва да се почне със  :bed: ???
Re: Тест за овулация
« Отговор #236 -: Януари 26, 2011, 13:40:03 pm »
значи още с първият тест, при който тестовата е тъмна колкото/повече от контролната, трябва да се почне със  :bed: ???
Да за предпочитане  :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тест за овулация
« Отговор #237 -: Януари 26, 2011, 13:42:56 pm »
така звучи много лесно и осъществимо а защо е трудно и не винаги става?!?!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #238 -: Януари 26, 2011, 13:45:47 pm »
Не знам дали тук му е мястото да попитам... Правила съм преди време тестове, имаше положителни резултати, но наскоро прочетох във форума, че при ПКЯ тези тестове не отчитат достоверно. Наистина ли е така?

Предварително благодаря. :)))
Re: Тест за овулация
« Отговор #239 -: Януари 26, 2011, 13:49:54 pm »
Serendipity, аз съм с ПКЯ и съм правила доста тестове.
Не че не отчитат, отчитат, ама поне на мен ми е много трудно да интерпретирам резултата.
След 10 ден на МЦ, може да се каже че всеки тест ми е +
Може да не са много еднакви чертичките, понякога са еднакви, с дни, не мога да усетя кога е пика на ЛХ, защото то явно винаги е високо, а тестове изглеждат все еднакви, за графиката няма да казвам - бурно море.

Да допълня - при ПКЯ повишаването на ЛХ-то въобще не е гаранция, че фоликула ще се спука, т.е. дори и теста да е наистина положителен, овулация може и да няма.

« Последна редакция: Януари 26, 2011, 13:54:09 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!