0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #80 -: Септември 14, 2008, 11:31:45 am »
Светла, фраксипаринът трябва да помогне. Аz съм със съЩата мутация, но даже и аспирин не ми дават.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #81 -: Септември 14, 2008, 15:43:15 pm »
Светла, фраксипаринът трябва да помогне. Аz съм със съЩата мутация, но даже и аспирин не ми дават.
А защо нищо не ти дават? :ask:
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #82 -: Септември 14, 2008, 17:16:58 pm »
Ами zаЩото смятат, че таzи мутация не е причина zа аборта ми. Според моите лекари в клиниката ПАИ не би довела до проблеми по време на бремеността. Сега самата аz съм в чуденка какво да правя.  :ask:
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #83 -: Септември 14, 2008, 17:40:15 pm »
Ами то тогава за какво ни е този фраксипирин?Това,което ми казваш ме шашка?!ДАНО СЕ ВКЛЮЧИ НЯКОЙ,КОЙТО ЗНАЕ ПОВЕЧЕ ПО ВЪПРОСА! :ask:
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #84 -: Септември 14, 2008, 18:28:31 pm »
Светла, аz не съм в България и тук очевидно тоzи ПАИ не се смята zа проблем. На теб обаче ако лекарите ти кажат да биеШ фраксипарин ги послуШай. Все пак лекарите преценят въz основа на много фактори кое е най доброто zа нас.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #85 -: Октомври 05, 2008, 11:43:44 am »
Момичета, я кажете нещо и за моите изследвания. Отначало, като ги видях, ги приех за нормални, като взех да се ровя за инфо, се обърках тотално и сега не знам нормални ли са или не. Ето ги:
РЕЗУЛТАТ ОТ ГЕНЕТИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ:


Фактор V Leiden:
Хомозиготен носител по нормален алел

Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел

Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел

Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI – 1): носителство на генотип 4G/5G
Носител на генотип 4G/5G



Интерпретация на резултата:

Няма изменения в изследваните генетични фактори, свързани с предразположения към тромбофилични състояния.

Интерпретацията е ОК, обаче като чета вашите коментари ми се струва, че нещо не е наред. В червено резултатите не мога да си ги изясня...
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #86 -: Октомври 24, 2008, 09:44:41 am »
Момичета да ви попитам къде се правят тези изследвания за мутациите - генетични ли са те или някакви други , гледах си моите изследвания и не мога да разбера кое съм правила и кое не съм , май излиза че тези ги нямам  :oops: Уж всичко имах по думите на докторите, което нямах ми го бяха написали да го изследвам и пак явно че не съвсем. Излиза си правя опити на халос и миседи след това и направо колкото да се опитвам да не се ядосвам пак се вбесих, защото може ли толкова доктори и то все от "светилата" да гледат и да не могат да ми кажат, че съм пропуснала нещо  8O  :?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #87 -: Октомври 24, 2008, 09:47:48 am »
При кои лекари си ходила за генетични и имунологични?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #88 -: Октомври 24, 2008, 10:09:03 am »
Марина аз лично генетичните си ги самоназначих и ги направих в МД при проф. Кременски.
погледни добре какво си правила, да не се окаже , че ще ги правиш пак на хаос. ако не можеш да разчетеш добре се консултирай и няма лошо. може да са включени но да не пише толкова ясно поне за нас.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #89 -: Октомври 24, 2008, 12:01:43 pm »
Със сигурност при Кременски не съм ходила и се чудех за какво по-точно хоят при него. Стаменов ми назначи генетични при Димова, но тама тя ни направи само цитогенетични за изменения при хромозомите. Най-странносто е че там 1-вия път излезе в 1 клетка повторена У-хромозома при мъжа ми , но заклюението е че е в рамките на някакви допуски. ПОвторихме го с двойно повече клетки за изследване и там нищо не излезе. Иначе друго генетично нямам правено. Имам правени имунологични при Стаменов и тази година направих разширен панел в Свети Иван Рилски -самоназначих си ги за НК-клетки и съкратен за антифосфолипиден синдром. Досега НК клетките ми варират все около 18-20% и ми вливат инталипид. Друг проблем до сега не се открива.
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 12:04:06 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #90 -: Октомври 24, 2008, 12:42:35 pm »
Фактор V Laiden - R506Q  нормален генотип   (1)*
Протромбин - G/A 20210   нормален генотип   (1)*
MTHFR - C677T       хомозиготен тосител Т/Т     (2)*
Инхибитор на Плазмогенния активатор - PAI  4G/5G    хетерозиготен носител 4G/5G    (3)*

това са ми резултатите от изследванията в МД. доколкото знам са за тромбофилия, но не съм доктор та го твърдя. отделно правихми и на 6 ет. в МД в клиниката по генетика за Х и У хромозоми , за други незнам. ако имаш притеснения говори с доктора си и така. успех.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #91 -: Октомври 24, 2008, 12:51:51 pm »
Определено сме ги пропуснали другите, ще ходя да си ги направя.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #92 -: Октомври 24, 2008, 15:24:33 pm »
Пусни си тези, наистина, това е основният панел за тромбофилия.
Успех и дано се похвалиш с хубави резултати :D
*

    reni jelezarova

Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #93 -: Ноември 17, 2008, 23:41:17 pm »
C677T
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #94 -: Ноември 27, 2008, 12:48:53 pm »
А има ли значение, че съм след скорошен аборт и да си чакам поне 1-вия нормален цикъл да мине и след това да ходя да ги правя тези изследвания, понеже бях на Фраксипарин превантивно и може би все още има отражения в кръвта...?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #95 -: Ноември 27, 2008, 17:26:27 pm »
За генетичните няма никакво zначение кога Ще ги правиШ. То си е ген, или го имаШ, или го нямаШ.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #96 -: Ноември 28, 2008, 10:43:51 am »
Ясно, просто малко се обърках  :oops:  :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #97 -: Ноември 05, 2010, 19:09:53 pm »
НОСИТЕЛ СЬМ НА ГЕНОТИП А1-А1 НОСИТЕЛ НА ГЕНОТИП 4G-5G ПОЛОЖИТЕЛЕН Е И РЕЗУЛТАТА ОТ CMV IG-M 1,8 И IG-G 3,2AE МОГА ЛИ ДА РАЗБЕРА КАК ТОЧНО СЕ ЛЕКУВА ТОВА ИМАМ 2 СПОННТАНИ АБОРТА И ДАЛГО ВРЕМЕ НЕ ЗАБРЕМЕНЯВАХ