0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #40 -: Август 04, 2008, 11:19:04 am »
Ами аз се консултирах с Кременски той не каза нищо за моята мутация аз съм с фактор 2 и МТХФР ХЕТЕРОЗИГОТНИ, ТОЙ КАЗА ЧЕ КАТО Е ХЕТЕРОЗИГОТНА НЕ Е ТОЛКОВА ОПАСНО,какво казват твоите лекари там?За фолиевата ми изписа 5мг фолиева да пия,какъв е начина на лечение, дай малко инфо ако имаш за този фактор на лични ако искаш :)
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #41 -: Август 06, 2008, 19:41:11 pm »
За фолиевата правилно ти е каzал, даже някой каzват да се пие 1 мг при хомоzиготно носителство. За фактор 2 zнам, че терапията е с фраксипарин, но не zнам дали 0,3 или 0,6.  :?

На мен ниЩо не ми каzват zа ПАИ, въпреки че съм хомоzиготен носител не смятат, че zастраШава плода. Каzват, че генетичните са ми наред, да не се притеснявам.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #42 -: Август 06, 2008, 21:58:57 pm »
 Каква фолиева фолиева киселина пиете? Кое е фактор 2?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #43 -: Август 06, 2008, 22:35:06 pm »
Фактор 2 е подобно на фактор 5. Фактор 2 е иzвестен и като протромбин.

Аz лично пия метафолиева, тя по лесно се усвоява от нормалната фолиева. Пия я беz да имам мутацията.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #44 -: Август 08, 2008, 10:20:26 am »
Значи според теб,мИлЕ И СПОрЕД ГЕНЕТИцИТЕ там фактор 2 и 5 са по опасни от ПАИ,ами защо и тук изписват на тези с ПАИ фраксипарин и аспирин едновременно много странно?моята фол. е от Германия 5 мг, fOLSAURE СЕ казва
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #45 -: Август 09, 2008, 15:10:14 pm »
Според професорът, при който сме в клиниката по стерилитет и според генетичната лаборатория, с която клиниката работи аz нямам генетичен проблем свърzан с тромбофилията. Не мога да ти отговоря на въпроса zаЩо в България се иzписва терапия, не мога и да споря кое е правилно и кое не. За сега съм се доверила напълно на лекуваЩия ни лекар.

Folsäure оzначава фолиева киселина. Значи ти вzемаШ фолиева от 5 мг.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #46 -: Август 10, 2008, 17:19:59 pm »
да а ти каква фол. к-на пиеш?Имаш ли инфо за моята мутация ,ще ти бъда благодарна ако имаш нещо от немските сайтове :DБлагодаря ти предарително
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #47 -: Август 10, 2008, 20:35:10 pm »
Това, което съм чела zа фактор 2 е, че се увеличава рискът от тромбоzи от 3 до 4 пъти. Терапията по време на бременност е хепарин и аспирин протект.

Моят лекуваЩ ми каzа да пия теzи витамини

http://www.easyapotheke.de/product_info.php/info/p2041_VITAVERLAN-Schwangerschaft-Stillzeit-Vitamine-100-Stk-.html

Аz допълнително към си вzемам и Метафолин.


http://www.taxofit.de/index~uuid~BB914FC4FAA56EB6F9C4F567B1E08050~prod_ids~747.htm

Но ти се консултирай с лекар преди да ги вzемаШ. Аz нямам нито една от твоите мутации.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #48 -: Август 10, 2008, 21:41:55 pm »
ок .На немски нищо не ми е много ясно ,но какви са тези витамини за бременни ли ,аз мога да си ги взема от Де защото баща ми е там да ми кажеш евентуално да ги поръчам.За фактор 2 те питах защото си мислех ,че може да има нещо в немските сайтове важно което тук не съм прочела. :)
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #49 -: Август 10, 2008, 23:12:42 pm »
 Jod: 200 µg, Folsäure: 400 µg, Vitamin C: 50 mg, Vitamin E: 7 mg, Vitamin D3: 5 µg (= 200 I.E.), Nicotinamid: 9 mg, Ca-D-Pantothenat: 3,3 mg, Biotin: 75 µg, Vitamin B1: 0,75 mg, Vitamin B2: 0,9 mg, Vitamin B6: 1,5 mg Vitamin B12 :1,75 µg

Ей това съдържат. Но ти преди да си поръчах каквото и да било го обсъди с лекуваЩия си лекар. На теб ти трябва по висока доzа фолиева, отколкото има в теzи витамини.

*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #50 -: Август 11, 2008, 13:09:27 pm »
дА,благодаря ти.Но на теб това ти е изписано по време на бременност или преди това, и за какво ти е изписано предполагам за мутациите или? :)
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #51 -: Август 11, 2008, 16:41:22 pm »
isev, това са витами zа бременни и жени, целяЩи бременност. В клиниката, в която сме ние ги иzписват на всяка жена. Няма ниЩо обЩо с моята мутация. Естествено при твоята мутация е необходима много по голяма доzа фолиева.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #52 -: Август 11, 2008, 19:30:41 pm »
Миле,предния ти мисед ,пиеше ли ги тези витамини.На мен са ми изписани само висока доза фол.к-на и антиксидант.А по време на бременност какви витамини се пият там можеш ли да ми дадеш инфо.Тук аз пиех Хип налат , ама ако има някое по добро което го няма в Бг можеш да ми го кажеш да си го поръчам .Благодаря ти предварително. :wink:
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #53 -: Август 11, 2008, 19:42:56 pm »
Фактор 2 е подобно на фактор 5. Фактор 2 е иzвестен и като протромбин.

Аz лично пия метафолиева, тя по лесно се усвоява от нормалната фолиева. Пия я беz да имам мутацията.
Дай те повече инфо за тези фактори , че не ми е много ясно.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #54 -: Август 11, 2008, 20:40:35 pm »
isev, пиех си съвсем нормална фолиева киселина.
А теzи сега се пият и по време на бременност. Тук има много видове витамини. Не zнам как е в БГ.



fatalwoman и двата фактора са свърzани с тромбофилията. В zависимост от носителството (хетероzигот или хоzигот)се определя доzата на фраксипарина.

 Ето тук пиШе неЩо по темата

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=530&Itemid=19
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #55 -: Август 12, 2008, 09:51:29 am »
Ами нали ти казвам аз пиех ХИП НАТАЛ, итамини за бременни. Там какви препоръчват по време на бременност знаеш ли?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #56 -: Август 12, 2008, 10:29:21 am »
Препоръчват фолиева киселина и ниЩо друго. Всеки си иzбира сам коя марка. На мен ми препоръчаха това, което съм покаzала горе. На теб Хипа не ти е достатъчен с теzи мутации. Виzирам специално фолиевата киселина.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #57 -: Август 12, 2008, 10:57:01 am »
Ами тук в БГ не ти изписват друго.На мен фол. ми е изписана и това е като забременея ще ми изпишат ХИПА ПАК ,а ми се искаше да разбера там кои витамини за бременни препоръчват, но както и да е ще си пия хипа явно :lol:Тук по аптеките има центрум матерна, матерна само и др.Там до кой месец ти препоръчват приема на фол. к-на тук до 16 г.с не е ли малко ,особено с мутация?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #58 -: Август 12, 2008, 11:18:19 am »
Цитат
Там до кой месец ти препоръчват приема на фол. к-на тук до 16 г.с не е ли малко ,особено с мутация?

Кой препоръчва така?
Аз още пия фолиева киселина.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #59 -: Август 12, 2008, 11:37:19 am »
Аз също пия неофоликмета - 2 по 1 табл.  и ще я пия до края. Имам хетерозиготна мутация 4G/5G. За витамините, наистин авсеки си избира сам марката. Те са прост овитамини за бременни и нямат общо с мутациите. Обикновено са стандартни, само марките им са различни. Аз лично, след консултация с моята гинеколожка, приемам витамини Пренатал, които са изцяло на растителна основа. започнах приема им след 20 г.с.