0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #60 -: Август 12, 2008, 11:58:42 am »
isev, тук ако влеzнеШ в някоя дрогерия и Ще откриеШ над 30 марки фолиева киселина. Няма по добри и по лоШи, има раzлични марки с раzлични концентрации фолиева. На теб хип не ти е достатъчен с таzи мутация. Аz ти каzах кое ми е препоръчал моят лекар, но това не е неЩо, което препоръчва всеки гинеколог. Всеки си иzбира сам какво да пие.
Ето и Скарлет потвърждава написаното от мен.

Фолиевата е най важна до края на 3 месец, но тук лекарите я препоръчват до края на бременността, че и докато се кърми. Не zнам zаЩо повечето лекари в България я дават до 12 седмица. Твърдението на някои от тях, че zеленчуците в Германия не били видели слънце и zатова тук давали фолиева преz цялото време ми се струва абсурдно.

Но всеки сам реШава на кой лекар да се довери.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #61 -: Август 12, 2008, 14:36:18 pm »
Цитат
Там до кой месец ти препоръчват приема на фол. к-на тук до 16 г.с не е ли малко ,особено с мутация?

Кой препоръчва така?
Аз още пия фолиева киселина.
Ами Конова така ми е написала в терапията за фол к-на до 16 г. с., и гинеколожката ми също Димитрова.Ти от 5 мг ли пиеш?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #62 -: Август 12, 2008, 14:41:23 pm »
Цитат
Там до кой месец ти препоръчват приема на фол. к-на тук до 16 г.с не е ли малко ,особено с мутация?

Кой препоръчва така?
Аз още пия фолиева киселина.
Ами Конова така ми е написала в терапията за фол к-на до 16 г. с., и гинеколожката ми също Димитрова.Ти от 5 мг ли пиеш?
Аз пия от обикновенната фолиева киселина но по-висока доза 2*5т.-общо става 4мг.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #63 -: Август 12, 2008, 14:50:02 pm »
В кой месец си?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #65 -: Август 12, 2008, 17:57:41 pm »
И пиеш фол.к-на от 4 мг от наалото до сега така ли?Кой лекар ти следи бременноста?А ти имаш ли мутация свързана с неусвояването на фол. к-на?Аз съм хетерозиготен носител.
« Последна редакция: Август 12, 2008, 18:09:41 pm от isev »
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #66 -: Август 12, 2008, 18:08:31 pm »
Момечета получих си генетичните за тромбофилия и всичко е наред без това :
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
 
По колко трябва да пия фолиева според вас  :(


*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #67 -: Август 12, 2008, 18:10:50 pm »
Момечета получих си генетичните за тромбофилия и всичко е наред без това :
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
 
По колко трябва да пия фолиева според вас  :(

Еми аз съм хетерозиготен и пия по 5 мг.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #68 -: Август 12, 2008, 18:50:33 pm »
Момечета получих си генетичните за тромбофилия и всичко е наред без това :
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
 
По колко трябва да пия фолиева според вас  :(

Това е добре лекаря ти да го предцени-и не само по колко а и от кой вид.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #69 -: Август 12, 2008, 18:55:35 pm »
Цитат
И пиеш фол.к-на от 4 мг от наалото до сега така ли
Отначалото пиех по 1т-след това хемоглобина ми падна/към 4-5 месец/ и въпреки железните препарати падаше, правих консултация с хематолог,установи се ,че анемията се дължи на липсата на фолиева киселина и хематологът ми изписа тази доза.

Цитат
Кой лекар ти следи бременноста?
Д-р Даскалов

Цитат
А ти имаш ли мутация свързана с неусвояването на фол. к-на
Не-нормален генотип съм.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #70 -: Август 13, 2008, 11:26:03 am »
Ще хода след няколко дни при д-р Тодорова и ще видим какво ще ми каже за ф-та ..
Аз знам само обикновената, която я предписват от 0,4  :oops:


Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #71 -: Август 13, 2008, 12:56:58 pm »
Факотр V Laiden - R506Q        -Нормален генотип
Протромбин                     -Нормален генотип
МТHFR-C677T                   -Хетрозиготен носител С/Т  заб.-При генотип С/Т може
                                                         да се наблюдава синтези
                                                         ране на МТHFR с намалена
                                                         ензимна активност от 35%
Инхибитор -PAI                -Хетерозиготен носител 4G/5G  заб.-Нормален генотип

Момичета тва са мойте резултати от генетичните.Вчера бях на преглед при д-р Даскалов,който маркира последните 2 като притеснителни(да кажем).И каза,че трябва да пия Аспирин протекти и Фолиева.На въпроса ми коя фолиева,каза че скоро май нямало да има от метата и затова е без значение от коя,но по 2 таблетки.Това е.Само не разбрах защо и Аспирина?!?А пише нормален генотип на последното.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #72 -: Август 13, 2008, 13:14:28 pm »
ВиЛиЛи, zаЩото си хетероzиготен носител. Предполага се, че имаШ склонност към тромбофилия. Макар че аz съм дори хомоzиготен носител, на мен не ми иzписват терапия. Но аспирин протект няма да ти навреди, така че послуШай Даскалов. Все пак той е лекар и zнае какво прави. 
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #73 -: Август 13, 2008, 13:23:36 pm »
Миле,аз че ще го послушам е ясно.Само дето не разбрах през целия месец ли да го пия.Но и това ще го попитам като ида следващия път.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 14:30:05 pm от ВиЛиЛи »
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #74 -: Август 13, 2008, 13:54:48 pm »
И при мен изследването на Инхибитор -PAI даде същия резултат: хетерозиготен носител 4G/5G, заб.-Нормален генотип. Другите показатели от гинетичните са нормални. По препоръка на д-р Тодорова приемам аспирин протект през ден по 1 табл. и 2 табл. на ден неофолик мета през цялата бременост. Аз съм и с Хашимото. Освен това, след като видя генетичните включи и Весел дуе Ф по 1 табл. дневно, заради тази склонност към тромбофилия. И аз тогава се чудих защо като съм хетерозиготен носител трябва изобщо да приемам нещо, ама вярвам на д-р Тодорова. Тя знае какво прави.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #75 -: Август 13, 2008, 18:49:51 pm »
Миле,аз че ще го послушам е ясно.Само дето не разбрах през целия месец ли да го пия.Но и това ще го попитам като ида следващия път.
Вили на мен доц.Маркова като ми изписа Аспирин протект, ми каза да го пия всеки ден, без дните с менструално кървене
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #76 -: Август 20, 2008, 14:46:53 pm »
Аз отново ще питам  :oops:
Хромозомен анализ и кариотипиране различни неща ли са или едно и също  :oops:


*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #77 -: Август 26, 2008, 15:20:08 pm »
Аз отново ще питам  :oops:
Хромозомен анализ и кариотипиране различни неща ли са или едно и също  :oops:
цитогенетично изследване = кариотипиране = хромозомно изследване/анализ
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #78 -: Септември 13, 2008, 18:55:45 pm »
Включвам се и аз с моите изследвания за тромбофилия-пише че съм носител но генотип 4G/4G,И КОЛКО НЕЩА ИЗЧЕТОХ ПАК НЕ РАЗБРАХ КАКВО ЗНАЧИ ТАЗИ МУТАЦИЯ?Само знам,че като забременея ще се бода всеки ден с фраксипарин,а не съм сигурна,че ще има ефект!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #79 -: Септември 14, 2008, 08:38:55 am »
Мутацията означава, че имаш склонност към образуване на тромби в кръвта. Фраксипаринът трябва напълно да преодолее този проблем.