0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, гледам резултатите си тъпо и нищо не разбирам. Моля ви ако някой минал по този път знае повече, да пише вижда ли се проблем в изследванията ми или всичко е наред.

Генетични фактори свързани с тромбофилия-5 *
 Профил Виж по-долу
 
 Фактор V Leiden хомозиготен носител по нормален алел
   
 
 Мутация G20210A в протромбиновия ген хомозиготен носител по нормален алел
   
 
 Генетичен вариант С677Т в гена на MTHFR хетерозиготен носител по мутантен алел
   
 
 Носителство на хаплотип А2 хомозиготен носител на хаплотип А1
   
 
 Носителство на генотип 4G/5G носител на генотип 4G/4G
 
 
*
Нямаш ли заключение в което да пише дали някъде има отклонение.
На моите накрая пише-нормален генотип.
*
Нямаш ли заключение в което да пише дали някъде има отклонение.
На моите накрая пише-нормален генотип.

Не, нямам нищо повече написано. Копирах и пуснах тука абсолютно всичко.
 Пуки , това последното да не е за Генетичен вариант в гена на Плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI - 1) (носителство на генотип 4G/4G) ? В смисъл , в моите изследвания  са търсили носител на генотип 4G/4G , а резултата ми е 4G/5G , което не зная добре ли е?
 В гена на MTFHR имаш хетерозиготен носител по мутантен алел , което мисля че не изисква приема на по - високи дози л - метил фолат. Разбрах , че приема се увеличава , когато е хомозиготен носителя.
 А за Хаплогип А2 не зная кое е нормалното носителство - А1 или А2? Мен също ме интерисува , защото аз съм носител на Хаплотип А2.
 Къде прави тези изследвания?
*
В Плевен ги правих.Друг път имам коментари от Конова, но последните два пъти не ми пише нищо и на мейли не отговаря вече. Пък да ходя до Плевен само за едно разчитане, не върви. :?
Фаталуоман, какво беше  л - метил фолат,че не мога да мисля в момента?
 Л - метил фолата е разградената фолиева киселина ( Неофолик Мета например), но с хетерозиготен носител не е необходим по - висок прием от 1 таблетка.Аз сщо в Плевен съм ги правила изследванията , но за генотипа са ми изслевали носителство на 4G/4G.
Интересно защо отдолу нямаш заключение. Аз също пуснах част от моите в Плевен (другите бяха направени вече в София), но Конова ми ги изпрати със заключение. Доколкото съм чела и разбрала, що се отнася до това "Носителство на хаплотип А2 хомозиготен носител на хаплотип А1", мисля че хаплотип А1 е нормалното, но не съм съвсем сигурна. Но 4G/4G означава склонност към тромбофилия. Мисля, че ако пуснеш на търсачката 4G ще ти излязат теми, в които е писано за това.
Pukanka, разпитай Stivarip, доколкото знам тя е има носителство на 4G/4G. Хубаво е, че всичко е наред с бременността ти, но се интересувай дали трябва да вземеш мерки.
*
Пук, ми за мен генетичните са ти добре, с изключение на средния, но не си спомням кой вариант беше по-добрия хетерозиготния или хомозиготния, предполагам че е така както казва Фатал.
За последната мутация, това което каза Конова, е че според резултатите се определя количеството на хепарина, но не знам твоя резултат добър ли е или не.
Наистина трябва резултата да се разчете от специалист.
*
Само това

"Генетичен вариант С677Т в гена на MTHFR хетерозиготен носител по мутантен алел"

е отклонение, поне е хетерозиготно.

Останалите са ок.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #10 -: Май 08, 2008, 20:00:57 pm »
Четох, четох и стигнах до заключението, че навсякъде където пише хомозиготен, риска е 50-100% и това направо ме хвърли в ансамбъла. 8O  Имам го на 3 места. :?
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #11 -: Май 08, 2008, 20:42:36 pm »
Пуки, в моите изследвания на носител на генотип 4G/4G ми е носител на генотип 5G/5G. Нямам представа какво значи, но като заключение пише, че няма изменения в изследваните генетични фактори.
Надявам се всичко да е наред при теб.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #12 -: Май 08, 2008, 21:53:43 pm »
От това , което попрочетох оставам с впечатлението , че 4G/4G е лошия вариант на резултата.
Четох, четох и стигнах до заключението, че навсякъде където пише хомозиготен, риска е 50-100% и това направо ме хвърли в ансамбъла. 8O  Имам го на 3 места. :?
В какъв смисъл? Хомозиготен носител по мутантен алел е лошия вариант , а хомозиготен носител по нормален ален е добър резултат.Не е ли така?
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #13 -: Май 09, 2008, 08:48:49 am »
Здравей Пуки,
аз като видя генетични изследвания и се хвърлям направо в музиката. Нищо не разбирам и не мога да помогна. Само ще ит кажа за мойте изследвания, които обаче изглеждат по различно от твоите. Правени са в МД в София и заключението е на д-р Кременски. Изследвани ми бяха в 6 г.с. за вродена тромбофилия. В изследванията пише буквално това:  1) Фактор V Laiden-R506Q - нормален генотип, 2)Протромбин - G/A 20210 - нормален генотип, 3) Инхибатор на плазминогенния активатор PAI 4G/5G - хетерозиготен носител 4G/5G.  А в коментарите и заключението на професора отдолу за 1) и 2)е написано: He ce отчита повишен риск за венозни тромбози въз основа на изследваните показатели. под 3) е написано "Нормален генотип".
Ей това мене много ме обърка, защото хем е нормален генотип, хем хетерозиготен носител и оттам по логика съдя, че хетерозиготните не са проблем, а по-скоро хомозиготните. Сложна материя е генетиката и според мен трябва да отидеш до Плевен за разчитане. Не ги подценявай тези изследвания. С генетичния материал шега не бива - той е в основата на всичко!
Само да добавя, че проф. Кременски ми каза, че нямам проблем и всичко е о.к., но
д-р Тодорова (моята ендрокриноложка) още тогава ми включи някакво лекарство на растителна основа  - Весел дуе за разреждане на кръвта. Беше ми много странно и я питах какво я притеснява в генетичните. Дори беше казала, ако се наложи след 16 г.с. ще бия фраксипирин два пъти седмично. Тогава ми отговори, че се презастрахова заради хетерозиготния носител и иска да е сигурна в кръвоснабдяването на плацентата. Снощи бях при нея на контролен преглед за щитовидната и тя каза, че няма нужда да включваме фраксипирин, но продължаваме с по 1 табл. дневно от това лекарство и 1 аспирин протект дневно (през ден).
Ако те интересува още нещо - питай! Аз само ти споделих моя опит, дано да съм ти помогнала! Но още веднъж ти казвам - задължително се консултирай с генетик, даже ако имаш възможност и с ендрокринолог след това! Разбрах, че д-р Тодорова ще пътува за Плевен и в събота ще преглежда в клиниката на Конова, ако искош се обади и питай дали можеш да я посетиш. Тя е корифей по разчитане на генетични и според мен ще ти даде професионален и полезен съвет.
Приятен ден! 
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #14 -: Май 09, 2008, 12:26:52 pm »
Много ви благодаря за отговорите. Вчера писах на доцент Конова и ми е отговорила веднага да се обадя по телефона. Проблема е 4G/4G, лечението вие го знаете - аспирин и фраксипарин, не и двете, а ми каза да си избера едно от двете или да го обсъдя с генеколожката си. Фраксипарина не минавал през плацентата и с това превъзхождал Аспирина, но пък трябва да се бода през ден.
Аз си имам едно живо и здраво дете, родено без да знам че имам генетичен проблем, и тогава не съм взела мерки, но този път ще започна профилактика. Освен това ще искам и доплер на всеки две седмици.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #15 -: Май 12, 2008, 12:33:12 pm »
Много ви благодаря за отговорите. Вчера писах на доцент Конова и ми е отговорила веднага да се обадя по телефона. Проблема е 4G/4G, лечението вие го знаете - аспирин и фраксипарин, не и двете, а ми каза да си избера едно от двете или да го обсъдя с генеколожката си. Фраксипарина не минавал през плацентата и с това превъзхождал Аспирина, но пък трябва да се бода през ден.
Аз си имам едно живо и здраво дете, родено без да знам че имам генетичен проблем, и тогава не съм взела мерки, но този път ще започна профилактика. Освен това ще искам и доплер на всеки две седмици.


То и аз като теб, Pukanka, ама сега си правя аборт след аборт...

На мен са ми казвали, че се прилагат и двете, и аспирин и хепарин (фраксипарин), за по-висока успеваемост.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #16 -: Май 12, 2008, 14:03:38 pm »
 Аз съм с 4G/5G и на мен доц. Конова ми е предписала Аспирин протект всеки ден и Фраксипарин през ден. Не ме е поставяла пред избор. А обясни ли ти за Хаплотип А2 или А1 е нормалното ?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #17 -: Май 12, 2008, 14:24:58 pm »
Пуканка, аz съм хомоzиготен носител на съЩата мутация 4G/4G. Това по принцип е по лоШия вариант от хетероzиготния. АЗ не съм в България и тук при таzи мутация не се вzемат никакви мерки и не се прави лечение. Не zнам дали zа добро или лоШо. Аz лично бих си била всеки ден фраксипарин. Но виждам, че и при Скарлет има проблем с таzи мутация, но zаключението е, че няма тромбофилия.
Освен това си и носител на другата мутация zа фолиевата, обаче там си zа късмет "само" хетероzиготен носител, това е по добри вариант. 

Хомоzиготен носител по нормален алел оzначава, че нямаШ тоzи вид мутация. Хаплотип не zнамкакво е.

Скарлет, хомоzиготен оzначава от двамата родители (ако се бъркам нека ме поправят). Хомоzиготен носител по нормален алел оzначава, че носиШ нормален ген, хетероzиготен оzначава, че само "половината" ген не е наред. Леле, ако чете тук някой лекар как обяснявам само.....  :lol:  А хомоzиготен мутирал ген е по лоШият вариант от хетероzиготния.
Др. Тодорова как ти доzира Весел дуе? Че и мен това ме вълнува.

 yani4ka_83 ти си носител на нормален ген. 5Г/5Г е нормалният алел.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #18 -: Май 12, 2008, 15:11:13 pm »
 А 4G/5G какъв резултат е ?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #19 -: Май 12, 2008, 16:12:44 pm »
 5G/5G нормален
 4G/5G хетероzиготен носител на мутирал ген
 4G/4G хомоzиготен носител на мутирал ген
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #20 -: Май 12, 2008, 17:21:27 pm »
5G/5G нормален
 4G/5G хетероzиготен носител на мутирал ген
 4G/4G хомоzиготен носител на мутирал ген
Благодаря ти! Явно за това аз ще трябва да бъда и на аспирин и на фраксипарин. :(
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #21 -: Май 12, 2008, 17:48:54 pm »
Ами не е приятно, но кауzата си zаслужава.  :bighug:
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #22 -: Май 13, 2008, 08:28:41 am »
Миле07, благодаря ти за изчерпателното обяснение. Наистина си права, защото това, което казваш ти, го казва и д-р Тодорова, но с други думи и аз може би не съм  я разбрала добре. Слушам я безприкословно и си пия каквото ми каже - Весел дуето го пия от 6 г.с. и ще го пия докрая сигурно по 1 табл. сутрин, а аспирин протекта го пиех до 3 месец всеки ден по 1 табл., а оттогава до сега по 1 табл. през ден. Само да добавя, че при първото ми дете, което родих живо и здраво преди 9 години, никой не ми е изследвал такива генетични фактори, а съм нямала никакви проблеми. Всичко протече като по учебник.Радвам се, че сега открихме този проблем, макар че нали генетичния материал не се променя...т.е. и тогава съм го имала този хетерозиготен носител.....И другото ми недоумение защо проф. Кременски пише, че е нормално, а то всъщност е полу-нормално. А какво ли правят момечетата, които си виждат само заключението на професора, без да посещават д-р Тодорова например? А пък и в чужбина явно това им се струва нормално...
Както и да е. Дано всичко да е наред...

Поздрави     
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #23 -: Май 13, 2008, 21:49:21 pm »
Скарлет, поzнавам едно момиче със 4Г/4Г, което е говорило лично с Кременски. Той е каzал, че мястото на таzи мутация не е в тоzи пакет, да си живее живота и да zабрави, че я има.  8O А и ти каzваШ, че си имала беzпроблемна бременност. И аz не zнам вече какво да си мисля.  :?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #24 -: Май 18, 2008, 22:07:46 pm »
Много е странно как при първа бременност няма проблеми, а сега се назначава профилактика...това ме навежда на мисълта, че изписването на фраксипарин при тази мутация (PAI) е по-скоро презастраховане, просто не ми го побира главата...
При други момичета с тази мутация няма други проблеми, но пък имат този +спонтанни аборти, което пак кара лампичката да светне, че все пак е проблем...Ние с Миле вече сме коментирали, че все пак, за да знаем, че сме направили всичко възможно зависещо от нас, по-добре да се бодем с фраксипарин, отколкото да не се, аз за себе си реших същото (и аз съм с тази мутация) :)
Само не ми е ясно как на едни изписват аспирин, а на други не :?
« Последна редакция: Май 18, 2008, 22:13:02 pm от Steff »
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #25 -: Май 29, 2008, 21:52:44 pm »
Едва ли аз ще внеса някаква яснота по въпроса,но все пак.Към резултатите от моите имунологични,правени в Майчин дом София има следните забележки:
Факотр V Laiden - R506Q        -Нормален генотип
Протромбин                     -Нормален генотип
МТHFR-C677T                   -Хетрозиготен носител С/Т  заб.-При генотип С/Т може
                                                         да се наблюдава синтези
                                                         ране на МТHFR с намалена
                                                         ензимна активност от 35%
Инхибитор -PAI                -Хетерозиготен носител 4G/5G  заб.-Нормален генотип

Дано това нещо да помогне за разгадаването! :oops:Аз разбирам,че 4G/5G  се приема за нормално.
Но се чудя и така и не намерих отговор тези генни мутации,в моя случай МТHFR пречи ли на самото забременяване или е мутация,която може да доведе до риск за износването или за плода.Защото аз над 2,5 год не успявам да забременея.Та се чудя,дали да считам,че това е евентуалната причина?!? :(
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #26 -: Май 30, 2008, 22:06:23 pm »
Но се чудя и така и не намерих отговор тези генни мутации,в моя случай МТHFR пречи ли на самото забременяване или е мутация,която може да доведе до риск за износването или за плода.Защото аз над 2,5 год не успявам да забременея.Та се чудя,дали да считам,че това е евентуалната причина?!? :(
Едва ли това е причина за незабременяването. Това, което аз знам, че при мутации в този ген, трябва да се приема повече фолиева киселина, по 4 мг на ден.
"Приемът трябва да започне 3 месеца преди забременяването. Този срок е необходим, за да се увеличи фолиевата киселина в червените клетки и да се намалят рисковете за дете с дефект на невралната тръба. Освен това при мутации в този ген, трябва да се изследват нивата на аминокиселината хомоцистеин. Ако са високи - не винаги е така - то трябва да се взима и бетаин. Някои лекари използват малки дози хепарин, тъй като хомоцистеинът води до образуването на съсиреци около плацентата." - Това е 99,9 % препис от листовката, която се разпространява пред кабинета на проф. Кременски, в Нац. генетична лаборатория, Центъра по молекулна медицина. 
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #27 -: Юни 03, 2008, 15:32:53 pm »
Бихте ли ми казали какво означава този резултат:
Генетичен вариант в гена на Плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1)
(носителство на генотип 4G/4G)
Носител на генотип 4G/4G

Благодаря ви
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #28 -: Юни 03, 2008, 15:38:46 pm »
Бихте ли ми казали какво означава този резултат:
Генетичен вариант в гена на Плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI-1)
(носителство на генотип 4G/4G)
Носител на генотип 4G/4G

Благодаря ви
5G/5G нормален
 4G/5G хетероzиготен носител на мутирал ген
 4G/4G хомоzиготен носител на мутирал ген
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #29 -: Юни 03, 2008, 16:18:03 pm »
Какво следва от тук нататък ще ми създава ли проблеми този мутирал ген?
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #30 -: Юни 04, 2008, 10:43:40 am »
Котката,
консултирай се своевременно със специалист-генетик. Според мен ще се наложи при бременост да имаш назначена терапия.
Успех! 
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #31 -: Юни 04, 2008, 19:39:37 pm »
Kotkata, както са те посъветвали вече, консултирай се с генетик или със специалист по стерилитет. Предполагам, че при бременност Ще ти наzначат терапия с хепарин.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #32 -: Юни 04, 2008, 20:00:39 pm »
Благодаря ви за отговорите. В петък ще правя трансфер на замразени, ако всичко е наред. От Плевен ми казаха след трансфера да започна да бия Фраксипарин. Но все пак задължително да се консултирам с генетик.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #33 -: Юли 19, 2008, 16:28:28 pm »
Ами на мен нещо не ми стана съвсем ясно това с
5G/5G нормален
 4G/5G хетероzиготен носител на мутирал ген
 4G/4G хомоzиготен носител на мутирал ген
При мен срещу изследването ИНхибитор на плазминогенния активатор PAI 4G/5G  пише -Хетерозиготен носител 4G/5G - нормален генотип!!!
Как хем е нормален, хем е мутирал??? Иначе в протокола за стимулацията си имам Клексан или Фраксипарин. Но не съм съвсем убедена дали наистина трябва да се бие Клексана!
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #34 -: Юли 20, 2008, 16:13:17 pm »
Ами не zнам zаЩо така са написали. Но от много четене и ровене иz раzни статии виждам, че лекарите смятат хетероzиготната мутация zа беzопасна. Но ти все пак си се консултирай с лекар. Аz съм хомоzиготен носител, но нямам никаква терапия предписана.  :?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #35 -: Юли 21, 2008, 10:19:14 am »
Ами чесно казано ,точно поради тази причина ,че лекарите смятат хетерозиготните мутации като нещо безобидно, съм с 4 аборта 8O ,така че ,аз не вярвам на разни такива изказвания щом имаш мутация трябва да се взимат мерки и това е ?А при наличието и на АФА пък е  още по важно терапията да е адекватна.При мен при последните 2 аборта бях или само на аспирин ,или само на клексан и нещата приключваха зле ,по добре да си застрахован :? Сега се надявам на успех,желая го и на вас :)А това ,че 4G/5G e НОРМАЛЕН ГЕНОТИП и на мен не ми е много ясно,защото аз съм5G/5G И пише че съм нормален генотип :ask:
« Последна редакция: Юли 21, 2008, 10:26:43 am от isev »
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #36 -: Юли 21, 2008, 10:45:51 am »
Ами аз преди да вляза в процедура, направих активна съпружеска имунизация, а сега съм и с Клексан!Просто съвсем се обърках с тия Нормални генотипи-имах притеснение да не би да е недоглеждане и затова да са ми включили в протокола и Клексан, и да не би да нямам нужда от него, да не би да ми навреди!Но вече започнах поставянето, пък каквото сабя покаже!Успехи на всички!Късмет!
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #37 -: Юли 30, 2008, 23:05:10 pm »
isev, чакай малко. Недей да слагаШ всички хетероzиготни мутации под един zнаменател. Става въпрос само zа ПАИ. Аz съм хомоzиготен носител (4Г/4Г) и имам един аборт. До сега няма лекар, с който да съм се консултирала и да ми е препоръчал някаква терапия. Като zапочнеШ от най обикновен гинеколог, минеШ преz генетик, репродуктивен ендокринолог, джи пи, та стигнеШ до клиниката ни по стерилитет. Не съм се консултирала с Конова и Тодорова, но като чета иz форумите и май zнам какво Ще ми наzначат. 

Didi_V , желая ти успех. 
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #38 -: Юли 31, 2008, 11:18:14 am »
Миле ,чакай сега ,май не те разбирам какво искаш да ми кажеш, каква е разликата на тези мутации след като всички са свързани с тромбофилия дали си ПАИ или нещо друго пак си предразположен към тромбофилия така че, и на мен така ми казват  ,че хетерозиготната мутация не е проблем, ама проблем има и от къде е какво казват твоите лекари тогава ,защо се е случил твоя аборт като не прпоръчват такова лечение ,как смятат да предотвратят следващ аборт например?
« Последна редакция: Юли 31, 2008, 11:26:07 am от isev »
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #39 -: Юли 31, 2008, 22:07:13 pm »
Не съм генетик и сигурно няма да мога да го обясня както трябва, но има раzлика каква мутация имаШ. Просто явно при всички мутации ефектът е един и съЩ. Но фактор 5 например е много по сериоzен проблем от това ПАИ. Ако имаШ фактор 5 и/или фактор 2 предполагам, че доzата на фраксито Ще се определя от вида (хетеро или хомоzиготен, там не става въпрос дали, а колко Ще си биеШ всеки ден.

Лично на мен много ми беШе трудно да приема факта, че ПАИ не е проблем zа следваЩа бременност и се консултирах с мнооооого лекари, всички са единодуШни, че не е това причината zа аборта ми. За сега съм се доверила на лекуваЩия ми лекар и на клиниката по стерилитет, в която сме. И двамата с мъжа сме много доволни. Там ми направиха много генетични иzследвания и zаклюението е, че там няма проблем.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #40 -: Август 04, 2008, 11:19:04 am »
Ами аз се консултирах с Кременски той не каза нищо за моята мутация аз съм с фактор 2 и МТХФР ХЕТЕРОЗИГОТНИ, ТОЙ КАЗА ЧЕ КАТО Е ХЕТЕРОЗИГОТНА НЕ Е ТОЛКОВА ОПАСНО,какво казват твоите лекари там?За фолиевата ми изписа 5мг фолиева да пия,какъв е начина на лечение, дай малко инфо ако имаш за този фактор на лични ако искаш :)
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #41 -: Август 06, 2008, 19:41:11 pm »
За фолиевата правилно ти е каzал, даже някой каzват да се пие 1 мг при хомоzиготно носителство. За фактор 2 zнам, че терапията е с фраксипарин, но не zнам дали 0,3 или 0,6.  :?

На мен ниЩо не ми каzват zа ПАИ, въпреки че съм хомоzиготен носител не смятат, че zастраШава плода. Каzват, че генетичните са ми наред, да не се притеснявам.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #42 -: Август 06, 2008, 21:58:57 pm »
 Каква фолиева фолиева киселина пиете? Кое е фактор 2?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #43 -: Август 06, 2008, 22:35:06 pm »
Фактор 2 е подобно на фактор 5. Фактор 2 е иzвестен и като протромбин.

Аz лично пия метафолиева, тя по лесно се усвоява от нормалната фолиева. Пия я беz да имам мутацията.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #44 -: Август 08, 2008, 10:20:26 am »
Значи според теб,мИлЕ И СПОрЕД ГЕНЕТИцИТЕ там фактор 2 и 5 са по опасни от ПАИ,ами защо и тук изписват на тези с ПАИ фраксипарин и аспирин едновременно много странно?моята фол. е от Германия 5 мг, fOLSAURE СЕ казва
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #45 -: Август 09, 2008, 15:10:14 pm »
Според професорът, при който сме в клиниката по стерилитет и според генетичната лаборатория, с която клиниката работи аz нямам генетичен проблем свърzан с тромбофилията. Не мога да ти отговоря на въпроса zаЩо в България се иzписва терапия, не мога и да споря кое е правилно и кое не. За сега съм се доверила напълно на лекуваЩия ни лекар.

Folsäure оzначава фолиева киселина. Значи ти вzемаШ фолиева от 5 мг.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #46 -: Август 10, 2008, 17:19:59 pm »
да а ти каква фол. к-на пиеш?Имаш ли инфо за моята мутация ,ще ти бъда благодарна ако имаш нещо от немските сайтове :DБлагодаря ти предарително
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #47 -: Август 10, 2008, 20:35:10 pm »
Това, което съм чела zа фактор 2 е, че се увеличава рискът от тромбоzи от 3 до 4 пъти. Терапията по време на бременност е хепарин и аспирин протект.

Моят лекуваЩ ми каzа да пия теzи витамини

http://www.easyapotheke.de/product_info.php/info/p2041_VITAVERLAN-Schwangerschaft-Stillzeit-Vitamine-100-Stk-.html

Аz допълнително към си вzемам и Метафолин.


http://www.taxofit.de/index~uuid~BB914FC4FAA56EB6F9C4F567B1E08050~prod_ids~747.htm

Но ти се консултирай с лекар преди да ги вzемаШ. Аz нямам нито една от твоите мутации.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #48 -: Август 10, 2008, 21:41:55 pm »
ок .На немски нищо не ми е много ясно ,но какви са тези витамини за бременни ли ,аз мога да си ги взема от Де защото баща ми е там да ми кажеш евентуално да ги поръчам.За фактор 2 те питах защото си мислех ,че може да има нещо в немските сайтове важно което тук не съм прочела. :)
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #49 -: Август 10, 2008, 23:12:42 pm »
 Jod: 200 µg, Folsäure: 400 µg, Vitamin C: 50 mg, Vitamin E: 7 mg, Vitamin D3: 5 µg (= 200 I.E.), Nicotinamid: 9 mg, Ca-D-Pantothenat: 3,3 mg, Biotin: 75 µg, Vitamin B1: 0,75 mg, Vitamin B2: 0,9 mg, Vitamin B6: 1,5 mg Vitamin B12 :1,75 µg

Ей това съдържат. Но ти преди да си поръчах каквото и да било го обсъди с лекуваЩия си лекар. На теб ти трябва по висока доzа фолиева, отколкото има в теzи витамини.

*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #50 -: Август 11, 2008, 13:09:27 pm »
дА,благодаря ти.Но на теб това ти е изписано по време на бременност или преди това, и за какво ти е изписано предполагам за мутациите или? :)
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #51 -: Август 11, 2008, 16:41:22 pm »
isev, това са витами zа бременни и жени, целяЩи бременност. В клиниката, в която сме ние ги иzписват на всяка жена. Няма ниЩо обЩо с моята мутация. Естествено при твоята мутация е необходима много по голяма доzа фолиева.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #52 -: Август 11, 2008, 19:30:41 pm »
Миле,предния ти мисед ,пиеше ли ги тези витамини.На мен са ми изписани само висока доза фол.к-на и антиксидант.А по време на бременност какви витамини се пият там можеш ли да ми дадеш инфо.Тук аз пиех Хип налат , ама ако има някое по добро което го няма в Бг можеш да ми го кажеш да си го поръчам .Благодаря ти предварително. :wink:
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #53 -: Август 11, 2008, 19:42:56 pm »
Фактор 2 е подобно на фактор 5. Фактор 2 е иzвестен и като протромбин.

Аz лично пия метафолиева, тя по лесно се усвоява от нормалната фолиева. Пия я беz да имам мутацията.
Дай те повече инфо за тези фактори , че не ми е много ясно.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #54 -: Август 11, 2008, 20:40:35 pm »
isev, пиех си съвсем нормална фолиева киселина.
А теzи сега се пият и по време на бременност. Тук има много видове витамини. Не zнам как е в БГ.



fatalwoman и двата фактора са свърzани с тромбофилията. В zависимост от носителството (хетероzигот или хоzигот)се определя доzата на фраксипарина.

 Ето тук пиШе неЩо по темата

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=530&Itemid=19
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #55 -: Август 12, 2008, 09:51:29 am »
Ами нали ти казвам аз пиех ХИП НАТАЛ, итамини за бременни. Там какви препоръчват по време на бременност знаеш ли?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #56 -: Август 12, 2008, 10:29:21 am »
Препоръчват фолиева киселина и ниЩо друго. Всеки си иzбира сам коя марка. На мен ми препоръчаха това, което съм покаzала горе. На теб Хипа не ти е достатъчен с теzи мутации. Виzирам специално фолиевата киселина.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #57 -: Август 12, 2008, 10:57:01 am »
Ами тук в БГ не ти изписват друго.На мен фол. ми е изписана и това е като забременея ще ми изпишат ХИПА ПАК ,а ми се искаше да разбера там кои витамини за бременни препоръчват, но както и да е ще си пия хипа явно :lol:Тук по аптеките има центрум матерна, матерна само и др.Там до кой месец ти препоръчват приема на фол. к-на тук до 16 г.с не е ли малко ,особено с мутация?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #58 -: Август 12, 2008, 11:18:19 am »
Цитат
Там до кой месец ти препоръчват приема на фол. к-на тук до 16 г.с не е ли малко ,особено с мутация?

Кой препоръчва така?
Аз още пия фолиева киселина.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #59 -: Август 12, 2008, 11:37:19 am »
Аз също пия неофоликмета - 2 по 1 табл.  и ще я пия до края. Имам хетерозиготна мутация 4G/5G. За витамините, наистин авсеки си избира сам марката. Те са прост овитамини за бременни и нямат общо с мутациите. Обикновено са стандартни, само марките им са различни. Аз лично, след консултация с моята гинеколожка, приемам витамини Пренатал, които са изцяло на растителна основа. започнах приема им след 20 г.с.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #60 -: Август 12, 2008, 11:58:42 am »
isev, тук ако влеzнеШ в някоя дрогерия и Ще откриеШ над 30 марки фолиева киселина. Няма по добри и по лоШи, има раzлични марки с раzлични концентрации фолиева. На теб хип не ти е достатъчен с таzи мутация. Аz ти каzах кое ми е препоръчал моят лекар, но това не е неЩо, което препоръчва всеки гинеколог. Всеки си иzбира сам какво да пие.
Ето и Скарлет потвърждава написаното от мен.

Фолиевата е най важна до края на 3 месец, но тук лекарите я препоръчват до края на бременността, че и докато се кърми. Не zнам zаЩо повечето лекари в България я дават до 12 седмица. Твърдението на някои от тях, че zеленчуците в Германия не били видели слънце и zатова тук давали фолиева преz цялото време ми се струва абсурдно.

Но всеки сам реШава на кой лекар да се довери.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #61 -: Август 12, 2008, 14:36:18 pm »
Цитат
Там до кой месец ти препоръчват приема на фол. к-на тук до 16 г.с не е ли малко ,особено с мутация?

Кой препоръчва така?
Аз още пия фолиева киселина.
Ами Конова така ми е написала в терапията за фол к-на до 16 г. с., и гинеколожката ми също Димитрова.Ти от 5 мг ли пиеш?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #62 -: Август 12, 2008, 14:41:23 pm »
Цитат
Там до кой месец ти препоръчват приема на фол. к-на тук до 16 г.с не е ли малко ,особено с мутация?

Кой препоръчва така?
Аз още пия фолиева киселина.
Ами Конова така ми е написала в терапията за фол к-на до 16 г. с., и гинеколожката ми също Димитрова.Ти от 5 мг ли пиеш?
Аз пия от обикновенната фолиева киселина но по-висока доза 2*5т.-общо става 4мг.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #63 -: Август 12, 2008, 14:50:02 pm »
В кой месец си?
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #65 -: Август 12, 2008, 17:57:41 pm »
И пиеш фол.к-на от 4 мг от наалото до сега така ли?Кой лекар ти следи бременноста?А ти имаш ли мутация свързана с неусвояването на фол. к-на?Аз съм хетерозиготен носител.
« Последна редакция: Август 12, 2008, 18:09:41 pm от isev »
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #66 -: Август 12, 2008, 18:08:31 pm »
Момечета получих си генетичните за тромбофилия и всичко е наред без това :
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
 
По колко трябва да пия фолиева според вас  :(


*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #67 -: Август 12, 2008, 18:10:50 pm »
Момечета получих си генетичните за тромбофилия и всичко е наред без това :
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
 
По колко трябва да пия фолиева според вас  :(

Еми аз съм хетерозиготен и пия по 5 мг.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #68 -: Август 12, 2008, 18:50:33 pm »
Момечета получих си генетичните за тромбофилия и всичко е наред без това :
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел
 
По колко трябва да пия фолиева според вас  :(

Това е добре лекаря ти да го предцени-и не само по колко а и от кой вид.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #69 -: Август 12, 2008, 18:55:35 pm »
Цитат
И пиеш фол.к-на от 4 мг от наалото до сега така ли
Отначалото пиех по 1т-след това хемоглобина ми падна/към 4-5 месец/ и въпреки железните препарати падаше, правих консултация с хематолог,установи се ,че анемията се дължи на липсата на фолиева киселина и хематологът ми изписа тази доза.

Цитат
Кой лекар ти следи бременноста?
Д-р Даскалов

Цитат
А ти имаш ли мутация свързана с неусвояването на фол. к-на
Не-нормален генотип съм.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #70 -: Август 13, 2008, 11:26:03 am »
Ще хода след няколко дни при д-р Тодорова и ще видим какво ще ми каже за ф-та ..
Аз знам само обикновената, която я предписват от 0,4  :oops:


Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #71 -: Август 13, 2008, 12:56:58 pm »
Факотр V Laiden - R506Q        -Нормален генотип
Протромбин                     -Нормален генотип
МТHFR-C677T                   -Хетрозиготен носител С/Т  заб.-При генотип С/Т може
                                                         да се наблюдава синтези
                                                         ране на МТHFR с намалена
                                                         ензимна активност от 35%
Инхибитор -PAI                -Хетерозиготен носител 4G/5G  заб.-Нормален генотип

Момичета тва са мойте резултати от генетичните.Вчера бях на преглед при д-р Даскалов,който маркира последните 2 като притеснителни(да кажем).И каза,че трябва да пия Аспирин протекти и Фолиева.На въпроса ми коя фолиева,каза че скоро май нямало да има от метата и затова е без значение от коя,но по 2 таблетки.Това е.Само не разбрах защо и Аспирина?!?А пише нормален генотип на последното.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #72 -: Август 13, 2008, 13:14:28 pm »
ВиЛиЛи, zаЩото си хетероzиготен носител. Предполага се, че имаШ склонност към тромбофилия. Макар че аz съм дори хомоzиготен носител, на мен не ми иzписват терапия. Но аспирин протект няма да ти навреди, така че послуШай Даскалов. Все пак той е лекар и zнае какво прави. 
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #73 -: Август 13, 2008, 13:23:36 pm »
Миле,аз че ще го послушам е ясно.Само дето не разбрах през целия месец ли да го пия.Но и това ще го попитам като ида следващия път.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 14:30:05 pm от ВиЛиЛи »
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #74 -: Август 13, 2008, 13:54:48 pm »
И при мен изследването на Инхибитор -PAI даде същия резултат: хетерозиготен носител 4G/5G, заб.-Нормален генотип. Другите показатели от гинетичните са нормални. По препоръка на д-р Тодорова приемам аспирин протект през ден по 1 табл. и 2 табл. на ден неофолик мета през цялата бременост. Аз съм и с Хашимото. Освен това, след като видя генетичните включи и Весел дуе Ф по 1 табл. дневно, заради тази склонност към тромбофилия. И аз тогава се чудих защо като съм хетерозиготен носител трябва изобщо да приемам нещо, ама вярвам на д-р Тодорова. Тя знае какво прави.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #75 -: Август 13, 2008, 18:49:51 pm »
Миле,аз че ще го послушам е ясно.Само дето не разбрах през целия месец ли да го пия.Но и това ще го попитам като ида следващия път.
Вили на мен доц.Маркова като ми изписа Аспирин протект, ми каза да го пия всеки ден, без дните с менструално кървене
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #76 -: Август 20, 2008, 14:46:53 pm »
Аз отново ще питам  :oops:
Хромозомен анализ и кариотипиране различни неща ли са или едно и също  :oops:


*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #77 -: Август 26, 2008, 15:20:08 pm »
Аз отново ще питам  :oops:
Хромозомен анализ и кариотипиране различни неща ли са или едно и също  :oops:
цитогенетично изследване = кариотипиране = хромозомно изследване/анализ
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #78 -: Септември 13, 2008, 18:55:45 pm »
Включвам се и аз с моите изследвания за тромбофилия-пише че съм носител но генотип 4G/4G,И КОЛКО НЕЩА ИЗЧЕТОХ ПАК НЕ РАЗБРАХ КАКВО ЗНАЧИ ТАЗИ МУТАЦИЯ?Само знам,че като забременея ще се бода всеки ден с фраксипарин,а не съм сигурна,че ще има ефект!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #79 -: Септември 14, 2008, 08:38:55 am »
Мутацията означава, че имаш склонност към образуване на тромби в кръвта. Фраксипаринът трябва напълно да преодолее този проблем.
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #80 -: Септември 14, 2008, 11:31:45 am »
Светла, фраксипаринът трябва да помогне. Аz съм със съЩата мутация, но даже и аспирин не ми дават.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #81 -: Септември 14, 2008, 15:43:15 pm »
Светла, фраксипаринът трябва да помогне. Аz съм със съЩата мутация, но даже и аспирин не ми дават.
А защо нищо не ти дават? :ask:
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #82 -: Септември 14, 2008, 17:16:58 pm »
Ами zаЩото смятат, че таzи мутация не е причина zа аборта ми. Според моите лекари в клиниката ПАИ не би довела до проблеми по време на бремеността. Сега самата аz съм в чуденка какво да правя.  :ask:
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #83 -: Септември 14, 2008, 17:40:15 pm »
Ами то тогава за какво ни е този фраксипирин?Това,което ми казваш ме шашка?!ДАНО СЕ ВКЛЮЧИ НЯКОЙ,КОЙТО ЗНАЕ ПОВЕЧЕ ПО ВЪПРОСА! :ask:
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #84 -: Септември 14, 2008, 18:28:31 pm »
Светла, аz не съм в България и тук очевидно тоzи ПАИ не се смята zа проблем. На теб обаче ако лекарите ти кажат да биеШ фраксипарин ги послуШай. Все пак лекарите преценят въz основа на много фактори кое е най доброто zа нас.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #85 -: Октомври 05, 2008, 11:43:44 am »
Момичета, я кажете нещо и за моите изследвания. Отначало, като ги видях, ги приех за нормални, като взех да се ровя за инфо, се обърках тотално и сега не знам нормални ли са или не. Ето ги:
РЕЗУЛТАТ ОТ ГЕНЕТИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ:


Фактор V Leiden:
Хомозиготен носител по нормален алел

Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел

Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел

Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI – 1): носителство на генотип 4G/5G
Носител на генотип 4G/5G



Интерпретация на резултата:

Няма изменения в изследваните генетични фактори, свързани с предразположения към тромбофилични състояния.

Интерпретацията е ОК, обаче като чета вашите коментари ми се струва, че нещо не е наред. В червено резултатите не мога да си ги изясня...
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #86 -: Октомври 24, 2008, 09:44:41 am »
Момичета да ви попитам къде се правят тези изследвания за мутациите - генетични ли са те или някакви други , гледах си моите изследвания и не мога да разбера кое съм правила и кое не съм , май излиза че тези ги нямам  :oops: Уж всичко имах по думите на докторите, което нямах ми го бяха написали да го изследвам и пак явно че не съвсем. Излиза си правя опити на халос и миседи след това и направо колкото да се опитвам да не се ядосвам пак се вбесих, защото може ли толкова доктори и то все от "светилата" да гледат и да не могат да ми кажат, че съм пропуснала нещо  8O  :?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #87 -: Октомври 24, 2008, 09:47:48 am »
При кои лекари си ходила за генетични и имунологични?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #88 -: Октомври 24, 2008, 10:09:03 am »
Марина аз лично генетичните си ги самоназначих и ги направих в МД при проф. Кременски.
погледни добре какво си правила, да не се окаже , че ще ги правиш пак на хаос. ако не можеш да разчетеш добре се консултирай и няма лошо. може да са включени но да не пише толкова ясно поне за нас.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #89 -: Октомври 24, 2008, 12:01:43 pm »
Със сигурност при Кременски не съм ходила и се чудех за какво по-точно хоят при него. Стаменов ми назначи генетични при Димова, но тама тя ни направи само цитогенетични за изменения при хромозомите. Най-странносто е че там 1-вия път излезе в 1 клетка повторена У-хромозома при мъжа ми , но заклюението е че е в рамките на някакви допуски. ПОвторихме го с двойно повече клетки за изследване и там нищо не излезе. Иначе друго генетично нямам правено. Имам правени имунологични при Стаменов и тази година направих разширен панел в Свети Иван Рилски -самоназначих си ги за НК-клетки и съкратен за антифосфолипиден синдром. Досега НК клетките ми варират все около 18-20% и ми вливат инталипид. Друг проблем до сега не се открива.
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 12:04:06 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #90 -: Октомври 24, 2008, 12:42:35 pm »
Фактор V Laiden - R506Q  нормален генотип   (1)*
Протромбин - G/A 20210   нормален генотип   (1)*
MTHFR - C677T       хомозиготен тосител Т/Т     (2)*
Инхибитор на Плазмогенния активатор - PAI  4G/5G    хетерозиготен носител 4G/5G    (3)*

това са ми резултатите от изследванията в МД. доколкото знам са за тромбофилия, но не съм доктор та го твърдя. отделно правихми и на 6 ет. в МД в клиниката по генетика за Х и У хромозоми , за други незнам. ако имаш притеснения говори с доктора си и така. успех.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #91 -: Октомври 24, 2008, 12:51:51 pm »
Определено сме ги пропуснали другите, ще ходя да си ги направя.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #92 -: Октомври 24, 2008, 15:24:33 pm »
Пусни си тези, наистина, това е основният панел за тромбофилия.
Успех и дано се похвалиш с хубави резултати :D
*

    reni jelezarova

Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #93 -: Ноември 17, 2008, 23:41:17 pm »
C677T
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #94 -: Ноември 27, 2008, 12:48:53 pm »
А има ли значение, че съм след скорошен аборт и да си чакам поне 1-вия нормален цикъл да мине и след това да ходя да ги правя тези изследвания, понеже бях на Фраксипарин превантивно и може би все още има отражения в кръвта...?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #95 -: Ноември 27, 2008, 17:26:27 pm »
За генетичните няма никакво zначение кога Ще ги правиШ. То си е ген, или го имаШ, или го нямаШ.
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #96 -: Ноември 28, 2008, 10:43:51 am »
Ясно, просто малко се обърках  :oops:  :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Момичета, помогнете за разчитане на генетични
« Отговор #97 -: Ноември 05, 2010, 19:09:53 pm »
НОСИТЕЛ СЬМ НА ГЕНОТИП А1-А1 НОСИТЕЛ НА ГЕНОТИП 4G-5G ПОЛОЖИТЕЛЕН Е И РЕЗУЛТАТА ОТ CMV IG-M 1,8 И IG-G 3,2AE МОГА ЛИ ДА РАЗБЕРА КАК ТОЧНО СЕ ЛЕКУВА ТОВА ИМАМ 2 СПОННТАНИ АБОРТА И ДАЛГО ВРЕМЕ НЕ ЗАБРЕМЕНЯВАХ