0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Полипи в матката.
« Отговор #80 -: Декември 10, 2013, 21:38:56 pm »
Благодаря ти marsi tree2a  mc101
Re: Полипи в матката.
« Отговор #81 -: Февруари 16, 2015, 11:10:01 am »
И така и в тази тема не се бях записвала, но ето ме.
За последните 4 месеца има два аборта съвсем в началото. Първия път сама се изчистих, но след втория бях с предположения за извънматочна бременност, но ЧХГ бързо падна и ми направиха абразио. Днес си взех хистологията и в нея пише : "фрагментиран ендометриален полип" и се чудя, възможно ли е това да е причината за двата аборта?
Ако е това причината, сега акво да направя? Значи ли , че след абразиото полипът е премахнат? И защо при толкова много прегледи не е забелязан?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #82 -: Февруари 16, 2015, 11:19:55 am »
И така и в тази тема не се бях записвала, но ето ме.
За последните 4 месеца има два аборта съвсем в началото. Първия път сама се изчистих, но след втория бях с предположения за извънматочна бременност, но ЧХГ бързо падна и ми направиха абразио. Днес си взех хистологията и в нея пише : "фрагментиран ендометриален полип" и се чудя, възможно ли е това да е причината за двата аборта?
Ако е това причината, сега акво да направя? Значи ли , че след абразиото полипът е премахнат? И защо при толкова много прегледи не е забелязан?
Здравей, да възможно е, защото полипите пречат на имплантацията. Консултирай се с добър специалист. Абразиото най-вероятно е премахнало полипа, но това не значи че не може да се появи наново.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #83 -: Февруари 16, 2015, 15:44:08 pm »
Преди малко се връщам от преглед, тъй като в момента (12дни след абразио) лигавицата ми е много малко ясно се видя полипа на ехографа. АГ то смята , че има малък шанс, при следващия цикъл да се изчисти само, но ако това не стане, ще ме насочи за хистероскопия. Въпросът ми е следния, ако не се изчисти от самосебе си ( в което се съмнявам) възможно ли е да се направи хистероскопия още следващия цикъл и има ли рискове и може ли да се прави такава манипулация толкова скоро след абразио? Имам и още един въпрос , може ли да ми препоръчате при кого да направя хистероскопията в София?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #84 -: Февруари 16, 2015, 16:47:52 pm »
Преди малко се връщам от преглед, тъй като в момента (12дни след абразио) лигавицата ми е много малко ясно се видя полипа на ехографа. АГ то смята , че има малък шанс, при следващия цикъл да се изчисти само, но ако това не стане, ще ме насочи за хистероскопия. Въпросът ми е следния, ако не се изчисти от самосебе си ( в което се съмнявам) възможно ли е да се направи хистероскопия още следващия цикъл и има ли рискове и може ли да се прави такава манипулация толкова скоро след абразио? Имам и още един въпрос , може ли да ми препоръчате при кого да направя хистероскопията в София?
Здравей, на мен ми правиха диагностина хистероскопия на 13-ти ден след абразио, защото не ме бяха почистили добре, а лекарят ми не искаше второ абразио, за да не ми се усложни положението. Предполагам, че и с оперативната няма да е проблем, просто идеята е да се види по-добре конкретното място на полипа и да се изчисти само той. Не мога да ти препоръчам лекар в София, дано другите момичета се включат. Успех!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #85 -: Април 26, 2015, 18:03:34 pm »
Здравейте момичета,скоро ми предстои икси. Но на последния преглед с 3д ултразвук доктора видя "нещо" според него е хипоехогенна сянка(
не знам какво е това) и каза че няма да ми попречи и на този етап не  е проблем. Но гинеколожката ми каза, чи било полип и трябва да се махне,защото от стимулацията щяло да порасне и има опасност от злокачествено образувание, или при бременност можело да стане спонтанен аборт. Моля ви,ако сте имали подобни случаи да се вклучите, защото трябва да взема решение ,и съм много притеснена :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Полипи в матката.
« Отговор #86 -: Април 26, 2015, 18:23:10 pm »
Здравей, Карина! Полипите са хиперехогенни. На теория могат да претърпят злокачествена дегенерация, на практика не съм виждала това да се случва, т.е. рискът е нищожно малък. Разбира се, ако е полип, е добре да се махне преди процедурата по ин витро оплождане, това няма да я отложи много дълго. Диагнозата на полипа е относително лесна в средата на менструалния цикъл, с добра апаратура и при квалифициран ехографист.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Полипи в матката.
« Отговор #87 -: Април 28, 2015, 06:47:24 am »
Добро утро!
Развитието при мен е ,че на вторият месец след абразиото направих оперативна хистероскопия при д-р Динчо Георгиев в клиника Малинов. Процедурата мина бързо и напълно безболезнено, като ми казаха ,че е било останало само основата (коренчето) на полипа, който са премахнали. Цял ден спах сладък сън и после отново цяла нощ спах сладко сладко. На следващия ден до обяд ме боля малко глава и имам леко зацапване. Някой дали знае колко време е нормално да има леко кървене, днес ми е 5ти ден в който продължава. Иначе по думите на лекаря всичко е ок и нямамдруги проблеми или сраствания.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #88 -: Април 28, 2015, 08:03:02 am »
Най-добре питай лекаря си.

При мен зацапването беше доста дълго, но ми отстраниха част от миома и д-р Калчев ме предупреди, че ще продължава да кърви.
Този петък съм на контролен в кл-ка Малинов за насрочване на втората хистеероскопия.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #89 -: Май 08, 2015, 17:52:07 pm »
Здравей, Карина! Полипите са хиперехогенни. На теория могат да претърпят злокачествена дегенерация, на практика не съм виждала това да се случва, т.е. рискът е нищожно малък. Разбира се, ако е полип, е добре да се махне преди процедурата по ин витро оплождане, това няма да я отложи много дълго. Диагнозата на полипа е относително лесна в средата на менструалния цикъл, с добра апаратура и при квалифициран ехографист.
Благодаря, решихме да започнем стимулацията и, ако се уголеми и установи полип да се направи хистероскопия :)