0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #20 -: Юли 01, 2008, 14:29:10 pm »
Здравейте момичета,на мен също ми предстои хистероскопия при д-р Персенска...незнайно кога.Имах записан ден-02.07.обаче ми се обадиха секретарките,и отложиха евентуално за десетия ден на следващия цикъл.Въпросът ми е дали на някой му се е слуявало такова отлагане.Едва дочаках края на март за пържоначален преглед,после началото на май за преглед на десети ден,сега тъкмо наближи датата за хистероскопията,и пак "на камък"Направо не ми останаха нерви. :(
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #21 -: Юли 01, 2008, 15:08:48 pm »
А какво ти казаха, защо отлагат.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #22 -: Юли 03, 2008, 16:31:14 pm »
Първоначално смънкаха нещо,и аз докато се усетя.....Обадиха ми се в петък следобед и казаха,че трябва да я отложат,и да им се обадя след два часа да уточним следваща дата.Аз естествено изпаднах в паника,че тъкмо се бях настроила да пътувам за София във вторник.Като се обадих след два часа,неможело да запишем нова дата,защото трябвало да чакаме някоя жена да се откаже???? и аз:"Ами ако още една година никой не се откаже?"  отсреща:"Ами съжалявам" При което аз избеснях и се усъмних,че има нещо гнило,и в понеделник сутринта се обадих на д-р Персенска,тя естествено се изненада.Пропуснах да ви кажа,че като се обадих втория път,казаха,че отлагат всички операции за този ден,затова и не се усетих веднага.Малко дълго стана,но продължавам да съм много ядосана.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #23 -: Юли 03, 2008, 16:39:22 pm »
Не се ядосвай може да е за хубаво-на мен така ми отложиха 2 пъти лапароскопията и на 3 месец бях бременна.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #24 -: Юли 07, 2008, 13:55:55 pm »
Благодаря за успокоението,ама с тия хидросалпингси и полипи,просто е абсурдно забременяване по естествен път. :? Ще почакам до следващия месец.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #25 -: Юли 15, 2008, 10:22:08 am »
Здравейте!
На мен също ми казаха за полипи в матката. Ходих при друг гинеколог, който е категоричен, че полипи няма.
Все пак ме съветва да си направя хистероскопия с диагностична цел, но аз се чудя дали да се подлагам на това. Моля дайте съвет!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #26 -: Юли 30, 2008, 00:16:30 am »
На мен ми предстои септември хистеросопия след като на 23.04 др.Сраменов ми изряза част от полипите при операционна хистероскопия.И после един месец има другия няма....стана като при циганите на пазара...)И не смея да питам още за цената...и се чудя дали в Надежда да я правя или в МАЙЧИН ДОМ...много питанки ме мъчат
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #27 -: Август 07, 2008, 18:33:22 pm »
Последно,моето лапаро + хистеро ще бъде на 10 септември.А до тогава спокойно и весело лято на всички момичета,и на есен с песен :P
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #28 -: Август 08, 2008, 08:53:59 am »
За съжаление моята цветна снимка показа, че във вътрешността на матката имам полипи.  :(
Предстои ми премахването им с хистероскопия.
Моля, ако някой е правил скоро такава операция при лекар в Пловдив да сподели как е преминало всичко и добър ли е резултата!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Полипи в матката.
« Отговор #29 -: Август 13, 2008, 18:46:26 pm »
За съжаление моята цветна снимка показа, че във вътрешността на матката имам полипи.  :(
Предстои ми премахването им с хистероскопия.
Моля, ако някой е правил скоро такава операция при лекар в Пловдив да сподели как е преминало всичко
и добър ли е резултатаuote]Съжелявам за резултата но диагнозата не се плаши не е толкова страшна.Нещата ще се оправят.с тръбите нещата добре ли са?
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #30 -: Август 15, 2008, 13:10:29 pm »
Благодаря ти, Дани, че се интересуваш!  :)
Проходимостта е нормална, но този полип или полипи ме притесняват.  :(
Док. беше учуден от вида им и каза, че ще трябва да се подложа на хистероскопия.  :( Някой правил ли е скоро в Пловдив хистероскопия? :ask:
Re: Полипи в матката.
« Отговор #31 -: Август 15, 2008, 13:28:07 pm »
Момичета има и доста други доктори ,които добре се справят с лапароскопиите и хистероскопиите, към които можете да се обърнете и да ви направят хистероскопия вместо да ви отлагат и да чакате с месеци, защото след хистероскопия пак не може веднага да се правят опити за забременяване и се чакат да минат 2-3 месеца. След като има съмнения за полипи-те задължително трябва да се махнат , защото пречат на инплантацията на ембрионите. Процедурата е доста по-лека от една лапароскопия и след нея можете направо да си отивате в къщи. Болничния престой е 1 ден заради упойката.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #32 -: Август 16, 2008, 13:06:09 pm »
Все се надявах,че на следващия или по-следващия месец ще започнем процедура по инвитро,ти с тия 2-3 месеца направо ме уби.Това значи,че няма да се класирам тази година :balk_145:Голямо чакане се очертава пак :balk_144:
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #33 -: Август 16, 2008, 20:11:47 pm »
Аз си мисля че ако тези полипи са причина за незабременяване,може би като ги премахнат ще се получи забременяване по естествен начин ако тръбите са наред.Успех!
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #34 -: Август 17, 2008, 15:04:14 pm »
За огромно съжаление и тръбите не са наред. :?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #35 -: Август 18, 2008, 07:54:25 am »
Daliana не се притеснявай поне знаеш къде е проблема и правиш каквото трябва.За всичко има решение,важното е да се вземат мерки.Пожелавам ти всичко да приключи успешно.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #36 -: Август 23, 2008, 09:59:15 am »
Ако си слагам тампон със мед изчезват ли полипи по матката?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #37 -: Август 23, 2008, 12:00:34 pm »
Ако си слагам тампон със мед изчезват ли полипи по матката?
8O Дори и не си помисляй да правиш това. Меда е лековит, но може и такава алергична реакция да ти докара че в чудо да се видиш.Лично аз съм чувала да го препоръчват за бяло течение, но чак и полипи да премахва. :ask:Отиди най-добре при специалист.Той ще ти каже как ще се реши проблема.

*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #38 -: Август 23, 2008, 13:13:17 pm »
Ако си слагам тампон със мед изчезват ли полипи по матката?

 8O 8O 8O
Може само да си докараш и нещо друго.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #39 -: Август 23, 2008, 14:20:42 pm »
точно това с меда го прочетох в един форум за полипи и на едно момиче по този начин са и изчезнали