0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #60 -: Ноември 02, 2008, 19:43:33 pm »
Даааа,аз като чуя за отлагане или изчакване,направо изпадам в истерия.Честно.В края на март бях на пръв преглед,май месец отидох на преглед на десети ден,и стана ясно,че се налага лапаро+хистеро.И се започна голямото отлагане.В началото на юни докторите бяха в чужбина и не стана,отложихме за 2 юли,ама секретарките ми се обадиха,че отлагат операциите,незнайно защо.На 6 август отидох,настаниха ме,сложиха ми абокат и в последния момент доктора реши,че ще е сложно и ако нещо се обърка,ще се наложи да останат да ме наблюдават и ще провалим отпуската.И така на 10 септември с нови сили най-накрая мина.Сега за втората съм си запазила час сега за ноември,ама не смея да си помисля,че ще мине толкова бързо.Малко дълго стана.Исках да кажа,че като чуя,че пак трябва да чакам и полудявам.Пък годините си ми вървят........На теб желая успех и пиши като има развитие.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #61 -: Ноември 02, 2008, 20:26:00 pm »
Докато си чаках часа за Стаменов, ходех при друг лекар, който ми направи доста процедури - цв.снимка, лапаро, инсета. И просто очаквах, че ще стартираме ВЕДНАГА. Обаче, не.......... Нямам нерви вече и честно казано искрено се надявам да нямам полип. И дано да не ме отложи за следващия цикъл, защото на 12 ден е невъзможно да види има ли полип, или не.......... :(
Re: Полипи в матката.
« Отговор #62 -: Септември 08, 2011, 21:43:36 pm »
Здравейте много съм притеснена,
преди няколко дена ходих на гинеколог заради кафяво течение, прегледаме на ехограф и ми каза  че имам полип на матката. Изписами ОРГАМЕНТРИЛ 3по1 за 5 дена и каза след като ми дойде и ми свърши да отида да ме прегледа, каза че ако не се оправи с лекарства ще трябва да ми правят кюртаж. В Интернет прочетох че тия полипи могат да станат злокачествени, много ме е страх :( :( :(
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #63 -: Ноември 13, 2011, 20:56:50 pm »
Момичета, тези полепи от какво се образуват,знае ли се  :oops:
Re: Полипи в матката.
« Отговор #64 -: Ноември 14, 2011, 09:23:39 am »
Момичета, тези полепи от какво се образуват,знае ли се  :oops:
При мен предполагаха, че може да е от хормоналната стимулация, но това са само предположения.
Това, което съм чела е, че няма ясно установена причина, от която се получават. Важно е резултатите от хистологията да са добри.Също така веднъж отстранен, полипът може да се появи отново.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #65 -: Ноември 27, 2011, 22:15:14 pm »
На мен ми махнаха полипа чрез кюретаж миналия месец. Биопсията показа че имам множествени ендометриални полипи. Не ми изписаха никакви лекарства, пия само инофолик. Дано тая диагноза не ми попречи да забременея.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #66 -: Ноември 28, 2011, 14:50:12 pm »
Моите полипи ги махнаха с хистероскопия. След нея забременях и явно при мен са пречили.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Полипи в матката.
« Отговор #67 -: Декември 08, 2013, 23:20:14 pm »
Здравейте, откриха ми полипи в матката и док каза че трябвало да се махнат тъй като пречели на забременяването.Целта ми е бременност.Вие какво ще кажете по въпроса как точно пречат и опасни ли са за живота тези полипи тъй като четох че са  предраково състояние :(
Много съм уплашена ама много
Re: Полипи в матката.
« Отговор #68 -: Декември 09, 2013, 06:16:30 am »
Здравейте, откриха ми полипи в матката и док каза че трябвало да се махнат тъй като пречели на забременяването.Целта ми е бременност.Вие какво ще кажете по въпроса как точно пречат и опасни ли са за живота тези полипи тъй като четох че са  предраково състояние :(
Много съм уплашена ама много

Всяко нещо, хванато навреме, не е опасно.
Имам приятелка, на която на два пъти махаха полип (дали рецидивира или първият път лекарите не бяха си свършили добре работата - не е ясно). Тя няма проблеми от тогава (беше преди 2 години), но за съжаление и още не е забременяла, но при нея нещата са по-сложни (има ИЯР и в момента пробва с донорско яйце).
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #69 -: Декември 09, 2013, 09:50:09 am »
Здравейте, откриха ми полипи в матката и док каза че трябвало да се махнат тъй като пречели на забременяването.Целта ми е бременност.Вие какво ще кажете по въпроса как точно пречат и опасни ли са за живота тези полипи тъй като четох че са  предраково състояние :(
Много съм уплашена ама много
Дали пречат или не не знам, но при всички случаи е добре да се махнат и то навреме. Не е задължително да са предраково състояние. Аз имам един махнат полип, в който откриха атипични клетки. Ходих на консултация с професор онколог и той ме успокои, че няма нищо притеснително и се изказа, че дори не са предракови клетки. В такива случаи се препоръчва прием на гестагени (прогестеронови препарати). Не се шашкай предварително. Проучи как ще ти бъдат махнати - по-добрия вариант е с хистероскопия.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #70 -: Декември 09, 2013, 10:06:09 am »
Докторката каза че не се знаело от кога са тези полипи и че ще се махат с хистероскопия или лапароскопия комбинирано, иска първо снимка на тръбите и после ще се реши дали или двете манипулации или само едната.Не знам тези процедури опасни ли са и болезнени.Но ако трябва ще се търпи, пък дано после имаме бебе хихи.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #71 -: Декември 09, 2013, 10:22:19 am »
На мен ми махаха полипа с хистероскопия в Майчин дом София. Манипулацията е с упойка, моята беше спинална. Нищо не усетих и се възстанових бързичко. Ден-два имах леки болки, но в никакъв случай не е нещо непоносимо или неприятно. Пожелавам ти успех!
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #72 -: Декември 09, 2013, 13:05:52 pm »
ketti2, полипите в повечето случаи са доброкачествени образувания. От личен опит смятам, че е задължително да се махнат преди инвитро процедура, защото компрометират имплантацията, особено ако са на ендометриума. Преди десетина дни правих хистероскопия в Клиника "Надежда" и се установи, че имам разрастване на лигавицата, но друг вариант, не точно полип. Смятам, че това е причината за проваления ми трансфер, след който имах положителен резултат до 5г.с.  Чудесно е, че твоят лекар ги е видял и ще се вземат мерки преди инвитро процедурата, моят вариант е такъв, че изменението не се вижда на ехограф, хистероскопията беше диагностична и премина в оперативна. Това е изключително щадяща процедура, прави се с краткотрайна пълна упойка и се понася много леко, тръгнах си от клиниката към обяд. Това за предраковото състояние е доста пресилено, затова прилагам мнение на лекар, относно полипите: http://www.drdinchogeorgiev.com/polip-na-matkata.html ,
надявам се да те успокои. Ако още нещо те спритеснява, питай!  :)
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 13:11:10 pm от marsi »

Re: Полипи в матката.
« Отговор #73 -: Декември 09, 2013, 14:55:30 pm »
marsi , всъщност и при мен ще е в клиника Надежда ама както се очертава първо ще снимат тръбите и после ще се вземе решение дали ще се прави хистеро+лапаро или само хистеро.
Лапарото не е ли оглед на органите и какво общо има в случая с полипите.Аз си го обяснявам че ще бъде свързано с тръбите евентуално ако са запушени.Малко ми е мъгла тъй като отскоро се сблъсках с тези неща.
На теб снимка с упойка правена ли ти е и как преминава като процедура ?
За хистерото чака ли се много за ден и час и как протича като цяло.
Много ме е страх, най вече, че се чака подходящ момент за процедурите и си мисля да не се забави отстраняването им във времето и това да навреди на здравето ми като цяло :(
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #74 -: Декември 09, 2013, 17:04:12 pm »
След неуспеха ми от миналия месец, решихме още веднъж да проверим всичко и също започнахме с Цветна снимка. И двете процедури се правят в чистите дни след цикъл преди овулацията( около 6-10 ден). Предполагам имаш уговорка за преглед в първите дни от МЦ, на който док. ще ти насрочи ден  за ЦС. Тя се прави с много кратка пълна упойка, като предварително се изследва ПКК. Предполагам, че процедурите ще направиш в два последователни цикъла. Това разсрочване във времето не носи никакъв риск. Единственият проблем е, че се отлага самата инвитро процедура. Хистероскопията също се прави с кратка пълна упойка и се понася много леко. Отново искат ПКК, включително направление за хоспитализация от личния лекар, но това ще ти го обяснят администраторките. И в двата случая се отива сутрин(гладна, жадна) и си тръгваш около обяд.
Относно лапарото, поради факта, че има няколко полипчета вътре в матката, предполагам док. ще огледа за подобни изменения по външната стена на матката, около тръбите и яйчниците. Също, ако тръбите са запушени, с лапарото ще се направи някаква интервенция върху тях. Този подход с комбинирана процедура да се огледа и почисти всичко, е много добър.
ЦС проверява проходимостта на тръбите, с Хистероскопията се оглежда вътрешната стена на матката(ендометриума). При Лапароскопията се прониква през коремната стена, за да се огледа отвън стената на матката, тръбите и яйчниците и ти пожелавам да не се налага! Не се притеснявай, това са леки процедури и най- важното е, че можеш да разчиташ на компетентността на лекарите.
Успех!
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 17:41:31 pm от marsi »

Re: Полипи в матката.
« Отговор #75 -: Декември 09, 2013, 19:07:35 pm »
Много ти благодаря marsi   :youwoman:
Доктор Персенска ми каза като ми дойде цикъла да се обадя в клиниката и
 да си запиша час за снимка на тръбите нищо повече.Трябва ли нещо друго?
Май този месец ще се размина поради почивните им дни.Ще стискам до другия :D
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #76 -: Декември 09, 2013, 19:35:29 pm »
ketti2, казваш им, че си за ЦС с упойка, те са наясно за кой ден от цикъла да те запишат. Отиваш гладна, жадна около час преди това, за да има време да пуснеш ПКК и изследването да е готово за уречения час. Ще ти кажат в кой кабинет на първи етаж да отидеш, за да попълниш няколко бланки и междувременно плащаш ПКК,Протромбиново време,Фибриноген-23лв. и ЦС-220лв.
За празниците ще почиват от 23.12 до 5.01.  Успех!

Re: Полипи в матката.
« Отговор #77 -: Декември 09, 2013, 20:03:26 pm »
marsi желая ти успех от все сърце и резултат накрая- :babbycarrage:
Re: Полипи в матката.
« Отговор #78 -: Декември 10, 2013, 16:11:09 pm »
marsi, евентуално ако са запушени тръбите какво следва -отпушване или направо ги махат. :(
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #79 -: Декември 10, 2013, 21:07:34 pm »
Ако има сраствания около тръбата, се прави опит да се почисти и запази тръбата. Но запушване и хидросалпинкс обикновено са следствие на възпалителен процес и тогава тръбата се клампира (прекъсва) или отстранява. Желая ти проходими тръби и не се притеснявай предварително!  :) Какъвто и да се окаже твоят вариант, важното е, че си при добри специалисти и вече са набелязани правилните стъпки за действие!
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 21:09:05 pm от marsi »