0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Полипи в матката.
« -: Април 23, 2008, 10:28:35 am »
Здравейте,момичета!
Ходихме вчера да се разбираме с д-р Стаменов уж за почване на процедурата, но май скоро няма да стане.

Прегледа ме д-р Персенска, имала съм полипи в матка, удебелена лигавица, трябва да ми направят хистероскопия да ги изрежат, много ме стресна, спешно да го направя.Но от какво са се появили, през декември като ходихме на преглед, нямаше нищо такова.Каза ми нещо и за двурога матка, но така се стресирах, че не питах и за това.Кажете ми, моля ви какво значи всичко това, болезнено ли е, от какво се получава, доволни ли сте от тази лекарка, мен за първи път ме преглежда.

Пък за цената, да не говорим, не минава ли това по ЗК, точно сега финансите са ограничени.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #1 -: Април 23, 2008, 11:44:02 am »
Ако държиш да направиш тази процедура при Д-р Стаменов-няма как да мине към касата!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #2 -: Април 23, 2008, 11:48:33 am »
А може ли по принцип да мине.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #3 -: Април 23, 2008, 11:51:42 am »
Мила, не се стресирай толкова!
При наличие на полип, доколкото знам ин витрото е обречено, затова са ти казали, че трябва бързо да се отстранят. Имам момиче във форума, на което откриха полип, след неуспешно икси, премахнаха го и сега е бременна :D
Успех и ще ти стискам палци!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Полипи в матката.
« Отговор #4 -: Април 23, 2008, 14:06:14 pm »
Мила, не се стресирай толкова!
При наличие на полип, доколкото знам ин витрото е обречено, затова са ти казали, че трябва бързо да се отстранят. Имам момиче във форума, на което откриха полип, след неуспешно икси, премахнаха го и сега е бременна :D
Успех и ще ти стискам палци!
Правилно миличка си й обяснила, аз й обясних на лични! :lol: :bighug:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #5 -: Април 23, 2008, 15:02:29 pm »
Благодаря ви!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #6 -: Май 07, 2008, 12:50:23 pm »
Ходих сутринта на преглед при д-р Персенска, на 7 ден от цикъла, сега пък не вижда нищо и не е сигурна в това, че има полипи, препоръчва ми да направим диагностична хистероскопия и да се види.Но има свободни часове чак началото на следващия месец, пак ще се чака.

Как на 21 ден вижда, пък на 7 ден, когато би трябвало да е ясно, не е сигурно нищо, много интересно.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #7 -: Май 26, 2008, 15:38:07 pm »
Направо ще се пръсна вече от яд, изглежда цикъла ще ми дойде с шест дни по-рано, и пак няма да може да направим хистероскопията.През април на 21 ден уж се видяха полипи, през май на 7 ден не се виждаше добре, и трябваше на 10.06. да ми направят, но тях пък ги няма от 01.-09.06. и няма как да стане, пропускам и този месец, ужасно е това.

А къде мога да отида на преглед тия дни, просто да видим друг лекар какво ще каже.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #8 -: Май 26, 2008, 18:47:15 pm »
Здравей Silvanchence, наскоро лежах в болница за лапаро, момичето в моята стая беше с полипи в матката.На нея док. и беше казал веднага като и свърши да дойде за хистероскопия(така,че явно се виждат независимо кой ден от цикъла е).Всъщност от нея разбрах, че начините да се премахнат са два или с обикновен кюртаж(но се работи на сляпо)или с хистероскопия(всичко се вижда и се работи точно).Хистероскопията и я правиха под пълна упойка,и веднага след това я смъкнаха в стаята.Като се събуди имаше малко болки(като при болезнен цикъл),биха обезболяващо и до вечерта беше напълно възстановена.До колкото разбрах не се поема от касата! :(
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #9 -: Май 27, 2008, 09:35:02 am »
Мерси много за информацията.На мен д-р Персенска ми каза, че се виждат до десетия ден, после лигавицата се удебелява и не е ясно.Точно затова отложихме миналия месец, нямаше свободни часове и можеше на 12 ден, но според лекарката тогава не се знаело ще се види ли добре и отложихме пак.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #10 -: Май 27, 2008, 18:08:52 pm »
silvanchence, най-добре се обади на д-р Персенска , може да ти отложат цикъла някак.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #11 -: Юни 09, 2008, 14:31:04 pm »
А можете ли да ми кажете какво представлява диагностичната хистероскопия, боли ли после, колко време се стои в клиника Надежда, същия ден ли пускат, след упойката колко време е нужно да е в състояние човек да си тръгне, изобщо всичко как протича.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #12 -: Юни 11, 2008, 12:20:09 pm »
Да ви разкажа, вчера ми мина хистероскопията, с пълна упойка, после боли малко, но ми сложиха свещичка, пуснаха ме следобед да си ходя.
И сега малко кървя, но д-р Персенска каза, че няколко дни ще е така.

След 7-8 дни ми е овулацията, но предполагам тоя месец ще го пропуснем с опитите :).

Всъщност колко време трябва да се въздържаме от полови контакти.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #13 -: Юни 16, 2008, 22:53:59 pm »
А какъв е резултата?
Наистина ли е имало полипи, или са се заблудили?
Чула съм, че ехографски много трудно се диагностицират на 100%.
Ако да - ще ги изследват ли хистологично?
Извинявай, че се намъквам в темата, но се интересувам. Аз имах полип в шийката и стигнах до конизация.
Успех ти желая.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #14 -: Юни 17, 2008, 11:24:19 am »
Ами да, имало е полипи и д-р Персенска ги е изчистила, предполагам с кюртаж, но ще питам като отида за резултатите след седмица някъде.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #15 -: Юни 17, 2008, 12:51:33 pm »
не се стресираи,толкова много.Потитаи лекаря за вси4ко скоето не си наясно и не се притесняваи да говориш с него!Стискам ти палци и от сарце ти желая вси4ко да мине по-барзо.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #16 -: Юни 18, 2008, 10:16:19 am »
Излязоха ми резултатите, но не можах да се видя с д-р Персенска да ги коментираме.

Пише : "Фрагментиран материал от енд. полип, в някои фрагменти има данни за хроничен възпалителен процес".

Какво значи това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #17 -: Юни 21, 2008, 13:12:20 pm »
Излязоха ми резултатите, но не можах да се видя с д-р Персенска да ги коментираме.

Пише : "Фрагментиран материал от енд. полип, в някои фрагменти има данни за хроничен възпалителен процес".

Какво значи това.

Мисля, че резултата е добър, в смисъл, че няма данни и находки за "лоши" образувания.

То така си и пише, че в голям процент полипите са доброкачествени образувания.


Думата фрагмент значи част, материала за да се изследва се дели на множество малки частички.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #18 -: Юни 23, 2008, 09:45:43 am »
Консултирах се с д-р Персенска, този резултат е хубав, но иска да ме види на видеозон следващия цикъл и да направим биопсия, не разбрах защо се прави.

Кажете ми, моля ви какво представлява тази биопсия, боли ли, как се прави и каква е цената, скъпо ли е.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #19 -: Юни 30, 2008, 12:11:15 pm »
А как ви беше цикъла след хистероскопията.

На мен цикъла ми по принцип първите два дни е много силен, два дни слабо и два само зацапва.
Този път ми беше три дни, и то слабо, и престана изведнъж.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #20 -: Юли 01, 2008, 14:29:10 pm »
Здравейте момичета,на мен също ми предстои хистероскопия при д-р Персенска...незнайно кога.Имах записан ден-02.07.обаче ми се обадиха секретарките,и отложиха евентуално за десетия ден на следващия цикъл.Въпросът ми е дали на някой му се е слуявало такова отлагане.Едва дочаках края на март за пържоначален преглед,после началото на май за преглед на десети ден,сега тъкмо наближи датата за хистероскопията,и пак "на камък"Направо не ми останаха нерви. :(
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #21 -: Юли 01, 2008, 15:08:48 pm »
А какво ти казаха, защо отлагат.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #22 -: Юли 03, 2008, 16:31:14 pm »
Първоначално смънкаха нещо,и аз докато се усетя.....Обадиха ми се в петък следобед и казаха,че трябва да я отложат,и да им се обадя след два часа да уточним следваща дата.Аз естествено изпаднах в паника,че тъкмо се бях настроила да пътувам за София във вторник.Като се обадих след два часа,неможело да запишем нова дата,защото трябвало да чакаме някоя жена да се откаже???? и аз:"Ами ако още една година никой не се откаже?"  отсреща:"Ами съжалявам" При което аз избеснях и се усъмних,че има нещо гнило,и в понеделник сутринта се обадих на д-р Персенска,тя естествено се изненада.Пропуснах да ви кажа,че като се обадих втория път,казаха,че отлагат всички операции за този ден,затова и не се усетих веднага.Малко дълго стана,но продължавам да съм много ядосана.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #23 -: Юли 03, 2008, 16:39:22 pm »
Не се ядосвай може да е за хубаво-на мен така ми отложиха 2 пъти лапароскопията и на 3 месец бях бременна.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #24 -: Юли 07, 2008, 13:55:55 pm »
Благодаря за успокоението,ама с тия хидросалпингси и полипи,просто е абсурдно забременяване по естествен път. :? Ще почакам до следващия месец.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #25 -: Юли 15, 2008, 10:22:08 am »
Здравейте!
На мен също ми казаха за полипи в матката. Ходих при друг гинеколог, който е категоричен, че полипи няма.
Все пак ме съветва да си направя хистероскопия с диагностична цел, но аз се чудя дали да се подлагам на това. Моля дайте съвет!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #26 -: Юли 30, 2008, 00:16:30 am »
На мен ми предстои септември хистеросопия след като на 23.04 др.Сраменов ми изряза част от полипите при операционна хистероскопия.И после един месец има другия няма....стана като при циганите на пазара...)И не смея да питам още за цената...и се чудя дали в Надежда да я правя или в МАЙЧИН ДОМ...много питанки ме мъчат
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #27 -: Август 07, 2008, 18:33:22 pm »
Последно,моето лапаро + хистеро ще бъде на 10 септември.А до тогава спокойно и весело лято на всички момичета,и на есен с песен :P
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #28 -: Август 08, 2008, 08:53:59 am »
За съжаление моята цветна снимка показа, че във вътрешността на матката имам полипи.  :(
Предстои ми премахването им с хистероскопия.
Моля, ако някой е правил скоро такава операция при лекар в Пловдив да сподели как е преминало всичко и добър ли е резултата!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Полипи в матката.
« Отговор #29 -: Август 13, 2008, 18:46:26 pm »
За съжаление моята цветна снимка показа, че във вътрешността на матката имам полипи.  :(
Предстои ми премахването им с хистероскопия.
Моля, ако някой е правил скоро такава операция при лекар в Пловдив да сподели как е преминало всичко
и добър ли е резултатаuote]Съжелявам за резултата но диагнозата не се плаши не е толкова страшна.Нещата ще се оправят.с тръбите нещата добре ли са?
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #30 -: Август 15, 2008, 13:10:29 pm »
Благодаря ти, Дани, че се интересуваш!  :)
Проходимостта е нормална, но този полип или полипи ме притесняват.  :(
Док. беше учуден от вида им и каза, че ще трябва да се подложа на хистероскопия.  :( Някой правил ли е скоро в Пловдив хистероскопия? :ask:
Re: Полипи в матката.
« Отговор #31 -: Август 15, 2008, 13:28:07 pm »
Момичета има и доста други доктори ,които добре се справят с лапароскопиите и хистероскопиите, към които можете да се обърнете и да ви направят хистероскопия вместо да ви отлагат и да чакате с месеци, защото след хистероскопия пак не може веднага да се правят опити за забременяване и се чакат да минат 2-3 месеца. След като има съмнения за полипи-те задължително трябва да се махнат , защото пречат на инплантацията на ембрионите. Процедурата е доста по-лека от една лапароскопия и след нея можете направо да си отивате в къщи. Болничния престой е 1 ден заради упойката.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #32 -: Август 16, 2008, 13:06:09 pm »
Все се надявах,че на следващия или по-следващия месец ще започнем процедура по инвитро,ти с тия 2-3 месеца направо ме уби.Това значи,че няма да се класирам тази година :balk_145:Голямо чакане се очертава пак :balk_144:
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #33 -: Август 16, 2008, 20:11:47 pm »
Аз си мисля че ако тези полипи са причина за незабременяване,може би като ги премахнат ще се получи забременяване по естествен начин ако тръбите са наред.Успех!
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #34 -: Август 17, 2008, 15:04:14 pm »
За огромно съжаление и тръбите не са наред. :?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #35 -: Август 18, 2008, 07:54:25 am »
Daliana не се притеснявай поне знаеш къде е проблема и правиш каквото трябва.За всичко има решение,важното е да се вземат мерки.Пожелавам ти всичко да приключи успешно.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #36 -: Август 23, 2008, 09:59:15 am »
Ако си слагам тампон със мед изчезват ли полипи по матката?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #37 -: Август 23, 2008, 12:00:34 pm »
Ако си слагам тампон със мед изчезват ли полипи по матката?
8O Дори и не си помисляй да правиш това. Меда е лековит, но може и такава алергична реакция да ти докара че в чудо да се видиш.Лично аз съм чувала да го препоръчват за бяло течение, но чак и полипи да премахва. :ask:Отиди най-добре при специалист.Той ще ти каже как ще се реши проблема.

*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #38 -: Август 23, 2008, 13:13:17 pm »
Ако си слагам тампон със мед изчезват ли полипи по матката?

 8O 8O 8O
Може само да си докараш и нещо друго.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #39 -: Август 23, 2008, 14:20:42 pm »
точно това с меда го прочетох в един форум за полипи и на едно момиче по този начин са и изчезнали
Re: Полипи в матката.
« Отговор #40 -: Август 27, 2008, 14:00:20 pm »
Момичета, разбирам притесненията ви около проблема с полипите и затова реших да споделя преживяното от мен. При извършване на изследване /хистеросалпингография - вкарване чрез малък катетър на специален разтвор в кухината на матката и оглед на повърхността и стените й с ехограф, което дава и известна информация за проходимост на тръбите/ през май т.г. ми откриха полип. Моят лекар ме насочи към негова колежка, която е специалист в областта на лапаро- и хистероскопиите. Лекарката ме прегледа на ехограф в първите дни след приключване на цикъла и също видя полипа на повърхността на стените на матката /самата тя уточни, че полипите не винаги се виждат на ехографски преглед/Определихме дата за хистероскопията в началото на юни, но цикъла ме изненада със закъснение /манипулацията се прави най-късно до 10 ден на МЦ. Това наложи отлагане с 1 седмица. Самата хистероскопия не е толкова страшна, колкото мисълта, че предстои оперативна намеса. Направиха ми я със спинална упойка.Манипулацията продължи около половин час. Впоследствие имах поносими болки /не съм ползвала болкоуспокояващи/ и леко кървене. Престоях в болницата през нощта и на другия ден ме изписаха.Хистологията показа, че полипа е доброкачествен и със жлезиста структура/второто не било особено добре, защото такива полипи били склонни към рецидив/. След операцията имах доста голямо закъснение на следващия МЦ - цели 40 дни, но после се регулира. Съветът на лекарката беше да се предпазвам от забременяване 2-3 месеца, за да се възстанови лигавицата на матката.
Дано съм била полезна с горната информация. Успех на всички!!!
Полипи в маточната кухина
« Отговор #41 -: Август 27, 2008, 21:34:58 pm »
  Здравейте момичета!
 Днес правих цветна снимка /при д-р Даскалов в Медикус алфа/ и резултата от нея е: проходими маточни тръби, обаче се видяха два полипа в маточната кухина  8O . Лекаря ми назначи за другия месец хистероскопия за премахването им. Въпросът ми към Вас обаче е дали сега този месец можем да продължим с опитите си за бебе или трябва да преустановим до премахване на полипите???? Питам Вас понеже сте доста наясно с многооооо неща, а и забравих да питам док  :?
Ще съм много благодарна ако ми дадете повечко разяснения по този въпрос!
Успех на всиччки Вас  :crossfingers:
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #42 -: Август 28, 2008, 08:55:22 am »
bibka1 , радвам се, че всичко е минало успешно и си добре.
Моля, те сподели колко голям беше този полип и къде беше разположен.
И на мен ми предстои същата операция.  :(
Re: Полипи в маточната кухина
« Отговор #43 -: Август 28, 2008, 09:46:18 am »
Защо никой не ми отговаря ????   :balk_144:
Чакам Ви !  :help:
Re: Полипи в маточната кухина
« Отговор #44 -: Август 28, 2008, 12:02:45 pm »
След като е установено че имаш смятам четрябва да изчакаш тяхното махане.
По принцип те са проблем за самото забременяване и е възможно заради тях да не се получава.Но могат да бъдат проблем и за бременността.Желателно е да се махнат възможно по-скоро след откриването им, така че не отлагай.
Личи си че си доста притеснена , но проблема ще се реши .Пожелавам ти го от все сърце.Не се опитвай да си приписваш други диагнози като СПКЯ от другата ти тема.
Re: Полипи в маточната кухина
« Отговор #45 -: Август 28, 2008, 12:13:25 pm »
Благодаря за отговора!
За хистероскопията няма да отлагам още за следващия цикъл я планирам.
А по отношение на СПКЯ не си ги припесвам тия диагнози а доктора колкото пъти ме гледа на ехограф вижда множество фоликули до 5 мм и не се образува доминантен  :( Е това не е ли поликистоза? Минала съм и през ендокринолог и куп изследвания след които ми назначиха Сиофор.
Просто гинеколога не ми коментира съотношението и аз затова попитах как е.
Успех желая на всички  :balk_602:
Re: Полипи в маточната кухина
« Отговор #46 -: Август 28, 2008, 14:20:04 pm »
Синдрома на ПКЯ включва множество признаци, и точно един от които е множество малки фоликули -  типичната ехографска картинка на яйчника "като огърлица".Това че имаш един признак не означава че имаш синдрома,поне така ми е обяснено на мене.Аз също имам обикновенно по 6-7 малки фоликула на яйчник,но нямам нито един от другите признаци на синдрома и образувам доминантен фоликул спонтанно всеки месец.
Възможно е да имаш друга причина за липса на овулация,но съотношението на на двата ти хормона е добро.
« Последна редакция: Август 28, 2008, 14:23:40 pm от zonceto »
Re: Полипи в матката.
« Отговор #47 -: Август 29, 2008, 13:32:31 pm »
В протокола от операцията е записан размер 2 см/1 см.Полипа е ендометриален /така пише - обясниха ми, че е бил на стените на матката/
Желая ти бързо и успешно да преодолееш това препятствие. Не се впрягай повече от необходимото.
Успех!!!
Re: Полипи в маточната кухина
« Отговор #48 -: Август 29, 2008, 13:36:06 pm »
Моят съвет е също да изчакате с опитите за бебе до премахването на полипа. На мен лекаря ми го каза изрично. А след хистероскопията ми казаха 2-3 месеца отново да се въздържаме, за да се възстанови напълно лигавицата.
Желая ти успех!
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #49 -: Септември 19, 2008, 21:38:03 pm »
Здравейте момичета,за да не отварям нова тема,искам да ви попитам,колко време продължава кървенето след оперативна хистероскопия ? Че малко ми е притеснено,минаха десет дни,а още имам зацапване.Благодаря ви предварително. :)
Re: Полипи в матката.
« Отговор #50 -: Септември 19, 2008, 21:52:28 pm »
При мен продължи точно толкова - десетина дни. И аз се бях притеснила, но всичко беше наред.
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Полип на матката
« Отговор #51 -: Октомври 03, 2008, 23:46:57 pm »
Здравейте, момичета! Ще ви бъда много благорана за малко инфо относно това как се диагностицира полип на матката. Възможно ли е това да стане само с видеозон, и то на 12-ти ден от цикъла? Последният ми преглед беше през май 2008. Нямах такова нещо. Сега ми откриха този полип и ми препоръчаха оперативна хистероскопия. Притеснява ме фактът, че доколкото се осведомих от споделен опит на други момичета, след 10-ия ден на цикъла тъканта на матката се променя и тези промени могат да се объркат с полип.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #52 -: Октомври 04, 2008, 04:13:41 am »
Здравейте,
а бихте ли ми казали дали цикълът след хистероскопия идва по същото време, както всеки друг месец, и посещението при доктора е само консултативен за резултата от хистологичния анализ, или има и преглед. Питам, за да знам кога да запиша час и да съм подготвена.
Благодаря ви.

П.п Далиана, извинявай за неточното писмо на лични, което ти бях изпратила.
Re: Полип на матката
« Отговор #53 -: Октомври 04, 2008, 09:39:10 am »
Здравей!
Най-сигурният начин за откриване на полип мисля, че е чрез цветна снимка. Поне на мен така ми ги откриха. Никога до този момент не ми бяха казвали, че имам полипи въпреки множеството прегледи на ехограф, макар и той да е бил от типа 4Д. Така, че те съветвам да направиш ЦС за да си сигурна, че действително е полип. А относно оперативната хистероскопия не се притеснявай, нищо страшно няма, не боли и нищо не усещаш.
Успех!!!  :D
*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Полип на матката
« Отговор #54 -: Октомври 04, 2008, 10:42:42 am »
Благодаря, feiata8208, за бързия отговор. Аз в началото без малко да се вържа веднага, защото много се притесних. Имам направена хидротубация през ноември 2007 година. Но ще си направя и цветна снимка, за да съм сигурна. Стискам палци на всички и желая скорошен успех.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #55 -: Октомври 29, 2008, 16:10:35 pm »
Много съм объркана.......
Вчера бях при Стаменов. Каза, че се съмнява за полип........
Минала съм през лапаро, цветна снимка, множество ехографски прегледи и до сега нищо такова не е установено. Трябваше да си взема час за 10-12 ден за преглед, за да провери и лигавицата. Взех си час, обаче се пада 12-ти ден и от прочетеното тук разбирам, че ще е късно за полипа. Така ли е? Няма как да си сменя часа, защото е съобразен и със спермограмата, и с ендокинолозите, а 10-ти ден е в събота и няма как да стане........ Незнам какво да правя............
Re: Полипи в матката.
« Отговор #56 -: Октомври 30, 2008, 14:28:15 pm »
Полипите се виждат само понякога, има такива, които се махат сами след изчистване на лигавицата на матката след менструация. Ако не се махне - те пречат на инплантирането и трябва да се махнат със хистероскопия-което си е честно казано като вид абразио или по-леко дори.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #57 -: Октомври 30, 2008, 20:43:38 pm »
Моето притеснение е да не се наложи да отложи старта на инвитрото, за да види полипа следващия цикъл, защото сега ще съм там на 12-ти ден, а май тогава трудно се вижда :(
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #58 -: Октомври 31, 2008, 12:56:23 pm »
cream,не искам да те отчайвам,ама нашето инвитро се отложи заради полипи.Ние също сме при д-р Стаменов.Септември правихме хистероскопия,за премахване на вътрематочни полипи,и преди десетина дни на прегледа вместо да започнем процедура,ще правим нова хистероскопия за доизчистване.Защото "шанса за успех е много по-голям".Доктора си знае работата,по-добре да отложим с 1-2 месеца,отколкото да страдаме след неуспех.И аз бях много разочарована,объркана и нещастна,но сега си казвам,че това е за добро.Малко объркано стана,дано си ме разбрала.Желая ти успех и накрая положителен резултат.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #59 -: Октомври 31, 2008, 20:25:48 pm »
Права си, daliana, но въпреки това не ми се чака повече. Всяко отлагане ме убива... Ставам все по-нетърпелива и напрегната, изнервям се много........ Но ти ме разбираш прекрасно.
Желая ти успех и дано скоро да се срещнем в темичката на мамите :wink:
Кога ще махате полипчетата?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #60 -: Ноември 02, 2008, 19:43:33 pm »
Даааа,аз като чуя за отлагане или изчакване,направо изпадам в истерия.Честно.В края на март бях на пръв преглед,май месец отидох на преглед на десети ден,и стана ясно,че се налага лапаро+хистеро.И се започна голямото отлагане.В началото на юни докторите бяха в чужбина и не стана,отложихме за 2 юли,ама секретарките ми се обадиха,че отлагат операциите,незнайно защо.На 6 август отидох,настаниха ме,сложиха ми абокат и в последния момент доктора реши,че ще е сложно и ако нещо се обърка,ще се наложи да останат да ме наблюдават и ще провалим отпуската.И така на 10 септември с нови сили най-накрая мина.Сега за втората съм си запазила час сега за ноември,ама не смея да си помисля,че ще мине толкова бързо.Малко дълго стана.Исках да кажа,че като чуя,че пак трябва да чакам и полудявам.Пък годините си ми вървят........На теб желая успех и пиши като има развитие.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #61 -: Ноември 02, 2008, 20:26:00 pm »
Докато си чаках часа за Стаменов, ходех при друг лекар, който ми направи доста процедури - цв.снимка, лапаро, инсета. И просто очаквах, че ще стартираме ВЕДНАГА. Обаче, не.......... Нямам нерви вече и честно казано искрено се надявам да нямам полип. И дано да не ме отложи за следващия цикъл, защото на 12 ден е невъзможно да види има ли полип, или не.......... :(
Re: Полипи в матката.
« Отговор #62 -: Септември 08, 2011, 21:43:36 pm »
Здравейте много съм притеснена,
преди няколко дена ходих на гинеколог заради кафяво течение, прегледаме на ехограф и ми каза  че имам полип на матката. Изписами ОРГАМЕНТРИЛ 3по1 за 5 дена и каза след като ми дойде и ми свърши да отида да ме прегледа, каза че ако не се оправи с лекарства ще трябва да ми правят кюртаж. В Интернет прочетох че тия полипи могат да станат злокачествени, много ме е страх :( :( :(
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #63 -: Ноември 13, 2011, 20:56:50 pm »
Момичета, тези полепи от какво се образуват,знае ли се  :oops:
Re: Полипи в матката.
« Отговор #64 -: Ноември 14, 2011, 09:23:39 am »
Момичета, тези полепи от какво се образуват,знае ли се  :oops:
При мен предполагаха, че може да е от хормоналната стимулация, но това са само предположения.
Това, което съм чела е, че няма ясно установена причина, от която се получават. Важно е резултатите от хистологията да са добри.Също така веднъж отстранен, полипът може да се появи отново.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #65 -: Ноември 27, 2011, 22:15:14 pm »
На мен ми махнаха полипа чрез кюретаж миналия месец. Биопсията показа че имам множествени ендометриални полипи. Не ми изписаха никакви лекарства, пия само инофолик. Дано тая диагноза не ми попречи да забременея.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #66 -: Ноември 28, 2011, 14:50:12 pm »
Моите полипи ги махнаха с хистероскопия. След нея забременях и явно при мен са пречили.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Полипи в матката.
« Отговор #67 -: Декември 08, 2013, 23:20:14 pm »
Здравейте, откриха ми полипи в матката и док каза че трябвало да се махнат тъй като пречели на забременяването.Целта ми е бременност.Вие какво ще кажете по въпроса как точно пречат и опасни ли са за живота тези полипи тъй като четох че са  предраково състояние :(
Много съм уплашена ама много
Re: Полипи в матката.
« Отговор #68 -: Декември 09, 2013, 06:16:30 am »
Здравейте, откриха ми полипи в матката и док каза че трябвало да се махнат тъй като пречели на забременяването.Целта ми е бременност.Вие какво ще кажете по въпроса как точно пречат и опасни ли са за живота тези полипи тъй като четох че са  предраково състояние :(
Много съм уплашена ама много

Всяко нещо, хванато навреме, не е опасно.
Имам приятелка, на която на два пъти махаха полип (дали рецидивира или първият път лекарите не бяха си свършили добре работата - не е ясно). Тя няма проблеми от тогава (беше преди 2 години), но за съжаление и още не е забременяла, но при нея нещата са по-сложни (има ИЯР и в момента пробва с донорско яйце).
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #69 -: Декември 09, 2013, 09:50:09 am »
Здравейте, откриха ми полипи в матката и док каза че трябвало да се махнат тъй като пречели на забременяването.Целта ми е бременност.Вие какво ще кажете по въпроса как точно пречат и опасни ли са за живота тези полипи тъй като четох че са  предраково състояние :(
Много съм уплашена ама много
Дали пречат или не не знам, но при всички случаи е добре да се махнат и то навреме. Не е задължително да са предраково състояние. Аз имам един махнат полип, в който откриха атипични клетки. Ходих на консултация с професор онколог и той ме успокои, че няма нищо притеснително и се изказа, че дори не са предракови клетки. В такива случаи се препоръчва прием на гестагени (прогестеронови препарати). Не се шашкай предварително. Проучи как ще ти бъдат махнати - по-добрия вариант е с хистероскопия.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #70 -: Декември 09, 2013, 10:06:09 am »
Докторката каза че не се знаело от кога са тези полипи и че ще се махат с хистероскопия или лапароскопия комбинирано, иска първо снимка на тръбите и после ще се реши дали или двете манипулации или само едната.Не знам тези процедури опасни ли са и болезнени.Но ако трябва ще се търпи, пък дано после имаме бебе хихи.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #71 -: Декември 09, 2013, 10:22:19 am »
На мен ми махаха полипа с хистероскопия в Майчин дом София. Манипулацията е с упойка, моята беше спинална. Нищо не усетих и се възстанових бързичко. Ден-два имах леки болки, но в никакъв случай не е нещо непоносимо или неприятно. Пожелавам ти успех!
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #72 -: Декември 09, 2013, 13:05:52 pm »
ketti2, полипите в повечето случаи са доброкачествени образувания. От личен опит смятам, че е задължително да се махнат преди инвитро процедура, защото компрометират имплантацията, особено ако са на ендометриума. Преди десетина дни правих хистероскопия в Клиника "Надежда" и се установи, че имам разрастване на лигавицата, но друг вариант, не точно полип. Смятам, че това е причината за проваления ми трансфер, след който имах положителен резултат до 5г.с.  Чудесно е, че твоят лекар ги е видял и ще се вземат мерки преди инвитро процедурата, моят вариант е такъв, че изменението не се вижда на ехограф, хистероскопията беше диагностична и премина в оперативна. Това е изключително щадяща процедура, прави се с краткотрайна пълна упойка и се понася много леко, тръгнах си от клиниката към обяд. Това за предраковото състояние е доста пресилено, затова прилагам мнение на лекар, относно полипите: http://www.drdinchogeorgiev.com/polip-na-matkata.html ,
надявам се да те успокои. Ако още нещо те спритеснява, питай!  :)
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 13:11:10 pm от marsi »

Re: Полипи в матката.
« Отговор #73 -: Декември 09, 2013, 14:55:30 pm »
marsi , всъщност и при мен ще е в клиника Надежда ама както се очертава първо ще снимат тръбите и после ще се вземе решение дали ще се прави хистеро+лапаро или само хистеро.
Лапарото не е ли оглед на органите и какво общо има в случая с полипите.Аз си го обяснявам че ще бъде свързано с тръбите евентуално ако са запушени.Малко ми е мъгла тъй като отскоро се сблъсках с тези неща.
На теб снимка с упойка правена ли ти е и как преминава като процедура ?
За хистерото чака ли се много за ден и час и как протича като цяло.
Много ме е страх, най вече, че се чака подходящ момент за процедурите и си мисля да не се забави отстраняването им във времето и това да навреди на здравето ми като цяло :(
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #74 -: Декември 09, 2013, 17:04:12 pm »
След неуспеха ми от миналия месец, решихме още веднъж да проверим всичко и също започнахме с Цветна снимка. И двете процедури се правят в чистите дни след цикъл преди овулацията( около 6-10 ден). Предполагам имаш уговорка за преглед в първите дни от МЦ, на който док. ще ти насрочи ден  за ЦС. Тя се прави с много кратка пълна упойка, като предварително се изследва ПКК. Предполагам, че процедурите ще направиш в два последователни цикъла. Това разсрочване във времето не носи никакъв риск. Единственият проблем е, че се отлага самата инвитро процедура. Хистероскопията също се прави с кратка пълна упойка и се понася много леко. Отново искат ПКК, включително направление за хоспитализация от личния лекар, но това ще ти го обяснят администраторките. И в двата случая се отива сутрин(гладна, жадна) и си тръгваш около обяд.
Относно лапарото, поради факта, че има няколко полипчета вътре в матката, предполагам док. ще огледа за подобни изменения по външната стена на матката, около тръбите и яйчниците. Също, ако тръбите са запушени, с лапарото ще се направи някаква интервенция върху тях. Този подход с комбинирана процедура да се огледа и почисти всичко, е много добър.
ЦС проверява проходимостта на тръбите, с Хистероскопията се оглежда вътрешната стена на матката(ендометриума). При Лапароскопията се прониква през коремната стена, за да се огледа отвън стената на матката, тръбите и яйчниците и ти пожелавам да не се налага! Не се притеснявай, това са леки процедури и най- важното е, че можеш да разчиташ на компетентността на лекарите.
Успех!
« Последна редакция: Декември 09, 2013, 17:41:31 pm от marsi »

Re: Полипи в матката.
« Отговор #75 -: Декември 09, 2013, 19:07:35 pm »
Много ти благодаря marsi   :youwoman:
Доктор Персенска ми каза като ми дойде цикъла да се обадя в клиниката и
 да си запиша час за снимка на тръбите нищо повече.Трябва ли нещо друго?
Май този месец ще се размина поради почивните им дни.Ще стискам до другия :D
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #76 -: Декември 09, 2013, 19:35:29 pm »
ketti2, казваш им, че си за ЦС с упойка, те са наясно за кой ден от цикъла да те запишат. Отиваш гладна, жадна около час преди това, за да има време да пуснеш ПКК и изследването да е готово за уречения час. Ще ти кажат в кой кабинет на първи етаж да отидеш, за да попълниш няколко бланки и междувременно плащаш ПКК,Протромбиново време,Фибриноген-23лв. и ЦС-220лв.
За празниците ще почиват от 23.12 до 5.01.  Успех!

Re: Полипи в матката.
« Отговор #77 -: Декември 09, 2013, 20:03:26 pm »
marsi желая ти успех от все сърце и резултат накрая- :babbycarrage:
Re: Полипи в матката.
« Отговор #78 -: Декември 10, 2013, 16:11:09 pm »
marsi, евентуално ако са запушени тръбите какво следва -отпушване или направо ги махат. :(
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #79 -: Декември 10, 2013, 21:07:34 pm »
Ако има сраствания около тръбата, се прави опит да се почисти и запази тръбата. Но запушване и хидросалпинкс обикновено са следствие на възпалителен процес и тогава тръбата се клампира (прекъсва) или отстранява. Желая ти проходими тръби и не се притеснявай предварително!  :) Какъвто и да се окаже твоят вариант, важното е, че си при добри специалисти и вече са набелязани правилните стъпки за действие!
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 21:09:05 pm от marsi »

Re: Полипи в матката.
« Отговор #80 -: Декември 10, 2013, 21:38:56 pm »
Благодаря ти marsi tree2a  mc101
Re: Полипи в матката.
« Отговор #81 -: Февруари 16, 2015, 11:10:01 am »
И така и в тази тема не се бях записвала, но ето ме.
За последните 4 месеца има два аборта съвсем в началото. Първия път сама се изчистих, но след втория бях с предположения за извънматочна бременност, но ЧХГ бързо падна и ми направиха абразио. Днес си взех хистологията и в нея пише : "фрагментиран ендометриален полип" и се чудя, възможно ли е това да е причината за двата аборта?
Ако е това причината, сега акво да направя? Значи ли , че след абразиото полипът е премахнат? И защо при толкова много прегледи не е забелязан?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #82 -: Февруари 16, 2015, 11:19:55 am »
И така и в тази тема не се бях записвала, но ето ме.
За последните 4 месеца има два аборта съвсем в началото. Първия път сама се изчистих, но след втория бях с предположения за извънматочна бременност, но ЧХГ бързо падна и ми направиха абразио. Днес си взех хистологията и в нея пише : "фрагментиран ендометриален полип" и се чудя, възможно ли е това да е причината за двата аборта?
Ако е това причината, сега акво да направя? Значи ли , че след абразиото полипът е премахнат? И защо при толкова много прегледи не е забелязан?
Здравей, да възможно е, защото полипите пречат на имплантацията. Консултирай се с добър специалист. Абразиото най-вероятно е премахнало полипа, но това не значи че не може да се появи наново.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #83 -: Февруари 16, 2015, 15:44:08 pm »
Преди малко се връщам от преглед, тъй като в момента (12дни след абразио) лигавицата ми е много малко ясно се видя полипа на ехографа. АГ то смята , че има малък шанс, при следващия цикъл да се изчисти само, но ако това не стане, ще ме насочи за хистероскопия. Въпросът ми е следния, ако не се изчисти от самосебе си ( в което се съмнявам) възможно ли е да се направи хистероскопия още следващия цикъл и има ли рискове и може ли да се прави такава манипулация толкова скоро след абразио? Имам и още един въпрос , може ли да ми препоръчате при кого да направя хистероскопията в София?
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #84 -: Февруари 16, 2015, 16:47:52 pm »
Преди малко се връщам от преглед, тъй като в момента (12дни след абразио) лигавицата ми е много малко ясно се видя полипа на ехографа. АГ то смята , че има малък шанс, при следващия цикъл да се изчисти само, но ако това не стане, ще ме насочи за хистероскопия. Въпросът ми е следния, ако не се изчисти от самосебе си ( в което се съмнявам) възможно ли е да се направи хистероскопия още следващия цикъл и има ли рискове и може ли да се прави такава манипулация толкова скоро след абразио? Имам и още един въпрос , може ли да ми препоръчате при кого да направя хистероскопията в София?
Здравей, на мен ми правиха диагностина хистероскопия на 13-ти ден след абразио, защото не ме бяха почистили добре, а лекарят ми не искаше второ абразио, за да не ми се усложни положението. Предполагам, че и с оперативната няма да е проблем, просто идеята е да се види по-добре конкретното място на полипа и да се изчисти само той. Не мога да ти препоръчам лекар в София, дано другите момичета се включат. Успех!
Re: Полипи в матката.
« Отговор #85 -: Април 26, 2015, 18:03:34 pm »
Здравейте момичета,скоро ми предстои икси. Но на последния преглед с 3д ултразвук доктора видя "нещо" според него е хипоехогенна сянка(
не знам какво е това) и каза че няма да ми попречи и на този етап не  е проблем. Но гинеколожката ми каза, чи било полип и трябва да се махне,защото от стимулацията щяло да порасне и има опасност от злокачествено образувание, или при бременност можело да стане спонтанен аборт. Моля ви,ако сте имали подобни случаи да се вклучите, защото трябва да взема решение ,и съм много притеснена :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Полипи в матката.
« Отговор #86 -: Април 26, 2015, 18:23:10 pm »
Здравей, Карина! Полипите са хиперехогенни. На теория могат да претърпят злокачествена дегенерация, на практика не съм виждала това да се случва, т.е. рискът е нищожно малък. Разбира се, ако е полип, е добре да се махне преди процедурата по ин витро оплождане, това няма да я отложи много дълго. Диагнозата на полипа е относително лесна в средата на менструалния цикъл, с добра апаратура и при квалифициран ехографист.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Полипи в матката.
« Отговор #87 -: Април 28, 2015, 06:47:24 am »
Добро утро!
Развитието при мен е ,че на вторият месец след абразиото направих оперативна хистероскопия при д-р Динчо Георгиев в клиника Малинов. Процедурата мина бързо и напълно безболезнено, като ми казаха ,че е било останало само основата (коренчето) на полипа, който са премахнали. Цял ден спах сладък сън и после отново цяла нощ спах сладко сладко. На следващия ден до обяд ме боля малко глава и имам леко зацапване. Някой дали знае колко време е нормално да има леко кървене, днес ми е 5ти ден в който продължава. Иначе по думите на лекаря всичко е ок и нямамдруги проблеми или сраствания.
*
Re: Полипи в матката.
« Отговор #88 -: Април 28, 2015, 08:03:02 am »
Най-добре питай лекаря си.

При мен зацапването беше доста дълго, но ми отстраниха част от миома и д-р Калчев ме предупреди, че ще продължава да кърви.
Този петък съм на контролен в кл-ка Малинов за насрочване на втората хистеероскопия.
Re: Полипи в матката.
« Отговор #89 -: Май 08, 2015, 17:52:07 pm »
Здравей, Карина! Полипите са хиперехогенни. На теория могат да претърпят злокачествена дегенерация, на практика не съм виждала това да се случва, т.е. рискът е нищожно малък. Разбира се, ако е полип, е добре да се махне преди процедурата по ин витро оплождане, това няма да я отложи много дълго. Диагнозата на полипа е относително лесна в средата на менструалния цикъл, с добра апаратура и при квалифициран ехографист.
Благодаря, решихме да започнем стимулацията и, ако се уголеми и установи полип да се направи хистероскопия :)