0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
Предстои ми първи опит ICSI. Имам завишени ТАТ и МАТ и хашимото - начална фаза. Смятате ли, че е добре да се направят имунологични, може ли, високите ТАТ и МАТ да предполагат и проблем при имунологичните и генетичните изследвания.
Благодаря ви предварително;-)))
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Ми аз ги направих след първото икси, а може би беше редно да ги направя предварително - оказа се че имам АФА.

п.п. нямам проблем със ЩЖ

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
  Здравей, на мен точно заради хашимото и ТАТ и МАТ над норма ме изпратиха да направя имунологични и генетични. По принцип при отключено автоимунно заболяване е много вероятно организмът да започне да произвежда и други автоантитела.
  Успех!

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Направи и имунологични, и генетични. За съжаление много често тия проблеми вървят заедно. Аз имам завишени ТАТ, АФА и тромбофилия.
Ще си спестиш неприятни случки, ако има нещо.
Дано всичко е наред! Успех!
*
Да, много често вървят заедно.Аз имам Тат ,Мат и после изкокнаха НК клетки и кардиолипидните.
*
И аз съм с Хашимото-повишени ТАТ и МАТ.При имунологичните-повишени НК клетки.Направи си и имунологични и генетични изследвания!
*
Благодаря ви момичета, ще си направя!
Успех на всички :crossfingers:
*
Здравейте,
Предстои ми първи опит ICSI. Имам завишени ТАТ и МАТ и хашимото - начална фаза. Смятате ли, че е добре да се направят имунологични, може ли, високите ТАТ и МАТ да предполагат и проблем при имунологичните и генетичните изследвания.
Благодаря ви предварително;-)))
Аз също съм с високи ТАТ и МАТ,и Хашимото-също начална фаза.
Предстои ми инсе и се чудя,дали да си направя и аз имунологични и генетични изследвания.Моля за мнението ви :)
Танита,ти пусна ли си твоите?
*
Добре ще  е да си направиш,защото често вървят ръка за ръка тези проблеми.
*
Добре ще  е да си направиш,защото често вървят ръка за ръка тези проблеми.
Благодаря много за отговора :hug2:!
Остава и моя док да ги прави,в противен случай ще трябва да отида до Плевен,че ми е най-близо.
Здравейте!
Имам завишени ТАТ при референтна граница до 40 то е 619 другите МАТ Т3 и Т4 са в норма както и Пролактин, а TSH ми е 2,80 доки каза че няма проблем ама мен ме стряска това ТАТ, моля за вашите мнения!
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
момичета къде сте си изследвали TAT и MAT и какви реф.граници дават?
Аз съм ги правила в Кандиларов и имам мн.повишен ТАТ :(
ТАТ - 652.7 IU/ml при реф.граници 0-115.0
МАТ - 14.27 IU/ml при реф.граници 0-34.0
TSH - 1.08 uIU/ml -не дават реф.граници,тъй като е изследвано в друга лаборатория.
Моля за коментар на резултатите,тъй като съм мн.притеснена заради този ТАТ :(
Ваня, моите стойности са почти същите като твоите. ТСХ и МАТ са много добре. ТАТ е доста завишено, но с подходящо лечение, ще се регулира. Консултирай се с добър ендокринолог.
*
Имам завишени ТАТ при референтна граница до 40 то е 619 другите МАТ Т3 и Т4 са в норма както и Пролактин, а TSH ми е 2,80 доки каза че няма проблем ама мен ме стряска това ТАТ, моля за вашите мнения!
Аз отидох на ендокринолог при ТАТ в горните граници на референтните стойности и не съжалявам, съветвам те да направиш консултация при ендокринолог. Мен също ме успокояваха, че няма нищо тревожно...

Когато има завишени ТАТ и МАТ вероятно има автоимунно заболяване, така че имунологичните изследвания са само от полза.
По-напредничавите специалисти правят генитичните изследвания, за тромбофилия, профилактично при бременните, те са в графата задължителни при случаите с няколко спонтанни аборти. Няколко показателя са, четири-пет, и не са излишни с цел протекция на бъдещата бременност.

... в противен случай ще трябва да отида до Плевен,че ми е най-близо.


И без това по-добрият вариант е в Плевен! Там организацията е по-добра.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Ваня, моите стойности са почти същите като твоите. ТСХ и МАТ са много добре. ТАТ е доста завишено, но с подходящо лечение, ще се регулира. Консултирай се с добър ендокринолог.
Благодаря ти Яничка за отговора.Мисълта ми е дали този ТАТ може да се окаже проблем при неимплантирането на много добри ембриони?Аз съм с 1 опит IVF-неуспешен и 1 ЕT-неуспешен при положение,че при размразяване на 3замразени ембриони оцеляха 3 и ми бяха трансферирали максимален брой :?
Сега търсим причини за неуспеха,тъй като след трансфера на замразените ембриони изкочи този проблем с много навишения ТАТ :x
Благодаря предварително за всякакви споделени подобни проблеми или даване на идеи!
Пожелавам успех на всички! yahoo_17
И аз съм след неуспешно инвитро  и установено Хашимото-според д-р Тодорова при следващия опит е задължителна терапия,още повече ,че си отглеждам и силно повишени НК клетки,така че ще си ги лекувам и двете.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Здравейте! Може ли някой да коментира този резултат защото на мен нищо не ми говори. Проблем ли е и има ли за какво да се претеснявам.Благодаря предварително!
ТАТ 32.7 IU/ml  референтната е до 34
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Здравейте! Може ли някой да коментира този резултат защото на мен нищо не ми говори. Проблем ли е и има ли за какво да се претеснявам.Благодаря предварително!
ТАТ 32.7 IU/ml  референтната е до 34
Няма за какво да се притесняваш, резултатът ти е страхотен.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Благодаря Яни, а не е ли проблем че е близо до горната граница. Значи ли нещо това? Извинявам се ако съм досадна с въпроса.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Когато на мен ми излезнаха завишени нива на ТАТ и МАТ писах на д-р Конова в Плевен и тя ми препоръча да направя антифосфолипидни и антиовориални (туй така ли се пише) антитела и да се консултирам с ендокринолог. Така че има изследвания които е хубаво да  се направят при високи стойности на въпросните хормони. Може би трябва да се консултираш с ендокринолог.