0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря Peshek :flower
за съжеление бях при ендокринолог,но след направена консултация и ехография ,каза ми ,че имам Хашимото,но нямало нужда засега да пия нещо 8O...и след това отидох на имунолог,който ми даде да направя следващите изледвания: NK cells , acl , B2GPI...мисля ,че така пише :oops:
та сега другата седмица ми предстоят тези изследвания :(
въпреки това не разбрах нищо :oops:...този ТАТ имали връзка с НК клетките? :ask:
*
Аз съм със завишени НК-клетки-ТАТ и МАТ са ми нормално , но ТСХ ми е завишено.
Най-вероятно има връзка между щитовидната жлеза и НК-клетките.
Благодаря ти за отговора,mpia :flower:
Имунолога спомена нещо от сорта,че НК клетките могат да се оправят,но за ТАТ каза,че ще се консултира с не знам кой професор...не помня името :oops:, а ендокринолога фактически е казал,че мога да продалжавам трансфера на замразени ембриони с този ТАТ,но ако ТСХ ми е в норма 8O....
Някой може ли по-конкретно да даде някоя информация за този ТАТ...например защо мислят,че това може да е причина при неуспешните опити?...какво е влиянието на тези антитела и върху какво? :ask:
*
Момичета, отдавна не съм писла в тази тема, но все още не съм направила имунологични защото междувременно ICSI - то се отложи поради лош SDI тест при мъжа ми и аз се размотавам.
Cream, извинявай, че чак сега ти отговарям, като ги направя - ще докладвам!;-)))
*
момичета днес си правих изследвания (на 16 ден от МЦ) anti tg - 574.2 / 0-115/ anti TPO 40.43 / 0-34/
моля ви да коментирате! нещо много се шашнах! някой знае ли за какво става въпрос? благодаря ви!
*
момичета днес си правих изследвания (на 16 ден от МЦ) anti tg - 574.2 / 0-115/ anti TPO 40.43 / 0-34/
моля ви да коментирате! нещо много се шашнах! някой знае ли за какво става въпрос? благодаря ви!

Най-вероятно за Хашимото.
ТСХ-изследвала ли си?
*
да, TSH ми е в норма - 5.11/0.35-5.50/ , а FT4 - 14.97 / 11.5-22.7/. Това опасно ли е т.е. пречи ли на забременяването? извинявам се за глупавия въпрос! :oops:
*
да, TSH ми е в норма - 5.11/0.35-5.50/ , а FT4 - 14.97 / 11.5-22.7/. Това опасно ли е т.е. пречи ли на забременяването? извинявам се за глупавия въпрос! :oops:
ТСХ -също ти е високо-при опити за бебе и бременност не трябва да е повече от 1-1,5.
Консултирай се с ендокринолог-но които е запознат с новите референтни стойности!
да, TSH ми е в норма - 5.11/0.35-5.50/ , а FT4 - 14.97 / 11.5-22.7/. Това опасно ли е т.е. пречи ли на забременяването? извинявам се за глупавия въпрос! :oops:
и аз мисля, че TSH е доста високичко. Не се шашкай толкова, намери си добър ендокринолог, при подходящо лечение нещата ще се нормализират.
*
прочетох в един друг форум за тези резултати - работата наистина е Хашимото май  :( с подходящо лечение наистина работите се нормализират и мога да забременея! благодаря ви момичета! а някой би ли ми препоръчал добър еднокринолог?
*
За кой град.
Тук има добри отзиви за Д-р Тодорова но тя е в София!
*
ами аз не съм от сф , но не мога да се доверя на бургаските лекари и така или иначе идвам в софия на лекар(в кл. на щерев) , та ще ползвам и услугите на ендокринолог в софия. а някакви координати на тази лекарка?
*
много ти благодаря мила! :bighug:
*
момичета днес си правих изследвания (на 16 ден от МЦ) anti tg - 574.2 / 0-115/ anti TPO 40.43 / 0-34/
color]

Пак съм аз  :D ! направих си още някакви изследвания и моля ако на някой му говорят нещо да ми отговори ( още не съм отишна на ендокринолог , защото чакам да ми дойде МЦ и да пусна и половите хормони)

Анти- кардиолипинови ат - 10.5 / реф. <10 отр.>10 пол.
анти Бета2 Гликопротеин - 0.82 / реф. под 1 отр.; 1-1,4 граничен; над 1,4 -положителен
Благодаря !
Момичета ,добро утро!!!имам един въпрос..какви са имунологичните изследвания и какви са генетичните,защото се пообърках малко :oops: :ask: имах миссед в 8 г.с ,направила съм ПКК,хламиди,токсоплазмоза,кръвна захар -всичко е ок,мисля  и шитовидната жлеза да проверя и анти фосфолипидите,за НК клетки че чудя,какво ще ми посъветвате?:thankyousign:

*
Най-добре се консултирай със съответния лекар и нека той да ти назначи каквото е необходимо!
консултирах се ,но гинеколога ми каза че няма нужда от такива изследвания при един спонтанен аборт :?трябва да чакам другия  тогава ,така ли? :(мерси за бързия отговор ,ще ходя при друг гинеколог.

Мерси mpia ,ще го потърся :)лек ден ти желая :)