0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,
Предстои ми първи опит ICSI. Имам завишени ТАТ и МАТ и хашимото - начална фаза. Смятате ли, че е добре да се направят имунологични, може ли, високите ТАТ и МАТ да предполагат и проблем при имунологичните и генетичните изследвания.
Благодаря ви предварително;-)))
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Ми аз ги направих след първото икси, а може би беше редно да ги направя предварително - оказа се че имам АФА.

п.п. нямам проблем със ЩЖ

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
  Здравей, на мен точно заради хашимото и ТАТ и МАТ над норма ме изпратиха да направя имунологични и генетични. По принцип при отключено автоимунно заболяване е много вероятно организмът да започне да произвежда и други автоантитела.
  Успех!

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
Направи и имунологични, и генетични. За съжаление много често тия проблеми вървят заедно. Аз имам завишени ТАТ, АФА и тромбофилия.
Ще си спестиш неприятни случки, ако има нещо.
Дано всичко е наред! Успех!
*
Да, много често вървят заедно.Аз имам Тат ,Мат и после изкокнаха НК клетки и кардиолипидните.
*
И аз съм с Хашимото-повишени ТАТ и МАТ.При имунологичните-повишени НК клетки.Направи си и имунологични и генетични изследвания!
*
Благодаря ви момичета, ще си направя!
Успех на всички :crossfingers:
*
Здравейте,
Предстои ми първи опит ICSI. Имам завишени ТАТ и МАТ и хашимото - начална фаза. Смятате ли, че е добре да се направят имунологични, може ли, високите ТАТ и МАТ да предполагат и проблем при имунологичните и генетичните изследвания.
Благодаря ви предварително;-)))
Аз също съм с високи ТАТ и МАТ,и Хашимото-също начална фаза.
Предстои ми инсе и се чудя,дали да си направя и аз имунологични и генетични изследвания.Моля за мнението ви :)
Танита,ти пусна ли си твоите?
*
Добре ще  е да си направиш,защото често вървят ръка за ръка тези проблеми.
*
Добре ще  е да си направиш,защото често вървят ръка за ръка тези проблеми.
Благодаря много за отговора :hug2:!
Остава и моя док да ги прави,в противен случай ще трябва да отида до Плевен,че ми е най-близо.
Здравейте!
Имам завишени ТАТ при референтна граница до 40 то е 619 другите МАТ Т3 и Т4 са в норма както и Пролактин, а TSH ми е 2,80 доки каза че няма проблем ама мен ме стряска това ТАТ, моля за вашите мнения!
Неуспеха не означава, че никога няма да успееш, просто ще ти отнеме повече време.
момичета къде сте си изследвали TAT и MAT и какви реф.граници дават?
Аз съм ги правила в Кандиларов и имам мн.повишен ТАТ :(
ТАТ - 652.7 IU/ml при реф.граници 0-115.0
МАТ - 14.27 IU/ml при реф.граници 0-34.0
TSH - 1.08 uIU/ml -не дават реф.граници,тъй като е изследвано в друга лаборатория.
Моля за коментар на резултатите,тъй като съм мн.притеснена заради този ТАТ :(
Ваня, моите стойности са почти същите като твоите. ТСХ и МАТ са много добре. ТАТ е доста завишено, но с подходящо лечение, ще се регулира. Консултирай се с добър ендокринолог.
*
Имам завишени ТАТ при референтна граница до 40 то е 619 другите МАТ Т3 и Т4 са в норма както и Пролактин, а TSH ми е 2,80 доки каза че няма проблем ама мен ме стряска това ТАТ, моля за вашите мнения!
Аз отидох на ендокринолог при ТАТ в горните граници на референтните стойности и не съжалявам, съветвам те да направиш консултация при ендокринолог. Мен също ме успокояваха, че няма нищо тревожно...

Когато има завишени ТАТ и МАТ вероятно има автоимунно заболяване, така че имунологичните изследвания са само от полза.
По-напредничавите специалисти правят генитичните изследвания, за тромбофилия, профилактично при бременните, те са в графата задължителни при случаите с няколко спонтанни аборти. Няколко показателя са, четири-пет, и не са излишни с цел протекция на бъдещата бременност.

... в противен случай ще трябва да отида до Плевен,че ми е най-близо.


И без това по-добрият вариант е в Плевен! Там организацията е по-добра.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Ваня, моите стойности са почти същите като твоите. ТСХ и МАТ са много добре. ТАТ е доста завишено, но с подходящо лечение, ще се регулира. Консултирай се с добър ендокринолог.
Благодаря ти Яничка за отговора.Мисълта ми е дали този ТАТ може да се окаже проблем при неимплантирането на много добри ембриони?Аз съм с 1 опит IVF-неуспешен и 1 ЕT-неуспешен при положение,че при размразяване на 3замразени ембриони оцеляха 3 и ми бяха трансферирали максимален брой :?
Сега търсим причини за неуспеха,тъй като след трансфера на замразените ембриони изкочи този проблем с много навишения ТАТ :x
Благодаря предварително за всякакви споделени подобни проблеми или даване на идеи!
Пожелавам успех на всички! yahoo_17
И аз съм след неуспешно инвитро  и установено Хашимото-според д-р Тодорова при следващия опит е задължителна терапия,още повече ,че си отглеждам и силно повишени НК клетки,така че ще си ги лекувам и двете.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Здравейте! Може ли някой да коментира този резултат защото на мен нищо не ми говори. Проблем ли е и има ли за какво да се претеснявам.Благодаря предварително!
ТАТ 32.7 IU/ml  референтната е до 34
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Здравейте! Може ли някой да коментира този резултат защото на мен нищо не ми говори. Проблем ли е и има ли за какво да се претеснявам.Благодаря предварително!
ТАТ 32.7 IU/ml  референтната е до 34
Няма за какво да се притесняваш, резултатът ти е страхотен.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Благодаря Яни, а не е ли проблем че е близо до горната граница. Значи ли нещо това? Извинявам се ако съм досадна с въпроса.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Когато на мен ми излезнаха завишени нива на ТАТ и МАТ писах на д-р Конова в Плевен и тя ми препоръча да направя антифосфолипидни и антиовориални (туй така ли се пише) антитела и да се консултирам с ендокринолог. Така че има изследвания които е хубаво да  се направят при високи стойности на въпросните хормони. Може би трябва да се консултираш с ендокринолог.
Благодаря Peshek :flower
за съжеление бях при ендокринолог,но след направена консултация и ехография ,каза ми ,че имам Хашимото,но нямало нужда засега да пия нещо 8O...и след това отидох на имунолог,който ми даде да направя следващите изледвания: NK cells , acl , B2GPI...мисля ,че така пише :oops:
та сега другата седмица ми предстоят тези изследвания :(
въпреки това не разбрах нищо :oops:...този ТАТ имали връзка с НК клетките? :ask:
*
Аз съм със завишени НК-клетки-ТАТ и МАТ са ми нормално , но ТСХ ми е завишено.
Най-вероятно има връзка между щитовидната жлеза и НК-клетките.
Благодаря ти за отговора,mpia :flower:
Имунолога спомена нещо от сорта,че НК клетките могат да се оправят,но за ТАТ каза,че ще се консултира с не знам кой професор...не помня името :oops:, а ендокринолога фактически е казал,че мога да продалжавам трансфера на замразени ембриони с този ТАТ,но ако ТСХ ми е в норма 8O....
Някой може ли по-конкретно да даде някоя информация за този ТАТ...например защо мислят,че това може да е причина при неуспешните опити?...какво е влиянието на тези антитела и върху какво? :ask:
*
Момичета, отдавна не съм писла в тази тема, но все още не съм направила имунологични защото междувременно ICSI - то се отложи поради лош SDI тест при мъжа ми и аз се размотавам.
Cream, извинявай, че чак сега ти отговарям, като ги направя - ще докладвам!;-)))
*
момичета днес си правих изследвания (на 16 ден от МЦ) anti tg - 574.2 / 0-115/ anti TPO 40.43 / 0-34/
моля ви да коментирате! нещо много се шашнах! някой знае ли за какво става въпрос? благодаря ви!
*
момичета днес си правих изследвания (на 16 ден от МЦ) anti tg - 574.2 / 0-115/ anti TPO 40.43 / 0-34/
моля ви да коментирате! нещо много се шашнах! някой знае ли за какво става въпрос? благодаря ви!

Най-вероятно за Хашимото.
ТСХ-изследвала ли си?
*
да, TSH ми е в норма - 5.11/0.35-5.50/ , а FT4 - 14.97 / 11.5-22.7/. Това опасно ли е т.е. пречи ли на забременяването? извинявам се за глупавия въпрос! :oops:
*
да, TSH ми е в норма - 5.11/0.35-5.50/ , а FT4 - 14.97 / 11.5-22.7/. Това опасно ли е т.е. пречи ли на забременяването? извинявам се за глупавия въпрос! :oops:
ТСХ -също ти е високо-при опити за бебе и бременност не трябва да е повече от 1-1,5.
Консултирай се с ендокринолог-но които е запознат с новите референтни стойности!
да, TSH ми е в норма - 5.11/0.35-5.50/ , а FT4 - 14.97 / 11.5-22.7/. Това опасно ли е т.е. пречи ли на забременяването? извинявам се за глупавия въпрос! :oops:
и аз мисля, че TSH е доста високичко. Не се шашкай толкова, намери си добър ендокринолог, при подходящо лечение нещата ще се нормализират.
*
прочетох в един друг форум за тези резултати - работата наистина е Хашимото май  :( с подходящо лечение наистина работите се нормализират и мога да забременея! благодаря ви момичета! а някой би ли ми препоръчал добър еднокринолог?
*
За кой град.
Тук има добри отзиви за Д-р Тодорова но тя е в София!
*
ами аз не съм от сф , но не мога да се доверя на бургаските лекари и така или иначе идвам в софия на лекар(в кл. на щерев) , та ще ползвам и услугите на ендокринолог в софия. а някакви координати на тази лекарка?
*
много ти благодаря мила! :bighug:
*
момичета днес си правих изследвания (на 16 ден от МЦ) anti tg - 574.2 / 0-115/ anti TPO 40.43 / 0-34/
color]

Пак съм аз  :D ! направих си още някакви изследвания и моля ако на някой му говорят нещо да ми отговори ( още не съм отишна на ендокринолог , защото чакам да ми дойде МЦ и да пусна и половите хормони)

Анти- кардиолипинови ат - 10.5 / реф. <10 отр.>10 пол.
анти Бета2 Гликопротеин - 0.82 / реф. под 1 отр.; 1-1,4 граничен; над 1,4 -положителен
Благодаря !
Момичета ,добро утро!!!имам един въпрос..какви са имунологичните изследвания и какви са генетичните,защото се пообърках малко :oops: :ask: имах миссед в 8 г.с ,направила съм ПКК,хламиди,токсоплазмоза,кръвна захар -всичко е ок,мисля  и шитовидната жлеза да проверя и анти фосфолипидите,за НК клетки че чудя,какво ще ми посъветвате?:thankyousign:

*
Най-добре се консултирай със съответния лекар и нека той да ти назначи каквото е необходимо!
консултирах се ,но гинеколога ми каза че няма нужда от такива изследвания при един спонтанен аборт :?трябва да чакам другия  тогава ,така ли? :(мерси за бързия отговор ,ще ходя при друг гинеколог.

Мерси mpia ,ще го потърся :)лек ден ти желая :)

*
Погледни тук за изследвания преди забременяването:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=755&Itemid=20
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=756&Itemid=36
И незабравй да вземаш фолиева киселина!
« Последна редакция: Юли 02, 2008, 09:03:22 am от mpia »
Здравейте момичета. Сега аз искам да ви обърна внимание на няколко неща като ви задам въпроси, целящи изясняването на важни подробности. Аз също си направих въпросните изследвания за щитовидната жлеза в гр.Пловдив, защото имам ускорен пулс - не постоянно, а най - вече вечер и през нощта. Хормоните ми са в норма, но когато си взех ТАТ и МАТ(също в норма) се оказа, че ТАТ е 106. Докторката, която всъщност е доцент и преподава на студенти, каза на бърза ръка, че имам Хашимото само на базата на това, че на изследването пише от 0 до 40 и каза, че същия ден открила и на друга жена Хашимото. Това много ме усъмни и реших да се поразровя за информация, относно болестта и влиянието и върху забременяването. Какво беше учудването ми като разбрах, че е рядка болест, а на следващия ден бях втрещена от това, че най - реномираните и скъпи лаборатории, в които ходих дори и не знаеха за това изследване и не го правят или ме препращаха пак в същата болница, където единствено там правели това изследване. Върнах се обратно там и реших да повторя теста. Тъй като вече бях дала кръв,направиха същото изследване от същата кръв, дадена предния ден. И какво се оказа - 110.7!!! Една и съща кръв веднъж показва 106, на следващия ден 110,7.За една нощ антителата са пораснали в кръв, намираща се в колба!!!! Веднага се свързах с един специалист ендокринолог от София(сега не си спомням името му),който в имейл ми писа, че границите за ТАТ са 0-115 и ми каза, че моят е в норма и няма за какво да се притеснявам.
Та въпросите ми са следните?
1, Какви са точните реф. граници на ТАТ и МАТ?
2. Може ли да се вярва на изследвания, които очевидно не са с голяма точност, щом като една проба веднъж показва 106, а на следващия ден 110,7?
3. Как заболяване, което е много рядко и изследването, на което не е рутинно, а се прави в ограничени лаборатории, изведнъж доктори откриват всеки ден нови болни като дори не знаят точните референтни стойности, защото съгласете се едно е 40, друго е 115?
Зад гърба си имам една неуспешна бременност преди 9 години, която доказано беше провалена от лекарски преглед и съм се научила да не се доверявам на докторите, защото и те са хора и бъркат, а понякога и не се интересуват много от съдбата на пациента, защото твърде много са притръпнали към болката на хората. А и тази професия изисква постоянно учене на новостите и най - вече голямо внимание към пациента.
Симтомите, които имам се оказа, че може и да са на нервна почва, да са причинени от напрежение и стрес, защото направените други пълни изследвания, включително и кардиограма, не показаха отклонения, но кой би могъл да ми компенсира стреса от такава диагноза, която изглежда не е вярна, а съмнението, което остава...?
*
За всяка лаборатория референтните стойности са различни.
Какво значи това и как е възможно? Все едно да има различни реф. граници за кръвна захар. Може в различните лаборатории да се различават малко, но не и с такива стойности като за ТАТ - веднъж 34 веднъж 115. Аз си обяснявам положението с това, че ТАТ и МАТ сравнително рядко се изследват, щом само някои лаборатории ги изследват и не знаят твърде много за това. Иначе как да си обясня, че във втория по големина град, ги правят само в една лаборатория, а в други дори и не са ги чували. Ако някой знае приблизително границите на ТАТ и МАТ да пише.
Мемо,всяка лаборатория работи с различни титри,т.т материяли,те и затова реф.стойности са различни.За Плевен са за ТАТ под 4,5,за МАТ или както го наричат анти-ТПО е под 40,но това не бива да е критерий да сравняваш по тях.Др.което е,това не е рядко срещано,а напротив все повече момичета го имаме,и не пречи на забременяването ,а на износването,на мен така ми обясни д-р Тодорова,ако щитовидната работи добре и не е засегната,причината за стерелитета да се търси другаде.
Относно разликата 106-110 от 1 проба,казвам го като човек работещ в лаборатория,че това са допустими разлики,кръвта се изследва на апарат,като разбира се има леки отклонения,които се наричат допустима грешка на анализа,това от 0,4десетици НЕ е разлика.
Моя съвет е да се консултираш наистина с добър репродуктивен ендокринолог.
Жела я ти успех мила.
*
Цитат
Иначе как да си обясня, че във втория по големина град, ги правят само в една лаборатория, а в други дори и не са ги чували.
Това са глупости.
В Пловдив ги правят в почти всички лаборатории-лично аз съм си ги пускала в Писанец,Бодимед и Българо Германската лаборатория.
Сигурно е така както казвате и благодаря за информацията, но искам да доуточним още нещо. Нали мерните единици са еднакви и за ТАТ с горна реф. граница 34 и за ТАТ с горна реф.граница 115. Простете невежеството ми , но като се измерват в еднакви мерни единици, как може да се променят числата за границите? Все пак аз писах имейл на Доц. д-р АННА ВАСИЛЕВА ЦОНЧЕВА кмн, която работи в Катедра по клинична лаборатория и клинична имунология, Медицински факултет София, МБАЛ "Александровска" като я запознах с резултатите ми и тя ми писа, че няма място за притеснение и, че всичко е наред. Изобщо не спомена за разлика в реф. граници в различните лаборатории. Благодаря ви за вниманието, което отделяте по въпроса.

p.s. Не съм от Пловдив и ходих там само заради изследванията, но като отидох в една нова лаборатория, от тези големите вериги, те ме върнаха отново в болницата. Просто впечатлението ми остана такова, защото даже в лабораторията, която ми ги направиха в началото не знаеха, какво е това изследване.
« Последна редакция: Август 26, 2008, 15:54:05 pm от memo »