0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #240 -: Април 11, 2008, 13:26:23 pm »
Честито на nadya, prinses_neli и asss   :welcome_1:
Лека бременност и само хубаво настроение!
А аз искам моята бебка ако може да рита непрекъснато :) така ще съм най-спокойна, а тя предпочита към 2-3 посреднощ да раздава ритници :)
Но това звучи успокояващо
Бях се притеснила да не предизвика някое разкритие. Питах д-р Владимиров онзи ден, а той: "Не се притеснявай. Не може да пробие дупка."
Важи и за мен!  :lol:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #241 -: Април 11, 2008, 14:46:49 pm »
Момичета, имам въпрос. Днес си получих резултатите от изследванията на кръв и урина. Всичко е ОК, но на Хепатит B - HBsAg пише-полижителен и цифрите 350.28. Питам тук, защото лекарката, при която се записах по здравна каса ми каза, че не било опасно, но никой не знаел как стават тези работи и дали трябва да правя нещо 8O За мен мънкането и уклончивите обяснения не са задоволителни. Четох в интернет, но нищо успокояващо не намерих. Има ли някоя от вас, която да е минала през това?
Аз ще си правя същите изследвания другата седмица и на платената ЖК, но не ми се чака още 7 дни, за да разбера.
Благодаря!

Моят сърпуг също има положителен тест за австралийски антиген-открихме му го съвсем случайно при един опит да дари кръв, много се шашнахме, защото той незнаеше, а даде кръв без да му правят никакви предварителни изследвания, след това го бяха изидрили като с интерпол, все едно че той нарочно го е направил, както и да е. Личния ни лекар тогава ни обясни :"Какво толкова имаш си положителен австралийски антиген, голяма работа." Поне тогава, каза че няма опасност при евентуално бебеправене. Може би се е заразил при някой зъболекар. Аз тогава направих изследвания и се оказа, че нямам този антиген, макар че тук там съм чела, че се предавал и по полов път. Най-добре питай някой, който е по-добре запознат и си задай всички въпроси и то без да се притесняваш, все пак трябва да знаеш какво точно означава това изследване. Но доколкото аз лично знам май наистина не е сериозно, мислш че това го има всеки който е преболедувал хепатит Б.

Иначе и аз да се похваля тихичко - 5седмица, на 21-ви съм при док да търсим пулс, стискайте палци, че и при мен се появи тия дни някакво зацапване, ходих при док, и тя ми изписа но шпа 3х1, и повече почивка. Два дни пазя леглото, но днес вече не издържах и съм на работа малко след обяда. Лошото е и че съм грипава и кашлям, което ме кара да се пъна, гледам да сведа кашлиците до минимум, ама ...Поне тежкото гадене от вчера и онзи ден поотмина, то май е било повече от грипа, отколкото от бебо. Е това за сега и без това стана дълго.
Честито на всички очакващи мами успешно бременеене :) и много   :grouphug:
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #242 -: Април 11, 2008, 15:26:43 pm »
Мила и аз съм в 5-тата седмица, но още не съм правила никакви изследвания. Знаеш ли какво трябва да правя?
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #243 -: Април 11, 2008, 15:32:45 pm »
Ами док каза, че ще пускаме каквито и да било изследвания след като чуем пулса на бебето, според нея няма смисъл по-рано. Мисля, че се прави ПКК и урина , аз ще трябва да проверя и кръвна група, защото за мой срам не си я знам  :oops:, и останалите тя ще ги прецени.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #244 -: Април 11, 2008, 15:35:56 pm »
Мерси много, пулс след 10-тата седмица, нали?
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #245 -: Април 11, 2008, 15:43:41 pm »
Честито на новите попълнения и лека бременност!!! :lol:
Ассс добре дошла в синия отбор ставаме доста с юнаци май :lol:???!!!
 Момичета благодаря за отговорите ви успокоихте ме че не съм сама с тези ритници тази нощ бяхме по спокойни ама сутринта такава гимнастика имаше че направо ми спираше въздуха ама какво да се прави няма да се оплакваме :lol:
 Лек ден на всички!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #246 -: Април 11, 2008, 15:49:02 pm »
Честито на новите попълнения и лека бременност!!! :lol:
Ассс добре дошла в синия отбор ставаме доста с юнаци май :lol:???!!!
 Момичета благодаря за отговорите ви успокоихте ме че не съм сама с тези ритници тази нощ бяхме по спокойни ама сутринта такава гимнастика имаше че направо ми спираше въздуха ама какво да се прави няма да се оплакваме :lol:
 Лек ден на всички!

Все още незнам/дано скоро и аз разбера какво е да ритка/, но съм чувала че бебетата спят през деня, защото докато мамите се движат те са като в люлка. Затова нощно време дупе да ни е яко :)
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #247 -: Април 11, 2008, 15:49:49 pm »
Добре дошли на новите бременелки!!! :D

И аз да питам,че съвсем се оплетох.Аз също съм
боледувала от хепатит В,във втори клас,благодарение
на зъболекар.Така това си го знам,но оттук следва ли нещо по-специално,
което трябва да направя като изследвания?И това влияе ли на бебетата?
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #248 -: Април 11, 2008, 17:20:54 pm »
Мерси много, пулс след 10-тата седмица, нали?
7-8г.с.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #249 -: Април 11, 2008, 18:38:05 pm »
Добре дошли на новите бременелки! :welcome_1:
Желая на всички лека бреманност и щастлив финал!!!
Оффф,да ви се оплача,аз днес не съм на себе си от нерви!Сутринта ми се обажда акушерката от ЖК и ми съобщава,че здравноосигирителните ми права са прекратени,заради невнесени осигуровки от 4 месеца   
Каза да отида до НОИ и да си взема оттам някакъв документ,че са внесени,защото може нещо системата да не ги е отразила...В НОИ пък се оказва,че аз,моля ви се,изобщо не се водя на работа А счетоводителката на фирмата твъди,че всичко е подала както трябва и чак ми се кара по телефона и ми задава някакви въпроси,на които тя не може да си отговори-ама,чакай малко бе,душа,аз пък откъде мога да ги знам тия неща-НАП пък НОИ???А най-големият абсурд в цялата тая каша е,че измежду тия 4 месеца имам 1,в който съм се водила на работа,ползвала съм 5 дена болничен и той ми е изплатен.А болничните ми за януари и февруари са заведени в НОИ и не ми се изплащат,защото при тях не е заведена никаква друга информация за мен-е как стават тия работи,не знам?!?Факт е обаче,че аз в момента нямам здравноосигурителни права и сега трябва да отида до ЖК да ми анулират обменната карта и да си върна направленията,които ми дадоха вчера-едното от които беше за токсоплазмоза, и когато си оправя нещата и си възстановя правата,тогава пак мога да се запиша...и сега се почва едно ходене по мъките[smilie=smile3511.gif].Направо ще ми се пръсне главата,толкова съм бясна и незнам откъде да започна . Най-много се притеснявам,че си тормозя бебката и се опитвам да се успокоя,но....нещо не успявам!
Не,че разчитам толкова на тая ЖК-там ходя само за да си ползвам правата(които всъщност се оказва,че ги нямам)за изследванията по ЗК и да ми водят обменната карта,с която един ден,живот и здраве,трябва да отида да раждам...Не,че не си ходя и аз на частно да си ми следят бебенцето,но разбирате ли-аз в момента се чувствам като че ли съм най-големия престъпник,като някоя измамница...а нямам никаква вина за това,камо ли милото ми бебенце!!!
Извинявайте,че ви засипах с моят гняв и проблеми,но просто имам нужда да го споделя с вас и се надявам,че ме разбирате!В понеделник тръгвам  да си оправям тия бакии,но не знам какво да направя,за да не се ядосвам!
Благодаря ви,че ме "излушахте" и извинявайте,че ви тормозя с моите проблеми
Желая на всички много усмивки и приятна събота и неделя!!! 
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #250 -: Април 11, 2008, 20:06:59 pm »
Много неприятно Каме. :?

Започни от счетоводителката. Копирай платежните с които е превела парите за здравни, с тях отиди в касата .Аз имах такъв проблем преди 3 години но лесно се реши.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #251 -: Април 11, 2008, 20:18:40 pm »
Здравейте, милички! :grouphug:

Честито на всички нови бременни момичета в темата!!! :D Лека и безпроблемна бременност ви желая! :D

Благодаря и на всички ви за подкрепата и съветите, за куража и милите думи! Кървенето вече спря. Така каза и Док де, че до два дни трябва да отшуми :) А иначе настинката вече взе да ме пуска - Осцилококцинум :D (специални благодарности за препоръката) и Биопарокс (локален антибиотик), който ми предписа личната.
От онзи ден не съм влизала тук и сега колкото и да се постарах не можах да изчета всичко :oops:, че моя мъж ме дебнеше в засада :bonk:

Успех на всички и хубав уикенд! :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #252 -: Април 11, 2008, 20:32:27 pm »
julia_m добре дошла в темичката! Стискам палци скоро да чуете сърчицето!

kameto79 ако си на трудов договор, не би трябвало да ти се прекратяват правата дори да няма вноски. Справката за здравния статус която ползва ЗК и всички останали, дърпа информация от различни бази, не само от приход за вноски, а също така за подаден персонален регистър /декл.обр.1/, действащи тр. договори и др. Мисълта ми е че за да ти се прекъснат правата най-вероятно има някакъв проблем с трудовия ти д-р, говори със счетоводителката си или най-добре с нея направо в НАП - във всяко ТД има приемни за здравно осигуряване /хм..или поне в Пловдив има/, в ЗК не могат да ти помогнат. Ако мога с нещо още да съм полезна, не се притеснявай да питаш.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #253 -: Април 11, 2008, 21:44:48 pm »
kameto79миличка,успокой се, ще се изяснят нещата :D
И аз тези дни се разправям с едни глупости в НОИ.....още за януари не са ми изплатили болничен,пак не знам кога да очаквам за феб,нарт 8O...........в НОЙ ми казват ,че не са получили декларация от работодателя(мисля че става въпрос за образец 1)........работодателя ми казва че всичко било изрядно.......а сега иди разбери каде е проблема  8O :oкой ли лъже....кой крив кой прав?????другата седмица пак ще се разправям
« Последна редакция: Април 11, 2008, 22:04:22 pm от adi »
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #254 -: Април 11, 2008, 21:45:48 pm »
Честито на новите попълнения и лека бременност!!! :lol:
Ассс добре дошла в синия отбор ставаме доста с юнаци май :lol:???!!!
 Момичета благодаря за отговорите ви успокоихте ме че не съм сама с тези ритници тази нощ бяхме по спокойни ама сутринта такава гимнастика имаше че направо ми спираше въздуха ама какво да се прави няма да се оплакваме :lol:
 Лек ден на всички!

Все още незнам/дано скоро и аз разбера какво е да ритка/, но съм чувала че бебетата спят през деня, защото докато мамите се движат те са като в люлка. Затова нощно време дупе да ни е яко :)
Има нещо такова защото докато съм в движение не се обажда ама като се застоя и направо.....бокс,карате и джудо :lol: :lol: :lol:..........ще дойде и това време да го усетиш и аз нямах търпение и дойде като утре с всички ни е така :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #255 -: Април 11, 2008, 21:59:27 pm »
Ади пише се НОИ  :wink:
Ако не ти е подадена декл. обр. 1 няма да ти изплатят болничния, а щом от НОИ казват че проблема е това, бих си поговорила пак с работодателя. Ако беше нещо друго щяха да ти кажат. За да се бави толкова изплащането има някаква причина и на мен ми ги бавят, но в рамките на нормалното. Много зависи работодателя ти кога ще занесе болничния в НОИ, защото обикновено се носят наведнъж за всички служители без значение кой кога го е представил. Естествено минава време след това докато се обработи и т.н.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #256 -: Април 11, 2008, 22:07:35 pm »
maia_st,благодаря ти че се включи :D .......искам да те питам,имаш ли представа какво точно представлява тази дек.обр. 1 и евентуално каква може да е причината работодателя да не я подаде?от какво зависи?кога точно се подава?
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #257 -: Април 11, 2008, 22:22:19 pm »
Ади обр. 1 представлява декларация с персонални данни за всяко лице, ЕГН, имена, доход в/у който се осигурява лицето, %-ти и т.н. Подава се всеки месец не по-късно от деня, следващ деня на възникване на последното задължение за внасяне на осигуровките за съответния месец. Нямам представа защо работодателят не би я подал, но е възможно ако записа не е направен коректно да се отхвърли от програмата при подаването и ще трябва да се подаде допълнително след като се коригира.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #258 -: Април 12, 2008, 00:52:41 am »
Камето, Ади действително неподаването на декларация Обр.1 може да спъва изплащането на обезщетенията. Изисквайте информация от счетоводството на работодателя ви да ви покаже протокол/справка за приети записи на декларация обр.1 т.н.персонален регистър от НОИ  ми се е случвало да имам такъв проблем с мои работници и най-добре е счетоводството да отиде на място в НОИ/ за Пловдив стая 109/ да разберат каква е причината и да занесат документи, с които да удосоверят подаването на Персонални Регистри. Понякога, особено при подаване по Интернет, им се губят записи, но до 2 дни след повторното подаване информацията е при тях и нареждат плащането. За сега НОИ превеждат 2 пъти в седмицата - вторник и четвъртък.
И един съвет към всички бъдещи мами в болнични - ако получите писмо от НОИ с което ви уведомяват, че има проблем с изплащането на определен болничен лист, незабавно уведомете работодателя си и му изпратете писмото. От опит знам, че първо тези писма пристигат при лицето и много късно при фирмата и по този начин се губи време за изправяне на грешката. Понякога е чисто техническа и отсраняването и е елементарно.
Колкото до това защо работодателят бави носенето на болничните в НОИ има една основна причина - внасянето на осигуровките. Тя е основанието за подаване на Персонални Регистри и подаването на болничните в НОИ. Но наредбата ограничава този срок най-късно до края на месеца следващ месеца за който се дължат осигурителните вноски.  НОИ предлага от лятото на 2007г. услуга за проверяване по електронен път от работодателя и от осигуреното лице наизплатените обезщетения. За целта работодателят/осигуреното лице трябва да получи от НОИ код с който става проверката в сайта на НОИ - www.NOI.bg - е-услуги. Много е удобно. Аз така проверявам дали са изплатени обезщетенията на всички наши работници и ако някой липсва веднага проверяваме в НОИ за причината. Не винаги тя е в работодателят. Например на наша осигурена изплатиха болнични за м.12.07г и 01.08г. чак в м.04.08г., защото в НОИ изгубили декларацията за банковата сметка на жената и което е по-лошото не уведомяват нито нея, нито работодателят за проблема. Абе българска работа, к'во друго да кажа.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #259 -: Април 12, 2008, 07:15:28 am »
maia_st,tini благодрая за полезна информация. :D