0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #280 -: Април 14, 2008, 11:33:07 am »
Stelliana маслото на Икаров е с много силна миризма, ако те дразни не се мажи повече с него. Аз използвах една опаковка, не ми се е гадило чак, но ми беше неприятно и повече не си купувам от него. И аз понякога не мога да спя вечер, само се въртя и мисля и съня не идва, случвало се е да изляза на терасата да подишам чист въздух, защото имам чувството че в стаята не ми стига, но не е много често. Незная дали е нормално за бременността и на какво се дължи, надявам се другите момичета да се включат с мнение. А най-добре се консултирай с док по въпроса.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #281 -: Април 14, 2008, 11:38:59 am »
Stelliana,възможно е да е от маслото......спри да се мажеш и наблюдавай как ще си........ако отново си така,питай твоя лекар9аз също пробвах това масло против стрии,и немога да понасям  :(0
аз получавам задух...често не ми стга въздуха ,но това е когато се движа
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #282 -: Април 14, 2008, 12:29:22 pm »
Стелиана, за гъбичките има едно много добро и абсолютно безвредно средство-млечен конкрет от чаево дърво на Д-р Фьорстер. Във Варна има много представители на фирмата, която го предлага-RSI. Аз лично го употребявам вече години и съм много доволна.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #283 -: Април 14, 2008, 13:43:04 pm »
Стелианка,
и аз ползвах това масло, но не съм имала такъв проблем. Но явно на всеки влияе по различен начин.
От друга страна, аз още от самото начало се задъхвах и дишах много тежко. Все не ми стигаше въздуха, наистина от начало, от 2ия месец се чувствах така.
Може и при теб да е една от екстрите на бременността.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #284 -: Април 14, 2008, 13:43:17 pm »
Стелиана, за гъбичките има едно много добро и абсолютно безвредно средство-млечен конкрет от чаево дърво на Д-р Фьорстер. Във Варна има много представители на фирмата, която го предлага-RSI. Аз лично го употребявам вече години и съм много доволна.
Много са скъпи тези продукти обаче. Ползват се дълго и ги препоръчват в комплект с други.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #285 -: Април 14, 2008, 13:46:15 pm »
здравейте моми4ета...
Нормално ли е в 6-тата седмица да се прави вагинален ултразвук за да се 4уе пулса на бебето? В4ера бях на лекар и ми каза 4е така било по добре, но аз не се сьгласих...  
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #286 -: Април 14, 2008, 14:17:52 pm »
Нормално ли е в 6-тата седмица да се прави вагинален ултразвук за да се 4уе пулса на бебето? В4ера бях на лекар и ми каза 4е така било по добре, но аз не се сьгласих...  
Да, нормално е. Няма нищо притеснително. В тези ранни седмици, на коремен ехограф все още е трудно да се видят пулсации.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #287 -: Април 14, 2008, 15:29:58 pm »
Не само, че е нормално, ами е и препоръчително, тъй като се вижда по-добре. Също така няма страшно и във вагиналния преглед със спекулум. Прегледът или вагиналния трансдюсер не могат да навредят на една нормално протичаща бременност.
Ако не се доверяваш на лекаря си, е по-добре да го смениш. Важно е по време на бременността да си спокойна и да разчиташ на правилните преценки на наблюдаващия те лекар.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #288 -: Април 14, 2008, 17:04:06 pm »
Благодаря ви за отговоите момичета, наистина ме успокоихте колкото е възможно, то че до края ще се притеснявам за тва онова си го знам. Сега отивам на ехограф и преглед и се надявам всичко да е наред. Успокоява ме поне че си я усещам пък дори и по- леко. Може би защото  в работата  доста ходя а и имам голям корем та се надявам затова да не я усещам така както ми се иска. Макар че и тя сигурно ме съжалява за да се наспивам . Благодаря ви още веднъж . Целувки
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #289 -: Април 14, 2008, 17:19:08 pm »
San, последния път като ходих на ЖК и лекарката ме пита усещам ли бебето в момента, защото много шавало.А точно в него момент изобщо не го усещах.

Иначе го усещам и по-силно и по-слабо, а точно в него момент не.Явно не всички движения на бебето се улавят.
Така,че спокойно!
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #290 -: Април 14, 2008, 17:49:06 pm »
Лека седмица, момичета! И да минава времето неусетно и безпроблемно!

Аз досега само два пъти май усетих нещо, но то стана за секунди и не съм много сигурна какво точно беше. Друг път се усеща нещо като потрепване отвътре, но и за това не съм сигурна откъде идва. Понеже до към два часа съм все в движение или сред други хора, та и не се заслушвам много, а през другото време то май нещо се инати и не се обажда.  :D Мъжът ми не харесва, когато говаря за бебето, че нещо се инати, за да не съм го изнервяла допълнително и да не се чувства виновно и притискано, че не може да отговори на очакванията ми.  :D Понякога е трудно да се угоди на всеки! Явно, то просто е още мъничко и ще трябва да почакам.
Иначе, и на мен не ми стига въздухът на моменти, но ще се търпи.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #291 -: Април 14, 2008, 18:29:11 pm »
Момичета да се похваля, днес правихме фетална и всичко е в норми при бебо, вече тежи цели 490гр :D Док потвърди, че е девойка, така че се присъединяваме към розовия отбор :D

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #292 -: Април 14, 2008, 18:42:45 pm »
здравейте моми4ета...
Нормално ли е в 6-тата седмица да се прави вагинален ултразвук за да се 4уе пулса на бебето? В4ера бях на лекар и ми каза 4е така било по добре, но аз не се сьгласих... 
И аз не се съгласих. За мен беше излишно. Достатъчно съм гледана с вагинален преди бременността. Достатъчно изследвания си имам.
Ако е лекар като лекар ще приеме това мнение, ако е някоя надувка, 'дето си мисли, че освен неговото мнение друго няма - да си търси неговите си пациенти, аз не съм от тях.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #293 -: Април 14, 2008, 18:45:13 pm »
Мая честита розова радост
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #294 -: Април 14, 2008, 20:03:11 pm »
Мая честита ти принцеска!!! :D
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #295 -: Април 14, 2008, 20:26:02 pm »
Да се похваля сега се връщаме от преглед бебка си шава много но май аз не я усещам на няколко пъти по време на прегледа ме риташе а аз не усещах. Иначе сме добре растем и хубавеем вече сме 1,100 кг и сме с много дълги крака:)Благодаря ви на всички за това че сте тук :) целувки
*
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #296 -: Април 14, 2008, 22:24:54 pm »
Мими, Вики, благодаря ви момичета!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #297 -: Април 14, 2008, 22:30:14 pm »
maia_stчестита ти розова панделка :D :D :D
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #298 -: Април 14, 2008, 22:41:00 pm »
Сани много сте пораснали пу-пу :D и сигурно ще станете някой супер модел с тези крака :D
Ние на 30 сме на преглед и нямам търпение да дойде да се видим с малкия разбойник!!! :lol:
Re: Темата на бременните-22част!!!
« Отговор #299 -: Април 14, 2008, 23:10:09 pm »
Здравейте   
Да се присъединя и аз към  бъдещите мамчета.Преди две седмица видях така желаните две чертички.На 10.04 ми беше първия преглед при  доки , видя се плодното сакче. А днес моята точица цял ден ми напомня за присъствието си с периодично гадене.
  Stelliana аз преди  да забременея съм ползвала това масло на Икаров за стрии и ми е ставало лошо много ми е силна миризмата.
В моментa си мажа гърдите с Sanosan крем ,но мисля и спрейчето да си взема.

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html