0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #20 -: Май 16, 2008, 09:59:25 am »
Ние подновихме сексуалните си контакти 10 дни след последния ми аборт.Лекаря каза че са полезни контракциите на матката,за да се възстанови и да се свие.
Страха на повечето момичета както е от това дали ще ги боли,но болка най често няма.Когато се чувствате готови,правете любов.А ако кървите силно,просто използвайте презерватив,за да се избегне замърсяването.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #21 -: Май 16, 2008, 17:52:49 pm »
аз изчаках малко повечко, спонтанният аборт беше в 13г.с., опити за забременяване започнах след 6 месеца.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #22 -: Юли 01, 2008, 17:45:02 pm »
Направих спонтанен аборт в 7 седмица.Засега кюртаж не са ми правили защото док каза че бременноста е много малка и матката ще се изчисти.Е да ама не.Вчера бях на преглед и се видя че плодния сак си стои само че е празен.Даде ми време до четвъртък и ако не се е изчистило-кюртаж.Как мислите дали организма ще се сбори да се изчисти?Най-интересното е че не кървя само ми зацапва леко на моменти.Много ме е страх от този кюртаж направо ще се побъркам от притеснение.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #23 -: Юли 01, 2008, 18:00:00 pm »
Пими, съжалявам, че си стигнала дотук. Аз бих потърсила и второ мнение.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #24 -: Юли 01, 2008, 18:23:12 pm »
Нямам предства дали организмът ти ще се справи сам, но при мен и двата ми спонтанни аборта бяха в 6 седмица и двата пъти лекарите казаха кюртаж. Ако все пак при теб се наложи кюртаж, не се страхувай, преживява се. На мен лично по-тежко ми беше психически отколкото физически.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #25 -: Юли 01, 2008, 18:33:29 pm »
Пими, съжалявам, че си стигнала дотук. Аз бих потърсила и второ мнение.

Миналата седмица отидох при друг лекар в нашия град просто да ме види защото доста кървях.Та той ми каза-не се притеснявай всичко е наред,лигавицата е започнала да се възстановява и няма и следа от бременноста до ден два ще спре кървенето.Когато вчера отидох при мойта докторка във варна се оказа че нищо от това което ми е казал той не е вярно.За това съм по-склонна да вярвам на нея.А че ще има кюртаж ми е ясно просто не ми се искаше да стигам до там и много ме е страх.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #26 -: Юли 01, 2008, 21:10:50 pm »
Ако нещо е останало, е по-добре да се кюртира, за да се изчисти хубаво. Не се страхувай. Всичко ще бъде наред.  :bighug:
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #27 -: Юли 01, 2008, 22:53:35 pm »
Цитат
Много ме е страх от този кюртаж направо ще се побъркам от притеснение.
Пими не се претиснявай-всичко ще е наред!
Тази манипулация трябва да ти е направят с пълна упойка!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #28 -: Юли 02, 2008, 14:10:55 pm »
pimi, не се притеснявай,нищо няма да усетиш на 100%.
Единствено след това ще имаш леки болки като менструални.
Няма страшно аз съм с 3, и болката е психическа по скоро.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #29 -: Юли 02, 2008, 15:29:52 pm »
благодаря за подкрепата дано всичко да мине гладко
утре съм при док да видим какво ще правим но според мен няма да ми се размине
най-странното в цялата работа е че организма ми се е ошашкал тотално-гърдите ми си стоят напрегнати,постоянно ми се спи и ми се повръща явно това нещо дето си стои бърка и хормони и всичко
утре ще пиша да кажа какво е станало
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #30 -: Юли 02, 2008, 17:49:13 pm »
Пими, сигурна съм, че всичко ще мина гладко и без усложнения.  Аз имам 3 кюртажа след аборт и 2 за други причини. Ако си в професионални ръце, няма от какво да се притесняваш. След последния ми аборт, не се наложи да ме кюртират, а се изчистих естествено, също нямах проблем.
Каквото и да реши доки, се надявам да е най-доброто за теб. Сигурно ще трябва да мине 1-2 цикъла докато ти влезе организма в релси.
Успех.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #31 -: Юли 02, 2008, 23:17:00 pm »
Пими, много съжалявам, мила!  :?
И аз мисля, че е по-добре да се направи кюртаж. Не е страшно, не се плаши!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #32 -: Юли 03, 2008, 11:26:35 am »
съжалявам ,че нещата не са се развили добре.
 Не се плаши иначе,прави се с пълна упойка и няма да усетиш нищо.Аз съм с 4-един след първият аборт и 3 след вторият.И колкото и да е странно,след всеки аборт,все по-бързо забременявах,а така се бях уплашила,че няма да ми се възстанови лигавицата.
<br />
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #33 -: Юли 03, 2008, 12:28:56 pm »
Пими, спокойно мила, аз имам два кюртажа по други причини преди време и не съм имала проблеми, лигавицата ми е по-скоро изобилна и се възстанови веднага.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #34 -: Юли 03, 2008, 13:13:28 pm »
Пими,аз също искам да ти кажа да  не се страхуваш :bighug:Имам три аборта, два от които с кюретаж,а третия път сама се изчистих.Физическа болка няма,остава само ужасната емоция :(Последния ми спонтанен аборт беше само преди три месеца,а сега съм отново бременна,значи и ти не трябва да се страхуваш,че скоро няма да се случи и при теб :crossfingers:

*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #35 -: Юли 03, 2008, 19:21:38 pm »
Днес бях при доки.Всичко е наред изчистило се е и няма да се наложи кюртаж.Направо камък ми падна от сърцето.Ще изчакаме 2-3 цикъла и наесен с нови сили напред към следващото инсе.Само се притеснявам да не стане пак същото.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #36 -: Юли 03, 2008, 19:37:28 pm »
Пименце, недей така предубедено. Знам че спомена за случилото се ще те гони винаги, но трябва да започнеш с много вяра есенния опит.
Хубаво, че не се налага кюртаж.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #37 -: Юли 04, 2008, 13:00:41 pm »
Радвам се за теб Пими! Присъединявам се към есенните опити! :grouphug:
Аз смятам към септември да започвам.Стискам ти палци следващия път всичко да е наред!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #38 -: Юли 08, 2008, 15:59:51 pm »
        Здравейте мили момичета! За наше съжаление и на нас ни съобщиха новината , че няма сърдечна дейност бебчето ни и ми предстои кюртаж!  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
    По този повод ви моля за малко инфо по въпроса , с каква упоика и каквото се сетите! Съжалявам , че ви връщам с този въпрос към лошите спомени , ако можете да ми помогнете ще съм малко по - спокойна! Също и дали след това са взели проба за изследване и дали има резултати които са разбираеми за нас!
   Благодаря ви много предварително, желая ви всичко най - хубаво и дано скоро всички сбъднем мечтите си! Целувки
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #39 -: Юли 08, 2008, 16:10:54 pm »
Съжалявам shushy  :(
Извършва се с пълна упойка-няма да усетиш болка.
Взема се материал за хистологично изследване-но резултата не знам дали ще ти свърши някаква работа.