0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #60 -: Ноември 18, 2008, 18:07:22 pm »
Съжалявам, мила 8O Е, сега направо можеш да ги съдиш!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #61 -: Декември 03, 2008, 15:56:51 pm »
Здравийте и от мен на 11.11.2008 и аз преживях този ад в 18г.с. Сега се възтановявам   и за моя ужасна изненада на профилактичен преглед при док. за да види всичко ли е изчистил ми откри миомен възел 1см. Сега сам в паника какво ще става и дали изобщо ще мога да имам деца, док. каза ще го наблюдаваме дали расте и дали има и други и евентуално тогава да си правя планове за бебе.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #62 -: Декември 03, 2008, 16:00:29 pm »
Искам да пожелая на всияки ни да се похвалим съвсем скоро с добри новини за бебеок. ylinfant ylinfant ylinfant
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #63 -: Декември 21, 2008, 14:40:29 pm »
zdraveite momicheta...za prqv pqt reshavam i az da spodelia moiata istoria s vas...chuvstvam se ujasno prazna....sled okolo 9 godini opiti da zabremeneia...5 neuspeshni inviro opita v klinikata na shterev,nai posle se dobrah do doktor Stamenov...na 12 noemvri mi beshe transfera ,vqrnaha mi 3 embriona...i poznaite, za pqrvi pqt v jivota si vidiah 2 cherichki na testa...ne moga da vi opisha kolko biah shtasliva...az, i vsichki okolo men...i taka v 6 sedmicha chuhme sqrchiceto...chuvstvah se otlichno...niamah nikakvi sqmnenia che vsichko shte e perfektno...reshih che gospod e reshil che dostatqchno sme stradalo veche...no yavno ne...na sledvashtata sedmicha ,po tochno na 17 dekemvri 2008...doktor Stamenov ustanovi che veche niamame sqrdechna deinost...pogledna me i na 19...no uvi nishto.
 i vchera mi napraviha kurtaj...vse oste ne moga da poviarvam....psihicheskata bolka e ujasna...
  no staranoto e che vchera kqrviah malko...a dnes veche ne...kakvo mislite ,normalno li e tolkova bqrzo da spra da kqrvia...
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #64 -: Декември 21, 2008, 15:08:19 pm »
kamellka , това е ужасно, но събери сили и продължи. следващия път ще успееш. за кървенето не се притеснявай, при всеки е различно. ако имаш притеснения се обади на доктора, той най-добре знае отговора на всичките ти въпроси. пожелавам ти щастливи празници и късмет слдващата година.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #65 -: Декември 21, 2008, 15:39:09 pm »
Съжалявам за това,което ти се е случило,знам точно как се чувстваш!Правени са ми 3 кюретажа и след трите съм кървяла точно 1 ден.Сигурна съм,че и при теб всичко  е наред...до колкото може да се каже.Поплачи си,а после  продължавай с борбата,ще дойде и твоят щастлив час!

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #66 -: Декември 21, 2008, 16:31:50 pm »
 Oh momicheta ..mnogo ste mili...pojelavam vi veselo izkarvane na praznicite i vsichko nai hubavo za napred
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #67 -: Февруари 06, 2009, 12:32:35 pm »
Здравейте и от мен.На мен ми направиха кюретаж на 23.12 кървях 15 дни попитах лекаря ми дали е нормално той ми каза че даже може да се слее кървенето с първата менструация а за опити за бебе след първа менструация аз бях началото на 7г.с.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #68 -: Февруари 07, 2009, 12:00:04 pm »
моят беше на 28.12.ужасно е наистина,но трябва да сме силни да продължим напред.вече мина един цикъл.ще ходя да си направя цитонамазка и изследвания.и живот и здраве да почваме с опитите.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #69 -: Февруари 08, 2009, 09:43:09 am »
Здравейте, момичета! С пожеланието все по-малко да се нуждаем от тази информация, споделям как беше при мен. Кървенето продължи не повече от 5 дни, оскъдно и не много болезнено. Аборта беше спонтанен в 14-та седмица, с последвал на същия ден кюртаж. Следващия цикъл дойде на 30-я ден.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #70 -: Февруари 09, 2009, 12:50:38 pm »
При мен след абразиото кьрвенето продължи около 10 дни (по-сериозно първите 2-3 дни) после беше доста слабо и на моменти почти само зацапване. Сега чакам първия цикъл и се надявам всичко да е наред за да можем да започнем скоро нови опити след 2-3 месеца.
Знае ли някой за какво се предписват тези противозачатъчни? - на мен не ми бяха предписани такива... :ask:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #71 -: Февруари 10, 2009, 16:55:24 pm »
Моето абразио беше на 20.01 кървя ми само същия ден.На 27.01 ми прокърви за 5 дни.Вчера бях на лекар и ми каза че съм в овулация и да се пазим много този месец.Противозачатъчни и на мен не ми предписаха,а би трябвало за да се избегне забременяване веднага след аборта.Успех на всички.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #72 -: Февруари 10, 2009, 21:04:58 pm »
Знае ли някой за какво се предписват тези противозачатъчни? - на мен не ми бяха предписани такива... :ask:
За да се възвърне по-бързо хормоналният баланс на организма. Без тях първият цикъл обикновено е по-дълъг.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #73 -: Февруари 11, 2009, 07:32:27 am »
Знае ли някой за какво се предписват тези противозачатъчни? - на мен не ми бяха предписани такива... :ask:
За да се възвърне по-бързо хормоналният баланс на организма. Без тях първият цикъл обикновено е по-дълъг.
Не мен освен антибиотици за 7 дена да пия нищо друго не ми изписа!
И въпреки това м.цикъл си ми дойде съвсем на време (30-и ден)и беше 4-5 дена както обикновено!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #74 -: Февруари 11, 2009, 11:26:38 am »
Противозачатъчните са, за да се пазите. На мен също не са ми изписвали, лекарката ми каза, че ако ги вземам, след тяхното спиране пак трябва да се пазим един месец, за да се изчисти организма от хормоните. Другата пък (ходя при две) каза, че е хубаво да се пият, защото след като ги спреш, се произвеждали качествени яйцеклетки. Виждаш две коренно различни мнения от две добри лекарки с дългогодишна практика. В крайна сметка, въпрос на личен избор. Аз препочитам да не пия.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #75 -: Февруари 11, 2009, 11:34:22 am »
На мен също освен антибиотик, не са ми изписвали нищо друго. Дори и да се предпазвате после с противозачатъчни, не мисля, че е редно да се започнат непосредствено след абразиото. Хубаво е организма да регулира съм хормоналните си нива.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #76 -: Февруари 11, 2009, 11:52:48 am »
Аз ще се повторя но пак ще кажа,че противозачатъчните се предписват с цел предпазване от бременност в месеците след аборта.Ако забременееш скоро след спонтанен аборт вероятността да се случи отново е много голяма.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #77 -: Февруари 11, 2009, 19:14:03 pm »
Именно!
Аз това имах предвид затова цитирах изказването че по принцип без противозачатачни МЦ бил по дълъг  :?!
Което според мен не беше вярно!
По скоро както казвате вие за предпазване от евентуална бременност!
Аз категорично съм ПРОТИВ тях!!! :D
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #78 -: Февруари 13, 2009, 09:07:33 am »
Здрвейте момичета
ще напомня моя кюртаж беше на 2.01, М ми дойде на 3.02!
Вчера на 12.02 имах час в Болницата с цел да пусна излседвани-за който бях чела от тук в форума-имунологични и генетични.Моя док беше категорично против-нямало смисъл.......
Но въпреки това аз реших да отида и да попитам(без да знае моя док  )
Знаех си че ще се прибера просто с един профилактичен преглед и куп приказки 
Така и стана.
Влязох в кабинета док ме поразпита и каза че да търсиш причина след първи кюртаж е абсурдно!Думите му бяха "Ако всяка една жена тръгне да пуска излседвания след първи кюртаж, то значи ние само стова ще се занимаваме, защото те са много, всяка четвърта жена има един такъв, но това не значи че и вточи ще има"!Проблем се търси след трети такъв!
Веднага след това мъжа ми, който бяхме заедно в кабинета го попита от кога можем да подновим опитите си т.к сме чували най различни отговори-3м. 6м. след първи цикъл ....и т.н.Отговори така!
"Хора, когато някой нещо ви каже било то и колега не забравяйте да питате "ЗАЩО"!
Защо трябва да чакате!Ако след месец отново забременнеш и недайсе Боже се повтори проблема то не значи че се дължи на това че не сте изчакали необх. време!
Проблема или го има или не!И година да се изчака резулатът ще е същия!
Всяка жена е индивидуална и сама трябва да прицени дали е готова психически след потвърждаване че физически е ок, че е възстановена!
В понеделник съм на преглед и при моя док (почти съм сигурна че и той ще ми даде зелена светлина), аз мисля да изчакам и този втори цикъл и да започнем бебеправенето  !
Ще помоля даотговорят жени, който са минали по този път и са забременели не дълго време след кюртаж  !
Благодаря 
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #79 -: Февруари 13, 2009, 13:59:27 pm »
Само искам да ти кажа - не се отказвай от изследванията. След аборта - първи за мен също имаше лекари, които се опитваха да ме разубедят да правя такива скъпоструващи изследвания и че един аборт не е предпоставка за такива притеснения още повече когато е след АРТ, но въпреки всичко аз ги направих и излязоха причини от доста места, които сега налагат профилактика преди всеки опит и при положителен тест ще продължаваме с терапиите до момента на раждането. В дневника ми съм написала доста за това.
Не се отказвай от изследванията.