0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ani 258

  • *
  • 10
  • Усмихни се, и продължи на пред
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #100 -: Март 19, 2009, 18:16:56 pm »
Здравейте всички изстрадали момичета. Дано това да ви е за последно. Аз също на 12.03.2009 г. претърпях спонтанен аборт в 10 г.с. Първоначално беше двуплодна бременност, после ми казаха, че е един ембрион със туптящо сърчице, че всичко е наред. После прокървих, и всичко уж беше добре - изхвърлял се е евентуално вторият близнак. Другото беше добре. Но след седмица пиене на лекарства и лежане загубих и второто си бебче. Направиха ми кюретаж, защото получих кръвоизлив. Продължавам да кървя по малко, но май е нормално за сега. Колко дълго  мога да изчакам да ми спре кървенето и да отида на преглед. Днес вече ми е 7 ден. Благодаря ви момичета. 




*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #101 -: Март 20, 2009, 19:07:39 pm »
И аз да се оплача - в понеделник ще ми правят кюртаж. След икси съм. Плодния сак спря да се развива. Неможах да разбера дали е кухо яйце или спонтанен аборт. Бях в 6 г.с. Док ме изчака да изхвърля всичко сама, защото кървях, но като спрях лекарствата - и болките, и кървенето спряха. Страх ме е...........
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #102 -: Март 20, 2009, 19:12:33 pm »
И аз да се оплача - в понеделник ще ми правят кюртаж. След икси съм. Плодния сак спря да се развива. Неможах да разбера дали е кухо яйце или спонтанен аборт. Бях в 6 г.с. Док ме изчака да изхвърля всичко сама, защото кървях, но като спрях лекарствата - и болките, и кървенето спряха. Страх ме е...........
Сижелявам за това което преживяваш.Щом кървенето е спряло зашо ще ти правят кюртаж.Казваш че всичко се е изчистило.Бъди силна всичко ще е наред!
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #103 -: Март 20, 2009, 19:19:22 pm »
Щом кървенето е спряло зашо ще ти правят кюртаж.Казваш че всичко се е изчистило.
Кървях докато си пиех хапчетата, после кървенето спря, а док се надяваше да продължи и да се усили. Така че неможах да се изчистя сама и се налага кюртаж.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #104 -: Март 20, 2009, 20:47:53 pm »
cream много съжалявам
прегръщам те силно  :(
поплачи си ако трябва нп вярвай, че пак ще се умисхнеш и дано да е задълго
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #105 -: Март 20, 2009, 21:04:55 pm »
И аз да се оплача - в понеделник ще ми правят кюртаж. След икси съм. Плодния сак спря да се развива. Неможах да разбера дали е кухо яйце или спонтанен аборт. Бях в 6 г.с. Док ме изчака да изхвърля всичко сама, защото кървях, но като спрях лекарствата - и болките, и кървенето спряха. Страх ме е...........
Миличка много съжалявам дано другия път стигнете до щастлив край.Не се страхувай няма физическа болка прави се с пълна упойка.Успех и бързо възстановяване.
*

    EleniMomo

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #106 -: Март 24, 2009, 00:38:06 am »
Здравейте
Направиха ми кюртаж преди два дни. Приеха ме сутринта и следобяда ме изписаха.По-точно никой не ме е изписвал. Жените сами си тръгваха. Чакам епикризата. За първи път преживявам процедурата. С пълна упойка, не кървях много. Само в първия ден. Сега не. От днес имам леки болки ниско долу и от двете страни. Бях в 9 г.с. На листовете за хоспитализация пишеше мисд аборт. Гледаха ме 3 пъти преди процедурата. Плодния сак наистина беше празен. Физически се моля всичко да е наред. Психически съм рухнала-чета ви и плача и дано поне така част от болката си отиде. Това е първа бременност. Прочетох ви и знам, че сте преживяли много повече от мен и звуча като хленчеща лигла.
Имах кървене на два пъти. Изписаха ми дуфастон и нош-па. Казаха ми, че ако се случи 3 път ще трябва да ме хоспитализират. Кървенето и двата пъти беше слабо. Още на първия преглед -за да кнстатират бременността ме шашнаха и после "спокойно" не помагаше. Видяха "киста" на левия яйчник. После се оказа, че тя хранела бебето. Появявала се с началото на бременността и изчезвала с нея. В последствие при прегледите за потвърждение на мисд аборт и необходимостта от кюртаж ми казаха, че това е било жълто тяло, а не киста. Както и да е-пиша това, за да може ако има друга жена, която ако от началото на бременността поставят под напрежение с "киста" ДА потърси задължително втори даже и трети преглед. Или поне освен форумите да поиска и докторите да и обяснят какво означава киста и дали не може тя да е полезна за бебето. След второто кървене(седмица след първото) доизпих дуфастона и нош-па то и ги спрях. Мисля, че аз съм виновна за случилото се. Но с тях се чувствах ужасно. Трябваше да чуя вече сърчицето, когато ми казаха, че няма бременност и се налага кюртаж. На монитора веднага видях, че така наречената "киста" я няма, а после чух и че нещата не са наред. Страхът и надеждите после няма защо да описвам. Моят въпрос е: Може ли да ми кажете от какво се получава това кървене през бременността?  И ако сте имали същото като диагноза:мисд аборт - какви са били причините? Как така има бебе, а после то изчезва изведнъж?  От лекарите чувам само "може да има много причини" Бихте ли ми казали поне няколко???
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #107 -: Март 24, 2009, 01:49:40 am »
Елени, има страшно много причини да спре да се развива ембриона.Генетични, имунологични и много други.Почети във форума, има много информация.Желая ти бързо възтановяване!
« Последна редакция: Март 24, 2009, 01:51:27 am от tanj74 »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #108 -: Март 24, 2009, 09:57:14 am »
 EleniMomo съжалявам за това което преживяваш знам как се чувстваш :(.Както е казала tanj74 причините могат да бъдат много.Когато една бременност не е здрава организмът ни я отхвърля.Пожелавам ти бързо възстановяване и скоро да се похвалиш с нова и успешна бременост.Успех.
*

    mupet4eto

  • *
  • 21
  • Вярвай в себе си-ти знаеш повече ,отколкото си мис
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #109 -: Март 26, 2009, 17:07:27 pm »
Мен ме из4истиха в4ера също със вакум и сега пия антибиотици.Доктора ми каза,4е мога да направя ново инвитро след 2 месеца.Явно това е достатъ4но,за да се възстанови матката.След 2 седмици съм на контролен и ще разбера пове4е.Предполагам,4е и тогава ще си взема и епикризата.
      УСПЕХ НА ВСИ4КИ.НЕКА ВСИ4КИ СКОРО ДЪРЖИМ РОЖБИ В РЪЦЕТЕ СИ!!!!
Само преживяните неща са истински разбрани :)
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #110 -: Март 30, 2009, 00:21:45 am »
Кюртажът мина. След като се събудих, пих един нимезил. Изписаха ми антибиотик. Сега стомахът ми е много подут, но това до колкото разбрах е нормално. Обаче 4 дни по-късно /в петък/ получих много силни режещи болки. Пих спазмалгон и след това нимезил. Немнам от какво се получи, но доста се уплаших. Дано не се повтори! При някой от вас случвало ли се е? 
*

    mupet4eto

  • *
  • 21
  • Вярвай в себе си-ти знаеш повече ,отколкото си мис
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #111 -: Март 30, 2009, 17:40:19 pm »
От два дни при мен се получава по същия начин.Аз също се надявам да не се потретя,защото тр да ходя при док.
Само преживяните неща са истински разбрани :)
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #112 -: Март 31, 2009, 11:48:35 am »
От два дни при мен се получава по същия начин.Аз също се надявам да не се потретя,защото тр да ходя при док.
Как си днес, mupet4eto? Спряха ли болките?
Аз за сега чувствам само тежест и подуване.
*

    mupet4eto

  • *
  • 21
  • Вярвай в себе си-ти знаеш повече ,отколкото си мис
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #113 -: Март 31, 2009, 12:47:18 pm »
Да  чукна на дърво,снощи не ме болеше,само днес сутринта като се събидих и ходих по малка нужда,но предполагам,че това вече си е  нормално,защото все пак цяла нощ не съм ставала и мехура е притискал матката.И леко ми зацапва,а беше спряло,но когато започнаха болките пак започна и зацапването.Искам да ти се похваля,че след болките,корема изведнъж ми се прибра.Нямам идея,защо се получи така.Надявам се и при теб нещата вече да се нормализират,все пак трябва да оздравяваме и да се подготвяме и да ставаме вече мами :stroller:Хайде миличка,това е засега от мен,повече кураж и ако има нещо(надявам се да няма вече)ще пиша.Аз другия вторник съм на контролен и ще драсна някой ред.Стискам ти палци да се оправяш по-бързо :crossfingers: :bighug:
Само преживяните неща са истински разбрани :)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #114 -: Април 01, 2009, 14:09:57 pm »
Zdraveite momicheta! Sajaliavam za tova, koeto ste prejiveli, na men mi predstoi sastoto  :(
Iskam samo da vi popitam: Predi kiuretaja praviat li klizma? A niakakvi drugi izsledvania osven ehograf?

P.S. Izviniavam se za latinicata!


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #115 -: Април 01, 2009, 14:13:53 pm »
Не не правят клизма,но трябва да не си яла и пила нищо.Взимат кръв и урина за изследване.Бързо възстановяване ти желая.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #116 -: Април 01, 2009, 14:24:00 pm »
Blagodaria Denisa


*

    mupet4eto

  • *
  • 21
  • Вярвай в себе си-ти знаеш повече ,отколкото си мис
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #117 -: Април 02, 2009, 13:40:55 pm »
cream как си бе миличка,минаха ли проблемите?Надявам се вс да се е оправило.Аз вече се изчистих напълно.
desita_r-съжалявам за това,което се налага да преживееш,пожелавам ти бързо възстановяване след това.Не е толкова страшно,нищо няма да усетиш.Успех!!!
Само преживяните неща са истински разбрани :)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #118 -: Април 02, 2009, 21:18:42 pm »
Здравейте.И на мен ми се случи да преживея кюртаж.Закъсня ми с две седмици след което се появиха остри болки и съответно кървене.Започна с кафяво течение като шоколад,кръв и накрая започнаха да падат парчета като месо.
Но при мен не се знае със сигурност дали е имало бременност или не.Док.каза,че тестат ми бил полуположителен.Но адат започна след кюртажа.Изписаха ми антибиотик и Орагаментрил.Кървенето отначало се изгуби,но след 2-я ден започнаха големите болки и кървенето започна отново.Отидох на преглед и се оказа, че антибиотика не действа и съм получила масова инфекция на малкия таз.Отново два антибиотика един през устата и един на инжекции.Но кървенето ту спира ту почва.Болките се усилват,след това намаляват.След трети преглед ми се изписва още един антибиотик,който е по силен.Кюртажа ми го направиха на 19.03.09г.Започвам да изпадам в ужас от неизвестното.Чакам да излезе хистологията.Искам да попитам на кой ден след кюртажа идва цикъла.Сега пак имам кървене което нее силно,болки в лявата част и ниско долу като при цикъл.Аз се страхувам много,защто съм с една тръба,а не могат да ми направят изследване докато не отмине възпалението.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #119 -: Април 03, 2009, 08:53:53 am »
Pecki, много съжалявам :( Първият цикъл след абразио може да продължи 35-40 дни. Болките може да са в резултат от задържане на кръв. Матката контрахира, за да я изхвърли. Пий спазмолитици. Дано всичко е наред следващия път.