0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Болничен
« Отговор #60 -: Април 04, 2008, 17:51:02 pm »
Ади, изпревари ме :). Вечи ми се поизясниха нещата. Благодаря ви момичета.

[/url]
Re: Болничен
« Отговор #61 -: Май 13, 2008, 22:50:34 pm »
Момичета, тези от вас, които са правили ин-витро във Варна, ползвахте ли болничен? Защото аз днес запитах сестрата евентуално за болничен след пункцията ми, но тя беше категорична, че не издавали болнични, защото не работели с касата, ако толкова съм искала, да се обърна към личния лекар
Re: Болничен
« Отговор #62 -: Май 14, 2008, 07:32:39 am »
Не съм правила ин витро във Варна, а в София, но клиниката също е частна. Това обаче не пречи да издават болничен от деня на пункцията. Максимума е 30 дни. И аз за втори път се възползвам от такъв болничен. Не би трябвало да ти отказват
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Болничен
« Отговор #63 -: Май 14, 2008, 07:38:45 am »
Не съм правила ин витро във Варна, а в София, но клиниката също е частна. Това обаче не пречи да издават болничен от деня на пункцията. Максимума е 30 дни.
така е ,аз също правих ин-витро в частна клиника в София и в деня на пунция ми дадоха болничен за 30 дни.
*
Re: Болничен
« Отговор #64 -: Май 16, 2008, 15:17:40 pm »
Е на мен също ми отказаха болничен, така че Снежка отиваш при личния, той ти дава 7 дни и после при специалист.

[/url]
Re: Болничен
« Отговор #65 -: Май 16, 2008, 17:20:11 pm »
Момичета и на мен в клиниката ми казаха, че не издават болнични след пункция или ин-витро. Аз мислех хич да не си седя в къщи, ама не е ли по-добре поне 1 седмица да си взема от личната доки?
В клиниката ми казаха, че било незаконно да издават такъв болничен???
  Може ли да ми отговори някой /ако знаете - цитирайте ми текст от закона в подкрепа на болничен след процедура/, за да го разпечатам и /ако мога/ ще им "натрия носовете" на тези.
Re: Болничен
« Отговор #66 -: Май 16, 2008, 18:17:30 pm »
Момичета, тези от вас, които са правили ин-витро във Варна, ползвахте ли болничен? Защото аз днес запитах сестрата евентуално за болничен след пункцията ми, но тя беше категорична, че не издавали болнични, защото не работели с касата, ако толкова съм искала, да се обърна към личния лекар
Миналата година издаваха болничен, но пак с врътката, че си била хоспитализирана с друга диагноза. Болничен за пункция и подобни не се издават. Тази година изобщо не издавали болнични. Не знам защо.
Re: Болничен
« Отговор #67 -: Май 16, 2008, 18:46:22 pm »
Това в клиника "Малинов" при д-р Стаменов го няма. Винаги предлагат болничен и максимума е 30 дни от деня на пункцията, като единия де ти се води стационарен и 29 амбулаторен. Не зная вие за къде говорите, но това не говори добре за клиниката. Мисля, че този болничен си е съвсем законен, диагнозата е Стерилитет при жената. Пункция на фоликули. С код N97.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Болничен
« Отговор #68 -: Май 16, 2008, 20:31:04 pm »
Това в клиника "Малинов" при д-р Стаменов го няма. Винаги предлагат болничен и максимума е 30 дни от деня на пункцията, като единия де ти се води стационарен и 29 амбулаторен. Не зная вие за къде говорите, но това не говори добре за клиниката. Мисля, че този болничен си е съвсем законен, диагнозата е Стерилитет при жената. Пункция на фоликули. С код N97.
да така е,аз ползвах същия болничен! :D,в клиника Малинов
Re: Болничен
« Отговор #69 -: Май 17, 2008, 08:21:07 am »
Мисля, че този болничен си е съвсем законен, диагнозата е Стерилитет при жената. Пункция на фоликули. С код N97.

С тази диагноза (Стерилитет при жената) и код (Н97) болничен може да даде и личния лекар.  Моят винаги ми е давал, но уточнявам, че не съм искала за 30 дни.  Съответно не пишеше "Пункция на фоликули", а "Извършване на необходими изследвания".
*
Re: Болничен
« Отговор #70 -: Май 17, 2008, 08:56:44 am »
Мисля, че този болничен си е съвсем законен, диагнозата е Стерилитет при жената. Пункция на фоликули. С код N97.

С тази диагноза (Стерилитет при жената) и код (Н97) болничен може да даде и личния лекар.  Моят винаги ми е давал, но уточнявам, че не съм искала за 30 дни.  Съответно не пишеше "Пункция на фоликули", а "Извършване на необходими изследвания".
Само че личния лекар не може да даде повече от 7 дни!
Re: Болничен
« Отговор #71 -: Май 17, 2008, 09:20:38 am »
Мисля, че този болничен си е съвсем законен, диагнозата е Стерилитет при жената. Пункция на фоликули. С код N97.

С тази диагноза (Стерилитет при жената) и код (Н97) болничен може да даде и личния лекар.  Моят винаги ми е давал, но уточнявам, че не съм искала за 30 дни.  Съответно не пишеше "Пункция на фоликули", а "Извършване на необходими изследвания".
Само че личния лекар не може да даде повече от 7 дни!

Ами то момичето за толкова питаше...

Аз мислех хич да не си седя в къщи, ама не е ли по-добре поне 1 седмица да си взема от личната доки?
Re: Болничен
« Отговор #72 -: Май 17, 2008, 10:19:43 am »
Давали са ми без проблеми болнични до 30 дни след пункция и в МЦРЗ, и в Надежда.
Благодаря ти, Бени!







Re: Болничен
« Отговор #73 -: Май 18, 2008, 14:01:43 pm »
Blagodaria, shte se vuzpolzvam ot info-to!
Yspeh na vsichki v procedyri!!!

/izvinete me za latinicata,neshto kompa se e sbugnal vremenno/

 :thankyousign:
Re: Болничен
« Отговор #74 -: Май 25, 2008, 08:12:00 am »
Има ли момичета при Владимиров и знаете ли той колко болничен дава след пункцията?
Чувам че давал само 1 седмица-вярно ли е ?
Re: Болничен
« Отговор #75 -: Май 25, 2008, 08:20:21 am »
Има ли момичета при Владимиров и знаете ли той колко болничен дава след пункцията?
Чувам че давал само 1 седмица-вярно ли е ?
Поне в края на миналата година даваше една седмица. Друг е въпросът, че с новата система за осребряване на болничните, аз предпочетох директно да си пусна отпуска (специално запазена), след процедурата, вместо да взимам болничен  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Болничен
« Отговор #76 -: Май 25, 2008, 12:50:56 pm »
Друг е въпросът, че с новата система за осребряване на болничните, аз предпочетох директно да си пусна отпуска вместо да взимам болничен
На мен за сега до 30 дни ми ги изплащат. Зная, че трябва да е до 15 дни, ама... и така става. Иначе болнични до една седмица си ги изплащат в срок. Според мен е кофти да си гърмите отпуската.

П.п. Тези тридесет дни в които ми изплащат болничния ги броя от деня, в който колежката носи болничния в НОИ. Така че при мен реално се получават около 60 дни (защото моите болнични са от 22-ри, а колежката ги носи на 18-то число). По-важното е обаче, че зная кога ги носи и си правя сметките. Ако и при вас се бавят поговорете първо със счетоводителката си.

Не споря с Рали, дали е права или не - сигурна съм, че си е направила сметките. Пиша си по принцип.
« Последна редакция: Май 25, 2008, 12:52:33 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Болничен
« Отговор #77 -: Май 26, 2008, 06:58:59 am »
Не споря с Рали, дали е права или не - сигурна съм, че си е направила сметките. Пиша си по принцип.

Тъй, тъй, в конструктивната дискусия и градивната критика  :wink: се ражда истината  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Болничен
« Отговор #78 -: Май 05, 2010, 23:51:54 pm »
Ако може да попитам нещо и аз.Ако пункцията ти се падне в почивен ден,отново ли се издава болничен или не може?Питам,понеже моята пункция ще е утре,а ЕТ най вероятно в неделя,та от клиниката ми казаха че е невъзможно до ми издадат болничен през тези почевни дни.
*
Re: Болничен
« Отговор #79 -: Май 06, 2010, 11:44:06 am »
Джина, ще ти издадат болничния на първия работен ден със задна дата. Кажи си, че искаш болничен и си занеси ЛАК. Няма проблем да го издадат по-късно, не може по-рано. Сблъсквах се с тия проблеми покрай продълженията след операцията миналата година.

Моята пункция беше на 03.04.2010 (почивен ден), болничният ми е от 06.04.2010 и е уточнено, че съм в отпуск от 03.04. и трябва да се явя на работа на 18.04.2010 (което е неделя и аз се явявам на 19.04. в понеделник).
Болничният ми е от двама лекари (ЛКК) в САГБАЛ "Д-р Щерев", 1 ден болничен престой и 14 дни - домашен режим. Диагнозата по МКБ е Z312 (аз това не го разбирам, но на някой може да му говори нещо).

Важното е резултатът да е успешен,  yahoo_17
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг