0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #100 -: Март 11, 2008, 11:56:26 am »
Пуки, кротна ли се малко?
Ми нямам избор. :lol: Този петък съм пак на преглед и ще видим.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #101 -: Март 11, 2008, 12:10:43 pm »
Пуки,как да смятам от първи ден на последен цикъл като на мен ми дойде за последно на 8-ми януари-ден след поставяне на диферелина.Мисля си,че за първи ден от ПРМ трябва да броя първият ден на стимулацията.
По този калкулатор ми излиза 6с. и 1д-не е ли същото като първи ден от седма седмица?
« Последна редакция: Март 11, 2008, 12:17:07 pm от mismi »
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #102 -: Март 11, 2008, 12:23:29 pm »
Да, 6та седмица и 1 ден си. Гледа се навършена седмица,тоест си  6та седмица.Четох доста спорове по това на едно място и повечето твърдяха това. Но и мамите тука ще имат повече опит,така че ще дадат мнение.
Сърчице ще чуете другата седмица,сега може ако отидеш на 4Д,и да ти кажа струва си изживяването.Сърчицето се вижда ясно как тупти. :D
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #103 -: Март 11, 2008, 12:30:52 pm »
mismi, за да ти е по-лесно да се ориентираш вземи датата на пункцията като дата на овулацията. Т.е в класическия случай като дата за ПРМ трябва да вземеш 14 дни назад от датата на пункцията. Някои смятат според датата на трансфера, но аз лично така се водя, защото при трансфера все пак ембриона е н-дневен и реалното оплождане е станало в деня на пункцията.

Ако са ти трансферирали на втори ден /14ти февруари/, то следва че за ПРМ трябва да смяташ 29 януари, т.е излиза ти "овулация"/пункция на 12-ти февруари и трябва да си в 6 г.с и 0 дни.

Пуки, стискам палци за петък, всичко да е наред и да си отпуснеш малко сърцето. То си е почти мисията невъзможна, но все пак добрите новини са окуражаващи.
« Последна редакция: Март 11, 2008, 12:33:33 pm от *vera »
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #104 -: Март 11, 2008, 13:04:55 pm »
Благодаря ти,Вера.Точно на 12-ти ми беше пункцията и така ще броя вече.
Пуки,много ти стискам палци и се моля това да е последното притеснение около бременноста ти и всичко да е наред.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #105 -: Март 11, 2008, 13:07:26 pm »
Другият начин е като от датата на трансфера се върнат 14 дена назад. Обаче според мен, моят си начин е по-правилен  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #106 -: Март 11, 2008, 14:50:12 pm »
Другият начин е като от датата на трансфера се върнат 14 дена назад. Обаче според мен, моят си начин е по-правилен  :lol: :lol: :lol:
И аз смятам деня на пункцията за ден на Ову. При всеки друг вариант ми се губи логиката. :D
Тооооолкова ви се радвам на пълната темичка.Здрави мами, растящи кореми и ритащи крачета.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #107 -: Март 11, 2008, 15:05:11 pm »
Здравейте и от мен за днес. И аз имам проблем със сметките. Тия гестационни седмици са ми мътна и кървава :D.
Утре съм на преглед - стискайте ми палци този пут да видим сърчице. От 4 дни взе да ми се гади - надявам се това да е добър знак - щом ми се гади значи малкото човече би трябвало да се развива... Дано.... Успех на всички  в сметките :D :D :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #108 -: Март 11, 2008, 15:32:00 pm »
mismi ето ти един IVF калкулатор......http://www.ivf.ca/calcu.htm :D
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #109 -: Март 11, 2008, 16:52:09 pm »
Аз броих деня на инсето за ден на овулацията. Гинекологът ми, деня на ПРМ  :?
В клиниката на Стаменов имаше едни календарчета на СиБанк, по тях човек може добре да се ориентира...
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #110 -: Март 11, 2008, 17:35:29 pm »
И аз намерих едно калкулаторче, последната М беше на 11.02, значи че моето бебче трябва да е скорпионче, ревнало на 17-ти ноември. :lol:/Така е,нали? Не съм объркала сметките или зодията?/ :lol:
Ранните симптоми все са ми били  далечни и съм ги отдавала на внушението на жената.Но сега....  нищо не усещам,ама нищичко,даже гърдите ми не са напрегнати.Трябва ли да се притеснявам?
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #111 -: Март 11, 2008, 18:20:08 pm »
Момичета, толкова се радвам на новите бременелки!Честито и само вяра!Имам чувството,че тая година е година на бебетата инвитро/или инсе,или икси/..Дали защото и аз съм от тях..
Ние днес видяхме колко е пораснала нашата красавица.Цели 600г.Винаги е толкова вълнуващо.Вече видях на екрана крачетата,които ме ритат и ръчичките които ръкомахат и пръстчетата,които плетат..И започват едни мечтиии!
Оставете страховете си- дайте да мечтаем..Да е светло!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #112 -: Март 11, 2008, 18:55:13 pm »
Честито на всички!
Бройте ме и мен ...  :D :D :D

По мои скромни сметки точно визам в 9та седмица ...
Чакам с нетърпение да ми мине гаденето и да ми се върне апетита, защото съм отсланала 2 кг. Обаче за сметка на това си имам коремче preggo Мисля, че гледката е интересна, ръст 175, 53 кг и коремче ...

Пожелавам на всички леко бременеене, чета ви и ви се радвам многоооо!
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #113 -: Март 11, 2008, 19:04:17 pm »
SummerSun :welcome:
minie_mouse, не всички имат симптоми. Нека липсата им не те шашка. Зная, че е по-успокоително като усещаш симптоми, но какво да се прави  :?
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #114 -: Март 11, 2008, 20:09:08 pm »
Ей 4е много попълнения!!! :D 4естито на вси4ки нови бъдещи мами,леко бременеене и красив финал!!! :wink:
 Моми4ета аз пък да ви се похваля усещам бебо ве4е доста по ясно от 4-5 дни направо се разтапям от кеф,4увството е неописуемо!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #115 -: Март 11, 2008, 20:18:59 pm »
SummerSun привет!Леко бременеене! :D :D :D
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #116 -: Март 11, 2008, 22:56:39 pm »
Ей малкото Маусче аз изпуснала ли съм нещо 8) 8) 8)
Много гушки и целувки от нас и да знаеш, че всичко ще е ок! :bighug:
« Последна редакция: Март 11, 2008, 23:01:26 pm от Mari_Pz »
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #117 -: Март 11, 2008, 23:05:31 pm »
Да не изоставам от колектива, момичета бройте ме и мен . :D

Лека и безпроблемна бременност пожелавам на всички.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #118 -: Март 12, 2008, 04:01:15 am »
Момичета моля ви помагайте, имам някакво течение което е като вода, но е много слабо само когато стана от сън и е около 5 капки , винаги е когато стана от сън и спира веднага. Някоя от вас имала ли е подобно нещо? мисля да кажа на док , но ще съм при него чак другата седмица .Благодаря ви много. целувки
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #119 -: Март 12, 2008, 08:54:47 am »
Ехааааа, всеки ден поне по две нови момичета се записват! Супер! :balk_16:
minie_mouse, твоето както и да го мисля, все скорпионче излиза. Много убави хора сме и най-силното ни качество е скромността  :balk_101:
Теоха, очаквай скоро време да ти проплъзва я краченце, я лакътче по коремчето. Много е готино  :D.
sany , през цялата бременност съм с такова течение. Всеки месец пускам МБ и е чиста. Воднисто е и обикновено е по-силно е сутрин като стана. Моят съвет е да го контролираш с периодични МБ, както и да не ползваш ежедневни превръзки, а по-често да сменяш бельото. За предпочитане е памучно.