0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #180 -: Март 13, 2008, 17:14:11 pm »
Привет дами!
За запек помага нещо много просто. Кипнете малко вода на печката (не през кафе машина)и изпийте една чаща докато е гореща. Не е неприятно, съвсем неутрално е. Ако го правите всяка сутрин преди ядене ще видите как стомаха ви ще се регулира за няколко дена. А ако хапнете и една лъжица мед след това още по-добре :)
При мен нередовното ходене се получава от обездвижване, понеже използвам всяка минута за сън и се занемарява физическата активност.

А сега да се оплача, от снощи съм с температура и с болно гърло, температурата е под 38 и я всалям сравнително бързо като си направя инхалация и пия един горещ чай.
Дайте идеи как да се борим със симптомите на настинката...
При мен действа сутрин на гладно сока от един лимон и една лъжичка сода. Многоооо е гадно, но работи, за 3 дни прогонва неразположението. Наливам се с липов чай и гореща вода. Лежане в леглто под завивката и така. Това ми помага...
Вие как действате?
За сега не мисля да ходя на лекар, без това знам, че няма да ми изпише нищо...
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #181 -: Март 13, 2008, 17:41:01 pm »
SummerSun аз до скоро бях болна, ходих на лекар, изписа ми уж безопасен антибиотик, на който в листовката пишеше, че не е тестван при бременност и не посмях да го пия. Общо взето се излекувах с много мед, цеден лимон на гладно, лукчета, Стодал за кашлицата /хомеопатичен сироп е/, парацетамол и чай, като внимавах да не пия повече от 2 на ден. Пожелавам ти бързо оздравяване!

Днес бях на преглед и с бебо всичко е наред и в норми, дълги сме 12,1см и според док най-вероятно ще е бебка, още било рано за сигурни прогнози, но вероятността за момиченце е много голяма!  :D

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #182 -: Март 13, 2008, 17:43:07 pm »
Албенче, благодаря ти! Аз ги спрях вече. За витамин А наистина пишат, че може и да е опасен, но то май е при по-голямо предозиране. Както и да е, няма да ги пия вече, съвсем се обърках.

Ади, аз запек досега, да чукна на дърво, не съм имала. Но пия близо два литра вода абсолютно всеки ден + 2,3 малки чашки слабо кафе за ниското ми кръвно. Даже водата започна да ми харесва повече от храната, макар че невинаги ми се пие, но се насилвам. А и всеки ден си имам една купа с плодове, които задължително изяждам, близо един килограм ябълки, няколко кивита и друго, каквото има. Специално ябълката на мен винаги така ми е действала особено в комбинация с кафе. Но при всеки е различно, май. Пиеш ли достатъчно вода?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #183 -: Март 13, 2008, 18:46:28 pm »


Ади, аз запек досега, да чукна на дърво, не съм имала. Но пия близо два литра вода абсолютно всеки ден + 2,3 малки чашки слабо кафе за ниското ми кръвно. Даже водата започна да ми харесва повече от храната, макар че невинаги ми се пие, но се насилвам. А и всеки ден си имам една купа с плодове, които задължително изяждам, близо един килограм ябълки, няколко кивита и друго, каквото има. Специално ябълката на мен винаги така ми е действала особено в комбинация с кафе. Но при всеки е различно, май. Пиеш ли достатъчно вода?
ами пия межди 1-2 литра на ден,...различно.......,кафе си го пия всяка сутрин,понякога и следобед съвсема малко си правя много слабичко че много ми пада кръвното.

За ленено семе ,пише че не се препоръчва по време на бременност!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #184 -: Март 13, 2008, 19:57:21 pm »
Ади, аз и друг път съм го писала - на мен лично гинеколожката ми тук в Германия, където е много строг какво се пие ми го препоръча. Доверявам й се, а също така има ефект от него. Ти си преценяваш, но риск няма. Гарантирам ти. Доказателството е в аватара ми :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #185 -: Март 13, 2008, 20:15:41 pm »
Аз малко късно се включвам, но все пак да си кажа  :wink:

За сърбежа по кажота си купих лосион за тяло на Mildness със млечни протеини и бадем.
Много съм доволна.
През целият ден кожата е овлажнена и няма сърбежи.

А за запека... аз съм много тежък случай. Имам си го от поне 10 години и винаги съм била на лекарства. От известно време пия Дулколакс, капки.
Помагат ми и не са противопоказани при бременност. /Д-р Владимиров ги одобри/. :)

Ади, ако нищо друго не ти помага, можеш да ги пробваш.
По-добре е да пиеш капки и да си ходиш всеки ден, отколкото да задържаш токсините в организма си.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #186 -: Март 13, 2008, 21:01:09 pm »
Момичета, знам, че сте гледали подобни неща, но те не омръзват!  :D Ето ви още два адреса за развитието по седмици с доста ясни снимки. Руският сайт (първият адрес) малко бавно се зарежда... Който ги знае вече тези сайтове, задължително да ги види пак, не пречи!  :D

http://babyboom.mednovostiru.info/?q=node/2

http://www.3dpregnancy.com/calendar/1-week-pregnant.html
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #187 -: Март 13, 2008, 21:37:50 pm »
Добър вечер и от мен.Приемате ли нови дебеланки, при вас? :lol:
Адии аз имах същия проблем.Коригирах го, като ядох овесени ядки с кисело мляко.Или сутрин на гладно киви.Прави чудеса.
Лека вечер, сладурки.


*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #188 -: Март 13, 2008, 22:00:48 pm »
Добър вечер и от мен.Приемате ли нови дебеланки, при вас? :lol:
Адии аз имах същия проблем.Коригирах го, като ядох овесени ядки с кисело мляко.Или сутрин на гладно киви.Прави чудеса.
Лека вечер, сладурки.

Дебеланке, що се кри досега. :wink:

Дева Розке,днес Сигнусче отвори нова тема Анимации.Мисля че втория ти линк е подходящ за качване и там за да се използва за напред.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #189 -: Март 13, 2008, 23:04:39 pm »
момичета благодаря за съветите.ще си продължа Дуфалака,мюсли с мляко и ще пробвам и вашите рецепти една по една,все нещо трябва да подейства :D
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #190 -: Март 14, 2008, 09:45:40 am »
Здравейте момичета, добре дошли на всички нови бременелки и леко до финала! Аз не пиша редовно, но ви следя, да знаете :wink:

Искам да попитам момичета на фраксипарин дали им се зачервява кожата, където си слагат инжекциите. При мен е една като леко подута и зачервена и много ме сърби и то само там, където е червеното. Утре съм на лекар и ще го питам, но ми е интересно при вас как е? Дали да сменям вече корема с ръцете например :ask:
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #191 -: Март 14, 2008, 09:52:57 am »
Момичета, има ли от вас от Варна.
Започвам 19-та седмица и исках да си запиша час за фетална при доц.Балев, но естествено не успях.
Записването е само петък от 8-9ч.Звънях, звънях все заето, накрая като се свързах вече нямаше свободни часове.
Другата седмица вероятно пак ще стане така.
Има ли някой друг при когото мога да отида на фетална във Варна.По принцип Балев е най-предпочитан.
Остава Давидков, но някак си не искам да ходя при него.
Чук и че Александров правел фетална.
Ако има момичета от Варна, моля да ми помогнат с инфо.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #192 -: Март 14, 2008, 10:26:36 am »
stella  :welcome:
Искам да попитам момичета на фраксипарин дали им се зачервява кожата, където си слагат инжекциите. При мен е една като леко подута и зачервена и много ме сърби и то само там, където е червеното. Утре съм на лекар и ще го питам, но ми е интересно при вас как е? Дали да сменям вече корема с ръцете например :ask:
И при мен е така. Питах Владимиров, а той: "Абе, зная че Фраксипарина е неприятен, ама няма как." Но не пречи да питаш и ти. Иначе може да редуваш с ръцете. При мен лично там е по-зле. Стават едни големи топчета и май ме сърбят повече. По-бавно ми се разнасят, а и са сини.
п.п. Малко облекчава, ако се намажа с нещо веднага щом почне да сърби. Като не съм чесала много преди това.
« Последна редакция: Март 14, 2008, 10:29:30 am от Stivarip »
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #193 -: Март 14, 2008, 10:26:51 am »
Стелиана, ако отидеш при Балев без час, към края на работния ден няма да те върне.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #194 -: Март 14, 2008, 10:30:50 am »
Stelliana, доц. Яков в Майчин дом също прави фетална на модерен апарат като на Давидков и Балев. въпрос на избор, според мен и тримата биха се справили достатъчно адекватно. вярно, давидков много говори и оплюва колегите си, което не е особено професионално и приятно за пациентите, но се справя доста добре в диагностиката, пък и лесно можеш да со запишеш час за него предвид особения му характер ;)
имам малко въпросче, надявам се да се включи някое момиче, минало през подобни оплаквания - от няколко дни се появи сърбене около зърното на едната ми гърда,а днес забелязвам, че кожата е по- твърда и значително по- тъмна от тази на другата гърда. акушерката ми обясни, че най - вероятно се дължи на хормона на бременността и ми препоръча среща с гръден хирург, за всеки  случай, но аз днес не мога да отида и притесненията си продължават. моля ако някоя от вас е имала подобен проблем да сподели как се е справила. мажа редовно с мустела, старая се кожата да е достатъчно омазнена, но все пак се появи сърбеж и втвърдяване... благодаря предварително, ако някоя може да ми помогне със съвет!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #195 -: Март 14, 2008, 10:41:02 am »
Stivarip, благодаря ти за отговора. Значи утре да очаквам "Абе, зная че Фраксипарина е неприятен, ама няма как." :wink: но и аз ще го попитам.

Стискайте ми палци за утре момичета, не съм виждала малкото човече от 3 седмици, вече почнах да се побърквам :(
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #196 -: Март 14, 2008, 10:42:49 am »
Viketo, мерси за инфото.
Иначе за зърната и аз имам същия проблем.
Много ме сърбят и са тъмно лилави.
Но не ги чеша.
Не съм предприела нищо във връзка с това.
За момента търпя.
Не съм се консултирала с лекар по този повод.
Страх ме е да ги мажа с мазилата си против стрии.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #197 -: Март 14, 2008, 11:03:05 am »
Григчо, да кажеж каво ти е казал за Фраксипарина.
Стискайте ми палци за утре момичета, не съм виждала малкото човече от 3 седмици, вече почнах да се побърквам :(
:goodluck: Аз миналата седмица ходих, а вече почнах пак да се притеснявам докато не ме ритне хубаво за деня бебка :wink:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #198 -: Март 14, 2008, 11:31:27 am »
Привет момичета и от мен!
Добре дошли на новите бременелки,леко бременеене
и повече усмивки!!!

По назад в темата сте обсъждали запека,малко със закъснение да се
включа и аз.На мен ми помогна активиата.

Сега да питам ако някой е имал моя проблем.От магнерота стомаха ми
се подува и имам газове.Заменихме го с диаспорал, същата работа!
Док. вика ще търпиш няма начин и аз търпя вече месец и половина и ако трябва и  докрая,обаче снощи пак не спах.Ходя като луда по цяла нощ и с опънат корем и вече не мога да разбера газове ли са контракции ли са???Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм му много благодарна.А и пия еспумизан за газовете,ама много ефект няма.Е това е,оплаках се и на вас че снощи цяла вечер плаках на мъжо :?
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #199 -: Март 14, 2008, 12:39:37 pm »
Григчо, този Фраксипарин наистина е много неприятен, но няма как.
На мен д-р Владимиров ми го спря преди 2-3 седмици, но преди това бях същата картинка. Подутини, синини и адски сърбеше. Аз редувах корема и двете ръце, но въпреки това спасение нямаше.
М-ду другото още ме сърбят ръцете и си стоят твърдите плочки и синините.
Надявам се, докато родя, да се оправят. :wink:

Оле, не мога да ти помогна със съвет, но да споделя, че и аз имам от време на време подуване на корема и газове. Може би трябва да избягваме определен тип храни. :ask:
А Еспумизана не е ли противопоказан при бременност?
От както съм забременяла не смея да пия нищо, освен капките за разхлабване. Търпя си болежките и това е. :?