0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #140 -: Март 12, 2008, 15:27:25 pm »
Момичета моля ви помагайте, имам някакво течение което е като вода, но е много слабо само когато стана от сън и е около 5 капки , винаги е когато стана от сън и спира веднага. Някоя от вас имала ли е подобно нещо? мисля да кажа на док , но ще съм при него чак другата седмица .Благодаря ви много. целувки
и аз имам същото  течение,но микробиология ми е ок,явно си е нормално :D
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #141 -: Март 12, 2008, 15:45:40 pm »
Здравейте!

Днес съм особено щастлива  :blob10: Ще си имаме син! :sleepingbabyboy:
Всъщност по-важното е, че ни гледаха НГ и всичко е наред, но полът ме развълнува повече, може би защото почваш да мислиш за ембриона по друг начин и вече има някаква конкретика. Вървим с една седмица напред и въпреки ранния стадии, съвсем ясно се видя, че ще е младеж  :balk_48:
С таткото сме много развълнувани и щастливи. Пожелавам на всички един много прекрасен ден!
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #142 -: Март 12, 2008, 15:46:14 pm »
Stivariр имаш ли представа каква е разликата м/у първа и следваща бременност?
Не зная дали правилно съм разбрала въпроса ти :? Според мен при първа бременност не знаеш какво трябва да почувстваш и усещаш бебока, когато засили ударите. Аз лично прочетох в една книга, че в началото е като пърхане на пеперудка  :) и останах много изненадана. Винаги съм си мислела, че веднага започват с ритниците. Ако не знаех това, когато я почувствах за първи път в 17 г.с., никога нямаше да предположа че е бебка.
Bijou, честит ти малък юнак :bori_003:
« Последна редакция: Март 12, 2008, 15:51:29 pm от Stivarip »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #143 -: Март 12, 2008, 17:06:47 pm »
Bijou Браво!прекрасна новина!ще си имате голям мъж! :D :D :Dрадвам се за вас! :Dмалко ми е странно как толкова рано се вижда.......


а по въпроса за усещане на бебето ...тези дни усетих 2-3 пъти някакво леко докосване всякаш от вътре,но беше толкова леко че не съм сигурна ,дали е точно това :oops:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #144 -: Март 12, 2008, 17:34:31 pm »
Добре дошли на новите бременелки!!! Да минава времето неусетно и без проблеми!!!

Моят щастлив ден е събота. Дойде ли събота значи има надежда за още една седмица.

Иначе пия обикновени витамини на Центрум + фолиева + витамин Е + Омега-3 + малко магнезий. Като изключа фолиевата, останалите съм си ги самоназначила, четейки какво пият тук момичетата превантивно. Местните не дават нищо, щото природата си била самодостатъчна.

И аз имам такова воднисто течение, понякога с бяло, но без мирис са, било нормално...

Бижу, не е ли много рано да се види полът?! Не че съм наясно, де! Нашият пол ще стане ясен чак в 20 седмица, в далечния месец април, но на тази година, все пак. Ако оцелеем дотогава, де!!!!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #145 -: Март 12, 2008, 17:42:22 pm »
Розичке, не са ли много витамините, които взимаш? На мен док ми каза, че в центрума има всички необходими витамини и фолиева. Затова не било необходимо да се взима отделно фолиева. А такива работи като "ако оцелеем дотогава", хич не мисли. Ще оцелеете, разбира се!
Нашите бебета се видяха кави са точно на 18 седмици. Може би и по-рано щяха да се видят, но аз отидох тогава.
Бижу, честити ви сини гащички  :D
Ади, честито и на теб, вече си започнала да усещаш мъника, скоро ще се засили.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #146 -: Март 12, 2008, 17:59:33 pm »
Мими, ами фолиевата в Центрума не е 400 мг, а и аз не ги пия редовно тях.  Омега-3 я хвалят много за това състояние. А и май скоро трябва да спирам фолиевата, но в коя точно седмица...та някои ще отпаднат. Абе, страх лозе пази, та дано го опази този път!
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #147 -: Март 12, 2008, 18:08:58 pm »
Розичке, 400мг е, сега пак погледнах. А лозето ще го опазиш, спокойно  :bighug:
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #148 -: Март 12, 2008, 18:40:52 pm »
Здравейте и от мен,момичета!
Не съм се включвала много отдавна,но иначе си ви чета редовно!
Много се радвам за всички нови бременелки-честито милички и вярвайте,че всичко ще е наред!
 :welcome_1:Аз мога да кажа,че от 16 г.с започнах да усещам някакво гъделичкане отвътре от време на време.В началото не бях много сигурна,дали е бебчо,ама като го видях на УЗ как се е подпряло малкото човече,се убедих че е то.Само че и аз го гъделичках :lol:След това 2-3 дена не се обаждаше никакво и си мислех,че ми е сърдито,че малко го разтревожих с неприятни емоции,ама след това пак започна да ме закача.А вече от 2 дни като че ли започнах да усещам и някакво движение,но не много често...Предполагам че е то :wink:
В събота съм при Д-р Сигридов да го видим как е човечето и може би ще разберем и пола.
Това е засега от мен!Желая от сърце на всички лека и спокойна бременност и най-щастливите и здрави бебенца на финала!!! :balk_602:
 
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #149 -: Март 12, 2008, 18:56:30 pm »
Честито на всички!
Бройте ме и мен ...  :D :D :D

По мои скромни сметки точно визам в 9та седмица ...
Чакам с нетърпение да ми мине гаденето и да ми се върне апетита, защото съм отсланала 2 кг. Обаче за сметка на това си имам коремче preggo Мисля, че гледката е интересна, ръст 175, 53 кг и коремче ...


И аз бях така.От рано започна да ми личи коремчето.Когато легнех даже можех да усетя къде е бебето и ,че се е преместило(това беше малко по-късно,де) :).Като движение го усетих към 16-17г.с.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #150 -: Март 12, 2008, 19:00:01 pm »
Мими, оказа се права и аз проверих на кутийката! Благодаря ти! Доста съм заблеяна нещо! Тези витамини ги пие мъжът ми и аз понякога си вземам от тях, но ще ги спра. Едва ли се е получило голямо предозиране на фолиевата...Да се чуди човек какво да прави...
Ками, хубава игра за опознаване си измислила! От моя корем засега нищо не се обажда, но мъжът ми така се е вманиачил, че понякога разказва на корема ми разни истории със същата цел - да се опознаели...луда работа!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #151 -: Март 12, 2008, 19:44:42 pm »
От моя корем засега нищо не се обажда, но мъжът ми така се е вманиачил, че понякога разказва на корема ми разни истории със същата цел - да се опознаели...луда работа!
не е луда работа,хубаво е да се говори на бебето,така го пише на всякаде :D
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #152 -: Март 12, 2008, 19:47:43 pm »
Bijou много хубава новина, честит ви юнак!
Stivarip правилно си разбрала въпроса ми  :D
Розичке, аз пия центрум + фолиева + малтофер, във всички има фолиева к-на и също се бях притеснила за предозиране, питах док и той изрично каза, че няма проблем да не спирам никое от хаповете. Това за твое успокоение :)   Иначе утре съм на преглед и мисля да питам дали не е време да приключа с фолиевата, а се надявам да видим и пола на бебчо, много съм любопитна :lol:

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #153 -: Март 12, 2008, 20:02:26 pm »
4естито на вси4ки нови бременелки, много много леки месеци мадами :P
нАИСТИНА Е ПРЕКРАСНО КОГАТО ТАТКОТО СИ ПРИКАЗВА С МАЛКОТО 4ОВЕ4Е,
наслаждавайте се на тези мигове, те са просто незабравими :P



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #154 -: Март 12, 2008, 20:49:29 pm »
Добре дошли на новите бременелки!!!
Pippi много ме успокои, ще се заредя с търпение и чакам  :)
ani4ka в Пловдив още нямаме Хит, ама като идвам до София ще си взема повечко.
На Хип ги има и в Била. И аз тях пия :D
Аз бебче го усетих към 16 г.с., но бях кльощава и плацентата ми е по задната маточна стена...

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #155 -: Март 12, 2008, 22:41:42 pm »
Лара, мерси за инфото :balk_21: А колко кльощава беше, аз сега съм 55кг :ask:

Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #156 -: Март 12, 2008, 23:33:29 pm »
Дива Роза, извинявам се, че се намесвам. Витамините, които се пият при нормално  състояние, не са за БРЕМЕННИ. При бременност се пие Комбинация витамини, подходящи за случая :) В които няма вит. А и някои други, противопоказани при бременност.
Не трябва да пиеш от витамините на мъжа си. Колкото до фолиевата кисилина, не се притеснявай, не може да се предозира. Аз до 10 седмица пиех по 5мгр.
Поздрави

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #157 -: Март 13, 2008, 00:02:50 am »
Благодаря ви за отговорите момичета незнаете как ме успокоихте, за пореден път се убеждавам че зачатие е едно от най-хубавите неща в моя живот. Незнам какво щях да правя без вас. Целувам ви много.
А относно витамините пия такива за бременни в които има омега-3 , но все още си пия и фолиевата ,питах док и каза че нямало проблем да я пия. Май ще си я пия докрая. Много много ви благодаря за всичко .
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #158 -: Март 13, 2008, 08:42:01 am »
добро утро! :DМомичета искам да ви питам имате ли сърбежи по цяло тяло и как се справяте с тях?ужасно ме сърби цялото тяло.......
другия ми въпрос е как се справяте с запека,аз съм на Дуфалак,всяка сутрин мюсли с прясно мляко но ефект почти няма :(
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #159 -: Март 13, 2008, 09:39:11 am »
Добро утро момичета!
Нека този ден мине леко, без нерви и негативни емоции.

Adi и аз съм със същия проблем - сърбежи по цялото тяло.
Мажа си корема и гърдите с пшенично масло, но сърбежите не спират.
Засега не съм открила начин да ги преодолея. Особено ме сърбят зърната на гърдите, но тях не смея с нищо да ги мажа.