0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #200 -: Март 14, 2008, 13:18:57 pm »
Оле, аз имам страшни болки, когато имам газове или ми се приходи до тоалетна по голяма нужда, но тези болки са само тогава, през другото време ги няма, така че си направих извода, че не са контракции. Аз също търсих инфо по този въпрос и навсякъде пишеше, че газовете при бременните предизвикват силни болки.
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #201 -: Март 14, 2008, 13:21:04 pm »
По въпроса за фраксипарина - търпение му е майката. При мен в ръцете стават страшни синки и затова си карах в корема до последно.
За зърната на гърдите - опитайте да мажете с Лансинокс. Той е специално за зърна и после ще ви трябва като почнете да кърмите. При мен правеше чудеса. :D
Леки и щастливи дни на очакване.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #202 -: Март 14, 2008, 13:34:04 pm »
Оле,
аз бях на Магнерот от самото начало на бременността до края. Бях на 3 х 1, а последния месец на 3 х 2. Но не ми е действал по този начин. Не знам защо при теб има този страничен ефект. Запек също не съм имала. Чак последните 2 седмици, кагато бях с разкритие и много ме беше страх да се напъна. и след раждането имам запек.
Явно е много индивидуално - въпрос на организъм.
А мъжа ми, моля ви се, викаше да стискам :). Е как? 8O

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #203 -: Март 14, 2008, 13:39:28 pm »
Момичета,от коя седмица почват да растат коремчетата видимо?След петия месец или по-рано?
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #204 -: Март 14, 2008, 13:43:57 pm »
Ole,при мен този проблем беше от Матерната, а не от магнерота. Като я смених и нещата се нормализираха, въпреки солидното количество магнезий, дето поемах...
Пуканка, при мен си растеше, ама никой не го виждаше до петия месец от...бюста  :oops: Иначе горе-долу тогава ми пролича, но това е много индивидуално. Зависи и от мускулатурата.

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #205 -: Март 14, 2008, 13:50:18 pm »
Стелиана, аз отидох при доц.Балев в петък към 2 часа и ми казаха да мина към 4 :wink:. Без час ме вместиха. Просто казах, че ме изпраща мойта лекарка да огледа бебетата. Питаха ме има ли нещо притеснително и аз им казах че незнам... В петък следобяд преглежда проблемни бременности и не връща. Така че можеш да опиташ днес, ако имаш сили да чакаш. А за записване на час в петък сутринта на място.
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #206 -: Март 14, 2008, 13:51:43 pm »
Пуканке,
и това е много индивидуално. При мен започна още от третия месец, защото съм с по-тясна в таза, нама място за бебето вътре и то расте напред. Когато бях в петия, вече ме питаха - кога ще раждам. :D
Ако си по-широкичка в таза, може и към 5ия чак да ти проличи. Моя позната сега е в 7ия, а коремът и е колкото моя в 4ия месец.
Въпрос на конструкция. Можеш да се поизпъчваш, :wink: ако искаш да ти личи повечко.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #207 -: Март 14, 2008, 13:53:18 pm »
Ето малко интересна информация за бременността по месеци:

цък

*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #208 -: Март 14, 2008, 13:54:31 pm »
Миленка, как е малката сладурка?
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #209 -: Март 14, 2008, 14:02:39 pm »
Гали, защо докторът ти спря фраксито? Заради сърбежите ли?

Уайт, ще търпим душа, то се знае :)
« Последна редакция: Март 14, 2008, 14:05:31 pm от Григчо »
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #210 -: Март 14, 2008, 14:53:42 pm »
Галли,
благодаря ти за вниманието. Михаела имаше проблеми с червата - не можеше да отделя сама до оня ден, ставаше само чрез клизми, имаше анемия, ниски тромбоцити, но всичко това вече е оправено чрез преливания. на антибиотик е. От 2 дни вече е стабилизирана. Сега остава само да наддава. Ще я сложат на 8кратно хранене. Храни се със сонда. Днес, като я видяхме съвсем беше като извънземна вече миличката. Представете си, системата и я сложили отпред на главичката. След като всички ръчички и краченца са и ги наболи, та чак там са открили венозен източник.
Иначе, днес спеше, но много се мърдаше. Все нещо риткаше с краченца и мърдаше ръчички. Протягаше се - тук поне място има, а в моя корем и беше тясно. Тя и в мен беше такава палава. И правеше някакви муцунки. Баща и, горкия, така и не е имал шанса да я види будна. А на мен на 2 пъти ми се е показвала с отворени очички.
« Последна редакция: Март 14, 2008, 14:56:38 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #211 -: Март 14, 2008, 15:07:00 pm »
Милена Б,много се радвам ,че малката сладурка е по-добре,тя е силно и борбено ангелче и ще видиш ,че след не дтълго време ще си бъде в къщи и ще се гушкате! :DНека Богородица я пази и да й даде сили много бързо да се оправя. :D

Оле ,сигурна ли си че е от магнерота?имам в предвид газовете?да не е от някаква определена храна?или по-точно комбинация магнерота с определена храна?

Pukanka за коремчето,при всеки е индивидуално ,моята приятелка е влезнала вече в 6 ,и почти не й личи,
на мен ми пролича още в начало на 3

иначе днес си купих сушевни сливи ,ще пробваме и тях :)
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #212 -: Март 14, 2008, 15:25:42 pm »
Благодаря момичета за отговорите!!!

Миленче,браво на твоята дъщеричка.Сега бързо да наддава и скоро да сте заедно в къщи.Тя е борец и ще се справи сигурна съм!!! :bighug:

Ади, сигурна съм че е от магнерота,то и от диаспорала пак същото.От храна не е,защото като ги спра хаповете за два дни и се оправям,ама пък почват контракции.Внимавам много какво хапвам.Аз съм тежък случай все съм наобратно.Док. вика за пръв път имам такъв случай.Ади, дано ти помогнат сливите,ако не опитай с активиата.

Гали, еспумизана не е противопоказен, док. ми го даде.

Лара, и аз при слеващия преглед ще моля да ги сменяме хаповете, ама ако има с какво :?

Dеkki , благодаря за инфото.

По въпроса за коремчето на мен ми пролича още в третия месец, може би защото бях 50кг.,много бързо ме разкриха!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #213 -: Март 14, 2008, 15:37:53 pm »

Ади, сигурна съм че е от магнерота,то и от диаспорала пак същото.От храна не е,защото като ги спра хаповете за два дни и се оправям,ама пък почват контракции.Внимавам много какво хапвам.Аз съм тежък случай все съм наобратно.Док. вика за пръв път имам такъв случай.Ади, дано ти помогнат сливите,ако не опитай с активиата.

аз активия съм я пробвала от давна,по 2 на ден,но нъцки :(
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #214 -: Март 14, 2008, 15:49:37 pm »
Пуканка, наистина всичко е до структурата. Аз още не знаех, че съм бременна и се чудих защо пускам корем, а ям по малко  :lol: В средата на втория месец не можех да си закопчея панталоните вече, а сега ме питат този месец ли ще раждам  :oops:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #215 -: Март 14, 2008, 15:52:47 pm »
Пуканка, наистина всичко е до структурата. Аз още не знаех, че съм бременна и се чудих защо пускам корем, а ям по малко  :lol: В средата на втория месец не можех да си закопчея панталоните вече, а сега ме питат този месец ли ще раждам  :oops:

Ама ти сериозно ли? :lol:
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #216 -: Март 14, 2008, 15:59:48 pm »
момичета, коя седмица се прави 2-рата фетална? 19 - 20 или по- късно?
*
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #217 -: Март 14, 2008, 16:07:52 pm »
Пуканка, наистина всичко е до структурата. Аз още не знаех, че съм бременна и се чудих защо пускам корем, а ям по малко  :lol: В средата на втория месец не можех да си закопчея панталоните вече, а сега ме питат този месец ли ще раждам  :oops:

Ама ти сериозно ли? :lol:
Сериозно  :D Бях 2 седмици болнични и като се наложи да се върна на работа, нищо не се закопчаваше, ходих да купувам рокля.

Викето, на мен доц.Балев ми беше казал 18-20, а после 30-32.
« Последна редакция: Март 14, 2008, 16:09:55 pm от mimi26 »
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #218 -: Март 14, 2008, 16:13:38 pm »
Оля опитай да пиеш лекарствата рано през деня та да можеш поне малко газовете да са се разминали докато стане време за сън.Как е бебка ?
Ади ако няма нещо което да ти помага изписано тук във форума можеш да опиташ с Метамицил(Metamucil).Дано се намира в България ,приема се под формата на сок и основно е цеулоза която помага за редовноста на изхождането а другото е магнезиево мляко и двете ми бяха препоръчани от лекар.
Пуки за коремчето наистина при всички е индивидуално .......аз 3 месец по думите на свекър ми изглеждах като леко преяла на обяд ,4-определено наблегнала на храната ,5-имах си щръкнал напред корем ,но виж 6-вече навсякъде ме питат кога ми е термина,отстъпват ми място на опашка или.....в 7-някой познати ми казват че техни познати са били с толкова големи кореми преди да родят или в края на 8 месец та .....важното всичко да е наред и бебо да се покаже на бял свят жив и здрав!!!!
Re: Темата на бременните - 20 част
« Отговор #219 -: Март 14, 2008, 16:14:34 pm »
и мен много рано ме разкриха,а в началото на 3 месец не ми ставаха вече дрехите.ама аз само ядеех и спеех :lol:

ади,сутрин на гладно киви :ask:.аз със сутрешното кафе нямам проблеми

миленче,като пишеш за мишенцето така мило ми става.представям си на теб какво ти е.като си я взмете сигурно само ще си я гушкате малката душичка

оле,много е гадно това с  газовете.аз една вечер ядох боб и посл мислех,че ще раждам.такива болки :?.плюс това си мисля,че не остава място за бебетата.иначе на мен не ми се е случвало от магнезия