0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #160 -: Септември 28, 2009, 20:16:20 pm »
ra40 едно голямо БРАВО!!!!
Днес ми изписаха 30 ампули гонал и ми казаха, че се купували от Румъния. Аз се прибирам, разровям се и хоп- ra40 подробно и ясно е описал как се процедира в Румъния. Голямо благодаря, това ще ми е първо инвитро и ампулите ще ми трябват за към 20 октомври.
 Ако някой ще ходи или ще поръчва по куриер и е от Бургас много моля да ми се обади, ще си разделим пътните, всичко ще си платя. Ще си почиваме няколко дни и ако няма с кой да направим комбина се грабваме и отиваме!!!
Пак благодаря, много полезна инфо!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #161 -: Септември 28, 2009, 21:01:42 pm »
Оооо,моля моля,ние мъжете няма какво друго да направим освен да дадм точни указания за покупката и разходите! В събота ходихме и до Манглия ,че трябваше да купим още 12 броя Гонал! Пиши ми на лични ,за да ти дам повече подробности1 Жалко че не ми писа по-рано защото винетката ми за Румъния изтече вчера!! Хи хи !
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #162 -: Октомври 03, 2009, 11:09:18 am »
някой знае ли защо единия румънски сайт не дава наличности за гонал? дали е проблем в сайта? става въпрос за
www.mediplus.ro
а в sensiblu.com няма цени вече и се чудя дали има промяна или просто не излиза колоната. на мен ми предстои пътуване до мангалия и затова съм притеснена да не ударя на камък. уж говорих с аптеката там, но не им беше добър английския. някой дали разполага с актуална информация от последните дни?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #163 -: Октомври 03, 2009, 14:22:05 pm »
Пис, в сайта на Сенсиблу има цени - просто трябва да кликнеш на дадената аптека. Цената в момента е 91,78 леи. Стига си се притеснявала, ами звънни в Мангалия и съм сигурна, че ще ти запазят необходимите бройки. Само бъди спокойна, всичко ще е наред!
Ето, давам пример със случайна аптека: http://www.sensiblu.com/index.php?page=search&searchword=gonal f&farmacie=2097302&produs=5340837
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #164 -: Октомври 03, 2009, 20:00:47 pm »
звънях в мангалия, но не й беше добър английския на мацката и затова се притеснявам дали правилно сме се разбрали. аз я питам за 30 броя дали ги имат и винаги ли поддържат наличности, а тя ме разбра за три броя. на всеки мой въпрос отговорът беше "да", машинално ми отговаряше жената. а и като не виждам в списъка на аптеките мангалия, съвсем се шашнах. днес вече и констанца я няма в списъка. ще звъня в понеделник, че ще пътувам в сряда.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #165 -: Октомври 04, 2009, 09:27:24 am »
 Имам най- прясна информация- снощи се прибрах от Констанца. Бях се обадила в sensiblu да си запазя 30 ампули, аптекарката знаеше английски, каза че имат в наличност, но като отидох се оказа, че са само 24 ампули, аз ги купих и питах къде да потърся още 6, тя не знаеше английски, но провери и каза само- Кауфланд имало 2. В Констанца има 3 аптеки sensiblu, може и повече да са, но аз три видях. Отидох и в Кауфланд, взех ги. В Мангалия нямаше нито една бройка, тя аптекарката чу, че коментираме, че ще минем от там да проверим и само каза: но но мангалия...
 Иначе се разходихме добре, само да ви кажа, че аз направих грешката да взема евро, но според моите сметки не излиза добре. Едно евро го сменят за 4.20 леи, а една лея е 0.42 стотинки. На самата граница има обменно бюро, всеки да си направи сметката. За 3000 леи дадох 714 евро, а ако носех лева 3000 леи щяха да ми излязат 1260 лева. Останаха ми 515 леи и забравих да ги сменя навръщане, ако някой иска да ги сменим, аз съм от Бургас, ще направим среща.
pisss във втората аптека в Кауфланд също не знаеха английски, но момичета като разбра, че ми трябват още само каза- tomorrow, може днес да поръчат или днес да получат.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #166 -: Октомври 04, 2009, 10:36:00 am »
sirina, благодаря за инфото! ще звъня утре в констанца. ще се отчета после...
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #167 -: Октомври 04, 2009, 10:43:55 am »
Здравейте момичета! Предполагам,че се случват и такива разминавания! Новсе пак,това е пътят! Аз все пак препоръчвам едно телефонно обаждане предварително! За по-сигурно! Аз също дочух,че при плащане вевро цената малко скача! Май си е по-добре в леи! Поне по сегашния курс! Или може да се плаща с кредитни карти! Те също са удобни защото курса е някъде около фиксинг ,което си е супер! И все пак при тая разлика в цените в БГ и Румъния,мисля ,ченямаме алтернатива! Ние вчера имахме транфер! Сега започва голямото чакане! Ще се радвам,ако с нещо мога да помогна! Желая щастлив край на всички ви!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #168 -: Октомври 05, 2009, 16:05:49 pm »
Здравеите момичета кажете ми колко струва GONAL-F ампула в момента в Румьния?Благодаря предварително.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #169 -: Октомври 05, 2009, 16:17:02 pm »
Здравеите момичета кажете ми колко струва GONAL-F ампула в момента в Румьния?Благодаря предварително.
23, 24 евро за 75 единици.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #170 -: Октомври 05, 2009, 19:26:44 pm »
Lisko много ти благодаря за бьрзия отговор
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #171 -: Октомври 07, 2009, 14:59:14 pm »
да кажа последните новини от мангалия. в аптеката се оказаха много готини и коректни. обадих се една седмица предварително да попитам за гонал и заявих, че са ми необходими 30 броя. попаднах на жена, която не беше добре с английския и се бях притенила да не ме издънят в последния момент. реших да се подсигуря с констанца, но нямаха наличности. уж обещаха за следващия ден, но не можали да намерят никъде по складовете. и се шашнах - викам си, че едва ли пък в малкото градче мангалия ще има. звъня пак вчера в пурсанте и още от първата приказка се сещат за мен и ме канят учтиво да отида да си взема заявените бройки. платих в евро - 688,25 евро за 30 броя или 91,78 леи за брой. жената се казва даниела и е много любезна.
големи мъки имахме с румънците докато намерим адреса - не говорят английски, няма карти на града по реповете, интернет зали няма.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #172 -: Октомври 07, 2009, 15:12:19 pm »
Хе хе ,браво! така поне сте си направили една неочаквана екскурзия! Тя аптеката не е много забутана,хи,ама все пак трябва да се познава града! Ама сега вече това ви остава като приятен спомен,нали?? Айде,успех и пожелавам едно хубаво международно бебе! Може и две!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #173 -: Януари 04, 2010, 16:26:40 pm »
Здравейте, някой да му се налага скоро да ходи до Румъния за лекарства? Или да е проверявал има ли промени в цените?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #174 -: Януари 04, 2010, 20:36:01 pm »
Уфффф, що не писа по-рано :? Днес ходих до там. Цените са горе-долу същите - Gonal F 75 е 22 - 23 евро.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #175 -: Януари 04, 2010, 21:58:50 pm »
сиксенс с коя аптека се свърза и как , по телефон или писа по мейла,колко дни по рано се свързваш за да дадеш  поръчка,успех на всички през новата година,сиксенс много ще се радвам да се засечем в аг варна
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #176 -: Януари 05, 2010, 11:37:43 am »
сиксенс с коя аптека се свърза и как , по телефон или писа по мейла,колко дни по рано се свързваш за да дадеш  поръчка,успех на всички през новата година,сиксенс много ще се радвам да се засечем в аг варна
Аптеката е Pursante, в Мангалия. Но се свързах не с аптеката, а с една мацка - Бианка, тя явно е дистрибутор някакъв и тя ги праща до Мангалия. Писах й на мейла - Bianca.Rusu@adpharma.com, тя говори английски. Казваш й какво ти трябва и колко и казваш евентуално кога можеш да отидеш и тя ти отговаря дали може да ги прати за тази дата. Мисля, че 3-4 дни предарително е достатъчно. Като отидеш в аптеката, те знаят за кого са лекарствата, тя им дава името ти. Много са любезни, може да се плати в евро.
Може и да се засечем, знае ли се! Аз малко по-нататък ще започвам.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #177 -: Януари 05, 2010, 11:45:02 am »
Злати, за тази ли става дума?

Цитат
Румъния, гр. Мангалия
Аптека „Пурсанте”
ул. „Констант стрийт” 19
тел. 0040241757511

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #178 -: Януари 05, 2010, 11:51:37 am »
Да, Дони! Тя е.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #179 -: Януари 06, 2010, 20:13:22 pm »
сиксенс благодаря ти много за обясненията,свързах се с бианка и се разбрахме, можеш ли да ми кажеш лесно ли намерихте адреса до аптеката и на каква цена ти излезе 1брой за да знам колко евро да си купя.Ще трябва ли да звъня на аптеката за да потвърждавам и там.Благодаря ти предварително!