0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #920 -: Септември 01, 2008, 22:21:35 pm »
глутен въвела ли си
ако да- слагай бисквитки вътре в млякото
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #921 -: Септември 01, 2008, 22:24:52 pm »
И това пробвах, ама нъцки. Даже на моменти отказва млякото като усети бисквитите. Иначе само бисквити хрупа с кеф.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #922 -: Септември 01, 2008, 22:25:51 pm »
оф, ми не зная тогава
ние по това време се кърмехме
по няколко пъти /поне 20/ след работа че до сутринта
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #923 -: Септември 01, 2008, 22:26:04 pm »
И аз мислех за този вариант, но пък на мен педиатърът ми каза да давам по малко зеленчуково пюре към 19.00 и после след баня към 21.00 млякото. Засега изчаквам, общо взето спят, не се будят за мляко преди 7.00, даже вече стават, играят си малко и хапват към 9.00. Но вечер пият по 240, даже Хриси пие 280, той все пак си е доста кг.
Това с бисквитките много хора ми го казват, ама аз се дърпам, знам ли.. Ккви бисквитки, житен дар, закуска, не са ли сладки  :?.

Я, кажете дали да не му давам Фризо 3 вече, което е за след годинка. Кое е решаващо в случая, възрастта или килограмите, той е 12 500, доста над възрастта си е, та се чудя в тази връзка :?.

Относно кухнята, пробвах за малко моите, но ми е хамалогия, и давам пюрета, като от време на време и от нашето ядене, като естествено им отделям без подправки, например супичка, ориз с пиле, картоф и морков.
« Последна редакция: Септември 01, 2008, 23:50:47 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #924 -: Септември 01, 2008, 22:33:11 pm »
Сиа, вечерята най-добре е да се дава 1,5-2 часа преди сън. Тогава няма да й се спи още предполагам.

На кухня записах на една годинка и десетина дни. 
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #925 -: Септември 02, 2008, 22:35:35 pm »
Момичета, я кажете, някоя от вас дава ли АМ Лактана Био. Някакви отзиви?

Трябва вече да купя АМ и се колебая между Хумана и Лактана Био.
Някой давал ли е хипоалергенно АМ и в кои случаи сте го давали?
Педиатърката ме препоръча да купя ХА мляко, защото детето до сега е било на кърма. Има ли резон в това?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #926 -: Септември 02, 2008, 23:48:49 pm »
Ние още се кърмим и досега не съм давала АМ, но от това което съм чула и чела Хумана и Лактана Био са добри млека, аз лично ако се наложи бих взела мляко на HIPP. Само моля те не се връзвай на млеката на Milupa.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #927 -: Септември 03, 2008, 07:20:01 am »
Милена, аз мисля, че се презастраховат с това ХА мляко - ние сме на ХА от самото начало и аз доста съжалявам, че послушах педиатърката. Причината според нея - детето било много беличко и можело да развие лактозна непоносимост. Според мен си вземи нормално АМ, а ХА само ако има някакъв проблем, който наистина налага употребата му. За марките не мога да ти помогна - ние сме на Фризо.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #928 -: Септември 03, 2008, 07:48:35 am »
Миленче, аз късно дадох АМ /след годинка/, но се спрях на Хип и да ти кажа съм много доволна от този избор, Стефания и тя
За другите две отзиви не мога да дам
Хип също имат Био мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #929 -: Септември 03, 2008, 08:28:21 am »
Само моля те не се връзвай на млеката на Milupa.
Защо ?  8O
Мая от раждането си е на АПТАМИЛ,който е продукт на МИЛУПА.Това ,че надували децата си е до самото дете.Ние сме все на долната граница по килограми.Пили сме и МИЛУМИЛ ХА за кратко,защото имаше обрив и педиатърът искаше да се презастрахова,че не е от белтъците на кравето мляко.За пръв път чета лоши отзиви за МИЛУПА.При нас и двете млека се приемаха добре без запек,защото съм чувала ,че при някои млека се получавал.
Миленче сега редувам ХУМАНА и АПТАМИЛ,но не ХА.И двете млека за мен са добри,но това си е мое мнение.
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 08:51:59 am от marbi »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #930 -: Септември 03, 2008, 09:41:41 am »
Благодаря ви за отговорите. :)
И аз много исках да кърмя до 1 годинка, но вече не стига кърмата. Е, няма да я спирам, ще минем на смесено хранене. Педиатърката ми препоръча Хип или Хумана. Бърди също ми е препоръчвал Хумана. Ще взема от това, което е до 6 месеца, тъй като по гестационна (коригирана възраст) Миша ще стане на 6 месеца едва на 08.10.
Питах докторката ни какво е мнението и за Лактана Био, защото ми го препоръчаха майки, а и четох в нета за него и според нея просто било "много модерно мляко". Днес вече ще взема, каквото реша, защото утре заминаваме на море и не мога да оставя детето гладно. Да видим как ще се справя с кърмене и приготвяне на АМ на басейна и плажа. Купих термос, купих електрическа кана, още шишета. Мъжът ми се шегува, че трябва и ремаркето да натовари. :lol: :lol:

За захранването ми обясни как да започна със сок, по колко милилитра ...., после плодово пюре, да наблюдавам за реакции от сокчетата - евентуални колики, обриви... :x
Изслушах я търпеливо и накрая казах, че съм противник на даването на сок до годинктата. обясних, че смятам да започна с каша ориз, защото е най-лесно усвоима, особено се препоръчва за преждевременно родени деца и тя милата се съгласи :) и старателно го записа в картона на детето. Явно видя, че си имам свои виждания и си правя, квот си знам. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #931 -: Септември 03, 2008, 10:50:43 am »
Миленче, аз съм давала на Мия Лактана Био няколко месеца -имаше проблем със зареждането на Аптамил и търсих заместител. Млякото е страхотно и Мия го пиеше с удоволствие. Единственият недостатък беше, че се намираше на много малко места, но говоря за миналата година. Сега може да не е така. Мия примерно въобще не прие нестле джуниър и хвърляше веднага бутилката, щом го опиташе. С лактаната нямаше никакви проблеми.
<br />[link=http:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #932 -: Септември 04, 2008, 20:58:54 pm »
Въпрос: някой да е захранвал с алабаш /гулия/?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #933 -: Септември 04, 2008, 21:22:54 pm »
май имаше такова пюре на Сънвал
ако не ме лъже паметта към годинката дадох
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #934 -: Септември 04, 2008, 21:37:04 pm »
май имаше такова пюре на Сънвал
ако не ме лъже паметта към годинката дадох


Мини, аз готвя домашни манджи с домашни продукти .
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #935 -: Септември 04, 2008, 21:52:11 pm »
е добре де
за това уточних и кога съм дала
иначе пюрето се води за 4 месец, т.е сред първите за захранване
аз съм дала само веднъж, Стефания го изяде /пюрето е алабаш и картоф/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #936 -: Септември 05, 2008, 00:07:36 am »
Въпрос: някой да е захранвал с алабаш /гулия/?
Да. Домашно приготвено и много се хареса, най-вече в комбинация с картоф и пиле.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #937 -: Септември 05, 2008, 15:18:33 pm »
Алабаша и гулията не са ли различни неща?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #938 -: Септември 05, 2008, 17:19:25 pm »
Алабаша и гулията не са ли различни неща?
Едно и също, а в китайските ресторантни ни го пробутват за бамбук.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #939 -: Септември 08, 2008, 15:46:50 pm »
... а в китайските ресторантни ни го пробутват за бамбук.

 :D Напълно съм съгласна.
 В нашият край гулия казваме на земната ябълка и затова попитах. :wink:

Давали ли сте бамя и от кога?