0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #600 -: Юни 05, 2008, 20:30:24 pm »
Фокси и аз щях да питам същото нещо 8O Моя е роден в началото на 38-ма седмица планово секцио и не съм чула в 37, 38-ма да се водят недоносени :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #601 -: Юни 05, 2008, 20:41:09 pm »
Бе кво ви става бе  8O с навлизането в 9 -ти месец е възможно раждане на доносени бебета или от навършени 36 г.с.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #602 -: Юни 05, 2008, 21:15:21 pm »
Бе кво ви става бе  8O с навлизането в 9 -ти месец е възможно раждане на доносени бебета или от навършени 36 г.с.
Абсолютно!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #603 -: Юни 05, 2008, 21:22:34 pm »
Бе кво ви става бе  8O с навлизането в 9 -ти месец е възможно раждане на доносени бебета или от навършени 36 г.с.
Абсолютно!
:lol:
Бе и аз тъй знам, ама тука се водят недоносени бебетата, та да питам, да не ми е изфирясало от акъла :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #604 -: Юни 05, 2008, 22:24:06 pm »
Eeeeee стига де, момичето има предвид, че не го е доносила до 40 седмица. Не се хващайте за думите. А пък че всяко дете си е уникално, спор няма.

Коки, аз използвам страшна хитринка по отношение на пуешкото и пилешкото, тъй като нямам рода на село. Вземам си пуешки и пилешки кюфтета на Семпер. Замразявам ги в кутия без бульона и ми стигат за около 5-6 хранения. Слагам по 5 кюфтенца към зеленчуците и пасирам. Иначе в хладилник издържат до 48 часа.  :(

Спанак как въведохте -  с готово пюре или с листа от пазара? :(

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #605 -: Юни 05, 2008, 22:27:16 pm »
Сия, аз го въведох с листа от пазара.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #606 -: Юни 05, 2008, 22:50:42 pm »
Сия, какви са тия кюфтенца? За пръв път чувам. Да знам какво да търся.

Аз пък се точех на замръзения спанак, бях изключила за бабите от пазара  :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #607 -: Юни 05, 2008, 22:58:21 pm »
Ето тези имам предвид. http://www.semper-bg.com/meat/meat_5.html  На мен са ми много удобни.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #608 -: Юни 05, 2008, 22:59:53 pm »
Благодаря ти, ще ги търся.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #609 -: Юни 05, 2008, 23:00:24 pm »
Спанак първо със замразен на Bonduelle, доста по късно и на пюре. В повечето пюрета със спанак има съдържание и на мляко, сметана или и двете, на нас ни бяха противопоказни. Без мляко пюре със спанак имаше само на Сънвал и Ганчев, ама второто май е спряно от производство или по точно не съм го търсила от миналата година.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #610 -: Юни 05, 2008, 23:16:49 pm »
Има спанак на Сънвал, без мляко и т.н. Давам го както чист, така и в комбинация с телешко примерно, от чистото на Хип, може и с друго.
« Последна редакция: Юни 05, 2008, 23:19:19 pm от Nina »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #611 -: Юни 06, 2008, 07:07:46 am »
Хайде един малко тъп въпрос и от мен - Дара ставаше да яде нощем само 2-3 седмици след като се роди, от тогава имаше железен режим, който сама си направи - сън до 7, после гукане до 7,30 и чак тогава ядене. Принципно е злояда и последния месец и половина беше на 5 хранения, които пак сама си направи. От седмица обаче се буди нощем да яде - първите два дена го оставих гладно детето, нали нямам никакви навици за нощно хранене, сега хапва. Въпросът ми е - дали това не е знак, че е готова за захранване? Утре става на 5 месеца, но мога да започна и от днес, един ден едва ли е от толкова голямо значение. Просто до сега освен широко отворена уста като й давам нещо с лъжичката, други знаци нямаше.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #612 -: Юни 06, 2008, 10:36:02 am »
Е, не предполагах, че така хапливо ще реагирате! И къде видяхте да казвам, че детето ми е недоносено? Мини попита и аз и казах кога е родена. Но за да съм още по-ясна, понеже гледам, че прявихте интерес ще споделя, че според едни книжки които ми попаднаха, за недоносени се броят и деца, които са родени в девети месец, но с тегло под 2,500кг. Колко е вярно не знам. Факт е, че малката се роди 2,450 и ни изписаха 2,200.
Да разбирам, ли че грешките човешки все някой ще вземе на подбив? А линч има ли?
Извинявам се за спама.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #613 -: Юни 06, 2008, 15:43:12 pm »
Роксана защо се засягаш, аз по скоро отговорих на Фоксче и Гането за доносените бебета, иначе всички бебета при планово секцио би трябвало да са недоносени.

37-ма седмица недоносено ли се води? Ние се родихме 19 дни по-рано, планово секцио, но бебето беше 3040 и 49 см.? Извинявам се, ако бъркам темата, но това недоносено ли е?
Фокси и аз щях да питам същото нещо 8O Моя е роден в началото на 38-ма седмица планово секцио и не съм чула в 37, 38-ма да се водят недоносени :?

Извинявам се, но въбоще не визирам теб Рокси.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #614 -: Юни 06, 2008, 15:45:00 pm »
Фокси, понякога имат такива периоди, т.е. може да е нещо перманентно, а може и да е постоянно. Ако все пак в рамките на месец си търси нощно ядене, можеш да започнеш захранването. При нас се върна похапването в много късен период, след захранването, почти към годинката. Не пречи да започнеш, ако я смяташ за готова и има признаци.
Роксана, не е нужно така да реагираш, че чак пък и линч да има 8O И никой не те е взел на подбив или да смята, че грешиш. Малко по-спокойно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #615 -: Юни 06, 2008, 16:40:47 pm »
Фокси, понякога имат такива периоди, т.е. може да е нещо перманентно, а може и да е постоянно. Ако все пак в рамките на месец си търси нощно ядене, можеш да започнеш захранването. При нас се върна похапването в много късен период, след захранването, почти към годинката. Не пречи да започнеш, ако я смяташ за готова и има признаци.
Ами аз започнах - дадох една лъжичка картофено пюре - мота го, мота го из устата, чуди се какво й давам, прави гнусни физиономии, ама си го изяде момичето  :lol:, така че сега следя и утре пак, пък каквото сабя покаже.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #616 -: Юни 06, 2008, 18:32:02 pm »
Рокси, не се самонавивай, никой нищо към теб не е казал. Просто се изкоментира кое е недоносено дете. Никъде не виждам срещу теб някой нещо да е казал.

Фокси, аз също като теб постъпих. Малката си върна 1 нощно хранене, след като също още на 2-я месец го беше отказала.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #617 -: Юни 06, 2008, 21:27:25 pm »
Коки, аз черешкя дадох на Мики онзи ден.Обелих ципата и му дадох да си смуче.Хареса му.Пюре на съм правила,но може да се сложат няколко черешки в пюрето,което си провиш за деня.А относно банана,това беше третия плод,който дадох.Много е харесван.
във връзка със същото това пюре на Хип за което споменавате - заешкото,вчера му четох етикета и видях, че има и лук, копър и царевично олио /цитирам по памет/, та питам се за да въведа месото заедно с него ще се съберат и тези изброени нови неща, не се ли събират много нови? от друга страна пък как да въвеждам само копър или лук или царев. олио?
И аз това се чудя,но май нямаме голям избор.Пък и копъра и лука едва ли са в големи количества,та се надявам да няма нежелани реакции.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #618 -: Юни 06, 2008, 21:49:20 pm »
Roksana и ние като вас сме родени 2.450 в началото на 37седмица и ни водеха недоносени,макар да не сме били в ковьоз.Това е без значение обаче,щото недоносените в повечето случай наваксват и даже надминават връстниците си.
Кажете вие черешите белите ли ги преди да ги давате?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #619 -: Юни 06, 2008, 21:52:40 pm »
Адаш, аз не ги беля, само костилките махам и пасирам.