0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #540 -: Май 21, 2008, 14:30:10 pm »
Един въпрос към майките на наборите и по-големите деца - от кога може гъби и какви? Риба друга каква може - досега съм давала само хек.

Гъби не давам, риба от готово пюре давах сьомга, треска, калкан. Сега давам пресни лаврак, пъстърва. Много налита и на скумрия и сафрид. Най-лесно чистя лаврака. Дано излезе повечко сафрид и калкан тоя сезон :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #541 -: Май 21, 2008, 14:49:55 pm »
Благодаря, мами.
Снощи татенцето й дал една рибка цаца, тя изяла само главата, другото било "боклук". В дълбоката прованс няма рибарски магазин с богат избор, но затова пък имаме развъдник и ще предложа смело пъстърва и скумрия.
А довечера мислех да сложа стерилизирани печурки в манджата, но няма да й давам да ги яде.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #542 -: Май 21, 2008, 15:24:35 pm »
Някой давал ли е филийка с птичи или друг вид пастет? А кремвирши? Днес по " Бон Апети"  педиатъра, разказа защо са алергени ягодите и че може да се дават пресни  след годинката. Някой пробвал ли е?
Това са само проформа въпроси, един вид анкета. :wink:

П.П. Пържена храна давате ли и откога може?
Всякакви пресни риби, давам вече повече от 3 месеца.
« Последна редакция: Май 21, 2008, 15:26:33 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #543 -: Май 21, 2008, 15:28:42 pm »
ами не и на трите въпроса от анкетата :wink:
въпреки че, занейки какво има и в кренвиршите и в пастета ги обичам много, но на детето не смея да дам:oops:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #544 -: Май 21, 2008, 15:52:03 pm »
Перденце и аз не съм давала нито пастет, нито кренвирши и не бих дала скоро. за ягодите още се чудя. Може би все пак ще й дам като се сдобием с някакви по-градински ягоди. Тя не е правела алергии и няма предразположение, та мисля да дам все пак.
Пържена храна не съм давала още.
<br />[link=http:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #545 -: Май 21, 2008, 16:26:35 pm »
Да питам старшите - защо черешите по схемата ги дават след 12 мес?
Алергени ли са и те? Мислех да и дам домашни,о сега се чудя! Ако замразя дали ще се запази вкуса и нещо в тях - в смисъл да и ги дам след 2 месеца?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #546 -: Май 21, 2008, 16:31:59 pm »
ами аз не знаех, че се дават след 1г. и си признавам, че миналото лято дадох. Не от тези първите, които и сега вече има. нищо не й стана, но и Деси като Мия не е правила алергии от храна, а и няма някой алергичен от родата, та и аз мисля да дам ягодки, но ще чакам градинските на мама :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #547 -: Май 21, 2008, 16:42:23 pm »
черешите не са алерген. аз, дето съм толкова предпазлива, череши дадох миналата година - на 10 месеца.
също така, могат да се замразяват. аз почистих от костилки, пасирах и си замразих готово пюре. то става доста течно, така че се смесва с нещо друго - банан, зърнена каша.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #548 -: Май 21, 2008, 18:07:25 pm »
Аз пък вече дадох череши - нищо й няма.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #549 -: Май 21, 2008, 18:10:24 pm »
Перденце, не давай пастет или подобни.аз поне не смея, страх ме-незнам какво са смляли вътре.Ели от няколко дена ме моли за кренвирши и ще взема накрая да купя,че му се яде на детето.Ще взема на Тандем - уж по качествени.Първо ще сваря и после ще опека на скара.особено с тези реклами сега по тв, то окото му все на тая реклама.не съм чувала черешите да са алерген.
Пържено давам от скоро в ограничени количества - само картофки с копър,тиквички или филийка за закуска.рибата я задушавам и овкусявам с лимон и зехтин и малко сол-
« Последна редакция: Май 21, 2008, 18:42:54 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #550 -: Май 21, 2008, 18:33:25 pm »
Ето , 4е и моят ред дойде да се запиШа в теми4ката за хапването :wink:
Ще ви върна доста назад, но нали сте по знаеЩи, Ще се допитвам до вас :lol:
Не мога да из4ета вси4ко, което сте писали, но поне най важните неЩа нау4их.

Много се 4удя с какво да запо4на захранването на детето с каШа или с ябълково пуренце :oops:знам 4е е много индивидуално, но според вас, кой е по_добрият вариант :oops:

Все оЩе кърмя по 7 8 пъти на деноноЩие и от 3 дни запо4нах с даването на 2 с.л. сок4е от ябълка и 4ак сега про4етох мненията за сок4етата на Jam :lol:





Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #551 -: Май 21, 2008, 23:13:13 pm »
Елеонор, кърми си спокойно поне до 5 и половина месеци, няма за къде да бързаш със захранването.
Аз започнах с оризова каша, тук така съветват педиатрите, но и с плодово пюре може.
Бърди казва, че може със сурова настъргана ябълка, но аз лично мисля по -удачно е с леко преработена на пара или с готово пюре
 Това е от мен
Спокойно, не е страшно

Целувки на малката
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #552 -: Май 22, 2008, 00:38:25 am »
Елеонор, кърми си спокойно поне до 5 и половина месеци, няма за къде да бързаш със захранването.
Аз започнах с оризова каша, тук така съветват педиатрите, но и с плодово пюре може.
Бърди казва, че може със сурова настъргана ябълка, но аз лично мисля по -удачно е с леко преработена на пара или с готово пюре
 Това е от мен
Спокойно, не е страшно

Целувки на малката


Благодаря ти ЕМА 2
Тук съЩо педиатрите съветват да се кърми до 6 месец и след това да се запо4не, но аз като 4ета и слуШам другите колко от рано запо4ват, та и на мен ми се иска малката да запо4не с нови вкусове :lol:
 
целувки на твойте слън4ица



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #553 -: Май 22, 2008, 06:39:50 am »
Елеонор, тук специално почти няма мама да е почнала толкова ранно захранване, аз лично започнах на 5 м и една седмица със зеленчуково пюре /тиква, морков и т.н/. Сокове моята Стефания пропи след като я отбих, не й давай сокчета, няма какво да й дадат, освен проблеми със стомахчето.
Как предлагате черешите бе хора, Стефания си играе с тях и става мазало  :(
много обича да гризе моето дете, ябълките вече самичка си отгризва както е цяла и тези по-меките плодове за играчка ги ползва
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #554 -: Май 22, 2008, 07:55:05 am »
НЕма начин да не става мазало с черешите, Мини, особено ако са узрели хубаво. :lol: Разполовени, с извадена костилка.
Ванче, ние направихме алергия миналата година, но тогава не беше само от ягодите, а щото едната баба беше дала и малинки в комбинация. Но лакомото дупе се обрина, почти цял месец изкара така.
Иначе от самите ягоди, домашни градински и горски, не й стана нищо.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #555 -: Май 22, 2008, 08:54:04 am »
Благодаря на всички за съветите! Ще пробвам да и дам тогава и аз!
По схемата, която д-р Бърди беше одобрил гледах че са дадени за 12 м и затова питах!
Джами, тази идея да ги съхранявам като пюре е страхотна! Дървото е отрупано и мисля да се възползвам!
Какво щях да правя без вас! :oops:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #556 -: Май 22, 2008, 09:04:15 am »
И при нас е мазало и игра с черешите. Първо му заприличаха на маслини, защото много ги обича и с такова настървение си набута половин череша в устата си, но после ... Така и не я сдъвка, обаче имаме домашни вилни ягодки и много се изкушавам, да дам.

Аз захраних с оризова каша на 4 и 1/2 м. но по скоро като добавка в АМ. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #557 -: Май 22, 2008, 09:23:47 am »
Като се появиха и други новачки, да задам един малко глупав въпрос и аз - ще захранвам на 5 месеца със зеленчуково пюре - купила съм картофи на Семпер и ранни моркови на Хип, с кое да почна според вас и изобщо, какво ви е мнението за пюретата на Семпер?
Забравих - каква лъжичка ще ми препоръчате, че Дара е фина мадама с малка устичка, а всички лъжички ми изглеждат огромни.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 09:33:56 am от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #558 -: Май 22, 2008, 09:34:24 am »
пюретата на Семпер са шведски, имат някои неща, които няма другаде. особено са богати на рибни варианти. чисто картофено пюре не знаех да има. но картофено пюре от бурканче е гадно. почни с картофено пюре, но си го направи сама. моркови не бих препоръчала за първа храна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #559 -: Май 22, 2008, 09:36:27 am »
Аз от зеленчуците започнах с картоф, морковите и до днес ама въобще не ни се нравят. Семпер е една от добрите марки пюрета, които и до днес давам. :goodluck:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!