0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #520 -: Май 16, 2008, 18:53:07 pm »
каша или кус кус на Плазмон
може и филийка намазана с масло и сирене, ако детето дъвче добре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #521 -: Май 16, 2008, 20:26:54 pm »
Простете невежеството ми :oops:, обаче каква е тази марка Плазмон, откъде я купувате?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #522 -: Май 16, 2008, 20:52:21 pm »
ами на вашата възраст давах кърма за закуска :wink:
към 9м. въведох глутена и попарата, като редувах с АМ.към 1г. 2м. започнах да давам друга закуска, филийка с нещо.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #523 -: Май 16, 2008, 21:34:08 pm »
Аааа, Стефи, и аз давам кърма, и за закуска и за обяд и за вечеря :D Аз си питам информативно, защото сега чета, чета, дивя се, правя едни записки, таблички...
« Последна редакция: Май 16, 2008, 21:35:40 pm от mariposa »

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #524 -: Май 16, 2008, 22:05:21 pm »
Нинче, ми то на Роса все около килото е буцата, аз си харесах схемата на Цветенце- слагаш в кутия цялото количество сирене и вода, сменяш всеки ден и така
и за нас е по-полезно да ядем безсолно сирене  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #525 -: Май 16, 2008, 22:16:53 pm »
Нинче, ми то на Роса все около килото е буцата, аз си харесах схемата на Цветенце- слагаш в кутия цялото количество сирене и вода, сменяш всеки ден и така
и за нас е по-полезно да ядем безсолно сирене  :P


Да, на Млечен свят, което аз харесвам е пак само голяма. Иначе на Маджаров, Лакрима и др. има малки опаковки, но напоследък не ги харесвам. Права си, няма лошо да е общо, стига да го обичаш обезсолено. Така по-бързо ще се консумира и няма да се развали.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #526 -: Май 16, 2008, 23:43:48 pm »
На "Роса" има и малки разфасовки сирене, аз съм купувала, но предпочитам голямата.
Ние попарата не я признаваме, както и кус-куса. Мисля си, че проблема идва от сиренето, нещо хич не го "залюбва" моето дете този продукт. Все още за закуска давам АМ или каша, рядко друга храна като попарата например. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #527 -: Май 17, 2008, 09:33:10 am »
Един глупав въпрос - като не давате попара какво давате за закуска?  :oops:
Давам АМ. На 2 години е вече и не признава друго за закуска. Попара не прояде изобщо. Отвреме навреме давам грис с масло и сирене или каша, но много рядко ги яде за закуска.
Иначе сиренето съм го въвеждала с попарата. После като не прояде попара под никаква форма, започнах да слагам сиренето в зеленчуковото пюре на обяд. Сега го слагам в супата за вечеря.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #528 -: Май 17, 2008, 09:36:31 am »
Аааа, Стефи, и аз давам кърма, и за закуска и за обяд и за вечеря :D Аз си питам информативно, защото сега чета, чета, дивя се, правя едни записки, таблички...

отговора ми беше към Гери, ама пусто като бързам и не направих цитат, така става. За вас е ясно, вие сте много малки още за каквато и да е закуска :)
ама Гери и тя се е засилила на 7м. да дава попара и закуска, та затова... :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #529 -: Май 17, 2008, 20:28:16 pm »
Благодаря на всички за отговорите. А попитах за попарата защото точно в книжката в която пише да се започне захранване в 5 месец (навършен) за 7 пише попара и така се замества още едно хранене и стават 3 заместените. А аз определено искам да заместя още едно и се надявам мойто дете да си разреди храненията като се засища повече. Щото пак по книжките, на 7 месеца трябва да яде 5 пъти, е да ама не мойто яде средно 7 пъти, така че яде достатъчно кърма при условие че има 2 заместени хранения. А както сме си говорили, всяко дете е различно и всеки сам преценява какво да дава на детето си, мойто нито е недоносено, нито е алергично, нито е фамилно обременено с някаква алергия да не говорим, че на есен ще ходи на ясла, там няма да му дават АМ със сигурност и предпочитам, аз да съм си го зхранила преди там да го натъпчат с каквото и да е било, а и си се водя по него, ако не иска нещо не я насилвам. Мен не са ме гонили с лъжицата и аз не гоня Ели.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #530 -: Май 19, 2008, 17:30:06 pm »
Имам питане към майките с по-големи дечица. Мнението ви за детските кухни като цяло? Кога според вас е най-удачно да се запише детето на кухня? "Кухнята на мама Люси", която ultra ми препоръча е за деца над 8 месеца, но като гледам менюто, то включва доста неща, които едва ли ще сме почнали да ядем до тогава. А пък с кухнята финансово ще бъдем облекчени. Благодаря ви предварително.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #531 -: Май 19, 2008, 17:36:45 pm »
Nina, защо не ти харесва напоследък Лакрима? аз купувам за Марти само техните малки разфасовки козе и овче сирене.
един познат, чието дете е с тежка алергия към кравето мляко и яде само овче и козе мляко и млечни продукти, ми каза, че е тествал всичко на пазара и само Лакрима наистина правят овче сирене от овче мляко. просто детето му е жив лакмус - ако има нещо различно от овче/козе мляко в сиренето, веднага се изприщва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #532 -: Май 19, 2008, 19:36:30 pm »
jam, ами хем Криси бързо го изяжда, много обича, слагам и понякога, макар и рядко и в месно пюре, обезсолявам малка бучка, но сякаш някакъв дъх усещам и последният път изхвърлих. Докато сиренето на Млечен свят доста време се запазва, също го киснем дори и за нас. Не казвам, че е лошо Лакрима, може партидата да е била лоша. На Маджаров продуктите ги ядях много, дори и в режима на Дюкан хапвах кашкавал лайт, ами и тези неща имам чувството, че са ги развалили. Нямат нищо общо с качеството, което имаха когато се появиха на пазара  :? То у нас си е типично да се поразвалят нещата...
A, jam, видях по-късно, че пишеш за козе и овче, ние понеже краве ядем, може да има разлика, знам ли  :?
« Последна редакция: Май 19, 2008, 19:39:05 pm от Nina »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #533 -: Май 20, 2008, 07:01:29 am »
Гери, не съм искала да те засегна, нито да те поучавам, беше шега :)
Разбира се, че всеки решава кога, как и с какво да храни детето си.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #534 -: Май 20, 2008, 07:07:38 am »
на Лакрима козето сирене в момента е на акция в Метро, аз вземах веднъж, но Росата ми се струва по-хубаво
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #535 -: Май 20, 2008, 10:38:14 am »
kassi, аз записах Мия на кухня, когато беше на 10,5 месеца -аз мислех, че ще чакаме няколко месеца, но като се обадих ни взеха веднага. Смятах да я запиша иначе след годинката, но така се случи. тогава все още не бях въвела боб, леща, свинско, белтък, пр. мляко, какао, зеле, а всички тях ги имаше в менюто на кухнята. Около 3-4 месеца след като беше на кухня се хранеше смесено -когато има нещо, което все още не бях въвела, си хапваше пюре и така. Изцяло на храна от кухнята мина на 1,3 -1,4 месеца. Храната е вкусна, десертите обикновено са кремчета, но тя Мия не ги харесва особено, така че не й ги давам и това не ме притеснява.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #536 -: Май 20, 2008, 17:09:16 pm »
meshko106, много ти благодаря за мнението.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #537 -: Май 21, 2008, 13:36:26 pm »
Един въпрос към майките на наборите и по-големите деца - от кога може гъби и какви? Риба друга каква може - досега съм давала само хек.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #538 -: Май 21, 2008, 14:16:14 pm »
не бих рискувала с гъби. освен всичко друго, те са трудно смилаеми и не внасят нищо безценно като хранителни вещества - само вкус.
риба - всякаква. стига да й махнеш костите :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #539 -: Май 21, 2008, 14:20:36 pm »
не бих рискувала с гъби. освен всичко друго, те са трудно смилаеми и не внасят нищо безценно като хранителни вещества - само вкус.
риба - всякаква. стига да й махнеш костите :)
подкрепям напълно. :D
<br />[link=http: